Dodaj do ulubionych

kolor nici

13.04.17, 18:19
wiem ze mogę liczyć na waszą pomoc w rozwiązaniu tej zagadki. Do tej pory sądziłam, że white lub black to określenie białego koloru ale: white - biały, black - czarny. blanc-biały, white 3865 minimalnie rożniący się od białego. Przeglądając wzory -wybieram coś do haftu- utworzyła się zagadka. Pomóżcie ja rozwikłac bo ja mam poplątanie z pomieszaniem. Co jest prawidłowe, bo ja mam już w głowie znaki zapytania. Danuta
Edytor zaawansowany
  • 13.04.17, 19:06
    Po prostu jest kilka odcieni bieli. White czy też blanc to biały, ale B5200 to też biały, podobnie jak 3865. Różnią się minimalnie odcieniem. W zależności od tego, czy ma to być śnieżna biel czy raczej mleko, taki jest użyty odcień. B5200 używa się zazwyczaj tam, gdzie potrzebujesz, żeby biel wręcz biła po oczach.
    Tak naprawdę to najlepiej to zobaczyć na żywo wszystkie 3 odcienie, na żadnym komputerze dobrze tych różnic nie zobaczysz, szczególnie, że jakość publikowanych zdjęć też bywa różna.
    Mam wszystkie 3 i jest tak - B5200 jest najbardziej jaskrawy, 3865 w porównaniu z nim wydaje się jakby ciemniejszy, bardziej w stylu tłuste mleko/śmietana/mąka?, jest też ciut ciemniejszy od klasycznego białego.
    W DMC nie ma "black" wink nie wiem czemu, ale tutaj używają nr 310, za to jest "ecru" big_grin

--
    kuferek-meri.blogspot.com/

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.