Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie podróżne

10.06.11, 16:09
Czy wyjeżdżając za granicę wykupujecie ubezpieczenie podróżne? Gdzie najlepiej je kupić?
--
pstrykam
skrobię
80/105
Obserwuj wątek
  • eponak Re: Ubezpieczenie podróżne 10.06.11, 16:30
   Ja wykupuję, kiedy muszę. I przeważnie w biurze podróży można to zrobić: przestawiają mi przeważnie kilka ofert, ich zakres oraz cenę za daną ilość dni, a ja wybieram i płacę. Nigdy nie miałam wycieczki zorganizowanej przez biuro, więc można to tam zrobić bez potrzeby biegania po różnych ubezpieczycielach. A kiedy się ma kartę euro26 to chyba w ramach tej karty jest ubezpieczenie, a przynajmniej kiedyś było.

   Jeżeli nie muszę, to nie wykupuję :) Chociaż się czasem przydaje - moja siostra sparzyła skórę bardzo poważnie (mimo kremów i unikania słońca), a w ramach ubezpieczenia wezwano do niej lekarza. Ubezpieczenie nie jest drogie, a wizyty lekarskie potrafią sporo kosztować - warto sprawdzić przed wyjazdem.
  • kotwtrampkach Re: Ubezpieczenie podróżne 10.06.11, 18:15
   ja wykupuję w moim banku, przez sieć, łatwo, szybko i nie są to jakieś olbrzymie koszty - czasem myślę, że to bez sensu, ale i tak kupuję. Głównie przez to, że zawsze bardzo ograniczam koszty wyjazdu - lekarz byłby trudny do opłacenia. Gdybym jechała sama, pewno wystarczyłoby mi nfz. Nie korzystałam jeszcze (w kraju też rzadko korzystam).
  • ascx Re: Ubezpieczenie podróżne 10.06.11, 20:57
   Ja miałam Signal Iduna (na Hiszpanię i Włochy), do kupienia przez internet: www.signal-iduna.pl/ubezpieczenia-turystyczne.html. Z tego co kojarzę, to niektóre biura podróży tez z nich korzystają.
   Jedyna uwaga - nie czekać na ostatni moment, bo zaczynają obowiązywać dopiero po jednym dniu ( czyli jeśli chcemy mieć ubezpieczenie od soboty, trzeba kupić maksymalnie w czwartek - o ile się coś nie pozmieniało, ostatnio kupowałam rok temu).
  • effka454 Re: Ubezpieczenie podróżne 12.06.11, 08:54
   Chyba każdy ubezpieczyciel (PZU, Warta itp) ma ubezpieczenia "podróżne". My, jeśli nie jedziemy na wycieczkę zorganizowaną (która już w swojej cenie ma opłacone ubezpieczenie) to wykupujemy w PZU ubezpieczenie KL (koszty leczenia) + NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i jeśli lecimy samolotem to dodatkowo ubezpieczenie bagażu.
   ipolisa.pl/ubezpieczenie-turystyczne
   --
   Piękny biust to biust prawidłowo ubrany
   STANIKOMANIA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka