Dodaj do ulubionych

Haftix 5.1

10.03.09, 13:40
Witajcie miłośniczki haftu !!!!!!!! Mam zamiar zakupić sobie program
do przerabiania zdjęć na haft krfzyżykowy Haftix wersja 5.1.
Korzystał może już ktoś z Was z tego? Jestem ciekawa opinii przed
zakupem. Czekam na posty, pozdrawiam, maran73
Edytor zaawansowany
  • gosiek18pl 10.03.09, 23:47
    Tej wersji nie znam. Używam haftek 3.0 nie narzekam.
    --
    chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Gosiek18
    mój e-mail to malgorzatagrosiak@wp.pl
  • nutilka 11.03.09, 08:17
    Sama jestem ciekawa na ile lepsza jest ta wersja
    --
    www.zloteraczki.fora.pl/
  • jola_ep 11.03.09, 09:26
    > Używam haftek 3.0

Ale to chyba inny program?

Pozdrawiam
    Jola
  • jola_ep 11.03.09, 09:25
    Używam Haftix'a niemal od początku jego istnienia smile

Bardzo podobają mi się możliwości edycyjne Hafix'a.

Efekt gotowego obrazka zależy od zdjęcia (powinno być dobrej jakości, nie
    wszystkie równie dobrze się przerabiają), dobranych parametrów (wielkość, ilość
    kolorów). Jednak najlepiej jest potem dodatkowo trochę popracować nad przeróbką:
    usunąć pojedyncze piksele, zastąpić podobne kolory. Haftix ma bardzo fajne
    narzędzia autmatyzujące te czynności smile (lub wspomagające ich wykonywanie).

Pozdrawiam
    Jola

• ivoncja 08.10.09, 11:04
    Mnie się w nowym Haftixie podoba możliwość wyszywania z ekranu, bez drukowania.
    Nie zawsze jest możliwość wydrukować schemat, a tu na ekranie pokazuje się
    kwadracik 10x10 krzyżyków, który można przesuwać i zaznaczać aktualnie haftowany
    obszar. Parę razy wyszywałam bez wydruku i czegoś takiego mi właśnie brakowało.
    --
    ivoncja.blox.pl/html
    ---------------------------
    Bardzo łatwo podbić moje serce- wystarczy być kotem. smile
  • lantas5 11.03.09, 22:40
    Nie znam tego programu i jestem go bardzo ciekawa. Ja od kilku lat mam płatny
    program ABAKAN 4.1 a w zeszłym roku kupiłam wersję 5.1 i muszę przyznać, że wolę
    4 bo łatwiej w niej zmieniać kolory np. pojedynczych krzyżyków .
  • biala_panda 07.10.09, 11:40
    Ja tam wolę program Abakan
    www.abakan.pl
    Ma wszystko to co mi potrzeba.
    A szczególnie podoba mi się to, że można sobie tworzyć napisy wprost na hafcie z wykorzystaniem czcionek systemowych jakie tylko są zainstalowane w systemie - można zrobić naprawdę bardzo ozdobne rzeczy jak ktoś ma ładne czcionki.
  • elmateba 08.10.09, 18:14
    A jaka jest aktualnie cena tych programów ?
  • grzezoch 09.10.09, 12:36
    Ceny:
    Abakan - 59 zł i 19 zł aktualizacje.
    HaftiX - 28 zł do zastosowań hobbystycznych, 100 zł do zastosowań komercyjnych i aktualizacje za darmo. Wersja hobbystyczna i komercyjna nie różnią się funkcjonalnością, mają takie same możliwości.
  • elmateba 08.10.09, 23:29
    Wielkie dzięki
  • lantas5 11.10.09, 12:53
    Ja mam taką propozycję dla osób posiadających programy do symulacji obrazów na
    xxxx weźmy jakieś jedno zdjęcie i każda zrobi je w swoim programie i zobaczymy
    który robi najciekawsze symulacje. Jolka
  • grzezoch 12.10.09, 21:58
    Obydwu programów są wersje darmowe. Można pobrać i sprawdzić, chociaż będzie to trudne ponieważ trzeba by było nastawić takie same ustawienia w obydwu, a charakteryzują się one tym, że jeden ma nastawy, których nie posiada drugi i odwrotnie.
  • kujawiaku 01.05.10, 19:57
    Zdecydowanie polecam Haftixa. Abakan nie umożliwia określenia skali wydruku,
    można tylko wybrać rozmiar na zasadzie "mały, średni. duży, jeszcze większy...".

W Haftixie można wykonać wydruk w skali 1:1, podając rozmiar kratki kanwy, więc
    będzie dokładnie widać jaki będzie haft, można go wydrukować w kolorze, wstawić
    w ramkę, dobrać paspartu, co więcej - przy odrobinie wprawy można zrobić wydruk
    na papierze transferowym i przeprasować go na kanwę.

W obecnej wersji Haftix ma drobną wadę polegającą na tym, że po zamknięciu
    zaokrągla rozmiar kratki na wydruku do 2 miejsc po przecinku, więc trzeba go
    podawać przy każdym uruchomieniu programu, Twórca Haftixa zapewnił mnie, że
    zostanie to poprawione w następnej wersji w taki sposób, że wyświetlane będzie
    zaokrąglenie, ale program będzie pamiętał dokładny wymiar kratki, docelowo
    pomyśli nad zrobieniem druku 1:1, z ustawień konwersji.

Poza tym:
    1. Abakan w wersji demo ma zablokowany wydruk i zapis, darmowa wersja Haftixa ma
    ograniczenie wydruku do jednej strony, więc bez problemu można wydrukować haft o
    rozmiarze A4.
    2. Kupując Haftix wiesz wszystko: wersję hobby za 29zł. można zainstalować na 5
    komputerach, wersję Pro za 100zł. na dowolnej ilości, co więcej: wersji hobby
    nie mogą używać tylko ci, którzy używają programu GŁÓWNIE w celach zarobkowych.
    Uczciwe i szczere do bólu, wielki szacunek dla Autora Haftixa.
    3. Abakan kosztuje 59zł i jest to zakup kota w worku: demo instaluje się bez
    wyświetlenia licencji, więc nie można jej zaakceptować, ani odrzucić, po
    stwierdzeniu wpłaty pan Drobot wysyła klucz aktywacyjny, nie wysyłając przed tym
    licencji. Na maila z żądaniem odstąpienia od umowy facet odpowiada, że przesłał
    klucz, więc odstąpić od umowy się nie da.
    Nie wiem, co o tym myslicie, ale dla mnie twórca Abakana nie jest w porządku,
    pewnie "przygoda z Abakanem" skończy się w sądzie.
  • ewaiwiki 06.05.10, 09:17
    Ja jestem bardzo zadowolona z tego programu big_grin

--
    jaewka.blogspot.com/
    chustybialystok.blogspot.com/
  • biala_panda 10.05.10, 13:06
    Mi tam program Abakan również bardzo odpowiada.
    A autor bardzo miły, i generalnie nie było żadnych problemów.
    Poza tym w przeciwieństwie do Haftix-a w przypadku Abakana dostałam ładnie
    zapakowany program w pudełku.
  • mardro2710 10.05.10, 14:26
    Widzę, że konkurencja nie śpi,
    bo już na kilku forach wkleja słowo w słowo ten sam tekst big_grin

W tym przypadku dostałem obelżywy e-mail zawierający wulgarne słowa, jaki to ze mnie programista.
    Słowo w słowo nie zacytuję - z oczywistych względów.

> Abakan nie umożliwia określenia skali wydruku,
    > można tylko wybrać rozmiar na zasadzie "mały, średni. duży, jeszcze większy..."

W programie Abakan można zapisać wzór jako plik graficzny i dowolnie skalować jak się komu podoba w dowolnym programie graficznym.
    Wydruk w samym programie został maksymalnie uproszczony, tak, aby każda osoba sobie poradziła kilkoma kliknięciami - gdyż z programu korzystają w dużym stopniu osoby mało obeznane z komputerem.

> Abakan kosztuje 59zł i jest to zakup kota w worku: demo instaluje się bez
    > wyświetlenia licencji, więc nie można jej zaakceptować, ani odrzucić

Nie jest to prawda !

Licencja jest wysyłana razem z opakowaniem programu (program jest wysyłany w pudełku wraz z paragonem/rachunkiem oraz treścią licencji - tak, jakby było to w przypadku zakupu w sklepie).

Wszelkie reklamacje są uwzględniane na zasadach zgodnych z polskim prawem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.