Dodaj do ulubionych

9 lat i moj problem

09.11.17, 13:21
Dziewczyny,mam trojke dzieci. 10 letnia corka jest najstarsza.Jest w 4klasie. Jak kiedys pisalam w innym watku za bardzo sie skupiam na niej..Na jej ocenach,relacjach z innymi. Z pozostala dwojka tak nie mam...Corka jest spokojna,troche niesmiala.Od przedszkola ma jedna przyjaciolke z ktora poszla do szkoly.Od zawsze papuzki -nierozlaczki. Tamta dziewczynka jest bardzo otwarta,smiala, taka dusza towarzystwa..Jest zapraszana na wszystkie urodziny,w przeciwienstwie do mojej.Spotyka sie z innymi poza szkola.My mieszkamy nieco dalej,wiec grupa dziewczynek w tym moja po prostu po lekcjach przesiaduja troche w parku zanim pojda do domu.Ale moja jakos nie umie zainicowac by kogos zaprosic do domu ( a jak juz to ciagle tylko te przyjaciolke albo jedna sasiadke).Nie umie sie wymenic numerem telefonu ( tylko jak ja w sumie wrecz sila zachecam;-))Ostatnio mi sie zwierzyla,ze jest prawie ostatnia wybierana na wfie do gier zespolowych...widze,ze jest cieniem przyjaciolki.Chcialabym by miala wieksze grono kolezanek.Moje mlodsze dzieci bez problemu sie zapraszaja z innymi, nawet sa za nimi pierwsze "nocowania" u kolezanek a ze starsza jest calkowicie inaczej. Nie wiem czy ja dalej achecac by rozszerzala grono znajomych czy nie robic nic na sile..Ale przykro mi patrzec,ze widzi,ze jej przyjaciolka wszedzie jest zapraszana przez rodzicow dzieci z tej ich grupy ( np na jeden dzien na wycieczke czy do kina) a ona nie :(
Edytor zaawansowany
  • 09.11.17, 13:23
    ps przepraszam,napisalam w tytule 9lat a w watku 10...Juz ma za kilka dni 10;-) 4 klasa.
  • 10.11.17, 11:41
    na emamie dostałaś już trochę sensownych podpowiedzi. Moje pomysły:1-zrobić jakieś przyjęcie urodzinowe, andrzejkowe itp. to wtedy inni może też odwdzięczą się zaproszeniem, 2-zapisać dziecko na jakieś dodatkowe zajęcia żeby poszerzyć jej krąg znajomych, 3-zaakceptować, że jej drogi z koleżanką z przedszkola się rozeszły i poczekać jak znajdzie kogoś z podobnym do córki temperamentem. Nie każdy jest duszą towarzystwa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.