Dodaj do ulubionych

Była sobie zwykła puszka ;)

24.06.14, 23:20
Szukałam ostatnio poręcznego, podręcznego pojemniczka na niteczki do podróży. W ręce wpadła mi puszka po płynie po goleniu.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/bc/ag/bgyb/AJqj3lngjEFQ7pKvMX.jpg

Niby OK ale to nie było to. A oto jak zmieniła się moja (teraz już naprawdę moja) puszka
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/bc/ag/bgyb/pOwEVBxYWovYtGfLXX.jpg
Obserwuj wątek
      • szmatka-gratka Re: Była sobie zwykła puszka ;) 27.06.14, 00:40
        Inna,mała rzecz a jaka zmiana smile
        Fajnie teraz wygląda pudełeczkosmile

Mam kilka różności,jak to w domu "przydasie",czekają na swoją kolej smile
        Zainspirowałaś mnie,już wiem co mogę w podróż (wczasy) zabrać,aby nie było bardzo skomplikowane do pracy i nie zajmowało dużo miejsca smile))
        Czego użyłaś do umocowania hafciku?Taśma dwustronna,klej?

Ostatnio przeglądałam rosyjskie forum i trafiłam na samplery,z których można wybrać
        malutkie rzeczy,może komuś się przydadzą do ozdabiania pojemniczków na hafciarskie przydasie smile ( i nie tylko)

www.kladovo4kasxem.ru/forum/3-223-1
        ifotki.info/14/6319dfa2811a6215d13920e64ec248f7054fca149801695.jpg.html
        ifotki.info/14/2811ab5eb1a7d4f8e14c1941669f9872054fca149811257.jpg.html
        nożyczki i guziczki
        i-fotki.info/16/de68545cef03810ff42cc9b61080d3fdb2bb81182036617.jpg.html
        • inna57 Re: Była sobie zwykła puszka ;) 27.06.14, 09:04
          Haftowałam na kanwie plastikowej a gotowy haft przykleiłam do puszki taśmą "dwustronnie-lepną". Ja używam specjalistycznej taśmy TUFF dla plastyków i reklamiarzy (to z racji zawodu) ale można użyć dowolnej takiej taśmy np do przyklejania luster, ta cieniutka do klejenia wykładzin nie była w tym wypadku wskazana ze względu na to że wieczko nie było idealnie płaskie (napis był głęboko wytłoczony).

"Przydasie" to zmora i radość każdej z nas wink
    • gra.60 Re: Była sobie zwykła puszka ;) 27.06.14, 22:05
      ...I nikt nie powie, że to puszeczka kiedyś należała do pana.
      Teraz ona jest moja, moja i tylko moja.... tzn. Twoja : )
      Świetny pomysł i wykonanie.
      Gratulacje
      --
      grazynac.fotosik.pl/zdjecia/1
      "Życia nie mierzy się ilością oddechów,
      ale chwilami, które zaparły dech."
      • szmatka-gratka Re: Była sobie zwykła puszka ;) 28.06.14, 12:07
        Dziękuję Inna smile
        Nie używam też tej cieniutkiej tasmy ale tą grubszą.Do czego służy,nie mam pojęcia,ale jest mocna.smile
        Wyjełam moje przydasie,narobiłam bałaganu tylko i ....nie znalazłam nic,co by mi pasowało smile)) Pewnie są w innej części schowane,czyli w piwnicy smile
        Muszę zastanowić się nad przeznaczeniem z tego co jest pod reką i motywem na haft smile))
        Może się uda wyczarować coś dla oka przyjemnego smile
          • szmatka-gratka Re: A ja mam dla Was propozycję 28.06.14, 14:12
            O tak,inspiracje bardzo mile widziane smile

Szukałam i znalazłam,pudełko prostokatne ze starej,bardzo starej ....maszynki do golenia.
            Widać,że panowie mają ciekawe rzeczy smile))
            Jest metalowe,czarne,ma lekko wypukłą górę,z kanwą plastikową może być problem.
            Po wyrzucenia środka,zmieszczą się w nim spokojnie przydasie,czyli nożyczki,pisaczki,szydełko! igły,nawlekacz i to co musi być pod ręką.
            Teraz szukam inspiracji,tak aby nie wydać ani złotówki na pudełeczku drugiego życia smile
            Może oprócz kanwy,ale to i tak jest zakup planowany smile
              • inna57 Re: A ja mam dla Was propozycję 28.06.14, 17:17
                Kanwa plastikowa jest bardzo plastyczna więc wypukłości nie są dla niej żadnym problemem. Trzeba tylko uważać żeby haftować zgodnie ze sztuką a nie tak jak nam pasuje. Lewa strona haftu nie powinna mieć żadnych zgrubień. Można też haftować na aidzie później haft naprasować na flizelinę a brzegi wykończyć lamówką. Gotowy haft przykleić na taśmę dwustronnielepną i gotowe.
      • szmatka-gratka Re: Nowe życie starego segregatora ;) 28.06.14, 22:30
        Doskonały pomysł Inna57 smile
        Wygląda teraz skoroszyt rewelacyjnie.smile Masz fajne "materiały" do takich zmian smile
        Zastanawiam się, "wyciełaś dziurę" pod to metalowe ?
        Naiwne pytanie co? smile

Zastanawiałam się już też,nad flizeliną,ale ją trzeba kupić,a chodzi o to aby nie wydawać nic smile
        Wykorzystać,to co ma się w domu.
        Znalazłam jeden obrazek z perminków,kolory były za ciemne i już zostawiłam haft.
        Może go wykorzystam,mam też filc i pobróbuję,ale ja do takich manualnych prac dość kiepska jestem smile
        W necie można sporo inspiracji odszukać z cyklu "drugie życie przedmiotów,ale chodzi akurat o to,aby te przedmioty były na nasze przydasie a nie np: na herbatkę,czy kosmetyki wink

Może dziewczyny dorzucicie w wolnej chwili pomysły smile
        • szmatka-gratka Re: Nowe życie starego segregatora ;) 28.06.14, 22:40
          "W necie można sporo inspiracji odszukać z cyklu "drugie życie przedmiotów,ale chodzi akurat o to,aby te przedmioty były na nasze przydasie a nie np: na herbatkę,czy kosmetyki "

Troszkę źle ujełam smile
          Oczywiście,że na nasze przydasie,czy też ozdobione krzyżykami ( i nie tylko) naszymi rączkami,a przeznaczone
          do innych celów np: na herbatkę,kosmetyki czy inne drobiazgi smile
        • inna57 Re: Nowe życie starego segregatora ;) 29.06.14, 12:29
          Materiały mam fajne zawodowo, ale równie pięknie można to ozdobić techniką decupage. Z tym metalowym od środka nie było żadnego problemu bo szczelina pomiedzy nim a resztą umożliwiała wsunięcie folii pod.
          To jest pierwszy z serii więc nie jest doskonały. Nastepne będą lepsze. Muszę jeszcze wymyślić winietki tak żeby można było łatwo zidentyfikować co jest w środku.
          Chciałabym opanować sztukę decupage ale obawiam się że nowy bzika i nowych przydasi.
          • szmatka-gratka Nowe ubranko starego pojemniczka :) 29.06.14, 23:49
            Dzisiaj pół dnia siedziałam,aby dać nowe życie pojemniczkowismile
            Podsumowując,to powinno mi zająć mało bardzo czasu,ale jak się nie ma wprawy..... z czasem pewnie będzie lepiej smile

Oczywiście są niedociągnięcia,w pierwszej wersji koronki miało być mniej,a odrobinkę zamaskowały krzywo podklejony hafcik,przykleiło się oczywiście też nierówno.
            Chcąc poprawić,zrobiłam jeszcze gorzej,doszła koronka po bokach,jednym słowem maskowałam co się dałosmile

Ja jestem dumna z nowego pojemniczka,jest mój tylko mój smile))
            a jeśli komuś się nie podoba,ma prawo do takiego poglądu smile)smile)

Może będzie coś widać -zapraszam smile

chomikuj.pl/Gra-tka/Galeria/Prace+Gra-tka+(moje)/Co*c5*9b+innego*2cnowe+*c5*bcycie+przedmiot*c3*b3w
            • inna57 Re: Nowe ubranko starego pojemniczka :) 30.06.14, 08:34
              Piękne !!! I motyw z moich ukochanych perminków, i wnętrze !!! Cudo !!!

Dziewczyny, patrzcie i podziwiajcie. Oto dowód że mamy złote ręce i potrafimy wyczarować coś z niczego.

Wyzywam Was do igieł !!!

A może jakiś konkurs na najpiękniejsze pudełko z "przydasi"?
              • szmatka-gratka Re: Nowe ubranko starego pojemniczka :) 30.06.14, 10:54
                Mówisz tak z grzeczności,czy faktycznie nie wyszło to tragicznie smile
                Ale dobrze jest miłe słowa "usłyszeć" Inna ")

Z perminków wykrzyżykowałam i autka,ale na 14 i znowu,to nie jest to.
                Zdecydowanie jednak rozmiar kanwy nie ten,miały być malizny i jak zwykle nie wyszły.
                Już lepiej wygląda ten motyw naklejowy permina na pudełeczku,a xxx na 16.
                Może autka wkorzystam właśnie do takich drobiazgów? ;0
                Mam pojemniczki metalowe,pudełka z butów,kasetki drewniane,które wymają przemalowania najpierw i sama nie wiem co może być jeszcze smile
                Kolejna przemiana w planach smile,prawie małe motywy na wyjazd będą w sam raz smile))
                • inna57 Re: Nowe ubranko starego pojemniczka :) 30.06.14, 11:24
                  Perminki kocham szalenie ale ciągle wyhaftowanie ponad serię z czerwonym autkiem przesuwa się w czasie sad
                  Ja akurat haftuję je na aidzie 20. Wtedy są naprawdę maleńkie i można je umieścić nawet na wąskim kawałku ściany.
                  Wiele pań przekonało się że gdy mi się coś nie podoba to potrafię być krytyczna choć często powstrzymuję się od oceny gdy chodzi o wybór motywu do haftu. Tak więc moje ciepłe słowa o Twoim pudełeczku były szczere i nawet trochę Ci zazdroszczę że to Ty wpadłaś na pomysł wykończenia również wnętrza pudełka. Ja ograniczyłam się jedynie do unieruchomienia gąbki która je pierwotnie wypełniała sad
                  A w większym pudełku można jeszcze przytwierdzić poduszeczkę na igły. Moje jest z zamysłem "podróżne" więc igieł luzem nie mogę zabrać na pokład samolotu. Ale udało mi się sprytnie wink rozwiązać ten problem. A zamiast nożyczek mam obcinacz DMC w formie wisiorka i nikt się o to nie czepia wink
                  Mam jeszcze jedno podróżne pudełeczko w kształcie książki (puszka po eleganckiej choć niesmacznej herbacie) ale ono samo w sobie jest piękne i nie wymaga żadnej poprawy. Jest jednak trochę większe a ja staram się ograniczać wielkość bagażu.
    • szmatka-gratka Re: Była sobie zwykła puszka ;) 01.07.14, 12:42
      88karolina88 cieszę się,że podobają Ci się nasze przemiankismile Dziękuję

Inna do autka,nie muszę ograniczać za bardzo bagaży....podręcznych wink a bardziej coś poręcznego potrzebuję do torby aby mieć pod ręką.

Na 20 nigdy nie próbowałam,obawiam się,że to już może być dość ciężkie haftowanie jak dla mnie,ale na temat 16 i 18 mówiłam podobnie.
      Polubiłam już od dawna spieralną kanwę,a jest tylko w rozmiarze 14 i 20 ,to może i 20 doczeka się testowania smile

Powracając do tematu pudełeczeksmile
      Natrafiłam na kolejne pudełko i jest o niebo lepsze.Lekkie (tworzywo sztuczne),nie potrzebuje dużo zabiegów odświeżających,wystarczy woda smile i pomieści więcej przydasi.Tym razem użyję kanwę plastikową.Ogranicza mnie
      wielkość. Ma ok.20cm x 8cm,czyli jakieś 110x 40 krzyżyków i w tym musi się zmieścić motyw i to najlepiej cała kanwa wykrzyżykowana,jak podklejać będę taśmą dwustronną,
      Szukałam w nocy.... i chyba z dodatkiem małych motywów jakiś wytwór stworzę. Ale ta praca już będzie na wyjazd.

Link do ślicznych małych motywów:
      Akcesoria robótkowe
      forum.gazeta.pl/forum/w,20039,151733974,,Akcesoria_robotkowe.html?v=2
    • inna57 Nowe życie starej puszki ;) 22.03.15, 20:00
      I znów kolejna puszka zyskała nowe życie

Tak wyglądała na początku
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/bc/ag/bgyb/qtSa7LXQhKtfkc3zHX.jpg

Zawartością jest glukometr
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/bc/ag/bgyb/rsxjT7aOuQi7n3DLrX.jpg

A na wieczku umieściłam to o czym każdy cukrzyk powinien zapomnieć wink
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/bc/ag/bgyb/PprpXpETSbBIUUzwKX.jpg
      --
      ... Mój świat igłą malowany ...
    • inna57 Kolejna puszka ;) 06.04.15, 19:24
      Tym razem będzie to prezent z takim samym przeznaczeniem jak poprzednia, czyli stanie się nowym domkiem dla glukometru.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/bc/ag/bgyb/CqrNmaWCenyj3axkPX.jpg
      --
      ... Mój świat igłą malowany ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka