Dodaj do ulubionych

Nerwowy roczniak, bije się po glowie, źle śpi

09.02.11, 13:30
Mój 12 m-czny synek od jakiegoś miesiąca jest bardzo nerwowy. Objawia się to przede wszystkim biciem się piąstkami po głowie, najczęściej jak jest śpiący albo zdenerwowany, ale są dni, że bije się praktycznie co chwila. Ogólnie jest dzieckiem dobrze rozwiniętym, potrafi sam się zająć zabawkami, książeczkami, pięknie wrzuca klocki do sortera itp., ale równiez lubi bawić się z nami. Raczkuje, ale już dużo chodzi przy meblach, puszcza się tych mebli, ale jeszcze nie zrobil sam kroka.
Do tego ma kłopoty ze snem, np wczoraj był padnięty, pokładał się na dywanie, ale nawet jak go chcialam wziąć na ręce to nie chciał. Dopiero jak wszyscy poszliśmy spać, to on usnął z nami w łózku, ale i tak spał bardzo niespokojnie.
Martwię się o niego, szczególnie o tą nerwowość, jak coś jest nie po jego myśli to zaraz krzyczy, cały się napina, zaciska piąstki.
W domu nie ma awantur, żadnych sytuacji stresowych, ma dość uregulowany rytm dnia.
Proszę o radę co robić.
Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • kiki1981 Re: Nerwowy roczniak, bije się po glowie, źle śpi 09.02.11, 22:16
      Moim zdanie to normalne zachowanie choć wydaje się dziwne dla rodzica. Moja córka ma 14m i również często denerwuje się. Często zaciszka zęby i napina mięśnie twarzy i krzyczy, robi się purpurwa. Ona tak reaguje kiedy jest zła a Twój syn ma inny spasób. KIedy dziecko jest zmęczone zachowuje się inaczej. Wiadomo jest marudne, samo niewie co chce. Często przemęczone dziecko nie potrafi zasnąć. U nas często się tak zdarza, bo mała jest strasznie aktywna cały dzień szaleje i wieczorem trudno jej zasnąć. W ciągu dnia śpi tylko raz ok 1,5-2h. Wieczorem pada ze zmęczenia i zasypia tylko ze mną w moim łóżku(wcześniej bujana na rękach). Co do nerwowości to doszło nam spinanie całego ciała. Kiedy chcę ją wziąśc na ręce, rzebrać lub zrobić coś co jest nie po jej myśli spina całe ciałko, robi się sztywna, wygina się i nie można jej złapać. Myślę, że najepiej być spokojnym w stosunku do dziecka i kiedy się złości oddciągać jego uwagę czymś ciekawym. Ja np. zaczynam córce śpiewać, zaczynam wygłupiać się, pokozuję zabawki i małej złość znika.
    • na_forum_na Re: Nerwowy roczniak, bije się po glowie, źle śpi 10.02.11, 00:25
      chyba dość typowe
      dziecko coraz więcej pojmuje, coraz więcej bodźców do niego dociera
      wg. mnie przejdzie tylko jeszcze troche musicie sie pomeczyc
      u nas tez tak bylo

zreszta dzieci chyba w taką nerwowość, bezsenność wpadają falami, to chyba laczy sie jakos ze 'skokami' rozwojowymi
      --
      kura domowa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka