Dodaj do ulubionych

Dziecko mnie nie słucha

IP: *.euro-net.pl 28.01.16, 10:04
Witajcie! Moja 3 letnia córeczka jest grzeczna, wygadana, kulturalna, czuła, odważna. Nie mogę na nią złego słowa powiedzieć. Jednak martwi mnie jedna rzecz. A mianowicie, często mnie nie słucha. Nie chodzi o wykonywanie poleceń. Pytam ją o coś czasami nawet po 5 razy. Robi coś po swojemu, mimo, iż proszę ją o coś zupełnie innego. To się dzieje np podczas wybierania się do przedszkola. W trakcie ubierania zajmuje się innymi sprawami. Czy nie wymagam od niej zbyt wiele? Może przesadzam? Chyba nie mogę wymagać od malucha całkowitego posłuszeństwa. Czasami się irytuje, że ma mnie w nosie, udaje, że nie słyszy ale później mi przechodzi. Czasem dorośli gorzej się zachowują. Jestem na pograniczu - rozpieszczam dziecko i nie ma do mnie szacunku czy za dużó od niej wymagam.
Obserwuj wątek
    • nevada_r Re: Dziecko mnie nie słucha 28.01.16, 10:19
      Za dużo wymagasz. Poczytaj coś o rozwoju dziecka i przestań ją męczyć. Ubieranie jest nudne, czemu się dziwisz, że jej się nie chce tego robić? Jak się spieszycie, to zacznij ją budzić pół godziny wcześniej i niech się ubiera powoli, jak długo chce.
    • rulsanka Re: Dziecko mnie nie słucha 29.01.16, 13:17
      Przede wszystkim upewnij się, czy naprawdę dobrze słyszy. Dzieci, które mają pogorszony słuch, robią często wrażenie nieposłusznych. Szepnij coś do jednego ucha i drugiego, bardzo cichutko. Jeżeli będzie potrzebowała powtórzenia głośniej, to prawdopodobnie coś jest nie tak ze słuchem. Wystarczy trochę płynu, pozostałości po katarze.
      Niedosłuch jest łatwy do przeoczenia, bo dziecko może nie słyszeć konkretnych częstotliwości, może mieć trudność z wychwyceniem mowy w szumie, ze zrozumieniem bardziej skomplikowanych treści.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka