Dodaj do ulubionych

Kontrola biletow w Swarzedzu

IP: *.au.poznan.pl 27.06.02, 10:31
Widzialem dzisiaj kontrole biletow w S1 przeprowadzona przez panow z KONSOLu. Ciekawy jestem, dlaczego
miasto nie zrezygnowalo z uslug skompromitowanej firmy? Pytanie to kieruje glownie do Pana Marcina Lisa, ktory
jest chyba najbardziej zorientowany w tej kwestii. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • Gość: ML Re: Kontrola biletow w Swarzedzu IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 27.06.02, 11:08
      Myślę, że jeżeli pojawi się wiele skarg (np. e-mailami: burmistrz@swarzedz.pl)
      na kontrolerów z KONSOLU, to gmina Swarzędz im podziękuje za współpracę.
      Osobiscie jednak w ostatnim czasie nie spotkałem się z ich grubiaństwem; we
      wcześniejszych latach były takie przypadki.
      W Swarzędzu nie ma szans na zrobienie własnej służby kontrolerskiej; nie będzie
      tego też robić Straż Miejska. Dlatego nawet po rezygnacji z bezpłatnych dla
      gminy usług KONSOLU będzie musiała zająć się tym inna, jemu podobna firma.
      Marcin Lis

• Gość: ML Re: Kontrola biletow w Swarzedzu IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 09.07.02, 09:57
          W Swarzędzu są ważne te legitymacje. Jeżeli mógł wystawić je za nas ktoś inny, to
          nasza gmina z tego skorzystała.
          Z przymrużeniem oka: to dzięki temu, że podpisał je za nas ktoś inny Urząd Miasta
          i Gminy w Swarzędzu znalazł się na trzecim miejscu w Polsce wśród najtańszych
          urzędów samorządowych (w gronie około 3 tys. instytucji).
          • Gość: PiotrB Re: Kontrola biletow w Swarzedzu IP: *.au.poznan.pl 16.07.02, 09:30
            Gość portalu: ML napisał(a):

> W Swarzędzu są ważne te legitymacje. Jeżeli mógł wystawić je za nas ktoś inny,
            > to
            > nasza gmina z tego skorzystała.
            > Z przymrużeniem oka: to dzięki temu, że podpisał je za nas ktoś inny Urząd Mias
            > ta
            > i Gminy w Swarzędzu znalazł się na trzecim miejscu w Polsce wśród najtańszych
            > urzędów samorządowych (w gronie około 3 tys. instytucji).

Przecierz panowie z Konsoli mieli ponoc obowiazek oddac te legitymacje z chwila rozwiazania umowy z Poznaniem!
            Nie zrobili tego, Poznan sie do nich nie przyznaje, Pan Tulibacki pewnie nie jest zadowolony, ze akredytuje dzialalnosc
            Konsolu swoim podpisem, choc wyparl sie znajomosci z ta firma!
            No dobra, niech sobie Konsol sprawdza te bilety do konca wrzesnia lub dluzej, ale dlaczego musze ogladac w
            swarzedzkich autobusach to bydle z numerem 280?! Ten facet to tzw. Fajczarz, o ktorym kraza legendy w Poznaniu
            (forum poznanskie). To lapownik (mialem z nim taki kontakt), podworkowy cwiercinteligent, cham zwracajacy sie do
            klientow po chamsku i wyrywajacy z reki bilety i portfele. Widzialem to w Poznaniu! Poza tym ma brudne rece. Tacy
            jak on kreowali przel lata wizerunek Konsola i m.in. przez niego ta firma stracila prace w Poznaniu. Teraz ten cham
            panoszy sie w swarzedzkich autobusach, bo pewnie nie chcieli go przyjac na kontrolera MPK, albo sam nie chcial
            zrezygnowac ze swojego stylu pracy i lapowek. Bede slal na niego skargi, jesli tylko zauwaze jakiekolwiek jego
            chamskie reakcje.
      • Gość: P Re: Kontrola biletow w Swarzedzu IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 27.06.02, 21:51
        Konsol nie dziala w Swarzedzu bezplatnie - przynajmniej tak wynika z
        dolaczonego do "Prosto z ratusza" sprawozdania z wykonania budzetu. Gmina placi
        8.164 zł rocznie za te uslugi.
        www.swarzedz.pl/prostozratusza/dodatek.pdf - str. 18

Skoro wszyscy (jako podatnicy) placimy Konsolowi to mozna czegos od nich
        wymagac. Tymczasem jakis czas temu widzialem jak w S-1 kanar nie pobral oplaty
        od kobiety, ktora z dzieckiem jechala bez biletow. Po prostu pozwolil tej babie
        wysiasc z autobusu bez jakichkolwiek konsekwencji. Najbardziej mnie dziwi, ze
        potem kanar ucial sobie mila pogawedke z kierowca, a tamten nawet nie zwrocil
        kanarowi uwagi. Dla mnie to zwykle zlodziejstwo, a tutaj zlodziejke z jej synem
        (mlodocianym zlodziejem) puszczono wolno. Czy tak trudno wezwac policje na
        petle? Jesli placimy tej firmie 8 tys. rocznie za sprawdzanie biletow, to niech
        kontrolerom tej firmy chce sie egzekwowac przepisy.

I jeszcze jedna sprawa. Dlaczego w autobusach nie ma informacji, ze to Konsol
        jest uprawniony do sprawdzania biletow? Czy to tak trudno wydrukowac 20 nalepek
        ze wzorem legitymacji kontrolera?
        Jesli chodzi o podpis na legitymacji kanara, to uwazam, ze powinien tam byc
        podpis albo burmistrza, albo jakiejs osoby upowaznionej np. dyrektora
        WirazBusu. Mowiac szczerze, co mnie obchodza legitymacje, na ktorych jest
        podpisany Tulibacki albo jakis Legenza. Obaj wymienieni to po prostu szefowie
        dwoch firm nie wyszczegolnionych w zaden sposob w informacji w autobusach.
        Jesli zaloze firme, zrobie sobie podobne legitymacje i podpisze sie na nich, to
        tez bede mogl sprawdzac bilety?
      • Gość: PiotrB Re: Kontrola biletow w Swarzedzu IP: *.au.poznan.pl 08.10.02, 14:00
        Gość portalu: swarzędzianka napisał(a):

> Umowa z firmą KONSOL wygasła pod koniec września. Kto teraz ma prawo
        > kontrolować bilety? Czy przetarg na nową firmę został rozstrzygnięty?
        Bilety kontroluje teraz firma Transkontrol z Poznania. Ale co z tego, ze to nowa firma, skoro kanary sa te same.
        Przestrzegam przed chamem z numerem 62, czyli Fajczarzem, ktory w KONSOLu mial numet 280. To prostak, brudas i
        cham oraz lapowkarz. Uwazajcie na niego, on wyrywa bilety i dokumenty z reki.
        • Gość: maras glupi gowniarz IP: *.swarzedz.sdi.tpnet.pl 20.10.02, 15:25
          Pewnego razu jadac autobusem, widzialem tego brudasa, wiec skasowałem, zaraz
          było głupie "bilecki do kontroli", jakis koles sie mu spytal czy ma uprawnienia
          do kontroli, brudas powiedział "a co cie to k**** obchodzi, gówniarzu ?!",
          jakaś dziadek, powiedział temu kolesiowi żeby nie mówił brzydkich słów, bo on
          sobie tego nie życzy" brudas mówi "jak coś Ci nie pasi, to sp******". Nie wiem,
          ale to chyba świadczy o tej firmie. Wogóle jak mogą tego brudasa trzymać tam,
          najlepiej zerwać kontrakt z tą firmą. Niech Swarzędz, utworzy własną firmę
          kanarską! Zrobić jakiś pobór ludzi, zmniejszyło by się bezrobocie, a
          tych "czornych brudasów" wykisić!
          • Gość: PiotrB Re: glupi gowniarz IP: *.au.poznan.pl 21.10.02, 10:24
            Gość portalu: maras napisał(a):

> Pewnego razu jadac autobusem, widzialem tego brudasa, wiec skasowałem, zaraz
            > było głupie "bilecki do kontroli", jakis koles sie mu spytal czy ma uprawnienia
            >
            > do kontroli, brudas powiedział "a co cie to k**** obchodzi, gówniarzu ?!",
            > jakaś dziadek, powiedział temu kolesiowi żeby nie mówił brzydkich słów, bo on
            > sobie tego nie życzy" brudas mówi "jak coś Ci nie pasi, to sp******". Nie wiem,
            >
            > ale to chyba świadczy o tej firmie. Wogóle jak mogą tego brudasa trzymać tam,
            > najlepiej zerwać kontrakt z tą firmą. Niech Swarzędz, utworzy własną firmę
            > kanarską! Zrobić jakiś pobór ludzi, zmniejszyło by się bezrobocie, a
            > tych "czornych brudasów" wykisić!

Napisz skargę do tej firmy (ja napisałem) i do Burmistrza. Od czasu wysłania przeze mnie skargo na Fajczarza do
            TransKontrolu nie pojawia sie on w autobusach. Nie chcę sobie schlebiać, ale wygląda na to, że moja skarga
            zadziałała. Jesli się mylę, piszcie do Burmistrza!
          • Gość: PiotrB Re: Kontrola biletow w Swarzedzu IP: *.au.poznan.pl 30.10.02, 11:06
            Gość portalu: transkontrol napisał(a):

> Pan Faja otrzymał na czas określony zakaz kontroli na Swarzędzu, zuwagi na
            > Państwa skargi. Prosimy o informacje, jeśli zauważycie,że jest inaczej.Z
            > wyrazami szacunku pełnomocnik TK sc, D. Walczak.
            > P.S. Jednak facet jest zawsze wygolony, czysto ubrany, elegancki z krawatem.
            ...a jego dlonie i palce? Ohyda! On takimi paluchami dotyka mojego portfela.
            • Gość: MT Re: Kontrola biletow w Swarzedzu IP: *.swarzedz.sdi.tpnet.pl 11.11.02, 10:40
              Od 1 X nie widzalem kanara w zadnej z linii swarzedzkich, a jezdze na uczelnie
              do Poznania codziennie w obie strony (czasami nawet czesciej). Pod koniec
              wrzesnia bylem kontrolowany w obie strony. Oni w ogole sa? Bo jesli jest to
              jeden kanar pracujacy od 8:00 do 16:00 to moge zaoszczedzic troche kasy na
              sieciowce (Jesli bedzie mnie lapal raz na dwa miesiace to bede ok 20zl. do
              przodu, nie wspominajac o ludziach kupujacych bilety normalne)
        • Gość: P.W. CZY TO JEST TEN FAJCZARZ? IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 11.11.02, 14:04
          Gość portalu: PiotrB napisał(a):

> Przestrzegam przed chamem z numerem 62, czyli Fajczarzem, ktory w KONSOLu
          mial
          > numet 280. To prostak, brudas i
          > cham oraz lapowkarz. Uwazajcie na niego, on wyrywa bilety i dokumenty z reki.

A jak wyglada ten Fajczarz? Ja ostatnio spotkalem kanara, ktorego pamietam z
          czasow Konsolu. Niewysoki, siwy, ostrzyzony na jeza, wiek ok. 50+ i chodzi w
          parze z takim lysolem - to jest ten Fajczarz?
          • Gość: PiotrB Re: CZY TO JEST TEN FAJCZARZ? IP: *.au.poznan.pl 12.11.02, 11:12
            Gość portalu: P.W. napisał(a):

> Gość portalu: PiotrB napisał(a):
            >
            > > Przestrzegam przed chamem z numerem 62, czyli Fajczarzem, ktory w KONSOLu
            > mial
            > > numet 280. To prostak, brudas i
            > > cham oraz lapowkarz. Uwazajcie na niego, on wyrywa bilety i dokumenty z re
            > ki.
            >
            > A jak wyglada ten Fajczarz? Ja ostatnio spotkalem kanara, ktorego pamietam z
            > czasow Konsolu. Niewysoki, siwy, ostrzyzony na jeza, wiek ok. 50+ i chodzi w
            > parze z takim lysolem - to jest ten Fajczarz?

To ten.
                • Gość: PW Re: CZY TO JEST TEN FAJCZARZ? IP: *.icpnet.pl 04.10.03, 15:06
                  Gość portalu: dr huckenbush napisał(a):

> No i czemu z tego powodu sie tak ekscytujesz? Jak dla
                  > mnie to on jest po prostu kontrolerem z powolania. Burza
                  > sie ci ludzie, ktorzy jezdza bez biletu, na gape,
                  > okradaja gmine. Jak ktos ma bilet, to mu nie powinno
                  > robic roznicy jak jest przeprowadzona kontrola. A Faja
                  > jest ok - a to ze sie nie mozna z nim dogadac, ze jest
                  > koksekwentny, to tylko jego zaleta.

W 100% zgadzam sie z dr. hackenbushem! Wiele razy juz bylem w autobusie
                  sprawdzany przez tego kanara i nie mozna miec do niego zadnych zarzutow. Kanar
                  ma lapac zlodziei, a Faja i inni kontrolerzy z jego firmy robia to dobrze.
                  PiotrzeB, znasz bardziej eleganckiego kanara niz Faja? Nie rozumiem tej
                  niecheci do tego czlowieka. Znasz moze rowniez inna firme komunikacyjna, w
                  ktorej tak czesto sa sprawdzane bilety? Przez kilka miesiecy, gdy kontrola
                  biletow nalezala do pracownikow urzedu miasta, nie bylem ani razu kontrolowany!
                  Teraz, gdy bilety sprawdza Transkontrol, niemal codziennie spotykam kanarow. I
                  tak powinno byc!

Tak na marginesie tego watku, zastanawia mnie jedna sprawa. Dlaczego w Polsce
                  pasazerowie w sporze gapowicz-kanar, zawsze kibicuja zlodziejowi? To tak jakby
                  ktos sie cieszyl, ze wlasnie zostal okradziony. Po prostu glupota!
                  • Gość: dr huckenbush Re: CZY TO JEST TEN FAJCZARZ? IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 04.10.03, 20:24
                    No wlasnie. W garniturze to on nie chodzi, ale po co do
                    takiej pracy? Masz racje - jak gmina kontrolowala, to
                    przez te pol roku sprawdzono mnie dokladnie raz. A za
                    czasow trans-kontrolu (nie wiem jak jest teraz, bo malo
                    jezdzilem ostatnio, ale to sie zaraz zmieni) sprawdzano
                    bilety niemal codziennie. Jak jeszcze istnial konsol, to
                    zdarzaly sie prawdziwe lapanki, bywaly wykroczenia, ale
                    nie widzialem by sie czegos takiego Faja dopuscil,
                    znajomi tez wiele razy widzieli kontrole w jego wykonaniu
                    i zatrzezen brak. Tez mnie zastanawia czemu zazwyczaj
                    pasazerowie popieraja zlodzieja. Moze wsrod tych, ktorzy
                    popieraja (bo pamietaj, ze czesc autobusu siedzi cicho)
                    drzemie instynkt zlodzieja i oni potrafia sobie wyobrazic
                    ze sami sa na miejscu gapowicza. Ja nie potrafie, wiec w
                    zyciu bym nie stanal w obronie zlodzieja.
                    • Gość: PiotrB Re: CZY TO JEST TEN FAJCZARZ? IP: *.au.poznan.pl 06.10.03, 10:00
                      Nie będę bronił złodziei. Jestem za ich karaniem i to konsekwentnym, bez
                      usprawiedliwień. Nie lubie jednak Fajczarza, bo go pamiętam z Poznania. Był on
                      chyba najdłużej pracującym kanarem KONSOLu i kwintesencją tej firmy. Był
                      chamski, bezczelny i bezkarny. Brał łapówki, namawiał do ich dawania ("służył
                      pomocą") i obrażał pasażerów. Przykro mi, ale do tego faceta nigdy się nie
                      przekonam, nie wierzę w jego zmianę. Nie przeczę jego skuteczności, pewnie jest
                      taka sama jak u innych kanarów. Pewnie teraz stara się dobrze wykonywać swoją
                      pracę, bo być może innej już nie potrafi wykonywać - mało mnie to obchodzi. Nie
                      znoszę Fajczarza za to, jaki jest i tyle. Będę mu się uważnie przyglądał i
                      jeśli tylko kogoś obrazi (już raz o mało co), doniosę na niego, bo mam do tego
                      prawo.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka