Dodaj do ulubionych

czym ta książka różni się od książek Kiyosakiego?

20.06.10, 12:35
Przeczytałam kilka książek serii "Bogaty ojciec" Roberta Kiyosaki lub jego
żony, z tego co widzę na forum gazety i na blogu fridomii "Wolność finansowa
dzięki ..." to jest jakby to samo ??;/ Będę wdzięczna za opinie.

--
www.enjoyparty.pl/
Edytor zaawansowany
  • ekspert.fridomia 23.06.10, 13:50
    Krótko postaram się odpowiedzieć na pytanie. W książce bazowaliśmy
    na własnych doświadczeniach z ostatniego dziesięciolecia (może
    troszkę więcej) inwestowania wyłącznie w Polsce. Opieraliśmy się na
    polskich realiach, przykładach. No i pisaliśmy wyłącznie o
    nieruchomościach, bo wybraliśmy właśnie tę drogę inwestowania.
    Opinie o książce można znaleźć na blogu, najwięcej w zakładce:
    księga gości:fridomia.pl/ksiega-gosci/ .Zapraszam. Sławek
  • agt_bond 26.06.10, 20:12
    dziękuję za odpowiedz :)
    --
    www.enjoyparty.pl/
  • p.kurylowicz 20.09.10, 12:53
    Ja przeczytałem dwie książki Kiyosakiego: chyba najbardziej znaną Bogaty Ojciec Biedny Ojciec i Jak Inwestować w Nieruchomości. Ta druga została napisana przez znajomego Kiyosakiego, zarządce i inwestora nieruchomości. Książkę Fridomia polecił mi mój kolega który tak samo jak ja myśli o inwestowaniu w nieruchomości.
    Moim zdaniem książki Kiyosakiego, szczególnie Bogaty Ojciec Biedny Ojciec, są dobrym wtępem, otwierają umysł na teorie inwestowania i pokazują że nie trzeba być ekspertem by inwestować. W większości oparte są jednak na realiach USA, historie opowiedziane w książkach odbywają sie w czasach prosperity. Autor skupia się na wynikach swoich działań a już mniej mówi o szczegółach drogi jaką przebył żeby te wyniki osiągnąć.
    Natomiast Fridomia opowiada o konkretnym sposobie na wolność finansową - nieruchomości, na konkretnym rynku - naszym kraju, w bardzo współczesnych czasach - 2008-2009. Fridomia nauczyła mnie o wiele więcej niż inne książki o inwestowaniu w nieruchomości. Bardzo podoba mi szczegółowe podejście do sprawy uwzględniające takie 'drobiazgi' jak podatki, prowizje pośredników, okresy bezczynszowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka