Dodaj do ulubionych

Carrefour w Koszalinie?

01.09.05, 14:11
Nieoficjalnych źródeł dowiedziłałem się , ze obok budownaj własnie stacji
Statoil, powstaje supermarket z parkingiem pod i nad nim...(?!) Podobno będzie
to supermarket sieci Carrefour( oczywiście nie hipermarket)
Obserwuj wątek
        • naczelny.prezess Re: Carrefour w Koszalinie? 01.09.05, 14:38
          A wiec to o to chodziło. No cóż lokalizację mają dobra. Ciekawe tylko co na to
          powiedzą mieszkańcy ulicy Dzieci Wrzesińskich. A co do samego pomysłu kolejnego
          sklepu.. Czy ja wiem... Z jednej strony supermarketów to juz mamy dość i
          przydałby się hipermarket, z drugiej jednak zawsze coś co jest konkurencją dla
          Sano dobrze działa na rynek. A Carrefour jest raczej tani więc może dac po
          dupie Sano i zabrać sporo klientów.
          • andre3b Re: Carrefour w Koszalinie? 01.09.05, 14:42
            Informacje nie są sprawdzone. Na pewno budują parkin wielopoziomowy z obiektem
            handlowym (2000 metrów kwadratowych), a te informacje o cerrefourze to ma od
            gościa którty pracuje tam na budowie. Te ich supermarkety to się chyba nazywają
            Globi czy jakoś tak.
            • naczelny.prezess Re: Carrefour w Koszalinie? 01.09.05, 14:46
              Rzeczywiście - jest coś takiego jak Globi. Dobrze że wzieli się w koncu za
              zabudowę tej działki. Jeszcze raz podkreślam - świetna lokalizacja!!! Dobrze
              że się nie dostała "po układach" Sano tak jak było za rządów poprzedniej ekipy.
        • andre3b Re: Carrefour w Koszalinie? 06.09.05, 11:40
          Nie wiem jaki oni tam mają... coś tam coś tam, ale już pewnie tyłkami trzęsą,
          ponieważ czasy monopolu powoli dobiegaja końca:)A tak nawiasem mówiąc. Myślicie,
          że w Starych Bielicach też w końcu powstanie hipermarket?
          • naczelny.prezess Re: Carrefour w Koszalinie? 06.09.05, 11:44
            W Starych Bielicahc to chyba juz nie. Coś mi się kiedyś o uszy obiło, ze
            panowie z sejmu znowelizowali ustawę jakąś tam i teraz sklepy
            wielkopowierzchniowe mogą powstwać tylko na obszarze o okreslonej liczbie
            mieszkanców. Ale nie mam pewności czy tak jest... A Sano już dawno powinien
            zostać odebrany przywilej monopolisty.
            • jkammer Re: Carrefour w Koszalinie? 06.09.05, 11:58
              W Starych Bielicach wybuduje swój hipermarket "sieć" która przegra przetarg
              na teren przy Gnieźnieńskiej i będzie na tyle zdesperowana aby zaistnieć
              w Koszalinie.
              O zmianie ustawy... pierwsze słyszę.
              • andre3b Re: Carrefour w Koszalinie? 06.09.05, 12:17
                Czy ja wiem czy "Zdesperowana" to dobre słowo". Z wielu względów lokalizacja w
                Starych Bielicach jest według mnie lepsza o tej na Gnieźnieńskiej. Jest to droga
                nr6 , na pewno bardziej ruchliwa od 11, dogodniejszy dojazd dla mieszkańców
                "Północy", Białogardu, Karlina, Biesiekierza .
                  • andre3b Re: Carrefour w Koszalinie? 06.09.05, 12:44
                    Ale my tu mówimy o hipermarketach z prawdziwego zdarzenia,a nie jakis
                    pseudomarketach. Jedno Hipo już było i więcej nie chcem:) W hali tamtej widziłabym
                    jakiś duży skatepark, albo korty tenisowe, żebym mógł sobie w zimie pograć
                    • naczelny.prezess Re: Carrefour w Koszalinie? 06.09.05, 12:51
                      No dobrze, ale terenu to przy wylocie Morskiej nie brakuje. Możnaby od podstwa
                      wybudować. Tak będę się tego kierunku trzymać, bo to jednak szlak nadmorski,
                      choc z drugiej strony nie obyłoby się bez przebudowy układu drogowego (korki).
                      A w Str. Bielicach to Piątek nie miał przypadkiem czegoś jescze wybudować
                      własnie typu hipermarket?
                  • jkammer Re: Carrefour w Koszalinie? 06.09.05, 13:16
                    Największą wadą tej lokalizacji jest nałożenie się ruchu tranzytowego m.in.
                    turystycznego i lokalnego miejskiego z ruchem dojazdowym klientów hipermarketu,
                    no i jest tylko jeden dojazd.
                • jkammer Re: Carrefour w Koszalinie? 06.09.05, 13:11
                  Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Koszalina
                  teren między torem kolejowym do Kołobrzegu, ul. Szczecińską i Syrenki (d.
                  magazyny Polmozbytu) rezerwuje na handel o pow. powyżej 2000 m2.
                  Jest tam o wiele dogodniejszy dojazd niż do Starych Bielic.
                  Ale nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.
                    • jkammer Re: Carrefour w Koszalinie? 06.09.05, 13:50
                      Z terenu przy ul. Gnieźnieńskiej Miasto zamierza uzyskać min. 32 mln zł.
                      Poza spłatą zaciągniętych kredytów można będzie sporo wybudować, ale to temat na
                      nowy wątek.
                      Przeznaczenie terenu będącego własnością prywatną w planie miejscowym pod
                      hipermarket ZAWSZE rodzi podejrzenie korupcji niezależnie od politycznego
                      rodowodu ekipy zasiadającej w Ratuszu. Zrozum tu nie chodzi o wolę.
                      • andre3b Re: Carrefour w Koszalinie? 06.09.05, 14:08
                        a myślisz że uda się tyle wyciągnąć z sieci hipermarketów ? Czy to przypadkiem
                        nie jest jakas kwota zaporowa która opóźni to wszystko o następny rok? Pytam bo
                        nie mam pojęcia za ile się sprzedaje takie grunty w innych podobnej wielkości
                        miastach.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka