Dodaj do ulubionych

Przeniesienie numeru

03.02.11, 17:04
... do innej sieci komórkowej.

Jakie macie doświadczenia? Jak to wygląda? Czy muszę mieć telefon bez simlocka?
Edytor zaawansowany
  • azymut17 03.02.11, 17:56
    Jeśli chcesz z niego dzwonić, to tak :-) Możesz też kupić nowy w nowej sieci przy przenoszeniu numeru. Załatwiałam to kilka lat temu, więc nie wiem, jak teraz się to odbywa, ale wtedy było to bardzo proste, wystarczyło chyba tylko pójść do nowej sieci, podpisać papierki i poczekać.
    Telefon miałam nieaktywny dzień albo dwa.
  • madzi1 03.02.11, 19:09
    Idziesz do sieci do której chcesz się przenieść, wypełniasz coś tam, a resztę załatwiają oni sami. Słyszałam, że czasem sieć z której chcesz przenieść numer potrafi robić problemy, tzn opóźniają sprawę itp, a to dlatego, że nie na rękę im strata klienta.
  • heliamphora 03.02.11, 19:17
    Jak ja się przenosiłam, tzn. jakieś półtora roku temu, to sieć, którą opuszczałam, była niepocieszona i próbowała mi dać bardzo korzystny abonament (takiej dobrej oferty nigdy od nich nie dostałam jako wieloletnia klientkA). Ale i tak wychodziło drożej niż w sieci, do której się właśnie przenosiłam. Także problemów nie robili, tylko smutno im było ;) ale było już po ptokach...
  • pitupitu10 03.02.11, 19:51
    A czy to prawda, że nowy operator daje nową kartę SIM? Oni to robią tak od ręki?
  • kk345 03.02.11, 20:00
    Od nowego operatora dostaniesz nową kartę, więc zrzuć sobie wczesniej kontakty ze starej do telefonu, bo po przeniesieniu numeru ta stara karta przestanie działać. Przerwa spowodowana przeniesieniem numeru może trwać do 24 godzin- (prawo telekomunikacyjne) i zależy tak naprawdę od możliwości technicznych obu operatorów- nie ma tu raczej miejsca na złośliwość, bo byłaby wzajemna- nie opłaca się w to bawić operatorom. Prze ten czas mogę być problemy z dodzwonieniem sie do Ciebie, więc uprzedź dzwoniacych, bo moga usłyszeć komunikat :nie ma takiego numeru".
  • kk345 03.02.11, 19:55
    Idziesz z kompletem papierów do nowego operatora, podpisujesz wniosek o przeniesienie numeru z pełnomocnictwem i nowy operator załatwia resztę za Ciebie. Z reguły trwa to około miesiąca, możesz co prawda przenieść numer z dnia na dzień, ale wtedy zapłacisz ostatni abonament jednocześnie u starego i nowego operatora- nie warto. Co do telefonu- możesz u nowego operatora podpisać umowę z nowym telefonem, lub bez- wtedy kupujesz sobie telefon bez simlocka i już. Zapytaj też, czy Twój dotychczasowy operator nie zdejmuje simlocka bezpłatnie po zakończeniu umowy- Plus np. to robi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka