Dodaj do ulubionych

Aktualności od innej strony

12.07.06, 16:36
Znam dziewczynę, która pracowała w AL. Po niedługim czasie zrezygnowała, bo
ją Naczelny okłamał. Miało być od 8 do 16, bez sobót i niedziel, za
podstawową krajową. A tu zdziwienie. Kobieta z rodziną podejmuje pracę i
dowiaduje się że ma pracować 7 dni w tygodniu, pisząc teksty popołudniami lub
nocą dojeżdzająć na 8 do pracy z przymusowym siedzeniem do fajrantu.
Pracowałam w 3 róznych gazetach i nie znam takiej, w której dziennikarze
rozwożą sami gazety, sami sprawdzają teksty przez siebie napisane i w dodatku
ponoszą odpowiedzialność za błędy korektorskie. Paranoja. W Wyborczej by ich
wyśmaili. Tu kasiuszmidt całkowicie się z Tobą zgadzam, co do naczelnego.
Znalazł kilku jeleni i robi na nich kasę. Coś z tym naczelnym nie tak jak
powinno być. Pozdrawiam. Niewierna czytelniczka
Edytor zaawansowany
  • zlotowianin 12.07.06, 17:12
    Skoro pracowałaś w 3 róznych gazetach to znaczy, że w żadnej nie zagrzałaś
    miejsca. Chyba nie osiagałaś tam sukcesów skoro Cie puszczali albo było tam tak
    źle, że odchodziłaś. W drugim przypadku dlaczego opowiadasz nam o dziewczynie.
    Każdy może tu napisać co mu slina przyniesie na język. Nikt z pracujących w AL
    nie jest niewolnikiem i może iść do Wyborczej. Czy robi Naczelny kasę tego nie
    wiem.Ale my mamy gazetę a ludzie pracę.
    A propos Naczelnego. Zaimponował mi felietonem o Begerowej. To zadna sztuka
    pisać o radnym gminnym bezbronnym. Ale uderzyć w sojusznika siły rzadzącej a
    wrecz przewodniej. Napisał zreszta samą prawdę. TRakiej prawdy nie przeczytacie
    nawet tutaj, gdzie szermierze prawa i sprawiedliwości piszą pod nickami.
    Załatwiaj swoje porachunki "dobijacz" gdzie indziej. Ja pozdrawiam Naczelnego i
    czytelników AL.
  • skraj100 12.07.06, 21:22
    Dobijacz to jakiś meteor. Zjawił się nie wiadomo skąd i naszczekał. Szkoda, że
    Tyka w ciężkim znoju pracuje u kapitalistów. Zaraz by zrobił portret
    psychologiczny i ujawnił, kto zmienił nick aby wykazać się odwagą na forum.
  • adasieniek 13.07.06, 13:21
    hehe.......witaj w Polsce:) Zatrudnianie jeleni to tutejsza specjalność. Szkoda,
    tylko, że ludzie godzą się na takie warunki. Za parę lat to sami ukraińcy i
    białorusini będą tu pracować.
  • elmek 13.07.06, 14:50
    Wszyscy rodzimy się ludźmi, nie jeleniami. Sztuka polega na tym, żeby nie dać z
    siebie zrobić jelenia!
  • m.leszczynski2 13.07.06, 20:54
    Witam wszystkich Forumowiczów.
    Chciałem powedzieć, że Pani Dobijacz nie wspomniała o jeszcze jednej bardzo
    ważnej rzeczy, którą każę robić swoim pracownikom, a mianowicie, co tydzień
    myją służbowe samochody, którymi jeżdżą w terenie. Bo w przeciwieństwie do Pani
    koleżanki, którą rzekomo tak bardzo skrzywdziłem, dziennikarze tu pracujący
    większość czasu spędzają na zbieraniu materiałów, a nie na bezczynnym
    siedzeniu. W środę oczywiście rozwożą gazety, co i ja również czynię od 9 lat.
    Poza tym większość gazet lokalnych w tym kraju tak robi, bo nie stać ich na
    ogromne marże kolporterów. Że za błędy dziennikarze płacą z własnej kieszeni -
    tę metodę również stosują wszystkie gazety w kraju, no może oprócz parafialnych
    i urzędowych. Co do pracy w sobotę i w niedzielę - śpieszę donieś, że
    dziennikarze Wyborczej też w te dni pracują, o czym można przekonać się
    czytając poniedziałkowe wydanie Gazety.
    Dla Pani Dobijacz rada - jeśli chce Pani, może założyć Pani własną gazetę,
    pogratuluję Pani pierwszy jeśli uda się Pani zrobić lepszy tygodnik od
    Aktualności. Że koleżanka nie pracuje? Po tym co Pani naopowiadała wcale nie
    żałuję, że już dla mnie nie pisze. Pożegnanie jej było słuszną decyzją. Co zaś
    do wypowiedzi Elmka i Adasieńka - z tymi jeleniami to nie przesadzajcie, bo
    obrażacie ciężko pracujących w gazecie ludzi, którzy nie są uwiązani do
    Aktualności łańcuchem. A jak Ci Adasieniek źle w tym, kraju co to tu jeszcze
    robisz? Wyjedź, Europa stoi otworem, pokaż co potrafisz oprócz ciągłego
    narzekania? Z chęcią napiszę o Twoich wyczynach na pierwszej stronie.
    Pozdrawiam wszystkich
    Mariusz Leszczyński
    PS. Wielokrotnie pisałem, że pod nickiem każdy potrafi dołożyć drugiemu. A to
    naprawdę żaden powód do chwały.
  • elmek 14.07.06, 09:35
    O przepraszam, moja wypowiedź nie dotyczyła konkretnych osób, ale była ogólną
    uwagą do postu przedmówcy :-)
  • adasieniek 14.07.06, 09:53
    Co do jeleni to nie pisałem konkretnie o Aktualnościach i ludziach tam
    pracujących. Chodziło mi o powszechne wykorzystywanie przez pracodawców faktu
    bezrobocia w kraju oraz ludzkiej naiwności. Nie wiem jak jest w Aktualnościach,
    więc nie wypowiadam się na ten temat. Ale pracowałem w Metalplaście, Unimetalu,
    Philipsie, od rodziny wiem jak też jest w Silmecie, Tergu i w Matkowskim no i
    wnioski nasuwają sie same. Ludzie pracują, bo nie mają wyboru (a nie chcą
    wyjeżdżać). Są tak zdeterminowani, że godzą się na śmieszne warunki. Co zrobi
    młody człowiek z umową zleceniem, 1000zł na rękę i kilkoma dniami wolnymi w
    miesiącu?? Założy rodzinę?? Kupi dom albo samochód??
    Faktycznie - narzekam na sytuację w kraju. Ale taki już jestem, że jak coś mi
    się nie podoba to krytykuję to. Panie Leszczyński - źle mi w tym kraju i dlatego
    wyjeżdżam. Mam o tyle dobra sytuację, ze jestem elektrykiem okrętowym a tych
    potrzebują na całym świecie. 15 września wylatuję do Singapuru. Będę pływał na
    statku między takimi krajami jak Indie, Emiraty Arabskie, Pakistan, Sri Lanka,
    Chiny, Korea Płd i Malezja. Będę miał ze soba aparat i laptopa, więc jesli chce
    Pan coś na pierwszą stronę to polecam się po moim powrocie:)
  • elmek 14.07.06, 10:25
    Mając laptopa możesz się pokusić o cykliczne relacje z dalekich mórz i oceanów ;-)

Wracając do tematu - prawda, że polscy pracodawcy nie płacą tyle, ile powinni,
    tylko to nie zawsze jest tak, że nie chcą płacić. Czasami po prostu nie mogą.
    Patrzę na sprawę z punktu widzenia współzarządzającego 30-osobowym
    przedsiębiorstwem. Niestety koszty jakie ponosi pracodawca, skutecznie
    uniemożliwiają konkurencję z firmami z kapitałem zagranicznym. Chociaż płaci się
    ludziom uczciwie to trudno jest konkurować z filią firmy zagranicznej, która na
    wstępie może zaoferować płacę dwu-, trzykrotnie wyższą. I tak jest w wielu
    dziedzinach - przykład z życia: chcemy przenieść siedzibę do jednego z
    poznańskich biurowców. Za wynajem obowiązuje nas cena rynkowa. Tymczasem np.
    firma MAN, która w tym samym biurowcu chce utworzyć centrum księgowe dostaje
    udogodnienie w postaci podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej - żeby bya
    jasność - strefa obejmie tylko dwa piętra budynku!
  • legalna-blondynka 11.04.07, 18:37
  • legalna-blondynka 11.04.07, 19:23
    W dzisiejszych "Aktualnościach" wyczytałam,że: Opozycja radnych jest zła, bo
    kontroluje Burmistrza, domaga się lustracji i nie chce się dogadać z
    magistratem, co dziwi Mariusza Leszczyńskiego,bowiem tu cytuję:"kończy pewien
    rozdział w historii samorządu, gdzie radni,którzy byli nawet w opozycji,jakoś
    się dogadywali z władzą w magistracie" Zastanawiam się teraz....czy to dobrze
    ,że przez lata się dogadywali...czy też niedobrze? A może się dogadywali, bo i
    tak nie byli w stanie niczego przeforsować nie mając większości? Nie rozumiem,
    cóż w tym dziwnego,że ktoś nas kontroluje? Ja nie obrażam się na moją dyrekcję z
    powodu kontroli....i nie nazywam tego jakąś zemstą. Jak mnie wołają "na dywanik"
    to idę i spokojnie wszystko wyjaśniam. Jeśli się nie zgadzam z jakąś opinią to
    się od niej odwołuję...i tyle...:)Wcale się nie dziwię Burmistrzowi,że walczy o
    jakiś tam dodatek specjalny-2408 PLN(brutto) to całkiem niezła kasa. Ja tam też
    bym jej dobrowolnie nie oddała....ale dlaczego nazywać to zaraz zemstą?
    Burmistrz chyba się wkurzył i nie przemyślał, co mówi....a "Aktualności" też mu
    się nie przysłużyły rozdmuchując tę sprawę. Radni i Burmistrz nie są
    idiotami,sami sobie poradzą z tym problemem i najlepiej, aby to się odbyło bez
    udziału mediów. Teraz wszyscy złotowianie wiedzą dokładnie,że dodatek specjalny
    Burmistrza jest wyższy niż niejedna pensja....i po co było, o tym pisać i ludzi
    denerwować....? Fotka w gazecie też jest źle dobrana, Burmistrz powinien się
    zawsze łagodnie uśmiechać, a ma napięte mięśnie twarzy i wygląda jakby...był na
    kogoś wściekły. Reasumując: RADA MIASTA jest od pomagania i kontrolowania a
    Burmistrz od rządzenia i wyjaśniania....MEDIA są od robienia szumu, a my zwykli
    obywatele od .....dziwienia się....?
  • ehoffmann 11.04.07, 20:32
    Jak ja sięgam pamięcią, legalna, to zawsze byłaś zdziwiona. Albo dziwiłaś
    innych. Tak że jesteś fachowcem w tej dziedzinie, serio!
  • legalna-blondynka 11.04.07, 21:05
    Eho..przykro mi,że nie mogę nic równie miłego napisać o tobie.....nie mam
    pojęcia kim jesteś(i nie chcę wiedzieć). Masz rację nieustannie coś mnie dziwi i
    zastanawia..a najbardziej tragifarsy. Bardzo się cieszę,że dziwiłam również
    (fachowo)innych...przynajmniej mieli o czym poplotkować...:)Eho....oczywiście
    zakładam,że nie chciałaś mi dokuczyć....wiesz...ja jestem dość naiwna,wierzę w
    dobre intencje ludzi...i pewnie dlatego tak się głupio wszystkiemu dziwię.....:)
  • legalna-blondynka 11.04.07, 22:01
    Dodam coś o lustracji....Pani Zofia Nowecka(sekretarz) powiedziała
    "Aktualnościom":"Nie mam żalu o to,że ktoś mnie chce zlustrować". No i po diabła
    ten szum jak sama bohaterka nie ma do nikogo żalu? Pan Fidurski nie wymyślił
    sobie tej ustawy,to obowiązek, a nie jakaś hańba. A tak w ogóle to ja nie wiem,
    dlaczego porządni ludzie mieliby się bać lustracji...? Pani Zofio...świetna
    fryzurka i super fotka(taka łagodna.....)
  • bigmajster-stan 11.04.07, 22:04
    Tak się złozyło, że przed swiętami poplotkowałem sobie parę godzin ze znajomym
    z SLD o lokalnej polityce. W pewnym momencie zeszliśmy na Stasia. Dowiedziałem
    się szczegółów na temat kolizji, która miała miejsce po wyborach, a także jaki
    jest stosunek Staszka do pieniędzy. Zatem to, co się dzieje w związku z
    dodatkiem specjalnym zupełnie mnie nie dziwi, potwierdza bowiem opinię mojego i
    Stasia kolegi z lewicy. Marsowa mina na zdjęciu również nie zaskakuje, zbliża
    sie 15 maja. Na ten temat niejedno usłyszałem i to od kilku osób, np. z doliny
    Noteci.
  • legalna-blondynka 11.04.07, 22:20
    Bigmajster nie sądzisz,że ten plotkarz z SLD to świnia....? Ja nigdy w życiu nie
    powiedziałam i nie powiem nic złego na moich prawicowych znajomych. Współczuję
    Burmistrzowi..lojalnych ma kolegów. W SLD wszyscy na siebie donoszą....?
  • legalna-blondynka 11.04.07, 23:24
    A tak zupełnie prywatnie to wcale się nie dziwię,że "Aktualności" robią często z
    igły widły, mieszają,starają się bulwersować, drażnić,szokować,kreować po
    swojemu rzeczywistość... Gdybym ja była właścicielką prywatnej gazety, to też
    najprawdopodobniej martwiłabym się głównie o reklamy i nakład. Jak ktoś głupi i
    wierzy,że słowo drukowane to świętość....to niech sobie wierzy..............
  • m.leszczynski2 14.07.06, 11:48
    Adasieniek, trzymam Cię za słowo! Z chęcią Cię poznam, tak jak z chęcia
    opublikuję relację z tego egzotycznego wyjazdu. Życzę Ci powodzenia. A co do
    Elmka, to jest dokładnie tak jak napisałeś. Aby dać pracownikowi 1000 złotych
    do ręki, to prawie drugi tysiąc złotych należy odprowadzić do ZUS-u i Urzędu
    Skarbowego. Z przyjemnością dałbym te pieniądze swoim pracownikom.
    Pozdrawiam
    Mariusz Leszczyński
  • adasieniek 14.07.06, 12:23
    Wracam w połowie stycznia 2007. Z wielką chęcią podzielę się wrażeniami i
    zdjęciami z tej wyprawy:)
  • adasieniek 20.08.06, 16:12
    Trochę się zmieniły plany. Miałem lecieć do Singapuru 15 września i pływać jako
    asystent elektryk. Jednak armator zmienił plany i już 29 sierpnia wylatuję do
    Barcelony. Stamtad agent odwozi mnie na statek ZIM MUMBAI. Będę tam głównym (i
    jedynym) elektrykiem. Trasa rejsu też ciekawa - USA (m.in. Nowy Jork),
    Hiszpania, Indie i Sri Lanka. Statek ma ponad 200 metrów długości. Wracam na
    święta w grudniu:)
  • elmek 26.08.06, 21:12
    Powodzenia życzą szczury lądowe!!! :-)
    Jakbyś czasem miał dostęp do internetu (kafejki w miastach portowych a może i na
    statku?), to skrobnij na Forum, żebyśmy wiedzieli gdzie jesteś i jak Ci idzie!
    Jeszcze raz powodzenia i wracaj cało :-)
  • adasieniek 27.08.06, 11:58
    Dzięki!
    Na statku jest internet satelitarny, ale można tylko wysyłać i odbierać maile
    (sam tekst, bez żadnych załączników). W Indiach raczej nie znajdę żadnej
    kawiarenki internetowej, ale w Barcelonie albo USA pewnie coś będzie. Jak tylko
    będę miał możliwość to napiszę i wrzucę na moją stronkę jakieś zdjęcia. A póki
    co do napisania za 4 miasiące!
  • fazarro 14.07.06, 15:00
    we wczesniejszy, poscie porownymwal Pan tryb i sposob i czas pracy swoich
    pracownikow do pracownikow innych lokalnych i nie tylko lokalnych gazet.
    ze niby jest tak samo czy tez podobnie.
    czy moglby pan Porownac tez place panskich pracownikow i place pracownikow tych
    innych wydawnict lokalnych .. i nie tylko ?
    jestem poprostu ciekaw czy to co mowia ludzie ba! nawet niektorzy z Pana
    pracownikow-narzekaja ze place w "Aktualnosciach" sa "marne i niepowownywalnie
    male z innymi tytulami"
    bez obrazy oczywiscie - mam raczej jedyna okazje uslyszec to od samego "szefa"
    wiec korzystam
    --
    KLiCK!
  • johnscott 15.07.06, 14:29
    Myślę, że te dwa tysiączki to mają bez kitu. Za te wszystkie obowiązki, oprócz
    pisania, wcześniej wymienione przez ML, to chyba tyle spokojnie się należy.
  • fazarro 15.07.06, 14:47
    no wlasnie slyszalem ze maja o wiele mniej (kolo 1000)
    dlatego pytam bo tez nie chce mi sie wierzyc ze tak malo za taka harowke dostja
    --
    KLiCK!
  • m.leszczynski2 15.07.06, 15:34
    Fazzaro i Johscott - dobre to było. Pensje w mojej gazecie są porównywalne z
    innymi wydawnictwami lokalnymi. Tym się różnimy od innych gazet, że u nas
    wszyscy pracują na stałe umowy o pracę. Nie ma żadnych umów zlecenie i takich
    tam. Wracając do tego czy praca jest lekka czy ciężka. Dziś chyba w każdej
    firmie ciężko trzeba pracować. Co do płac, to dziennikarze w poznańskich
    oddziałach ogólnopolskich gazet zarabiają około 1500 - 1700 na rękę.
    Dziennikarze z większym stażem i doświadczeniem zarabiają więcej. I są to
    ludzie z wykształceniem, którzy znają się na robocie. Dużo?! Taki jest po
    prostu rynek pracy. Jak chcecie wiedzieć ile zarabiają moi dziennikarze, sami
    ich o to zapytajcie. Wiem natomiast, że na tle innych złotowskich firm i
    urzędów wypadamy całkiem nieźle. Gdyby tak nie było, zatrudnione u mnie osoby
    już dawno nie chciały by tu pracować.
    Fazzaro i Johnscott pozdrawiam Was. Mariusz Leszczyński
  • zlotowianin 15.07.06, 16:02
    Coscie się tak uparli na płace w AL. Jesli chcemy założyć forum zwiazkowe to
    popytajcie dziewczyny w sklepach prywatnych i innych firmach w Złotowie.
    Pracują po 10 godz, w soboty i niedziele bez nadgodzin- po 700-800zł
    miesiecznie.Możemy tu zrobić ranking gdzie najmnie płacą i najwięcej
    wykorzystują pracowników - ci kapitaliści. Partie lewicowe czekają na
    aktywistów. Trzeba obnażać wyzysk człowieka przez człowieka.Wróćmy do źródeł
    czyli Marksa,Engelsa i Lenina. Obalmy kapitalizm i przywróćmy socjalizm.
  • fazarro 16.07.06, 13:14
    "Pracują po 10 godz, w soboty i niedziele bez nadgodzin- po 700-800zł
    miesiecznie"

no wlasnie
    ale przeicez nie sa tam przykute lancuchami
    jak sie nie podoba to wyjazd!znajde innych ("jeleni")ktorzy z checia beda
    pracowac za polowe tego co ty itp. itd.
    proste
    wyzysk?jaki wyzysk?!
    raczej szantaz

a jesli chodzi o Pana leszczynskiego:
    czy pan nie czytal wczesniejszych postow?
    moze niedokladnie?
    przeciez napisalem wyraznie ze to Pana pracownicy ze zloscia na twarzy mowia ze
    robia nieco ponad 1000zł na miesiac
    --
    KLiCK!
  • fazarro 16.07.06, 13:16
    P.S
    zlotowianin : prosze! miej serce i nie mieszaj w ta rozmowe lewicy, prawicy,
    komuchow, prawuchow, moherow itp. itd.
    dzieki

--
    KLiCK!
  • zlotowianin 17.07.06, 00:04
    nie bedę mieszał polityki a tylko ekonomię.
    Cena kazdego towaru- a praca jest tez towarem- zależy od popytu i podaży.
    Nikt nie bedzie skłonny zapłacic za towar wiecej niz może zakupić go u innego i
    nikt nie sprzeda taniej jesli u innego może osiagnąć wyższą cenę.
    Odnoszę to do waszej dyskusji. Dziennikarze AL pracują za takie pobory jakie
    otrzymują gdyż w innej gazecie nie dostaną wiekszych. Gdyby było inaczej
    zapewne woleliby pracę w innej redakcji. Odpowiada im zatem pensja albo warunki
    pracy, gdyz lepszych, jesli chcą wykonywać ten zawód, nie dostaną.Kazdy jest
    panem swojej woli a jak mówi przysłowie - chcącemu nie dzieje sie krzywda.
    Ja też pracuję ciężkoi nie narzekam, że nie mam poborów wysokich urzedników,
    nie mówiąc o prezesach spółek, zwłaszcza giełdowych. Nikt mnie nie zmusza do
    wykonywania mojej pracy.
    Dlatego ta dyskusja wydaje mi się bezsensowna. Taki tekst mogłaby napisać
    wiekszość zatrudnionych. Kto z forumowiczów uważa, że otrzymuje pobory zgodne
    ze swoimi oczekiwaniami i nie wykonuje wiecej obowiazków niż by to wynikało z
    umowy o pracę. Wiecej w tej sprawie sie nie odezwę.Jesli chcecie dalej w
    sprawie pisać podrzucę pytanie> czy sadzicie, że np w Super Menie / sklepy w
    Złotowie/ pracownice osiagają odpowiednie wynagrodzenie i czy włąściciel sie
    nie bogaci ich kosztem?
    Pozdrawiam wszystkich.
  • zlotowianin 17.07.06, 00:14
    PS. Niech rząd podwyzszy najnizsze wynagrodzenie bo obecnie obowiazujące to
    stawka głodowa. Z tym sie zgadzam absolutnie. W koncu mamy budować Polskę
    solidarną.Niech też rząd podniesie najnizsze emerytury i renty - bo jak wyżyć
    za 400-500 zł, po 30 latach pracy i płacenia przez ten czas na ZUS. Czy to nie
    woła o pomste do nieba. Przy okazji budowy IV R-tej należy to załatwic w
    pierwszej kolejnosci.
  • elmek 17.07.06, 09:06
    m.leszczynski2 napisał:

> Adasieniek, trzymam Cię za słowo! Z chęcią Cię poznam, tak jak z chęcia
    > opublikuję relację z tego egzotycznego wyjazdu. Życzę Ci powodzenia. A co do
    > Elmka, to jest dokładnie tak jak napisałeś. Aby dać pracownikowi 1000 złotych
    > do ręki, to prawie drugi tysiąc złotych należy odprowadzić do ZUS-u i Urzędu
    > Skarbowego. Z przyjemnością dałbym te pieniądze swoim pracownikom.
    > Pozdrawiam
    > Mariusz Leszczyński

Można zrobić jeszcze inaczej - my namawiamy naszych pracowników do zakładania
    własnych firm i rozliczania się z nami za pomocą faktur. Wtedy więcej pieniędzy
    zostaje u nich.
  • baba310 30.07.06, 21:22
    Aktualności czytam rzadko, ale wszystkie numeru po przyjeździe dla kraju. (
    dlaczego nie ma waszych tekstow w internecie. My tam na zachodzie na pwno bysmy
    je z ciekawością czytali, tak nam brak wiadomości z rodzinnych stron, telefony
    z rodziną wszystkiego nie załatwią - pomyślcie)
    Musze przyznać, że do pisma kilka lat temu podchodziłam bardzo sceptycznie,
    raczej jako przejaw ambicji właścicieli, niż chęc informowania (rzetelnegO0 o
    naszych sprawach.
    Jednak systematycznie pismo zmienia sie na lepsze, oczywiście zdarzają się, jak
    wszystkim gazetom słabsze numery, ale ogólnie poziom wzrasta. Znam się troche
    na tym bo pracowałam w tygodniku, może o innym profilu w pilskim i chodzieskim.
    Bardzo podobają mi się tytuły i leady ( oczywiście nie wszystkie,, ale kilku
    dziennikarzy ma "rękę"). Niepotrzebnie chcecie przebic Wyborcza i
    wprowadziliście nadtytuły,, ktore uważam za najsłabsze, lepiej z tego
    zrezygnować.
    Felietony naczelnego raz lepsze, raz gorsze, ogólnie nie najgorzej,. Brakuje mi
    feletonow czy krotkich wypowiedzi lub komentarza innych dziennikarzy, chyba to
    potrafia?!
    Może przez kilka tygodni wprowadzić małe główki ze zdjęciami dziennikarzy ( i
    nie tylko) zawsze to lepiej wiedzieć z kim się ma do "czynienia".
    Widziałabym też ułożenie gazety tematycznie, a nie na zasadzie, tam gdzie się
    zmieści. Ale może uznacie że się wymądrzam, ale nieraz dyskutujemy o gazecie, i
    takie są odczucia moje i moich przyjaciół.
    Nie chce mi się wierzyć, że te wszystkie teksty piszą tylko dziennikarze
    umieszczeni w stopce. Na pewno macie kilku na zlecenie.
    Chciałabym, żebysmy my tam z dala od kraju mogli z dumą pokazywać co o naszej
    wspaniałej ziemi piszą nasi rodzimy dziennikarze,. nawet nie wiecie jaki mamy
    głód informacji.
    pozdrawiam
    baba - ale jeszcze nie zrzęda PS.
    Może więcej humoru
  • elmek 31.07.06, 13:18
    Brak wydania internetowego jest, moim zdaniem, podyktowany obawą o spadek
    sprzedaży wydania drukowanego, koniecznością zatrudnienia dodatkowych osób do
    obsługi i aktualizacji takiego serwisu.
  • m.leszczynski2 01.08.06, 07:52
    Baba - dzięki za rady, biorę je sobie głęboko do serca. Artykułów nie piszą
    współpracownicy, piszą je osoby zatrudnione w redakcji i wymienione w stopce.
    Elmek - co do wydania internetowego bądź cierpliwy, a myslę, że mile Cię
    zaskoczymy. To nie jest takie proste i potrzeba trochę czasu.
    Pozdrawiam
    Mariusz Leszczyński
  • adasieniek 01.08.06, 11:45
    Wydanie internetowe to byłby bardzo dobry pomysł. Nie trzeba w nim zamieszczać
    od razu całej gazety - wystarczy kilka artykułów, najważniejsze wydarzenia (tak
    żeby zachęcić do kupna papierowego wydania). Sam bym z chęcią poczytał sobie na
    statku co się dzieje w moim mieście:)
  • flatower 01.08.06, 16:39
    AL się zmieniają, to fakt.Jako uznany za krytyka AL powiem czego mi brakuje.
    Przede wszystkim wywiadów z ludżmi, którzy coś znaczą przez to kim są lub przez
    to co zrobili. Chodzi o autorów ciekawych inicjatyw, polityków itd.Choć trzeba
    tu rozwagi gdyż, trudno tu nieraz uciec od zarzutu promowania kogoś.Brakuje mi
    reportaży. Chciałbym więcej tego co wspaniale robi na Waszych łamach p.JJ,
    czyli historii.To tak na gorąco!
  • adasieniek 01.08.06, 17:14
    przydałaby się rubryka w stylu "poznajmy się". Możnaby tam zamieszczać wywiady z
    ciekawymi ludźmi z naszego miasta. Tylko mówiąc "ciekawy człowiek" nie myślę
    tutaj o np. burmistrzu, staroście czy nadwornemu fotografie:)
  • madeinzlotow 02.08.06, 16:32
    No właśnie, Złotów nie ma takiej aktywnej strony. Miejska to reanimowany co
    jakiś czas truposz... AL są ok, można tam poczytać o wielu sprawach, o których
    oficjalnie się w tym mieście nie mówiło, nie mówi, i nie będzie mówiło!
  • flatower 02.08.06, 21:45
    Pochwaliłem i znowu plama!Rozmawiają na temat ordynacji wyborczej, ale z kim!?
    Lista nieobecnych jest znacząca!
  • skraj100 03.08.06, 00:33
    A z kim mają rozmawiać jak partia rzadząca na saksach albo w konspirze? Chyba
    nie z Begerową? Znacie jakiś działaczy PIS w tym powiecie?
  • antykomunista11 03.08.06, 09:02
    a kiedy ostatnio czytałeś wywiad prawie na całą stronę z przedstawicielem PO,
    PSL, SLD ...............??? a całkiem niedawno był taki z Panem Andrzejem
    K. !!! jakoś wtedy nie protestowałeś i nie marudziłeś o długiej i znaczącej
    liście nieobecnych. Trochę pokory i minimum obiektywizmu życzę ..............
  • baba310 03.08.06, 18:15
    widzę, ( czytam) że troche namieszałam.Nie wymagajmy od regionalnej gazety za
    wiele,. wiadomo, że pisze o sprawach nam najbliższych. reportaż - tak,podobaja
    mi sie niektóre wywaidy,od prewnego czasu jest tez coś "do poczytania" ,
    ciekawe materiały historyczne - Janusza Justyna, czy,kiedys czytałam (o czym w
    ogóle nie wiedziałam, jak rownież moi znajomi) o obozie w Kłoninie koło
    Jastrowia. Chyba nie ma przewagi jednej opcji politycznej, bo często jest i o
    Chmielewskim i o Begerowej, i o Mecha, Goławskim. O PiS- też od czasu do czasu.
    Nie znama ludzi tej opcji w Złotowie, więc nie wypowiadam się.
    Przeciez "poznajmy się" jest - co jakiś czas pisza o facecie co zbiera
    motocykle, czy pani co przekłuwa języki. nie przesadzajmy, ciekawi ludzie sa ,
    ale nie pokaazują sie publiczne a o swoich zainteresowaniach raczej niechętnie
    zię zwierzają.
    Dobrze, że jest taka gazeta, ale czytam od kilku tygodni, że poszukują
    dzinnikarzy, więc albo zwolneinia, albo większa objętośc.
  • komuchojadek 03.08.06, 23:27
    antykomunista11 napisał:

> a kiedy ostatnio czytałeś wywiad prawie na całą stronę z przedstawicielem PO,
    > PSL, SLD ...............??? a całkiem niedawno był taki z Panem Andrzejem
    > K. !!!
    Uprzejmie informuję, że SLD to partia na wymarciu ponieważ:
    1. Mają wiekowych działaczy, szef młodzieżówki ma tam 55 lat
    2. Promują homoseksualizm - a jak wiadomo pedały i lesbijki nie będą rodzić
    nowych działaczy
    Mając na uwadze powyższe fakty, dziwię się, że AL poświęca tej opcji nadal tak
    wiele miejsca
    PO to fajna partia. Tyle tylko, że jej działacze polują z komuchami zamiast
    polować na komuchów. PSL - to ta partia jeszcze istnieje w naszym regionie?
  • baba310 20.08.06, 13:15
    co tu tak cicho o zmierzchu??? myslę, że jst o czym pisać, oj jest!
  • baba310 25.08.06, 16:56
    jestem po lekturze nowych Aktualności . bardzo dobry numer. Swietny tekst -
    wywiad z prezydentem Koszalina Mikityńskim. czyli, że "nasZ" człowiek tez może
    coś zrobic. Dobre - Wspomnienie o ks. Wnuk-u i problemy mieszkańców
    Tarnowskiego Młyna.
    Gdyby redakcja w której pracowałam kiedys miała takich dziennikarzy jak Złotów
    to moja gazeta do dzisiaj by istniała. podziwiam.
    ciekawy felieton naczelnego. dla odmiany zaglądam do Tygodniak Nowego -nuda,
    nuda, nuda, za co im płaca ( jeżeli płacą)
    miała byc strona internetowa. jak zawiozę za miesiąc znajomym na Zachód gaete
    do poczytaniabędzie juz nieaktualna.
    pozdrawiam

• adasieniek 25.08.06, 17:11
    No właśnie, co z tą stronką?
    Ja zabieram 1 numer aktualności (więcej nie mam) na statek - przez 4 miesiące
    pewnie kilka razy go przeczytam:)
  • komuchojadek 22.09.06, 11:19
    adasieniek napisał:

> No właśnie, co z tą stronką?
    > Ja zabieram 1 numer aktualności (więcej nie mam) na statek - przez 4 miesiące
    > pewnie kilka razy go przeczytam:)
    Masochista?
  • flatower 01.09.06, 17:40
    Ludzie z prawej strony mówią, że AL się zmieniają!Prawda czy fałsz?
  • obserwator16 03.09.06, 09:01
    Dobrze to, czy źle? Czytam AL od pierwszego numeru. Zmiany są i to duże. Nie
    trzeba być człowiekiem z prawej strony by to zauważyć. Uważam, że to dobrze
    świadczy o jej właścicielu i piszących w niej dziennikarzach. Gdyby jeszcze ta
    wersja elektroniczna była dostępna.
  • larwa72 27.05.07, 16:38
    <Czytam AL od pierwszego numeru.> no i pracujesz Tam.
    <Uważam, że to dobrze
    świadczy o jej właścicielu i piszących w niej dziennikarzach> zwłaszcza o tobie.

Co za żenujący post Panie J. Umysł panu kuleje, czy co?
  • baba310 22.09.06, 15:35
    co sie dzieje, dlaczego obniżyliscie drastycznie nakład,Juz trzeci tydzien nie
    dostałam AL w swoim kioski. Musiałam latac do Piotra i Pawła, gdzie jeszcze
    leżał.
    w stopce widze brak jedengo dziennikarza. Nawet niezłego. Sam poszedł czy
    kazano mu??? ciekawa jestem co naczelny sądzi o swojej ekipie. ma chyba
    najwyższy wskaźnik rotacji wśród dziennikarzy??
  • johnscott 24.09.06, 21:26
    Rotacje są wszędzie, ale także dotyczą rzędu naczelnych. Tu zastój... A AL idą jak przeciąg, to widać... Są na czasie, na bieżąco i ostatnio naprawdę ciekawe. Baba, nie każdemu psu Burek...
  • baba310 25.09.06, 13:01
    Nie wiem co to miało znaczyc z tym Burkiem?? AL sa ciekawe bo chyba wyczuli,
    gdzie ludzi połaskotać, a gdzie kopnąć.
    Myślę, że pracuja tam naprawde inteligentni ludzie. Kiedys przez przypadek u
    moich znajomych był facet,(a moi znajomi to towarzystwo że ho, ho lekarze,
    adwokaci itp) mysleli, że maj przed sob d... i zaczeli sie popisywac. Okazalo
    sie, ze zagina ich z kazdej dziedziny literatura, polityka, muzyka, film, i w
    ogole. byli bardzo zdziwieni. okazalo sie ze jest a AL
  • johnscott 30.09.06, 21:33
    Baba, to na pewno był sam szef AL! On jest taki mądry!
  • skraj100 27.09.06, 00:31
    Nie ogladam tv publicznej a tylko prywatną tvn. Wolne media to media prywatne.
    Aktualności są prywatne i dlatego - mam nadzieję ze tak bedzie- nie stana sie
    tubą zadnych polityków.Dzięki temu, że są prywatne nie pojawi sie tam żaden
    komisarz, który bedzie dbał tylko o myśl słuszną.
    Poza tym nie rozumie skąd sie bierze taka troska niektórych o AL. Przeciez to
    prywatna firma. Czy dyskutujemy na forum o innych prywatnych firmach? Czy
    piszemy jak pracowników traktuje się w innych zakładach pracy? czy kogos
    oburza, ze ludzie przy pieczarkach za 12 godzin dziennie otrzymują 600 zł
    miesiecznie,że kobiety w sklepach prywatnych nie mają wolnych sobót i niedziel?
    Zachecam zwolenników POlski solidarnej by tym takze sie zajęli.
  • komuchojadek 30.09.06, 22:28
    skraj100 napisał:

> Nie ogladam tv publicznej a tylko prywatną tvn. Wolne media to media
    prywatne.
    kobiety w sklepach prywatnych nie mają wolnych sobót i niedziel?
    > Zachecam zwolenników POlski solidarnej by tym takze sie zajęli.

Wolne media w Polsce to fikcja. Gazety lokalne utrzymują się bowiem z reklam a
    nie z liczby sprzedanych egzemplarzy. Gdyby decydowała liczba sprzedanych gazet
    to cóż AL już dawno by nie istniały, bo lata świetności mają za sobą. To nie
    pstryczek w stronę właściciela gazety. Takie są fakty. Prześledźcie genezę
    powstania AL.
    Druga kwestia: Gdzieś na forum krytykowałeś skraju pomysł ograniczenia pracy w
    niedziele i święta. Cieszy zmiana poglądów!!! Może w końcu sam musiałeś
    popracować trochę fizycznie i otrzeźwiałeś w swych sądach
  • skraj100 01.10.06, 13:40
    Krytykowałem wyłącznie pomysł zamykania sklepów w niedziele i swięta. To
    pracodawca powinien tak ustalić rotację, aby nikt nie pracował we wszystkie
    soboty i niedziele.
    Poza tym lubie wielkie centra handlowe a moge tam bywac wyłacznie w niedziele
    gdyz w soboty zwykle pracuję. W zaufaniu Ci zdradzę, ze nic tak nie poprawia mi
    humoru jak dobry shopinng.
  • komuchojadek 01.10.06, 23:36
    Może i Ty lubisz shopping, ale praca w niedziele zawsze odbywa się kosztem
    rodziny i wbrew woli pracownika (znam osoby, wiem co piszę).
    Na marginesie Ciekawe, co sądzisz o pissing-u w supermarketach.
    Pracodawcy łamią prawa pracownicze nie bacząc na obowiązujący zliberalizowany
    kodeks pracy. To państwo winno się zająć ochroną strony słabszej (pracownikiem)
    i wprowadzić regulacje zabraniające pracy w niedziele i święta
  • fazarro 01.10.06, 23:44
    eeeeee tam
    glupoty gadasz i tyle :)
    wystarczyloby zatrudnic kilku pracownikow wiecej i zrobic normalne zmiany
    ktore zapobieglyby wykorzystywaniu pracownikow
    ale zdzierstwo i rzadza kasy pracodawcow to inna bajka
  • komuchojadek 02.10.06, 00:01
    To wątek o AL, więc krótko odpowiadam: więcej pracowników to większe koszty
    pracy. zakupy można robić od poniedziałku do soboty. Sklepy są otwarte bardzo
    długo. Solidarność wywalczyła wolne soboty, dziś nie mamy nawet wolnych
    niedziel. Paranoja.
  • skraj100 02.10.06, 18:33
    Wyobraź sobie, ze w tym roku nie miałem urlopu i od 2 m-cy wszystkie weekendy
    zajete na pracę zawodową.Ale może jestem takim pracoholikiem?
    Żyjemy w wolnym kraju. Chcącemu nie dzieje sie krzywda / nulla iniuria est,quae
    volentem fiat/. Zatem kazdy jest panem swojego losu i moze wybrać pracę z
    wolnymi niedzielami. W Polsce nie ma pracy przymusowej.
    Ze zwiazkowym pozdrowieniem dla Ciebie.
  • skraj100 02.10.06, 18:42
    Napisałeś że państwo powinno zabronic pracy w niedzielę. A co z: tv, opieka
    zdrowotną, bezpieczeństwem, parkingami strzezonymi, restauracjami, barami
    dyskotekami!!!,komunikacją, informacją itd. A ksiadz nie powinien miec wolnego?
    Mam przed oczmi obraz:rodziny spacerują po mieście a tu wszystko zamknięte.
    Nawet cukierka nie mozna kupić dziecku. Zabrakło chleba albo mleka. Katastrofa.
    Ta obrona przed pracą to hipokryzja. Zwłaszcza wobec tych, którzy z braku pracy
    mają wolny cały tydzień i nie mają z czego żyć.Zapewniam Cię, że wielu z nich
    chetnie podejmie sie pracy w niedzielę.
  • komuchojadek 03.10.06, 00:02
    Porozmawiaj z osobami pracującymi w supermarketach. Znam kilka. Niech Ci
    powiedzą szczerze co myślą. To wątek o AL więc nie będę rozwijał tematu bo
    znowu elmek mnie wytnie i cały tekst pójdzie na marne. Korea Północna!!!
  • skraj100 03.10.06, 01:10
    Komuchojadku, przeniosłem rozważania proletariackie na mój post koniec IV Rz-
    tej. Tam wywód i zapraszam do dyskusji.Teraz zrozumiałem skąd taka Twoja
    postawa.
  • elmek 03.10.06, 08:14
    komuchojadek napisał:

> Porozmawiaj z osobami pracującymi w supermarketach. Znam kilka. Niech Ci
    > powiedzą szczerze co myślą. To wątek o AL więc nie będę rozwijał tematu bo
    > znowu elmek mnie wytnie i cały tekst pójdzie na marne. Korea Północna!!!

Załóż temat o pracy w niedzielę, to chętnie sam się włączę do rozmowy ;-P
  • madeinzlotow 03.10.06, 20:40
    Co ty wiesz komuszku o AL? Jak może zauważasz, sprzedają się nieźle, jak nigdy przedtem...
  • komuchojadek 03.10.06, 22:46
    Monopolek, monopolek....ale...jest póżno więc nie będę
    przekazywał hiobowych wieści o nadciągającej konkurencji.
    Śpijcie spokojnie, Tyka Was nie pogonił to i następni nie dają rady.
  • skraj100 03.10.06, 23:03
    Oto pilne zadanie dla PIS-owców. Postarajcie sie ustalić kto w AL jest ze WSI.
    Nie wierzę,że badanie to nie da pozytywnego rezultatu. Sprawdzcie kto stoi za
    publikacjami, kto je inspiruje. Nie wierzę, ze wszyscy urodzili sie w miescie.
    Na pewno ktos pochodzi ze WSI. Czy nie dziwne jest, ze tyle tam tematyki
    dotyczącej WSI z terenu powiatu złotowskiego? Ja mam swoje podejrzenia ale to
    tajne info bo otrzymane ze źródeł które są szczelne.
  • obserwator16 03.10.06, 23:17
    Ze wsi jest jeden z piszących na tym forum. Wystarczy poczytać i łatwo dojść o
    kogo chodzi. Informacja jest potwierdzona z kilku źródeł. Jest przygotowywany
    raport w tej sprawie. Co ciekawe przeniknął do Złotowa.
  • jeleniowa 05.10.06, 10:54
    To ze AL nie sa orlem intelekualnym to mnie nie dziwi.
    Jest wiele takich periodykow regionalnych
    Tylko dlaczego uparly sie tkwic w roli brukowca/szmatlawca tego nie rozumie?
  • komuchojadek 05.10.06, 12:25
    ohoho jest ktoś ostrzejszy niż ja........
  • mateuszklimek 06.10.06, 13:11
    Kochani!
    Ja Aktualności Lokalne lubię -podobnie jak zespół redakcyjny. Nie pracuję tam,
    ale zawsze gdy tam bywam to jestem miło przyjmowany. Współpraca z Aktualnościami
    przy patronacie choćby nad Złotowskimi Dniami Młodzieży układa się świetnie. Nie
    narzekajcie na to, że Aktualności są złe. Jeśli Wam się coś nie podoba, to
    napiszcie co zmienić, bo same określenia 'szmatławiec" czy "brukowiec" są po
    prostu oskarżeniami bezpodstawnymi. Każda gazeta ma wpadki, o których chciałaby
    zapomnieć, ale nie można przez to jej przekreślać. Ja się cieszę, że taka gazeta
    tu jest. Choć rzeczywiście brakuje tego, co było kiedyś, a więc choć dwóch stron
    dla młodziezy. Pozdrawiam Was:)
  • jeleniowa 06.10.06, 17:22
    Mateuszu!
    Bardzo mnie to cieszy ze sa tycy ktorzy AL kochaja.
    Rzecz cala polega pewnie na tym, ze w taka milosc od pierwszego wejrzenia nie
    ma ni jak do rzeczywistosci. Poprostu patrzy sie przez rozowe okulary.
    Taki stan w psychologii stawia sie w tym samym rzecie co obled.
    Ciebie doskonale rozumie - a Naczelnego nie!
    Moim zdaniem kazdy z nas stara sie byc z czasem lepszy w dziedzinie w ktorej
    pracuje.
    AL konsekwentnie prezentuje postawie zachowawcza od poczatku istnienia.
    Sama szata graficzna jest doskonalym tego przykladem nie mowiac juz o tresci.
    Tresc mozna by sobie darowac ba nawet nie czytac.
    Ale zeby za takie pieniadze nie mozna bylo sprzedawac cos bardziej
    estetycznego?!?
  • johnscott 06.10.06, 14:55
    czy raczej orlicą intelektualną? Ot, przydałby się taki zwierzak w leśnej
    szkółce w nadleśncitwie..
  • jeleniowa 06.10.06, 17:29
    W szkolce w Nadlesnictwie?
    Szkolki maja za zadanie produkowania materialu na zalesienia.

Ale nie mart sie Nadlesnictwo posiada zwierzyniec wiec mozesz sie zglosic:-)
  • obserwator16 08.10.06, 16:56
    Chyba to miała być woliera a nie szkółka?
  • komuchojadek 08.10.06, 20:51
    Ale burdel, co to wątek o aktualnościach czy program animals?
  • jeleniowa 10.10.06, 09:48
    Odpowiem Wam hurtem!

Jesli chodzi o voliere - to w przypadku redakcji nie jest to konieczne.
    Mam na mysli oczywiscie w tej chwili poziom oraz wzloty AL.
    Przy takich orlach mozna z powodzeniem okna w redakcji zostawic otworem bez
    obawy, ze ktorys z orlow ucieknie.
    Na dodatek nie bedzie w redakcji smierdzialo jesli troche swiezego powietrza
    wpadnie.

Czy to jest strona dla redakcji AL?
    Odpowiadam w imieniu samego Naczelnego TAK
    Poniewaz w rubryce "listy do redakcji" nigdy nie bylo rzetelnych odpowiedzi,
    i czytelnicy pokretnie pisali.
    Zarzucajac Redakcji manipuluje czytelnikami, kretactwo i wybieranie z tresci
    listow tylko tego co jest komu wygodne i pasuje do kramu.
    Redakcja postanowila publicznie sie oczyscic i tutaj przedstawic w dobrym
    swietle tudziez w sakli 1:1 odpowiadac na wszelkie zazalenia:-)
  • lewy66 25.10.06, 15:33
    Mam pytanie do wszystkich?? Czy jest możliwość czytania Aktualności Lokalnych w
    innternecie??? Jeśli tak to gdzie szukać. Pozdrowienia dla Redakcji. Nie
    czytałem tu wszystkich postów ale sam fakt że jest ich tyle znaczy że jesteście
    dobrą gazetą.
  • galicjanka1 27.05.07, 11:26
    Trudno polemizować z taką opinią. Z przecieków redakcyjnych wynika, że coś w AL
    szykują, ale kiedy to nastąpi, to wiedzą tylko właściciele.
  • larwa72 27.05.07, 16:43
    Jak już napisał pan obserwator szykują co juz dawno leżało trupem, czyli strone
    www. Post Pana J był tak głupi ,że nie trudo się domyslić po co go na pisał i
    czemu to miało służyc.
  • ehoffmann 31.05.07, 20:27
    Gazeta tak jak radio, można ją nie czytać, a radia nie słuchać... O co ci larwo
    chodzi, bo nie złapałam???
  • legalna-blondynka 31.05.07, 21:10
    Larwo...ja podobnie jak Eho...nie wiem, o co chodzi....wyjaśnij proszę..ok?
  • ehoffmann 03.06.07, 11:43
    Od larwy czuję byłego pracownika AL. Ale też nie wiem, o chodzi?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka