Dodaj do ulubionych

Zasiłek rodzinny

20.07.11, 11:40
Witam smile Mieszkam w Wiedniu od sierpnia,ale od listopada mamy tutaj zameldowanie...Nie pobieram żadnych świadczeń na dzieci,a ponoć przysługują mi? Mam dwójkę dzieci w wieku 6 i 2 lata,mąż pracuje sam a ja zajmuję się domem.Słyszałam,że rodzinne przysługują od dnia zameldowania i jeżeli nie załatwiło się tego od razu to oni to wszystko wyrównują? Jestem trochę zdziwiona ponieważ w Polsce nie ma mowy o jakichkolwiek wyrównaniach,a tutaj kwoty nie są takie małe....Czy mogłaby mi któraś z Was napisać coś na ten temat? I czy wogóle jeszcze coś należy nam się od państwa,np.,że mąż jako jedyna osoba zarabia na dom itd.... Na pewno są dziewczyny które już to wszystko wiedzą,więc bardzo proszę o pomoc.Trochę głupio, się czuję,że pytam o to,ale skoro coś nam się należy to dlaczego mielibyśmy się o to nie starać? W końcu pieniądze nie leżą na ulicy,a przy dwójce dzieci każdy grosz się przydawink Zgóry dziekuję za jakąkolwiek odpowiedz i cieplutko pozdrawiamsmile
Edytor zaawansowany
  • 23.07.11, 14:15
    Informacje o zasiłkach tutaj: www.help.gv.at/Content.Node/8/Seite.080600.html , www.help.gv.at/Content.Node/8/Seite.080711.html
    Nie wiem, niestety czy przysługuje Wam kindergeld na młodsze dziecko, na pewno zasilek rodzinny. Jesli maz jest jedynym zywicielem rodziny, to mozna ubiegac sie o zwrot podatku - informacje w lokalnym urzedzie skarbowym.
    pozdrawiam
    m
  • 24.07.11, 10:55
    Ślicznie dziękuję za odpowiedzsmile
  • 24.07.11, 23:02
    Hej Karola

tu masz link do strony Ambasady polskiej w Wiedniu tam tez znajdziesz wszystkie potrzebne informacje www.wien.polemb.net/files/Wersje%20polskie%20plikow/Wydzial%20Konsularny/opieka%20konsularna/Praca%20w%20Austrii%202011.pdf
    na młodsze dziecko też przysługuje ci zasiłek
    -- pozdrawiam
    no i co ja zrobię, że ja tak mam .....
  • 07.09.11, 13:40
    witam czy możecie mi powiedzieć w jaki sposób i gdzie mogę załatwić zasiłek rodzinny na dziecko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.