Dodaj do ulubionych

Czemu Słupkowe plemie jest takie dziwne?

27.09.05, 15:27
Popadli w marazm w 1999 roku i nie moga się z tego otrząsnąć:)))
Obserwuj wątek
    • pianista_17 Re: Czemu Słupkowe plemie jest takie dziwne? 27.09.05, 21:36
      Czemu Koszałkowie sa tacy zlosliwi?

Smiejac sie z mojego miasta, smiejecie sie tez ze mnie, a ja nie widze powodu,
      dlaczego mialbym byc smieszny ( albo dziwny). Smiejecie sie z marazmu w
      Slupsku, a sami w nim jestescie.

No i co z tego, ze nie mamy wlasnego okregu, ale za to mamy okreg slupsko-
      gdynski i jakos nie czuje sie z tym zle. Tak wyszlo, ze u nas jest Strak, ale
      nic dziwnego, bo wiele go w mediach lokalnych. A u was jest ten burak Lepper,
      ktory na ziemi slawienskiej zdobyl ponad 40 %, a w powiecie koszalinskim ponad
      30 %. Najwieksze zaglebie bylych PGR-ow.....

Poza tym wjezdzajac do waszego miast, nie czuje jakies wiekszej roznicy, poza
      tym, ze jest rozleglejsze i czystsze. Nic specjalnego u was nie ma -
      aglomeracja z was zadna, o tak, po prostu powiatowe miasto , jak wiele innych...
      • naczelny.prezess Re: Czemu Słupkowe plemie jest takie dziwne? 28.09.05, 08:22
        pianista_17 napisał:

> Czemu Koszałkowie sa tacy zlosliwi?
        >
        > Smiejac sie z mojego miasta, smiejecie sie tez ze mnie, a ja nie widze
        powodu,
        > dlaczego mialbym byc smieszny ( albo dziwny). Smiejecie sie z marazmu w
        > Slupsku, a sami w nim jestescie.
        >
        > No i co z tego, ze nie mamy wlasnego okregu, ale za to mamy okreg slupsko-
        > gdynski i jakos nie czuje sie z tym zle. Tak wyszlo, ze u nas jest Strak, ale
        > nic dziwnego, bo wiele go w mediach lokalnych. A u was jest ten burak Lepper,
        > ktory na ziemi slawienskiej zdobyl ponad 40 %, a w powiecie koszalinskim
        ponad
        > 30 %. Najwieksze zaglebie bylych PGR-ow.....
        >
        > Poza tym wjezdzajac do waszego miast, nie czuje jakies wiekszej roznicy, poza
        > tym, ze jest rozleglejsze i czystsze. Nic specjalnego u was nie ma -
        > aglomeracja z was zadna, o tak, po prostu powiatowe miasto , jak wiele
        innych..
        > .
        Ja tam się z Twojego miasta kolego nie śmieję. Nie mogę tylko pojąc czemu
        Słupsk bity w dupe przez Gdańsk nadal uważa ze tak jest mu dobrze. Masochisci?
        A co do pegeerów to znasz takie powiedzenie "przyganiał kocioł garnkowi?".
        I jeszcze jedno - czemu do diabła w Słupsku na słowo Koszalin wszyscy reagują
        alergicznie.
        Pozdr.
          • naczelny.prezess Trzeba budowac dobre układy ze Slupskiem 28.09.05, 11:24
            Ze Słupskiem trzeba budować dobre i partnerskie układy. Trzeba przekonywać,
            parcowac u podstaw a napewno znajdą sie środowiska zdecydowane na współdziałnie
            w umacnianiu Ideii Środkowopomorskiej. Nie wskazane jest rzucanie wzajemnych
            oskarzeń. Jednak nie można tez pozwolić aby na wyciągniętą do współpracy rękę
            pluto nad Słupią. Bo i takie przypadki się zdarzają. Jednak moze to byc
            bezowocne i nieskuteczne do czasu kiedy w końcu Słupsk otworzy oczy na politykę
            regionalną Aglomeracji Trójmiejskiej i rzeczowo osądzi jakie zajmuje w niej
            miejsce. Jeśli dalej zadowala go rola dodatku do Gdańska to trudno. Taki wybór.
            Nieracjonalny ale jednak...
            • andre3b Re: Trzeba budowac dobre układy ze Slupskiem 28.09.05, 11:54
              Wiesz co Ci powiem! Ja już nie mam siły na prace u podtaw ze Słupszczanami bo
              argumenty przeważnie do nich nie docierają i odpowiadają na nie agresywnie( są
              oczywiście wyjątki). Ile razy mozna mówić, ze to szansa na rozwój, na pieniądze,
              na przyciągnięcie inwestycji. Ile można powtarzać Ze mamy wspólne priorytety
              komunikacyjne, wspólne broblemy , strukture gospodarki , interesy i że tu nie
              chodzi o zniewolenie Słupska , ponieważ mają być dwie stolice z podziałem
              urzedów? Jak nie chcą to niech sie wypchają i zaczynam zmieniać powoli zdanie o
              łączeniu się ze Słupskiem. Może warto skupić sie na pomyśle PISu i przenieść
              pare urzędów z sejmikiem zachodniopomorskim do Koszalina, wtedy będziemy jedną z
              dwóch stolic zachodniopomorskiego. To nie to samo co środkowopomorskie,ale z
              braku laku..
              • naczelny.prezess Re: Trzeba budowac dobre układy ze Slupskiem 28.09.05, 12:09
                Sam się zastanawiałem nad koncepcją PIS aby przenieśc część administracji
                wojewódzkiej do Koszalina, tym bardziej ze tu są wystarczające zasoby lokalowe
                a i kadar by się zanlazła. tak myśle, na ile propozycja PIS była realnym
                postulatem a na ile częścią kapmanii wyborczej. I wychodzi mi, ze raczej była
                tym drugimm... Ale zobaczymy co z tego wyjdzie i jak nowy sejm potraktuje
                inicjatywę ustawodawczą SP.
              • naczelny.prezess Re: Trzeba budowac dobre układy ze Slupskiem 28.09.05, 12:12
                A co powiesz na SP bez Słupska. Tj dawne koszalińskie + powiat wałecki,
                złocieniecki, miastecki(trzeba by wykroic z bytowskiego) i sławieński
                (ewentualnie człuchowski). Takie województwo byłoby obszarowo zbliżone do
                opolskiego. A sam Słupsk nie sobie zostanie przy Gdańsku jak tak chce.
                  • brat187 Re: Trzeba budowac dobre układy ze Slupskiem 28.09.05, 12:32
                    No właśnie - najwarzniejsze, że urzędy będą. Przekonuje mnie jeden argument, że
                    powstaną miejsca pracy dla urzędników, którzy wypompują z kasy trochę
                    pieniędzy. Całkowicie rozumiem, że właśnie tym urzędnikom najbardziej zależy na
                    SP.
                    Pieniądze na inicjatywy lokalne może zdobywać równie skutecznie i sprawnie
                    miasto powiatowe. Natomiast bez sensu jest - dla wyimaginowanych ambicji -
                    tworzenie regionu o PKB i potencjale gospodarczym Wrzeszcza.
                    • naczelny.prezess Re: Trzeba budowac dobre układy ze Slupskiem 28.09.05, 13:17
                      brat187 napisał:

Natomiast bez sensu jest - dla wyimaginowanych ambicji -
                      > tworzenie regionu o PKB i potencjale gospodarczym Wrzeszcza.

He, he - niezły dowcip.
                      Poza tym projekty i inicjatywy realizowane przez środowiska lokalne b.
                      koszalińskiego daleko wykraczają swym zasiegiem poza obszar pojedynczego
                      powiatu i dotykają de facto obszaru b województwa. Rzadko natomiast posiadają
                      powiązania z projektami i inicjatywami realziwoanymi przez regionalne
                      aglomeracje, ktore realziują najczesciej zupełnie inne kategorie działan.
                      Łatwiej jest kordynować przebieg lokalnych inicjatyw i wspierać ich rozwój
                      jeśli ośrodek decyzyjny ma się na miejscu i takze RIF jest na miejscu. Nie
                      oszukujmy się decyzyjnosc powiatu jest żadna. Aplikowanie o środki na rozwój
                      lokalny odbywa w ośrodkach szczebla wojewódzkiego.
                      • naczelny.prezess Re: Trzeba budowac dobre układy ze Slupskiem 28.09.05, 13:25
                        Aha i jeszcze jedno o podziale funduszy decyduje też Regionalny Komitet
                        Sterujący złożony z przedstwicieli samorządów lokalnych województwa. Zatem
                        większe szanse na powodzenie będzie miał projekt koszaliński, kołobrzeski,
                        świdwiński, sławieński etc. jeśli RKS będzie złożony tylko z przedstawicieli
                        powiatów b. koszalińskiego niż gdyby musiał konkurować z
                        projektami "szczecińskimi". Poza tym władze wojewódzkie mogą udupić ustalenia
                        RKS co ostanio marszałek Meyer z luboscią uczynił poswiecając projekty
                        samorządowców z b. koszalińskiego na rzecz projektów "szczecińskich". Lepiej
                        zatem aby region koszaliński sam dzielił prznalezne mu środki pomocowe, bo przy
                        pośrednictwie Szczecina to wychodzi na tym jak zabłocki na mydle. Ale tego nie
                        da się zrobic na szczeblu powiatu. Tu potrzebny jest osrodek wojewódzki. Lepiej
                        samemu dzielić środki niz z kimś się nimi w krzywdzacy spsoób dzielić. Wszystko
                        w tym temacie.
                    • pobrzeze Re: Trzeba budowac dobre układy ze Slupskiem 10.10.05, 07:03
                      A cóż Waść wiesz o podziale środków unijnych..?
                      Te sa dzielone w Szczecinie i prawie wszystko dla Szczecina i najbliższych
                      okolic Szczecina w imię Zachodniopomorskiej racji stanu!!!
                      A gdzie zrównoważony rozwoj regionu?Szczecin przydzielił sobie pieniądze
                      przyznane na bardzo poważny i konieczny remont
                      budynku Bałtyckiego Teatru Dramatycznego na....iglicę na kosciele św Jakuba!
                      Tak mozna otrzymać dotacje w powiatach....po szczecinsku!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka