Dodaj do ulubionych

Czy to już ADHD?

14.10.10, 22:07
Mam problem z 5-latkiem, który w przedszkolu zamienia się diabełka.Trzeci rok w przedszkolu, aż tu nagle zrobił się z niego nieposkromiony wiercipięta i łobuziak.Dotychczas bywały drobne incydenty,a to sie pogniewał z kolegą, a to kogoś popchnął,ale nigdy nie bił,nie drapał,nie gryzł.Od września szturcha, biega, krzyczy, nie słucha pani,gdy pani zaczyna być stanowcza to podśpiewuje ignorancko,szaleje przy jedzeniu.Został wyproszony z zajęć j.angielskiego,innym razem z rytmiki, bo swym zachowaniem dezorganizował zajęcia.Wszyscy powiedzą-dziecko chce zwrócic na siebie uwagę,ale w domu jest inaczej.Jako starszy brat dba o młodszego, chętnie pomaga w domowych zajęciach, może spedzić nawet dwie godziny nad książka, rysowaniem, malowaniem i jest raczej ugodowy.Zapisałam go na zajęcia z plastyki,żeby się trochę wyciszył pośród dzieci-a po drugich zajeciach pani pyta czy z nim jest jakiś problem?Szybko rysuje,a potem się nudzi i zaczyna brykać, inne dzieci tak nie maja.
Nie wiem czy to jakiś okres przejściowy, on jest świadomy tego,że źle postępuje, codziennie rano obiecuje,że idzie do przedszkola jako aniołek i tak będzie się zachowywał,a potem...czar pryska.Zastosowałam karę-zero telewizji, komputera,kina- od 10 dni i brak poprawy.Czuję,że panie w przedszkolu patrzą na mnie jak na bezradną matkę, która nie potrafi ogarnąć swojego malucha.Sama nie wiem co z tym zrobić , czy to już ADHD, choć w mojej ocenie odpowiadałby tylko kryteriom motorycznym.Proszę o opinie i poradę.
Edytor zaawansowany
  • Gość: maja IP: *.chello.pl 15.10.10, 14:28
    zapisała bym raczej na karate a nie na plastykę .....nadmiar energi trzeba rozładować a nie wyciszać ....gdzieś dziecko wyszaleć się musi .......
  • mehil.dam 15.10.10, 15:15
    ADHD stwierdza się w późniejszym wieku. Takie maluchy naturalnie mają nadmiar energii :)
  • jola66 16.10.10, 21:05
    Zajrzyj tu:
    forum.adhd.org.pl/
    Czy to już ADHD czy jeszcze nie - poradę uzyskasz.
  • justyna_dabrowska 17.10.10, 13:43
    ADHD nie diagnozuje sie na forum...dziecko ma duzo energii co w tym wieku jest zrozumiałe. Byc może potrzebuje więcej ruchowych zabaw (np z tatą) bardziej dynamicznych, wymagających wysiłku. Karaniem brakiem komputera niczego dziecko nie nauczy bo w żaden sposób nie wiąze się z tym co państwo chcecie zmienić...wprowadzi tylko więcej zamieszania w umysle dziecka.

Ciekawe, że to zachowanie dotyczy TYLKO przedszkola, warto jednak zapytac przedszkolanki jak to rozumieją?

POzdrawiam
    JD
  • bratka7809 17.10.10, 23:03
    Myślę,że przedszkolanka próbuje zwrócić naszą uwagę na przyczynę tego problemu , a umiejscawia go w domu.Ale ja nie widzę żadnych zmian, może tylko to,że teraz ze wzgledu na pogodę bardzo rzadko chodzimy na plac zabaw i może właśnie stąd, ten nadmiar energii. Rozumiem,że forum to nie miejsce na diagnozę,ale mój mąż uważa,że nie należy się tym przejmować,a ja jestem przerażona bezradnością.Po przeczytaniu odpowiedzi na posty odpuściłam szlaban na bajki i przyniósł fajny efekt-synek poczuł sie doceniony i był wyjątkowo grzeczny.Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka