Dodaj do ulubionych

Nikt mnie nie lubi? - 6 latek:(

11.04.11, 10:09
Syn 5,5 roku...3 rok przedszkola...zawsze chodził chętnie, jest żywym wesołym dzieckiem..śmiałym..dużo mówiącym...Ostatnio zaczał mówic ze nikt go nie lubi w przedszkolu, ze czuje sie samotny, nie ma kolegi..."i musi sam wędrowac po sali" bo nie ma sie z kim bawic...ze koledzy go odganiją.,....Gdy przychodze po niego nie zauważyłam by siedział sam...zawsze jest przy grupie chłopców...
Szkoda mi go...jak mam z nim rozmawiac...jak tłumaczyc...co mu odpowiadac?..serce mnie boli gdy widze smutna mine syna i słowa ze "go nikt nie lubi"...jak na to reagowac? Z Góry Dziekuje za Rady!
Obserwuj wątek
    • majowadusza Re: Nikt mnie nie lubi? - 6 latek:( 11.04.11, 11:02
      Czy zauważyłaś coś niepokojącego, kiedy Twój synek bawi się z grupą w Twojej obecności ? Czy wtedy też jest odrzucany, lub sam nie zabiega ?

Jak wyglądają jego kontakty z rówieśnikami oprócz przedszkola ?

Poza tym zawsze możesz porozmawiać z pania w przedszkolu i sprawdzić ich opinie.
      • 1a6 Re: Nikt mnie nie lubi? - 6 latek:( 11.04.11, 11:45
        na placu zabaw...bawi sie...wydaje mi sie w porządku..ma kolege z klatki..lubią sie ..syn mówi ze lubi tylko kolegów(wymienia 3) z placu zabaw..a w przedszkolu nie...w szatni jak go odbieram..rozmawia z kolegami...czesto razem wychodzimy..jeszcze biega koło przedszkola ...Pytałam sie Pani...w przedszkolu...powiedziała ze bawi...sie z dziecmi...Musze jeszcze raz z nia porozmawiac...Nie wiem co mam odpowiadac mu...gdy mówi...mamo nikt mnie nie lubi..czuje sie samotny.....kazdy mnie odgania...gdy sie pytam "dlaczego cie odgania" to mówi..ze chłopcy mówia ze za duzo osób bedzie w zabawie...albo odpowiada ze "nie wiem"....:(
    • justyna_dabrowska Re: Nikt mnie nie lubi? - 6 latek:( 11.04.11, 14:01
      Przytulić, okazac zrozumienie a jednocześnie uruchomic własne dorosłe myslenie - dziecko mówi w ten sposób o jakiejś jednej chwili, o tym co poczuło a nie o rzeczywistości "w ogóle".
      A ponieważ widzi, ze tego rodzaju "narracja" daje mu bardzo duzo uwagi ze strony mamy, to tę narracje rozwija.

Warto zauważac momenty dobrej zabawy i pokazywac je synkowi w tych konkretnych sytuacjach :"o, zauważyłam że razem z Jaśkiem bawiliście się w ogrodzie".
      I tyle.

Pozdr
      jd

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka