25.07.14, 10:30
Witam
Drogie emamy może któraś z Was ma w domu rzeczy po synkach i podzieliłaby się z moimi chłopakami. Chłopcy potrzebowali by rozmiar 128-134 i 152-164 ( najbardziej potrzebne byłyby spodnie i bluzki z długim rękawem do szkoły).
Wszystkie dokumenty wysłałam do akcji wyprawowej jeśli trzeba to prześlę jeszcze raz. Nie korzystamy nigdzie z pomocy, sami jakoś staramy sobie radzić tak żeby wszystko było ok ale zbliża się rozpoczęcie szkoły i obawiam się wydatków z tym związanych.
Jeśli któraś z Pan mogłaby podzielić się ubrankami to bylibyśmy wdzięczni.
Pozdrawiam Karolina
Obserwuj wątek
    • tosiaczek06 Re: prośba 25.07.14, 14:38
      karolina198001 napisała:

> Witam
      > Drogie emamy może któraś z Was ma w domu rzeczy po synkach i podzieliłaby się z
      > moimi chłopakami. Chłopcy potrzebowali by rozmiar 128-134 i 152-164 ( najbardz
      > iej potrzebne byłyby spodnie i bluzki z długim rękawem do szkoły).

do szkoły jest jeszcze miesiąc... co jest nie tak z ubraniami po starszym, że mlodszy nie może go nosić?

> Wszystkie dokumenty wysłałam do akcji wyprawowej
      to może napisz choć kilka zdań o swojej sytuacji, no chyba że reszta ma szukac starych postów

> Nie korzystamy nigdzie z pomocy, sami jakoś staramy sobie radzić tak żeb
      > y wszystko było
      z MOPS tez nie?

ok ale zbliża się rozpoczęcie szkoły i obawiam się wydatków z t
      > ym związanych.
      a konkretnie jakich wydatków?
      • karolina198001 Re: prośba 25.07.14, 15:03
        Już odpowiadam na pytania:
        Moi chłopcy to tak jakby położyć obok siebie marchewkę i pomidora, młodszy po bracie tak naprawdę to za dużo nie ponosi ponieważ starszy jak był jego wzrostu to był bardzo okrąglutki a ten to taki mały szczypiorek.
        Nasza sytuacja finansowa wyglądała już bardzo fajnie ( na gwiazdkę mogłam nawet brać udział jako sponsor i wysłała raz też dosyć dużą paczkę do p Ewy ) ale niestety aktualnie mąż nie ma stałego zatrudnienie tylko dorabia jak może. Ja miałam staż i po nim zatrudnienie ale również się to skończyło. Mamy nadzieję, że wszystko po naszej myśli będzie i za kilka miesięcy się wszystko odwróci.
        Z pomocy MOPS nie korzystam, mamy zasiłek rodzinny i dodatek na synka bo ma orzeczenie i niepełnosprawności.
        Tak jak napisałam wcześniej mamy podręczniki ale pieniądze pożyczyłam i będę oddawała w
        ratach. Wyprawki dostaniemy z akcji ( napisałam co już mamy w domu z tamtego roku). Ale muszę kupić chłopakom adidasy lub jakieś półbuty, buty na wf i do zerówki nie wspominając o wrześniowych opłatach w szkole i przedszkolu. Musze jeszcze zaopatrzyć ich w odzież i dlatego pomyślałam że może któraś z Pań mogłaby się z nimi podzielić rzeczami po swoim dziecku.
        • bergamotka77 Re: prośba 25.07.14, 16:39
          Karolina - ile starszy ma lat? Bo strasznie duze widelki wzrostowe podalas chyba z 12 cm i trudno mi ocenic co byloby dobre. Jaki nosi rozmiar buta? Podaj troche danych o dzieciakach, moze cos na starszego bym miala po moim synku, bede niedlugo wysylac paczki to bym i tobie przeslala. Na mlodego nie mam niczego bo mam prawie 12-latka a drugie duzo mlodsze.
          • myfmyf Re: prośba 25.07.14, 17:03
            Czesc Karolina . Ja moge sie podzielic z Toba rzeczami dla mlodszego synka. Zrobie dzis przeglad w szafie . Ale masz duzego zerowkowicza :) pozdrawiam
            • karolina198001 myfmyf 25.07.14, 18:04
              Witam, czarek w porównaniu z kolegami jest raczej z tych mniejszych dzieci. Aktualnie nosi ok 116-122, więc wydaje mi się że na jesień i zimę 128 tez nie będą za duże.
              pozdrawiam
          • karolina198001 Re: prośba 25.07.14, 18:01
            Witam, Wiktor ma prawie 9 lat ale jest dużym chłopcem, rzeczy nosi tak na 10-11 a czasami i większe. Rozmiar buta również jest duży bo 37-38 ( sandały miał kupione na 39 ale Pani w sklepie powieszała że wypadają mniejsze).
            Pozdrawiam
            • myfmyf Re: prośba 25.07.14, 19:43
              Hm, skoro mlodszy nosi 116/122 i jest chudy to moim zdaniem w 134 bedzie sie we wrzesniu topił , podobnie straszy noszacy 140-146 wygladalby w 158 czy 164. Czy mozesz zmierzyc dzieci i podac ich realny wzrost w cm ? Moze dla starszego tez bym znalazla jakies bluzeczki .
              • karolina198001 myfmyf-wymiary 26.07.14, 11:47
                Przepraszam, e dopiero piszę ale czasami nie mam możliwości skorzystania z internetu.
                Cezary- wzrost 117 cm rozmiar buta 28-29
                Wiktor akurat jest u kolegi i jak wróci to napiszę jego wymiary.
                Ale ma Pani rację chyba podałam za duże te rozmiary, dla czarka to pewnie 122-128 wystarczą na jesień i zimę :)
                Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
                • karolina198001 Re: myfmyf-wymiary 27.07.14, 20:36
                  Wiktor ma 143 cm wzrostu ale dla niego rzeczy zawsze kupowałam większe, ponieważ jest dosyć nabitym chłopakiem. W pasie ma 77cm :( . Rozmiar buta to jak pisałam wcześniej 37-38
          • karolina198001 bergamotka77 27.07.14, 08:06
            Witam, Wiktor ma prawie 9 lat ale jest dużym chłopcem, rzeczy nosi tak na 10-11 a czasami i większe. Rozmiar buta również jest duży bo 37-38 ( sandały miał kupione na 39 ale Pani w sklepie powiedziała że wypadają mniejsze.
            Napisałam jeszcze raz bo wcześniej nie zaznaczyłam, że to jest odpowiedź na pani pytanie :)

• bergamotka77 Re: bergamotka77 28.07.14, 15:39
              karolina

to rzeczywiście duży chłopiec. Przepraszam, że pytam, ale wszystko z nim ok, jest zdrowy? Bo wymiar w pasie dość duży. Myślę, że mu rzeczy po moim prawie 12-latku powinny pasować. Podaj mi namiar do wysyłki na pocztę gazetową to podesle dla niego jakies bluzy i spodnie np. dresowe.
              • karolina198001 Re: bergamotka77 28.07.14, 21:29
                Wszystko ok, po za tym że wazy troszkę za dużo. Już się wyciągnął i zgubi troszkę brzuszek i mam nadzieję, że na tym nie koniec. Wyślę zaraz pani nasz adres :)
      • myfmyf Re: bergamotka77 29.07.14, 12:59
        Karolina podaj mi adres na priv poprosze. Przygotowalam dla chlopcow spodnie dzinsowe po 1 parze i po kilka bluzeczek dla kazdego + biala koszula galowa dla Czarka .
    • karolina198001 Re: prośba 30.07.14, 09:47
      A czy może któraś z mam miałby kurtę zimowa dla czarka. Wczoraj im przymierzyłam zimowe kurtki i okazało się z kurtka dla Czarka może być problem bo będzie taki idealnie pasująca ( do pasa i rękawki takie że jak wyciągnie rączkę to cofną się do tyłu ).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka