Dodaj do ulubionych

Przepełniona SP nr 5

04.02.11, 13:58
Witam wszystkich rodziców,
jestem mamą dziecka, które jako sześciolatek pójdzie do szkoły(nie pozostawiono mi wyboru). Zadzwoniłam dzisiaj do piątki i dowiedziałam się, że choć szkoła została wybudowana dla 500 dzieci, uczęszcza do niej około 1000. Planowana jest budowa nowej szkoły w Zalasewie. Zadzwoniłam więc do UMiG Swarzędz i dowiedziłam się, że oprócz planów nic w tej sprawie nie zrobiono, i że jestem jedynym rodzicem, który ma problem, że jego dziecko w perspektywie będzie chodziło do ciasnej, dusznej jednym słowem przepełnionej szkoły - na dwie zmiany- w dodatku jako sześciolatek. Proszę Państwa o opinie w tej spawie.
Edytor zaawansowany
 • zorka7 08.02.11, 10:38
  Ja własnie z tego względu dałam dziecko do szkoły (niewiele ponad 400 dzieci) w Poznaniu na Ratajach.
 • agata96134 09.02.11, 07:57
  Mi też pani w urzędzie poradziła, że jak mi się coś nie podoba (uważam. że sześciolatek popołudniu nie skupi się na lekcjach) to mam dziecko zapisać do innej szkoły-najlepiej prywatnej. Myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie dla urzędników, niekoniecznie dla mnie i mojego dziecka.
 • dixi021 10.02.11, 13:31
  Myślę żę zatroskanych rodziców jest więcej,tylko bardzo niewielu zagląda na to forum

  ja jestem w tej samej sytuacji,posyłam córkę w tym roku jako szejściolatkę do pierwszej klasy,bo boję się że za rok to dopiero będzie ogrom dzieci


 • kati76 13.03.11, 21:52
  Ja również wożę dziecko do Poznania do szkoły na Rataje. Zajęcia są od 8, świetlica do 17, wyposażona w mnóstwo gier i klocków, basen codziennie, dodatkowe zajęcia, w klasie córki jest 20 dzieci. No i dwie klasy w roczniku. Wszyscy uczniowie są znani, dzieci razem jeżdżą na kolonie i zgrupowania. Przykro, że w Swarzędzu nas buduje się tylko bloki a nikt się nie zastanawia gdzie zrobić parkingi i szkoły, ale po co , skoro i tak wygrywa się wybory! Teraz pani burmistrz ma dla nas, mieszkańców Nowej Wsi jeszcze jedną niespodziankę, kolejny supermarket przy promenadzie (k†óra zostanie zmniejszona) , jedynym zagospodarowanym terenie zielonym w nowym Swarzędzu. Gratulacje!
 • marcini29 25.02.11, 10:25
  Jakieś informacje są w obecnym nr Tygodnika Swarzędzkiego. Planów chyba narazie nie ma, są narazie pomysły. Ale chyba nie ma co przesadzać na zapas - na początku ta szkoła miała tylko jeden budynek i też była przepełniona - zajęcia były od 7:15 do ok. 19 i jakoś krzywda się nikomu nie działa. Jasne że każdy by wolał mieć zajęcia od 8-13 codziennie ale czasem się tak nie da. A nowa szkoła napewno będzie - musi być bo co chwilę powstają nowe osiedla, czas najwyższy żeby nasze władze to zaplanowały
 • agata96134 26.02.11, 14:05
  Pozwolę się nie zgodzić z Pana opinią, że nikomu krzywda się nie działa. Myślę, że popołudniowe zajęcia są bardzo trudne i dla uczniów i nauczycieli. Miał Pan w szkole lekcje do 19-stej? Ja nie. I nikomu tego nie życzę. Ciągle słyszę , że wielkopolskie jest w ogonie, jeżeli chodzi o wyniki nauczania. Może właśnie dlatego, że uczniowie nie mają możliwości nauki w godzinach dla dzieci optymalnych, czyli 8-13. Zerówka, z tego co wiem jest tak zorganizowana, że dzieciaki chodzą jeden semestr na rano, a drugi na popołudniu. Nawet nikt się nie wysili aby przemieszać godziny w tygodniu. Dla mnie szok i nie sądzę, że martwię się na zapas.
 • mama-2011 28.02.11, 10:50
  Witaj agato96134!
  Moje dzieci aktualnie uczęszczaja do sp 5. Odradzam tą szkołę każdemu nie tylko ze wzgledu na przepełnienie. Szkoła "szczyci się " wysokim poziomem nauczania-i owszem-lecz nauka zwłaszcza w klasach nauczania początkowego jest fatalna. Dzieci mają bardzo dużo materiału zadanego do domu(ponieważ nauczyciel nie nadąża z przerobieniem tego na lekcji lub zajmuje się innymi sprawami np. organizowaniem teatrzyków, koncertów( w praktyce nauczyciel tłumaczy że nasze dzieci muszą być już samodzielne i spokojnie mogą te zadania zrobić w domu.)Owszem-jeśli dziecko ma dobrze utrwalony program z danej lekcji. A nasze nauczanie zintegrowane to jeden wieli bałągan. Pomieszane z poplątanym(wystarczy obejrzec książki i ćwiczenia). Jeśli chodzi o kadre nauczycielską-pozostawia wiele do życzenia. Nie dziwię się bo w tak przepełnionej szkole nie chce pracować żaden profesjonalny nauczyciel. Zasięgałam wiele opini o tej szkole-niestety żaadna nie była pozytywna.
  Typowy przykłąd szkoły i kadry nauczycielskiej, dla której ważne są wyniki a nie dobro dzieci i poziom ich wiedzy.Każdego dnia szkoła mnie zaskakuje(sytuacje szkolne, reakcje nauczycieli, sposób rozmów z uczniami).Ciesze się że moje dzieci kończą edukacje w tej szkole. Rozważaliśmy zmianę szkoły w roku szkolnym lecz po rozmowach z dziecmi postanowiliśmy razem przetrwać do końca roku szkolnego. Rodzic, który ma dobry kontakt ze swoimi dziećmi doskonale zrozumie moją wypowwiedz, ponieważ to nasze dzieci przebywaja w niej większość kazdego dnia.Szkoła podobno pomaga uczyć i wychowywać-w tej szkole świadomie lub z braku kompetencji "zwala " się wszystko na rodzica i tłumaczy przepełnieniem. Dla mnie to zwykły brak odpowiedzialnośći za dziecko, które powierzam pod opiekę tej szkole. Zyczę dobrych wyborów w podejmowaniu decyzji...
 • nstar1 15.03.11, 10:20
  droga mamo-2011
  rozumiem, że jest Pani w jakiś sposób związana z oświatą, że wydaje Pani takie osądy na temat szkoły i przede wszystkim kadry nauczycielskiej, i wie Pani, jakie to wspaniałe zajęcie uczenie dzieci. Napisała Pani, iż żaden profesjonalny nauczyciel nie chciałby uczyć w takiej szkole, otóż chyba nie zna Pani sytaucji na rynku pracy - w tej chwili rzadko zdarza się możliwość wyboru miejsca zatrudniena, każdemu zależy na pracy i często otrzymujemy ją tam, gdzie są po prostu wolne miejsca. Na jakiej podstawie Pani pisze, że dla kadry nie są ważne wyniki nauczania i poziom wiedzy, że nie ma indywidualnego podejścia do dziecka??? Czy pracuje Pani w oświacie??? Uważam, że w tej szkole, jak w żadnej innej, a proszę mi wierzyć, porównanie mam niezwykle szerokie, możemy mówic o indwidualnym podejściu do ucznia i nie ma to absolutnbie związku z przepełnieniem, ale z charakterem, umiejętnościami nauczycieli, którzy tam pracują. A nauczyciele Ci poświęcają wiele swojego czasu, także pozaszkolnego na to, aby nie tylko pod wzgęledem dydaktycznym, ale przede wszystkim wychowawczym otoczyć podopiecznytch opieką. Dotyczy to także umiejętności rozmowy z dzieckiem oraz rodzicem, który to właśnie niestety coraz częściej ma do szkoły same pretensje i to na nią, jak Pani napisała chce "zwalić" obowiązki wychowawcze. Pisze Pani często źle o nauczycielach, mówi Pani o barku kompetencji i w sumie dziwię się, że nikt z kadry na to nie zareagował, chociaż pewnie dlatego, że nauczyciele poświecają czas na pracę z dzieckiem, a nie na siedzenie na forum :)
 • lidkar73 09.03.11, 13:06
  Od czasu drzwi otwartych, kiedy to poznałam realia, jestem załamana. Jestem mamą dziecka, które pójdzie do zerówki i nie wyobrażam sobie, by miało siedzieć w szkole od 6.30 do 18.00 tyle dorosły nie siedzi w pracy, a gdzie maluch w nowej, ogromnej szkole, bylaby to zbrodnia. Przecież tam nawet świetlicy porządnej nie ma, tylko jakieś dziuple. Poważnie zastanawiam się co robić zainteresować kuratorium, telewizję?Tak nie może być!!!
 • marcini29 09.03.11, 16:24
  Od 6:30 do 18 nie no bez przesady, co najwyżej czasem od rana do południa a czasem od południa do 18
 • lidkar73 09.03.11, 17:00
  Drogi/a marcini29
  Zadne bez przesady a jak oboje pracujecie w Poznaniu i musicie o 7.30 być w pracy to o której (nie mając babci, ani niani) dostarczycie dziecko do szkoły. Zaś o 13.00 ono może dopiero zacznie naukę...
 • lidkar73 09.03.11, 15:25
  Jest jeszcze możliwość zapisania dziecka do Przedszkola nr 4 jeśli będzie więcej wniosków chętnych rodziców, to mogą otworzyć dodatkową zerówkę. Myślę, że godne rozważenia.
 • agata96134 09.03.11, 17:57
  Tak, ale nie rozwiązuje to problemu, odwleka go co najwyżej o rok. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wybudowanie nowej szkoły, do września 2012r.
  Pozdrawiam.
 • lidkar73 09.03.11, 18:09
  A jednak myślę m. in. o tym, bo szkołę mają wybudować na 2013
 • agata96134 10.03.11, 14:02
  Dlaczego tak późno? Skoro w 2012r. do szkoły pójdą dwa roczniki, w tym sześciolatki. Czyżby władze Swarzędza chcą zafundować tym małym dzieciom istny kołchoz zamiast szkoły?
 • lidkar73 10.03.11, 11:18
  Czy zatem masz na myśli podjęcie jakichś konkretnych działań celem przyspieszenia budowy?
 • agata96134 10.03.11, 14:05
  Dzwoniłam do kuratorium-oni nic nie mogą. Sprawą zainteresował się Sanepid i WTK.
 • agata96134 10.03.11, 14:38
  Można jeszcze napisać pismo do wojewody z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Myślę, że sto takich listów i budowa, by szybciej ruszyła. Spór zbiorowy. Odpis 1 procenta podatku, co może umożliwić rozbudowę szkoły nr 5. Myślę, że rozwiązań jest wiele- najgorzej nie robić nic i czekać czy urzędnicy zdążą czy nie zdążą.Bo już założyli, że nie zdążą.
 • medussa7 20.03.11, 19:45
  Również jestem zalamaną tą sytuacją... Mieszkam obok piątki i mam rano wozić dziecko na Rataje? To jakiś obłęd! Ja mam wrażenie, że Pani Burmistrz wygrała wybory i robi co chce. Najlepszym przykładem jest jakośc ulicy Kórnickiej. O rozbudowaniu szkoły też słyszę od X czasu i na wielkich obietnicach się kończy. Od Pani z przedszkola uslyszałam: "Ja w tej gminie mieszkam 20 lat i uwierzcie mi, że tutaj jeszcze mieszkańcy nigdy nic nie wygrali..." Boże jakie to smutne!
  --
  ..................................................................
  To jest totalnie głupie i nierozsądne. Zupełnie pozbawione sensu. Zwykłe marnowanie czasu. I tak to zrobię!
 • agatka2004 23.03.11, 14:43
  A Agrobex buduje kolejnych 19 bloków na ul Mokrej, czyli około 540mieszkań,jeśli przyjmiemy na każde mieszkanie 1 dziecko w wieku przedzkolnym lub szkolnym to przedzkola znów pękają w szwach, a szkoła będzie pracować chyba na nocki :( nie mówiąc już o codziennym wyjeździe i wjeździe do Nowej Wsi w godzinach rannych i po południowych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka