Dodaj do ulubionych

Strach na widok śpiących

12.06.19, 22:06
dzień dobry. Jestem mamą półtora rocznego synka. Do niedawna nie widziałam niczego nadzwyczajnego w jego zachowaniu, ale od pewnego czasu zaczęły mnie martwić dwie rzeczy, po pierwsze zauważyłam, że reaguje strachem i żałosnym płaczem na widok śpiących ludzi/zwierząt, nieważne czy w rzeczywistości czy też np. w tv. Nawet gdy zobaczy kota śpiącego pod krzakiem zaczyna płakać, kiedy ja lub mąż położymy się na kanapie z zamkniętymi oczami płacze i bije nas po głowie. Druga sprawa to to, że potrafi uderzać głową o różne powierzchnie. Początkowo robił to tak jakby w zabawie, byłam przerażona, próbowałam tłumaczyć że może zrobić sobie krzywdę, ale teraz zachowuje się tak gdy zwracamy mu uwagę, mówimy że czegoś nie wolno, przy czym nierzadko podnosimy głos. Potrafi uderzać głową nawet w ścianę, bardzo mnie to niepokoi, nie wiem jak go tego oduczyć. Dodam, że syn póki co przebywa pod moją opieką, od września idzie do żłobka. Proszę o radę. Pozdrawiam
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.