Jak nauczyć się malować? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Tylko proszę, nie śmiejcie się ze mnie :P

Skończyłam już jakiś czas temu 21 lat i mnie jakoś tak tknęło dziwnie, że nie umiem się malować. To może wydawać się zabawne, bo kto by się tym przejmował, ale jakoś tak mi głupio przed samą sobą, jak widzę moją współlokatorkę, która dobrze zrobionym makijażem daje sobie +20 do urody. A ja tak nie potrafię! Umiem sobie tylko rzęsy tuszem pociągnąć, ewentualnie cienie nałożyć (ale dobrać samodzielnie to już nie bardzo).

I mój problem polega na tym, że nawet nie wiem, od czego zacząć :) Jakie kosmetyki powinnam mieć? Jak je dobierać? Po czym poznać, że są ok? Ile pieniędzy przyszykować? Czy w ogóle są jakieś uniwersalne rady dla każdego w kwestii makijażu? Tzn domyślam się, że "swoje" kolory muszę dobrać pod siebie, ale pewnie są jakieś ogólne zasady :P

Pomóżcie, ja też chcę ładnie wyglądać, proszę *_*
    • Taak i najlepiej z poradą "co zrobić aby kredka nie spływała z powieki w 3 minuty po nałożeniu i w ogóle to jak ją zrobić PROSTO"? :D
      Więc podłączam się do pytania:)
      --
      elftherinii@yahoo.com
      • I ja sie podlaczam, z dodatkowym pytaniem "jak pomalowac oczy cieniem, zeby nie wygladac jak mis panda"?
        Jak milo, ze nie tylko ja mam dwie lewe rece... Aczkolwiek powoli zblizam sie do trzydziestki, warto by juz bylo umiec sie malowac. Dobrze, ze jeszcze mnie czasem biora za studentke, ale niedlugo juz sie nie wymigam :o)
        • 15.02.11, 21:19
          Cienie się rozciera po nałożeniu.
          Można gąbeczką - ja je rozcieram po prostu palcem.

--
          Profesjonalna bra-fitterka maheda.eu
          Czy POTRAFISZ założyć stanik?
          • Najprecyzyjniej cienie naklada i rozciera sie pedzlami, ciezko osiagnac taki efekt palcem, a aplikatorem, to juz w ogole najciezej.
            • 15.02.11, 21:38
              Zależy, jaki efekt chce się uzyskać ;)
              Jeśli cienia, to palce są znakomite :) Pędzel daje zbyt wyrazisty kolor.

--
              • Zalezy jaki pedzel i ile sie nabierze:) jesli chodzi o precyzje, to palcem (ktory jest ksztaltu jakiego kazdy wie) trudniej, niz wyprofilowanymi pedzlami. Ale oczywiscie jak kto woli i nakladanie cienia palcem jest 100% ok:) nie chcialam zabrzmiec jakbym agitowala jedyny sluszny sposob nakladania cieni;)
                • 16.02.11, 11:29
                  Ale ja nie mówiłam o nakładaniu cienia!
                  Wyłącznie o jego roztarciu na powiece :)

--
              • 15.02.11, 21:54
                Zależy od pędzla i od cienia.

W moim przypadku pędzle są świetne do rozcierania, ale na moim oku nie dają wyrazistego koloru. Żebym miała wyrazistą czerń przykładowo, muszę nałożyć pacynką. Pędzlem mogę rozetrzeć do szarości.

To tak samo jak ze stanikami - trzeba sprawdzić wszystko na sobie ;)

--
                cryptofdarkness.blogspot.com/ Książki na sprzedaż profile.imageshack.us/user/yaga7/
                • Twardym pedzlem uzyskasz mocniejszy efekt, bo nabiera wiecej produktu, tak jak pacynka. Miekkim to prawda - raczej szary, ale zawsze mozna budowac kolor kilkoma cienkimi warstwami.
                  • 16.02.11, 11:48
                    Kurcze, czyżby nazwa "cienie" nie oznaczała już prawie niewidocznego koloru nad okiem, ale indiański malunek? ;)

--
        • Ja do cieni używam pędzla, ale musi być miękki i półokrągły na końcu. Zamiast kredki do powiek stosuję (raczej wieczorynkową porą) eyeliner, ale jego nakładanie to już wyższa szkoła jazdy.
          --
          Nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.
          • A ja właśnie polecam eyeliner. Tylko trzeba mieć szczęście i trafić na odpowiedni dla siebie pędzelek. Dolną powiekę jeszcze pomaluję kredką, górną tylko eyelinerem. Dla mnie optymalny pędzelek nie może być za wąski a po przyłożeniu do skóry musi się rozpłaszczyć, ale jednocześnie nie rozcapierzając się na końcu. Mój sposób na naukę malowania eyelinerem - kładłam się na brzuchu z lusterkiem przed twarzą i zapierałam łokieć przed sobą - ręka była unieruchomiona i nie zaczynała drgać kiedy zbliżałam ją do oka. Po wyćwiczeniu i zaufaniu swoim możliwościom maluję już w powietrzu ;)
      • Przede wszystkim miec dobra kredke (polecam Avon Maxxshock - chyba tak sie nazywa;) ), po drugie, trzeba przygotowac powieke - podejrzewam, ze Ci sie tlusci w ciagu dnia? Znajdz cien do powiek w kolorze zblizonym do swojej skory (dla mnie to np. brule z MACa) i przed narysowaniem kreski naloz go na powieke - wyrowna koloryt i sprawi, ze kreska bedzie trzymac sie dluzej.
        Co do prostej kreski - zrobienie takiej ulatwia znalezienie punktu podparcia dla lokcia przy rysowaniu np. biurko.
        • Fajnie, ale ja maluję kredką na ogół raczej dolną powiekę, a tam nie daję cienia. A raczej malowałam, bo z tego powodu, że mi się rozjeżdża prawie od razu i ląduje w kącikach, zostawiam kredkę tylko na okazje.
          --
          60/89-91 60FF :)
          luinloth.deviantart.com/
    • Polecam po pierwsze zakup w miare dobrych pedzli (np. Maestro, mozna kupic na miejscu w Lbl albo przez internet) i filmiki na youtube. Nigdy sie specjalnie nie malowalam, a kiedys przypadkiem kliknelam w filmik Izabelle25D i wsiaklam:) dzisiaj robie za makijazystke calej rodziny i wszystkich kolezanek. Nie trzeba wydawac fortuny, zeby dobrze sie malowac, wystarcza wyselekcjonowane produkty.
      Na YT polecam kanaly anglojenzyczne: Lisa Eldridge (makijazystka gwiazd, naprawde DIAMENT na youtube), Wayne Goss - Gossmakeupartist, czy siostry Nick i Sam - Pixiwoo. Poogladaj, zastanow sie co Ci pasuje, co nie i testuj na sobie:) tylko ostrzegam - wciaga!

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

• Kategorie tematyczne
  • Najnowsze wątki
  • Więcej forów
  • Więcej wątków na ten temat
  • Tagi
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.