Dodaj do ulubionych

Facebook dla żółtodziobów ;)

13.03.11, 20:31
Dziewczyny drogie, obiecałam sobie, że jak moja firma zacznie swoje drugie życie, tym razem będąc już taką moją-moją, to się zainteresuję i uaktywnie w kwestii facebookowej, bo trzeba wreszcie zacząć bywać tam, gdzie ludzie ;)

Tylko że ja totalnie tego facebooka nie kumam, od paru dni próbuję go ogarnąć, ale dalej się nie łapię :( Czy ktoś może mi jak krowie na rowie wytłumaczyć parę podstawowych kwestii, m.in.:

1. Czym się różni w praktyce fanpage od takiego drugiego... no wiecie, tego co mają normalni ludzie ;) Tego niefanpage'a ;) Co można robić mając fanpage, czego nie możnaby było robić mając to drugie (albo na odwrót)

Moje znajome biżuteryjki z tego co widzę mają swoje "marki", butiki czy zwał jak zwał zrobione dwojako - tak albo tak, i zastanawiam się, jak powinnam ja...

Sto lat temu mój eks załozył mi jakieś coś na facebooku i miał się tym opiekować, ale mu się szybko znudziło. Mam coś takiego:
www.facebook.com/profile.php?id=100000816121466
i coś takiego:
www.facebook.com/pages/marisellapl/302464219793?sk=wall
(jak widzicie, aktywność tam szokująca ;))
Jak rozumiem, to drugie to fanpage, tak? A czy da się zrobić jakoś tak, żeby ludzie zaglądający na to pierwsze, czyli wyszukujący mnie po nazwisku czy czymś tam, widzieli, że prowadzę też to drugie? ;))))

2. Co się dzieje, jak dodam kogoś do znajomych? Albo jak ktoś się doda jako fan mojej fanstrony? Zacznie widzieć jakieś moje tajne informacje albo będzie mógł mi nawrzucać publicznie? A może coś jeszcze ciekawszego? Może ja mu będę mogła nawrzucać? ;))))

3. Pytanie trzecie i mam wrażenie, że jeszcze durniejsze ;)
Jak wchodzę na stronę główną facebooka, będąc zalogowaną, widzę tam coś innego niż wtedy, gdy wchodzę na swój profil, czyli jakby na ten pierwszy podany Wam link. Czy to tak powinno być i czym się w takim razie te dwie strony/dwa widoki róznią? Co jest na jednym, a co na drugim? Jak się umiesza informacje tu, a jak tu? Tego nie jarzę zupełnie ani ciut ciut i jestem kapeńkę zamotana... :D

4. Jak to zrobić, żebym poza imieniem i nazwiskiem w miejscu na imię i nazwisko mogła umieścić jeszcze nick, w jakimś nawiasie albo cudzysłowiu? Bo pamietam, że były z tym jakieś problemy, dlatego tego nie ma, a z kolei teraz to już w ogóle nie wiem w którą stronę ruszyć, żeby zerknąć czy się da, a czegoś nie popsuć ;)

5. Czy te stare jakieś rzeczy widoczne na dwóch zalinkowanych stronach da się usunąć, żeby sobie teraz zacząć na świeżo, czy to już musi tak wisieć po wsze czasy, razem z taką dziurą między starym a nowym?

6. Jak sobie patrzę na stronę ikei na facebooku (gdyż jest to jedyna, jaką znam ;))
www.facebook.com/IKEA.KRAKOW?sk=wall
to widzę, że oni tam mają jakiś czad na kółkach i z lewej na dole milion zakładek i innych jakichś - jak to się robi i w ogóle co innego fajnego można sobie poczynić u siebie?

I w ogóle, o czym jeszcze warto wiedzieć? Szczególnie jak się nie wie nic? Pomooocy, bo sobie postanowiłam, a coś czuję, że temat mnie przerasta stanowczo ;)
(to chyba znaczy, że się starzeję, czas zarzucić żurawia do wątku o starczych okolicach oczu i innych takich ;) Może mnie odmłodzi tak, jak Teresę ;))

--
Moja Kopalnia srebra oraz wiejskie historie pocztowe i inne różności ;)
Edytor zaawansowany
  • zazulla 13.03.11, 22:57
    Posiadam tylko konto prywatne, więc za dużo nie pomogę. Póki co te dwa profile masz fajnie rozwiązane - osobno prywatny _profil_ i _fanpage_. Podstawowa różnica jest w dodawaniu do ulubionych/znajomych. Po dodaniu Cię do znajomych czekam na weryfikację z Twojej strony. Fanpage po prostu "lubię" i nie muszę czekać na Twoją akceptację.

ad.3. Po kliknięciu w prawym górnym "profil" albo po kliknięciu swojego nazwiska widzisz swoją tablicę. Klikając na logo fb widzisz aktualności czyli podgląd tablic swoich "lubianych" (osób i fanpage'ów).

Tablica (wall) jest jak tablica korkowa. Na swojej przypinasz swoje rzeczy. Ale każdy z "lubianych" ma też swoją korkową i im też coś możesz przypiąć. Dodatkowo, pod informacjami na tablicach jest przycisk "udostępnij", który ułatwia pojawienie się tego samego (np. linku do czegoś śmiesznego na youtube) na Twojej własne tablicy.

ad.4. Jak klikniesz logo facebook w lewym górnym to poniżej pojawi Ci się pod nazwiskiem "edytój mój profil".

ad.5. Przy każdym wpisie jest możliwość kasowania przez kliknięcie X z prawej strony. Pojawia się po najechaniu na początek wpisu.

ad.6. Jak polubisz inne fanpage to też będą się tak wyświetlać. Można pisać aplikacje dla fb (np. konkursy itd) ale to raczej zleca się jakiemuś podwykonawcy.

Zaraz wyślę Ci kilka info na facebooku. FB wydaje się być czarną chaotyczną magią, ale tak na prawdę jest bardzo prosty. Może ktoś może CI wytłumaczyć w realu? Na jakimś koralikowym lub biustonoszowym spotkaniu? ;)
  • marisella 14.03.11, 00:19
    Dzięki zazulko za pierwszą pomoc ;) Czarną magią ten facebook dla mnie jest i pewnie nią zostanie, póki się w tym nie obruszam trochę, bo podejrzewam, że większości się trzeba się nauczyć w praktyce, pewnych rzeczy w teorii się nie przyswoi. Tylko ja się strasznie boję, że coś zepsuję, coś komuś napiszę złego i w złym miejscu przypadkiem, jakąś gafę strzelę albo coś w ten deseń :D
    Na dodatek ta strona jest po prostu jakaś taka... rozrośnięta. Wszerz, wgłąb, wzdłuż i wszędzie gdzie się da. Takie na przykład forum gazetowe jest proste - wiem jak napisać posta, gdzie się on pojawi, kto go będzie widział i gdzie mi odpowie. Już np. forum phpbb nie jest dla mnie tak oczywiste i z tego względu go nie lubię ;) A Facebook to dla mnie takie miliony forów phpbb z tysiącem kategorii przetasowanych i sprasowanych, a następnie wymemłanych, wyżutych i wyplutych ;) Efektem tego niekoniecznie mam pojęcia co jest co, gdzie to, co napiszę, będzie można przeczytać i kto to będzie mógł przeczytać, a czy jak mi odpowie to ja to w ogóle zauważę :D Kosmos :D

Z tym profilem i fanpagem coś zaczynam rozumieć w takim razie. I jak podejrzewam, jako ja mogę sobie znajomych zapraszać, ale jako fanpage już nie, muszę czekać, aż ktoś sam się u mnie zjawi, czyż nie?
    Do tego fanpage widzą wszsycy, a profil tylko zalogowani? Dobrze mi się wydaje? (bo sobie zerkam z różnych przeglądarek do siebie i tak by mi wychodziło...)

Dziękuję za informację odnośnie kasowania, już trochę mi się udało :) Nick też mi się udało dodać, choć nie było tego w "edytuj mój profil" tylko w Konto -> Ustawienia konta (może komuś się przyda :))

Ufff... pierwsze koty za płoty ;)

Tłumaczyć to już mi usiłowała na żywo przyjaciółka od koralików własnie, ale ona jakoś mi to za szybko to mówiła, klikała, przeskakiwała i w ogóle, bo dla niej to chleb powszedni, a ja nie wiedziałam gdzie ja właściwie jestem i co robię. I kiedy pójdę za to siedzieć ;)
    Ja sobie muszę na spokojnie, bez nerwów, w żółwim tempie, rozważając ewentualne konsekwencje i inne takie ;)

Dodałam Cię do znajomych i tych, co jeszcze czekali w kolejce i ich znam (reszty na razie nie ruszam :)), ale widzę, że zasugerowałaś mi znajomych tylko teraz hmmm... Ja mam ich zaprosić na ten przykład do znajomych? Tak tego... nagabywać? A to nie będzie jakoś namolne? :D
    Bo o ile taka Kasica na ten przykład podejrzewam, że mnie może kojarzyć, o tyle już kilka kolejnych osób chyba niekoniecznie :D

Tablicę z kolei chyba zaczynam kumać, a w każdym razie różnicę między nią, a tym co widzę na stronie głównej jakby. Z tym z kolei to dobrze rozumiem, że jest tak, że widzę u kogoś coś ciekawego, więc klikam "Udostępnij" i to się pojawi wtedy na mojej tablicy, a co za tym idzie, też na stronach głównych czyli tych spisach tablic moich znajomych?

Ale tej mojej strony głównej, czyli spisu tego, co jest na tablicach moich znajomych, moi inni znajomi nie widzą, tak? Czyli jak wrzucam filmik z youtube i tobie się podoba, udostępniasz go u siebie, to ja to widzę u siebie na tej głównej stronie, ale już dalej nikt z moich znajomych nie widzi, że jedna z moich znajomych coś takiego udostępniła?
    Czyli macki sięgają tak jakby wyłącznie do znajomych, ale do znajomych znajomych już nie?

Wybacz tę zamotkę :D Nie wiem jak o to jasniej zapytać :)

I teraz jeszcze kilka drobnych kwestii, które mi jeszcze przyszły do głowy:

a) Widzę, że firmy stanikowe mają swoje profile, a nie jako fanpage. Czy jest jakiś racjonalny powód, dla którego wybrały taką formę, czy po prostu tak im się zrobiło?

b) co to jest nazwa użytkownika? Widziałam coś takiego w edycji profilu, ale kazali mi coś weryfikować SMSem, więc nie tykałam ;)

c) widziałam kiedyś komuś przez ramię, że jak wchodził do siebie na fb to na dole po prawej pojawiało mu się takie okienko, które pokazywało, ilu znajomych i którzy są dostępni. Podpisane było to jako czat. Czy to jest jakieś dodatkowe coś czy może ja tego nie mam z jakiegoś określonego powodu? Może to moja stara przeglądarka jest winna?
    Nie żeby mi to było potrzebne, tak z drugiej strony, ale mnie zaciekawiło, czemu tak :)

O matulku, idzie to jak po grudzie, ale idzie :)
    Dziękuję Ci, Zazu, za prowadzenie mnie za rączkę :)

--
    Moja Kopalnia srebra oraz wiejskie historie pocztowe i inne różności ;)
  • ja_joanna 14.03.11, 01:33
    Ja tylko Ci powiem, że dobrze robisz, że masz fanpage dla firmy i normalny page dla siebie. normaly page (profil) dla firmy byłby łamaniem regulaminu facebooka i jest niewskazany, bo jak dodajesz ludzi do znajomych to automatycznie masz dostęp do ich różnych danych, a oni mogą nie chcieć, żebyś ten dostęp (jako firma) miała. Jako fanpage tylko oni mają dostęp do danych fanpage, takich, jakie udostępnisz, ale w drugą stronę jest zachowana prywatność. Także to jest ta podstawowa różnica.

--
    Busenfreundinnen czyli
    Lobby Biuściastych po niemiecku
  • ziireael 18.04.11, 13:23
    W przypadku fanpage jest tak, że żeby ktoś się do niego dodał to musi kliknąc "Lubię to". Ja na swoim fanpage na samym początku miałam opcję "Zaproś/Poinformuj znajomych", ale już mi się nie pojawia. Natomiast i tak chyba nie działała, bo wysłałąm do kilkunastu osób i żadna nie dostała informacji-zaproszenia.
    Fanpage - jak ktoś tu już wspomniał - pozwala innym śledzić informacje, które wrzucasz (zdjęcia, wpisy itp), nie udostępniając równoczesnie prywatnych informacji o sobie. Ja widzę u swoich "fanów" tylko informacje podstawowe - żadnych wpisów, tylko część informacji, zdjęcie.
  • ziireael 18.04.11, 13:29
    Czat jest dostępny tylko na profilu prywatnych, na fanpage'u nie można z niego korzystać. Jeśli na prywatnym go nie masz to zerknij na lewą stronę ekranu - jeśli czat jest wyłączony można go tam włączyć.

Z tablicą dobrze rozumiesz, o ile ja wiem.
    Jeśli ty coś opublikujesz lub udostepnisz widzą to wszyscy twoi znajomi.
    Jeśli ktoś udostępni twój wpis to widzisz ty, znajomi osoby, która udostępniła i wasi wspólni znajomi. Twoi "prywatni" nie.
  • monika3411 14.03.11, 01:07
    Właśnie wczoraj zlikwidowałam swoje konto na FB :-)
    Na razie jest niewidzialne, a za dwa tygodnie zostanie usunięte :-)
    Kompletnie mi się ten cały Fejsbuk nie podoba. Może dlatego, że też go nie ogarniałam....
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/3i49bd3mucdoefr4.png
  • butters77 18.04.11, 09:55
    Podłączam się ze swoim kłopotem:-) Otóż mam na facebooku swoje konto osobowe oraz dwa fanbpage: stronę Lobby Biuściastych oraz stronę bloga Kieszenie jak ocean.

Kiedy dołączałam stronę Kieszeni do facebooka, ustawiłam sobie (gdzie? nie pamiętam;-), że nowe wpisy z fanpage'a publikują mi się automatycznie w profilu osobowym.

Chciałabym to zmienić. Czy ktoś podpowie mi, jak?:-) Czyli - co zrobić, by wpisy publikowane na fanpage'u Kieszeni nie trafiały mi automatycznie na profil? Domyślam się, że powinnam to zrobić w edycji profilu, ale gdzie - nie mogę dociec...
  • lolkalolka 18.04.11, 10:52
    Hmm, jak znajdziesz to napisz :) Bo ja bym z kolei chciała odwrotnie, a nie wiedziałam, że taka opcja jest. Ale na pewno na profil? czy tylko na tablicy się pojawiają?

Co do nicka w profilu osobistym, to ja go wpisałam po prostu jako "część" imienia :)
  • satia2004 18.04.11, 14:29
    To ja też się podłączę ;)

Od jakiegoś czasu inne osoby mogą publikować na mojej tablicy głupawe pytania (w stylu 'czy Satia wygląda sexy w minispódniczce' lub 'czy Satia mogłaby pójść do łózka na pierwszej randce') na które inni moi znajomi mogą odpowiadać. Oczywiście znalazł się rubaszny wujaszek, który korzysta z tego zdecydowanie w nadmiarze :/ Co to jest i jak to wyłączyć?

--
    72/94
  • ziireael 18.04.11, 18:35
    Prawdopodobnie znajomi publikują te pytania korzystając z jakiejś aplikacji. Tak więc zablokowac aplikację. Chyba wystarczy kliknąć w krzyżyk przy pytaniu i wybierać "Usuń prawa aplikacji xyz do publikowania" Albo zablokowac wujka ;) Np. zaznaczyć, że nie może w ogóle widzieć postów na twojej tablicy.
  • paskudek1 19.04.11, 16:52
    to jest zdaje się badoo, takie durnowate. Ja to ignoruję chociaż też miałam info na tablicy że ktoś tam odpowiedział na pytanie dotyczące mnie.
    --
    65FF-G to WCALE nie jest wielki biust:)
  • ania.kar 16.05.11, 14:45
    Kolejne pytania do znawców Facebooka. Czy jest możliwe ukrycie pojedynczego wpisu na tablicy?
    Problem opisany tutaj:
    forum.gazeta.pl/forum/w,32203,124859445,125243801,Re_Rozmiary_i_inne_szczegoly_to_tajemnica_.html?wv.x=2
    Czy to możlwie, że ja coś niechcący kliknęłam, czy to osoba, do której należy tamten profil, czy jakiś zwykły facebookowy problem?
  • teresa104 21.06.11, 10:37
    Olga jest po prostu odpowiedział na pytanie o Teresa!
    Teresa ma odpowiedzi na odblokowanie
    Teraz: Zobacz, co mówili

Klikałam na wszystkie aktywne części tej wypowiedzi, nadal nic nie wiem. Składnia jest zagadkowa.
  • besame.mucho 21.06.11, 10:55
    Ha ha. W takich przypadkach warto założyć, że to był gógiel translator i odtworzyć sobie możliwą składnię angielską.
    To pewnie brzmiało w stylu:
    "Olga has just answered a question about Teresa
    Teresa has answers to unlock
    Now: look what they said!"

Nie klikaj, bo to zazwyczaj głupie spamery i po trzech minutach większość Twoich znajomych będzie miała:
    "Teresa jest po prostu odpowiedział na pytanie o x!
    X ma odpowiedzi odblokowane
    Teraz: Zobacz, co mówili"
  • natalia1404 15.07.11, 16:33
    Marisello! Mam nadzieję, że Twoje działania na Facebooku nabierają już rozpędu i nie zraziłaś się początkowymi problemami :) Ja chciałabym odnieść się do punktu 6, a mianowicie "odpicowania" Fanpage'a. Spróbuj z czymś takim: www.fanpoint.pl . Tam jest kilka ciekawych, darmowych aplikacji, które powinny Ci się spodobać:) Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów!
  • bathilda 26.09.11, 22:33
    Ekhem, to teraz ja :P.

Jak się robi na stronie link do profilu firmowego? Takiego jak jest na blogu LB

lobby.blox.pl/html
    albo takiego z buźkami co go często widuję na innych stronach czy blogach? Bo jak próbowałam to mi ciągle tworzy link do platformy facebooka O_O.
  • ziireael 27.09.11, 13:24
    Ja po prostu wrzuciłam kod:
    <script src="http://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"></script><fb:like-box href="adres sciany twojego profilu" width="230" height="350" show_faces="true" stream="false" header="false"></fb:like-box>

Ale pewnie można to zrobic zwyczajnie przez facebooka.
    Np. przez stronę: developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like-box/
  • madzioreck 27.09.11, 20:46
    Nic nie kumam z fejsbuka, naprawdę. Absolutnie nie jest prosty w obsłudze, tzw. "intuicyjny". Nie ogarniam. Dostaję na maila informację, ze mam jakieś powiadomienie, ale jak się loguję na FB, nie jestem w stanie stwierdzić, gdzie tych powiadomień szukać...
  • miss-alchemist 27.09.11, 22:15
    W lewym górnym rogu są takie trzy małe ikonki.

Jedna to ludziki, informuje o zaproszeniach do znajomych etc

Druga to wiadomości prywatne

Trzecia to inne pierdoły.

Nie przejmuj się, ja fejsa ogarniałam chyba miesiąc, a jestem stworzenie internetowe.
  • madzioreck 27.09.11, 22:36
    Ooo... no faktycznie... ledwo toto widoczne. No nic, może się uda rozkminić, jak się postaram. Nie wiem, gdzie kliknąć, żeby zobaczyć, kogo mam na liście znajomych. W ogóle nie wiem, co bym miała na tego FB wrzucać... wchodzę na profil znajomej, nie wiem, co jest do czego, czy to jest cos w rodzaju podziału na notki, jak na blogu, czy o co chodzi... aaaaa!!!!
  • po.rzeczka 07.08.12, 01:21
    Może ktoś mógłby mnie oświecic, jak zmienic nazwę konta tak krok po kroku? Nie korzystam jeszcze z osi czasu. To nie mogę miec zdjęcia w tle?
  • po.rzeczka 07.08.12, 01:34
    Chyba już znalazłam odp, przy okazji zadziwiły mnie na nowo wymogi, jakie musi spełniac nazwa konta, czysto teoretycznie oczywiście. A po co znajomi przesyłają mi zproszenia do aplikacji Mój kalendarz??
  • inez69 07.08.12, 07:13
    po.rzeczka napisała:
    >A po co znajomi przesyłaj
    > ą mi zproszenia do aplikacji Mój kalendarz??

Musisz zapytać tych znajomych ;)
  • leute 07.08.12, 10:21
    po.rzeczka napisała:

> A po co znajomi przesyłają mi zproszenia do aplikacji Mój kalendarz??

Nie robią tego celowo, aplikacja robi to w ukryty sposób. Mój Kalendarz to oszustwo, służy jedynie do wykradania danych użytkowników!
    www.pcworld.pl/news/378689/Moj.Kalendarz.na.Facebooku.omijaj.szerokim.lukiem.html
  • ja_joanna 08.08.12, 16:13
    "Mój kalendarz" i tym podobne najlepiej blokować, gdy przychodzi zaproszenie. Facebook sam powiadamia o urodzinach znajomych, a w zakładce wydarzenia możesz sobie przejrzeć nadchodzące urodziny bodajże na rok naprzód (kiedyś sprawdzałam, nie wiem, na ile to aktualne), więc taka aplikacja jest bez sensu.

--
    Lobby Biuściastych, Lobby Małobiuściastych
    i biuściaste za Odrą, czyli Busenfreundinnen

«To be attached to things is an illusion»
  • madzioreck 08.08.12, 23:34
    Wchodzę na fb, a tam mnie wita napis: "Twoja oś czasu jest aktywna"... nie chciałam tego dziadostwa!!! Nie włączałam osi!!! Jak się tego pozbyć??
  • jul-kaa 08.08.12, 23:35
    Nie da się, uprzedzali Cię jak sądzę, że Ci wkluczą.
  • madzioreck 16.09.12, 21:46
    Takie mam powiadomienie. Gdzie mam szukać tego posta, bo nic nie widzę... rany, nie cierpię tego ustrojstwa :/
  • satia2004 18.09.12, 11:18
    Czy da się na usunąć oznaczenie własnej osoby ze zdjęcia zamieszczonego przez kogoś innego? Czy mogę jakoś odgórnie zablokować tego typu działania w przyszłości?

--
    72/94
  • besame.mucho 18.09.12, 12:34
    > Czy da się na usunąć oznaczenie własnej osoby ze zdjęcia zamieszczonego przez k
    > ogoś innego?

Przy Twoim znaczniku powinnaś widzieć opcję odznacz/usuń znacznik czy coś takiego. Tego chyba ta nieszczęsna oś czasu nie zmieniła :).

> Czy mogę jakoś odgórnie zablokować tego typu działania w przyszłości?

Po prawej na górze masz taki trójkącik, jak w niego klikniesz to się rozwija menu. Tam wybierasz "ustawienia prywatności". W "ustawieniach prywatności" klikasz na "edytuj ustawienia" przy "oś czasu i oznaczanie". Tam sobie wszystko ustawiasz jak Ci pasuje. Nie dam tylko głowy czy "posty" odnosi się też do zdjęć (przed nieszczęsną osią czasu to wszystko było wyszczególnione i człowiek sobie mógł po ludzku ustawić, teraz nie...), ale chyba tak.
  • satia2004 18.09.12, 15:36
    Dzięki dobra kobieto :D

--
    72/94
  • ania.kar 06.11.12, 12:44
    Kiedyś na mojej tablicy pojawiały się informacje, że jakaś firma (którą polubiłam) opublikowała u siebie jakiś post albo udostępniła post innego użytkownika. Od jakiegoś czasu jestem informowana także o tym, że ta firma kliknęła gdzieś "lubię to". Jak się tego ostatniego pozbyć? Nie chcę mieć zalanej tablicy notkami o tym, że np. jakiś stanikowy sklep internetowy lubi jakieś wydarzenia, knajpę czy salon piękności w swoim mieście.
  • kasica_k 06.11.12, 12:50
    O rany, mam to samo. Też chętnie się dowiem, co zrobić. Jeden sklep już musiałam przestać lubić z tego powodu, bo nadaje jak szalony :)

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • ania.kar 06.11.12, 13:00
    Jak nie będzie takiej możliwości, to też będę musiała go "odlubić". Zrobiłam to już z kilkoma firmami, które nie pisały prawie nic o sobie/swojej ofercie tylko teksty w stylu "Dzień dobry, jak się spało?", "Już piątek - jakie macie plany na weekend?", "Dziś jest światowy dzień X - jak go obchodzicie?".
  • roza_am 06.11.12, 13:06
    Dołączam się. Odlubiłam już jeden sklep polski i jeden zagraniczny. Kolejnemu świeci się czerwone światełko, a paru innym żółte. Toleruję lajki związane z tematem lub ogólnie ciekawe, ale niusy wymienione przez anię.kar działają mi na nerwy.

Jeśli nie da się tego rozwiązać technicznie, to może niech nasze sklepy się trochę opanują z tym ciągłym lajkowaniem. Chyba chcą byśmy były na bieżąco z merytorycznymi informacjami na ich temat?

--
    Gdzie kupić porządny stanik
    stanikowamapa.prv.pl
    Pomoc do mapy mile widziana :)
  • izas55 06.11.12, 14:14
    Ja zrobiłam sobie listy zainteresowań np, Lakiery, Ciuchy, Staniki itd. Gdy się dodaje do listy trzeba kliknąć, żeby nie pokazywało w aktualnościach a tylko w wybranej liście.
    --
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek
    Klub Nieanonimowych Lakieroholiczek na Facebooku
  • roza_am 06.11.12, 14:46
    A w tych listach zainteresowań się te lajki nie wyświetlają?

--
    stanikowamapa.prv.pl
  • izas55 06.11.12, 15:00
    To żeby się pokazywały w odpowiedniej liście można ustawić dla dowolnej zalajkowanej wcześniej strony. Podświetlasz nazwę (np jak jesteś w swoich aktualnościach) pokazuje ci się miniaturka strony, najeżdżasz na "lubię to" i pokazuje ci się menu, gdzie możesz założyć nową stronę zainteresowań, dodać feed do już istniejącej i odznaczyć z aktualności

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/zf/de/okmd/g8f2f5xfEZm7hZv12X.png
    --
  • roza_am 06.11.12, 15:09
    Dzięki. Muszę sprawdzić czy dla pejdży też taka opcja istnieje, bo większość aktualność sprawdzam poprzez konta pejdżowe właśnie.

Ale ja pytałam o co innego. Czy jak się przerzuci daną firmę z aktualności do listy zainteresowań, to czy w tej liście zainteresowań będą się pojawiały informacje typu "firma X lubi salon piękności Y", czy tylko te rzeczy, które firma X opublikowała na swojej tablicy? Bo w tym pierwszym przypadku przerzucenie danych w inne miejsce niewiele zmieni. I tak będzie spam, tylko gdzie indziej czytany.

--
    stanikowamapa.prv.pl
  • izas55 06.11.12, 15:17
    Na stosunkowo nowym fanpejdzu klubu lakiernic mam tylko oś czasu, bez strony z aktualnościami, listami itd. Ty masz w ogóle przy fanpejdzu taką zwykłą stronę jak na prywatnym koncie?

Na mojej prywatnej stronie w listach zainteresowań wyświetla mi się wszystko co inny fanpejdz/sklep/osoba wrzuca na swoją oś czasu. Jak lajkują jak wściekli to też to widzę. To zależy od ustawień strony którą lajkujesz, a nie twoich (chyba). Mi to odseparowanie na listy zainteresowań trochę pomaga w uporządkowaniu bałaganu.

--
  • kasica_k 06.11.12, 17:54
    izas55 napisała:

> Na stosunkowo nowym fanpejdzu klubu lakiernic mam tylko oś czasu, bez strony z
    > aktualnościami, listami itd. Ty masz w ogóle przy fanpejdzu taką zwykłą stronę
    > jak na prywatnym koncie?

Ja mam. Moja strona działa podobnie do profilu - nie wiem tylko czy mam listy, bo ich nie używam. Przypuszczam, że Twoja działa identycznie, bo niby dlaczego miałoby być inaczej. Jak klikniesz na "facebook" w lewym górnym rogu albo "Home" w prawym, to dostaniesz normalny News Feed dla swojej strony, a nie dla prywatnego profilu - czyli posty wszystkich stron, które lajkujesz jako strona. Tylko musisz mieć włączone używanie facebooka jako Klub, czyli jako strona, a nie jako Ty-osoba (w prawym górnym rogu się to przestawia, pod taką małą strzałeczką).

Ja większość stanikowych sklepów i firm lajkuję jako strona, i w ostatnich dniach miałam feeda totalnie zalanego przez lajki, czego wcześniej nie było.

--
    Stanikomania!
  • izas55 06.11.12, 19:35
    Na klubowym fanpejdzu nie mam strony domowej, a jak jestem zalogowana to widzę ją tak

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/zf/de/okmd/wDFmryijDZGhaNAdTX.png

mam opcję robienia list zainteresowań ale nie mam pojęcia jak je wyświetlić

Na mojej prywatnej stronie górny pasek wygląda inaczej.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/zf/de/okmd/43ZOCdHvEjIbbaiVbX.png
    --
  • izas55 06.11.12, 20:59
    OK, doszłam do tego ;-). Trzeba było zmienić administratora fanpejdza. Teraz mam już stronę główną na klubowym fanpejdzu jupi!
    --
  • izas55 06.11.12, 15:02
    Wyświetlają się wszystkie aktywności tego co ty masz zalajkowane. Więc jak sklep coś udostępnia czy lajkuje, to u ciebie się też pojawia. Ale przynajmniej nie pojawia ci się w aktualnościach.
    --
  • roza_am 06.11.12, 15:11
    Hehe, zanim wyślesz, sprawdź czy już nie ma odpowiedzi :)

Dla mnie to wsio rawno gdzie znajdę ten spam, i tak będzie denerwował.

--
    stanikowamapa.prv.pl
  • kasica_k 06.11.12, 17:56
    Otóż to. Stanikowy feed jest akurat w centrum moich zainteresowań jako Stanikomanii, więc w moim przypadku żadne wrzucanie go do innego worka nie ma sensu :)

--
    Stanikomania!
  • ania.kar 07.11.12, 12:31
    > Dla mnie to wsio rawno gdzie znajdę ten spam, i tak będzie denerwował.

Czyli nie ma możliwości pozbycia się z tablicy tych "lajków"?
    Jeśli tak, to pewnie będę musiała odlubić m.in "Świat staników" i "Bielisję", bo nie mam ochoty widzieć u siebie na tablicy ewidentnej reklamy:
    www.facebook.com/Bielisja/posts/303996373048139
  • izas55 07.11.12, 15:31
    Doszłam do tego w końcu ;-)
    Da się usunąć, trzeba mieć tylko listę zainteresowań np ciuchy i bielizna. jeżeli zaznaczy się listę to prawym górnym rogu pokaże się opcja zarządzania listą i można tam zaznaczyć co ma się pokazywać.
    Zawartość listy można pokazywać też w aktualnościach.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/zf/de/okmd/6QMAb4ZMOPUeVKlfFX.png

--
  • matiooo 04.12.12, 23:50
    tutaj jest super opcja jak można połączyć zdjęcie w tle z profilowym
    www.facebook.com/Bartlomiej.Oui.Otlowski
  • filutern 10.01.18, 01:18
    zauwazylem ze to co mi sie wyswietla na laptopie na stronie fb jest inne od tego co sie wyswietla na urzadzeniu mobilnym. na komputerze jakies polityczne bzdury skrajnie nacjonalistyczne na mobilnym juz jakies normalne tresci. o co tu chodzi? wirus?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.