Dodaj do ulubionych

prośba o wytłumaczenie terminologii

06.09.12, 12:57
Pierwszy raz w życiu weszłam na bloga, trafiłam akurat na "W kolorowym świcie muliny". I od razu trafiłam na treść następującą, której fragment pozwalam sobie tu wkleić, mam nadzieję, że nie popełniam tym wykroczenia ściganego z urzędu. Fragment ten prezentuje się następująco:
"Dziewczyna przede mną trzyma w ręce kanwę ze słownikiem czajnikowym i zeszyt. No jak nic hafciarka, do tego bawiąca się w RR. Od razu pomyślałam, że to będzie La grenouille."
Co to jest słownik czajnikowy i do czego potrzebny jest tam zeszyt, co to jest RR i skąd autorka domyśliła się, że to będzie La grenouille (też nie wiem co to)?????? Czy możecie to przetłumaczyć na język zrozumiały dla bądź co bądź wciąż początkującej? smile))
Edytor zaawansowany
 • urszula97 06.09.12, 15:48
  nie jestem hafciarką ale są to często formy zabaw , np. obrazek składa się z 12 różnych czajniczków i zbiera się grupa chętnych do haftowania, każda dla każdej haftuje 1 czajniczek ,trwa to około roku,ta kanwa jest przesyłana oczywiście i na końcu trafia do właścicielki.Zobacz na tym blogu ,tu jest sporo RR moteczek.blox.pl/html ,pozdrawiam.
  --
  Urszula97

  Niesfornedruty.blox.pl
 • maarcjanna 07.09.12, 08:18
  dzięki...
 • haftystelli 07.09.12, 10:06
  maarcjanna napisała:

  > "Dziewczyna przede mną trzyma w ręce kanwę ze słownikiem czajnikowym i zeszyt.
  > No jak nic hafciarka, do tego bawiąca się w RR. Od razu pomyślałam, że to będzie
  > La grenouille."
  > Co to jest słownik czajnikowy i do czego potrzebny jest tam zeszyt, co to jest
  > RR i skąd autorka domyśliła się, że to będzie La grenouille (też nie wiem co to
  > )?????? Czy możecie to przetłumaczyć na język zrozumiały dla bądź co bądź wciąż
  > początkującej? smile))

  Widzę, ze wyszedł z tego niezły gryps. wink Pewnie już wiesz co to jest RR, dlatego wytłumaczę tylko pozostałą część. La grenouille - to blogerka. Było to nawet podlinkowane. lagrenouille.blog.onet.pl/ Z korespondencji jaką prowadziłyśmy na początku lata, okazało się, że mieszkamy przy jednej ulicy. Dlatego jak zobaczyłam dziewczynę z kanwą w ręce, stojącą w kolejce na poczcie, od razu pomyślałam, że to musi być ona. smile

  pozdrawiam
  stella
  haftystelli.blogspot.com/
 • maarcjanna 07.09.12, 15:56
  wszystko jasne, serdeczne dzięki...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka