Dodaj do ulubionych

Zachowanie dwulatka

04.02.18, 17:41
Witam. Prosze o pomoc.
Moj synek za kilka dni bedzie obchodzil swoje drugie urodziny. Bardzo martwi mnie jego zachowanie. Lubi bawic sie sam. Uwielbia sluchac muzyki i ogladac teledyski, gdy tylko uslyszy dzwieki ulubionych reklam zaraz leci do telewizora. Na tablecie sam przelacza sobie video. Nie chce sam jesc, w dlaszym ciagu muismy go karmic. Bardzo czesto ignoruje to co do niego mowimy. Ale rozumiem jak powiemy idziemy na spacer, albo na obiad. Podaje reke gdy sie go o to prosi, czasem po kilku prosbach da buziaka. Nie imteresuje go czytanie ksiazek. Bardzo lubi sie z nami wyglupiac. Czasem biega lubi chodzi na palcach. Krzyczy mama. Ale byl czas kiedy probowal wiecej mowic, czesciej mowil cos po swojemu, wykonywal wiecej polecen. Naprawde nie jestem pewna czy on wszystko rozumie. Czasem wydaje mi się ze nie a on nagle po ktoryms razie wykona to co chcemy. Ale nie przyniesie ani nie wskaze rzeczy o ktora prosimy. Gdy czegos chce zaprowadzi nas za reke do konkretnej rzeczy. Polozy nasza reke np. Na pudelku od klockow kiedy mamy je otworzyc. Nie reaguje na inne dzieci. Wpadal w placz kiedy wchodzilsmy do szpitala lub sklepu. Teraz juz mu to przeszlo. Tylko czasem pokazuje swoje niezadowolenie gdy zabierzemy go w jakies miejsce. Kiedy z dnia na dzien zabralam mu smoczka, nie protestowal. Dalej uzywamy pampersow. Dodam ze synek ma problemy z oczkami. Stwierdzono oczoplas. Pod stala opieka lekarska. Czy to moze miec jakis wplyw na jego zachowanie. Dlaczego wciąż nie chce mowic? Czy to moga byc objawy autyzmu? Co powinnismy robic?
Edytor zaawansowany
  • kwrzak23 04.02.18, 17:46
    Czasem gdy go poprosimy potrafi dac pilke. Wyciaga naczynia ze zmywarki i podaje wszystko do rak. Jak powiem zeby cos oddal czym sie akurat bawi to podaje ta rzecz. Jak widzi nasze telefony to potrafi nam je przyniec, woe ktory jest meza a ktory moj. Kiedy sie juz napije podchodzi do nas i oddaje butelke. Skacze po lozku. Czasem smieje sie bez powodu, albo zwyczajnie my nie wiemy z czego.
  • rulsanka 08.02.18, 11:14
    Niektóre zachowania rzeczywiście mogą być niepokojące. Ale przede wszystkim wyeliminowałabym z użycia tablet, teledyski, reklamy. Zbadaj też słuch. Więcej rozmowy z dzieckiem, wspólnej zabawy. I po miesiącu zobacz, czy są zmiany.

--
    Pomóż uratować życie!!! www.siepomaga.pl/ratujemykacperka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.