Dodaj do ulubionych

Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW]*

09.05.12, 21:48
* oczywiście: lobbystki latają wszędzie


Piszą taK:

zwrot biletu jest niedozwolony - komuś też nie mogę odsprzedać, tak?
cena nie obejmuje opłat
- za przewóz bagażu
- każdego jednego? Drogo biorą?
- ani usługi dodatkowe przewoźnika (check-in online, - ile takie coś kosztuje?
- posiłki, - nieobowiązkowe, mam nadzieję? Co z piciem dla małego dziecka?
- priorytet wejścia na pokład) - drogie to? Potrzebne (będziemy z małym dzieckiem)?

- odprawa pasażersko-biletowa (check-in) jest możliwa wyłącznie online (przez Internet) - czyli jak????

Za co jeszcze nas skasują?
Obserwuj wątek
  • inez69 Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 09.05.12, 21:58
   Ryanair? Co prawda nie latam juz od roku i byc może coś się zmieniło.

   > zwrot biletu jest niedozwolony - komuś też nie mogę odsprzedać, tak?
   Możesz odsprzedać, ale to się nie opłaca, bo zmiana nazwiska w rezerwacji kosztuje bodajże 100 euro

   > cena nie obejmuje opłat
   > - za przewóz bagażu
   - każdego jednego? Drogo biorą?
   Bagaż podręczny (do 10kg, wymiary na stronie) masz zawsze w cenei biletu, bagaz dodatkowy, który odprawiasz na lotnisku przed lotem kosztuje chyb a15 euro.

   > - ani usługi dodatkowe przewoźnika (check-in online, - ile takie coś
   > kosztuje?
   Jesli chcesz się odprawic na lotnisku, to musisz zabulić dodatkowo, ale teraz jest obowiązek odprawy przez internet, czyli wchodzisz w zakładke chec-in, wpsiujesz dane z paszportu, tam są szczegółowe instrukcje, na koniec drukujesz odprawę i z nią udajesz się na lotnisko. jesli mas ztylko podręczny bagaz, to nei przechodzisz już odprawy u pani za ladą

   > - posiłki, - nieobowiązkowe, mam nadzieję? Co z piciem dla małego dzi
   > ecka?
   Nieobowiązkowe. Dla dziecka możesz wziąć picie, prawdopodobnie każą Ci się go napić przy przejsciu przez bramki.

   > - priorytet wejścia na pokład) - drogie to? Potrzebne (będziemy z mały
   > m dzieckiem)?
   Potzrebne i nie. Opłaca się jedynie, gdzy chcesz usiąśc na wyokości wyjśc ewakuacyjnych, przy których jest więcej miejsca więc wygodniej. Osoby, które nei mówia po angielsku, a także starsi i dzieci, nie moga tam usiąść. Kosztuje chyba 5 euro. Wszytskei ceny znajdziesz na stronei przewoźnika, w zakladce oplaty czy jakoś podobnie.
   >
   > - odprawa pasażersko-biletowa (check-in) jest możliwa wyłącznie online (przez I
   > nternet) - czyli jak????
   J/w.
   >
   > Za co jeszcze nas skasują?
   OPłata za uzycie karty, za różne karty inaczej pobierają kasę. Za każdy bilet oddzielnie, mimo, że kupujesz je razem :/
   --
   Katalog staników na facebooku
   Blog BiuBiu
   • pierwszalitera Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 09.05.12, 22:53
    inez69 napisała:

    > Bagaż podręczny (do 10kg, wymiary na stronie) masz zawsze w cenei biletu, bagaz
    > dodatkowy, który odprawiasz na lotnisku przed lotem kosztuje chyb a15 euro.

    Niektóre linie pozwalają na bagaż podręczny tylko do 8 kg, na przykład Eurowings. I dozwolona jest tylko jedna sztuka na osobę, niektóre line jak na przykład wizzair są tu bezwzględne. Nawet reklamówka z zakupami dokonanymi w dutyfree jest dodatkową sztuką, więc musisz włożyć ją do torebki. Widziałam niejednokrotnie, z dwoma reklamówkami nie wpuszczano na pokład i cała ta akcja przepakowywania bagażów mocno opóźniała czas odlotu. Bagaż odprawiany na lotnisku (walizka) kosztuje w okolicach 15 euro, ale za sztukę i za lot, znaczy lecisz tam i z powrotem z jedną walizką sumuje się to do 30 euro. Ale nie wszystkie linie biorą ekstra opłaty za bagaż. U Eurowings (tania córka Lufthansy) i Airberlin masz to cenie biletu (23kg). Warto więc porównywać nawet te linie, które uchodzą za droższe, bo może okazać się, że w konkretnym przypadku wcale nie są takie drogie. Ja na przykład dlatego następnym razem lecę do Polski Lufthansą, a nie Wizzair. Oszczędność wizzarem okazał się minimalna, a jak doliczę niewygodny, długi i wcale nie tani dojazd do peryferyjnego lotniska (tanie linie preferują te daleko od węzłów komunikacyjnych), to cena wychodzi prawie ta sama. Lepiej się więc poinformuj jak i za ile dostaniesz się z lotniska za granicą do hotelu, bo to może być dosyć daleko, drogo i zająć nawet kilka godzin.
    Tak ogólnie warto kliknąć w wybranej airline w zakładkę opłaty, tam są zwykle wszystkie wymienione, a przynajmniej powinny. Acha, w u niektórych linii nie opłaca się wykupywać prioretytowego wejścia na pokład (zwykle około 5 euro za osobę i lot), bo rodzice z małymi dziećmi wpuszczani są często i tak w pierwszej kolejności. W każdym razie u wizzair zawsze tak było.
   • akna Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 10.05.12, 08:36
    > > Za co jeszcze nas skasują?
    > OPłata za uzycie karty, za różne karty inaczej pobierają kasę. Za każdy bilet o
    > ddzielnie, mimo, że kupujesz je razem :/

    Opłatę za kartę można próbować ominąć dogadując się na forum np. fly4free z posiadaczami kart, które zwalniają z opłaty za transakcje w Ryanie.


    Ale tak szczerze mówiąc- zależy jaką trasę planujesz- może się okazać, że za podobną cenę, bez takich nerwów polecisz normalnym przewoźnikiem.
    --
    Idealnego stanika nie znalazłam, za to noszę super kobiece ciuchy z BiuBiu.pl
    65h/hh biubiu 38B/BB lub 38BB
  • agafka88 Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 09.05.12, 22:08
   Najlepiej napisałabyś jaką linią lecisz, vbo w każdej to trochę inaczej wygląda.

   1. Zmiana biletu. Np. w ryanarze jest tak, że biletu nie można oddać, ale możesz zmienić wylot na inną datę - np. na za miesiąc i płacisz tylko za różnicę w cenie biletu. Odsprzedanie, czyli zmiana nazwiska na bilecie zwykle kosztuje, czasami tyle, że nie opłaca się odsprzedać (nawet do 100 funtów, sprawdź sobie w cenniku).

   2. Przewóz bagażu. Znowu zależy od linii. Ogólnie jest tak, że możesz ze sobą zabrać bagaż podręczny. Zwykle jest to jedna sztuka (taka mała walizka na kółkach). I znowu zależyu od linii - w ryanerze i wizzairze możesz tam spakować chyba do 10kg, a w easyjecie było chyba tak, że mogłaś napakować ile chcesz, byle zgadzały się gabaryty. W praktyce, na kilkadziesiąt lotów tylko raz zważyli mi bagaż podręczny. Zwykły bagaż zależy od przewoźnika, zwykle płaciłam 70-90zł od sztuki. Ale z drugiej strony w wizairze możesz do torby spakować do 32 kg, więc tak naprawdę możesz spakować kilka osób do jednej torby o ile lecisz z rodziną.

   3. CHeck in online - znowu zależy od sieci, ale zwykle koło 30 zł.

   4. Posiłki. Nie musisz nic kupować. Picie możesz kupić już po odprawie w strefie bezcłowej lub w samolocie, gdzie ceny są takie kawiarniane ;)

   5. Priorytet wejścia na pokład - znowu odeślę Cię do cennika, bo zależy od linii. Ogólnie zależy, czy masz marudne dziecko - jak ogólnie jest spokojne, to bym nie brała. Wygląda to tak, że podchodzisz pierwsza do odprawy, ale potem i tak czekasz w autobusie nainnych ludzi, aż zapełni się autobus na pokład. No chyba że koniecznie chcecie siedzieć koło siebie- wtedy możesz kupić nawet jedno miejsce z priorytetem, Ty lub mąż wejdziecie na pokład i zajmiecie cały rząd.

   6. Odprawa online wygląda tak, że przez stornę internetową wpisujesz swoje dane- imię, nazwisko, nr dowodu lub paszportu i inne takie ;) Potem wyskakuje Ci gotowy bilet, który drukujesz i zabierasz ze sobą na lotnisko.
   • pierwszalitera Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 09.05.12, 23:04
    szarsz napisała:

    Nigdy jeszcze nie latałam tanimi liniami, nasłuchałam się
    > legend, za co to oni nie kasują i się zaczynam bać, że w sumie wyjdzie nas to d
    > rożej niż liniami regularnymi.

    Może się zdarzyć, gdy decydujesz się na lot dosyć spontanicznie (a nie pół roku do przodu) i policzysz naprawdę wszystkie wydatki. Nawet ten głupi poczęstunek podczas lotu może okazać się ważny. Masz w nim zawsze jakiś napój, a woda kupowana na lotnisku (swojej ci wziąć nie wolno) kosztuje masę forsy. Mała butelka wody kosztuje na na przykład na niemieckich lotniskach co najmniej 2,50 euro. Już pisałam wyżej o dojazdach na lotnisko. I bardziej peryferyjne, tym droższy może okazać się dojazd.
    • jul-kaa Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 09.05.12, 23:49
     pierwszalitera napisała:
     > I bardziej peryferyjne, tym droższy m
     > oże okazać się dojazd.

     Oraz mozliwość, że o godzinie, o ktorej lądujesz, akurat dojazdu nie ma wcale - kiblowałam tak kiedyś na lotnisku ze 4h, bo akurat była przerwa w kursowaniu busów, a taksówka kosztowała majątek.
    • black_halo Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 10.05.12, 22:33
     Wedle moich obliczen butelka wody zawsze wychodzila taniej w samolocie niz na lotnisku, jakas tam kanapka czy chipsy tez. Ostatnio lecialam liniami Brussels Airlines na swieta i nawet nie zwrocilam uwagi, ze w cenie kosmicznie taniego biletu (160 euro za dwie osoby w dwie strony) nie ma jedzenia. Miejsca tansze byly na koncu samolotu i po prostu tam nie donoszono posilkow ale dwie godziny mozna wytrzymac, cos tam sprzedawali. Za to mielismy bagaz rejestrowany wiec w mala walizke zabralam z Polski cale mnostwo wodki ;D
     --
     Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
   • zooba Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 10.05.12, 08:37
    W rajanie za bagaż nadawany (duży) płacisz i to wg mnie niemało - ostatnio teściowa płaciła 200zł, za odprawę on-line pobierają 100zł i pamiętaj, żeby ją zrobić, inaczej płaci się jakieś 100EUR; za miejsce opłata 50zł.
    Teściowa nie dopłacała za pierwszeństwo w kolejce, leciała z moja córką (lat prawie 10) i automatycznie dostała się do tzw. zwykłej kolejki. W innych tanich liniach (easyjet, airberlin)osoby z małymi dziećmi i starsze proszone są poza kolejnością.

    Polecam Airberlin, nieco droższy od rajanów i easyjeta ale z posiłkiem na pokładzie, prezencikiem dla dziecka i jakoś tak z większą kulturą.
  • jul-kaa Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 09.05.12, 23:48
   Opisywałam gdzieś swoje przygody z tanimi liniami. Kupiliśmy bilety ze Lwowa do Symferopola (jakieś pół roku przed wylotem), samolot miał latać codziennie. Jakiś miesiąc wcześniej zapytano nas, czy zmiana bodajże o jeden dzień (ale wiem, ze i godzinę zmieniają) nam nie przeszkadza - nie przeszkadzała, zgodziliśmy się na to. Został z tego chyba jeden lot w tygodniu. Potem się okazało, że lecieć nie możemy (zaszłam w ciążę) i chcieliśmy zwrócić bilet (w regulaminie stało, że jedna zmiana jest możliwa). Okazało się, że nasza zgoda na przesunięcie terminu wylotu już jest wykorzystaniem tej dopuszczalnej zmiany...
   Mam podejrzenia, że to celowa polityka firmy - bardzo tanie bilety znacznie wcześniej, z teoretyczną możliwością zwrotu, zbieranie do kupy rezerwacji z całego tygodnia i uniemożliwienie zwrotu zainteresowanym. Nam się udało odzyskać (niewielkie) pieniądze tylko dlatego, że miał nam kto na Ukrainie pomóc i że byłam na tyle wkurzona kręceniem (było go sporo, opisuję w duuużym skrócie), że mi się chciało :)
  • satia2004 OLT Express 10.05.12, 09:42
   Zależy od linii - w OLT masz wszystko od razu w cenie (odprawę, bagaż podręczny 8kg i rejestrowany 16kg, poczęstunek na pokładzie).

   --
   72/94
  • sbarazzina Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 10.05.12, 10:02
   Moim zdaniem nie potrzebujesz doplacac do priorytetowego wejscia na poklad. Ostatnio duzo latam i wszedzie najpierw wchodza priorytetowi, pozniej osoby z malymi dziecmi (mowia do jakiego wieku). Nie ma numeracji miejsc, kazdy siada gdzie mu sie podoba.

   A tu masz tabelke z dodatkowymi oplatami:

   www.ryanair.com/en/terms-and-conditions#regulations-tableoffees
   • sbarazzina Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 14.06.12, 17:36
    sbarazzina napisała:

    > Moim zdaniem nie potrzebujesz doplacac do priorytetowego wejscia na poklad. Ost
    > atnio duzo latam i wszedzie najpierw wchodza priorytetowi, pozniej osoby z maly
    > mi dziecmi (mowia do jakiego wieku). Nie ma numeracji miejsc, kazdy siada gdzie
    > mu sie podoba.

    Chyba niestety musze odwolac to co napisalam ostatnio :(

    W Ryanair jednak nie przepuszczaja pasazerow z dziecmi (przynajmniej tak bylo w trakcie 3 ostatnich moich lotow ta linia).

    Przepuszczaja w Easyjet :)
   • sbarazzina Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 10.05.12, 12:33
    Naprawde nie ma sie czego bac. W przeciagu ostatnich kilku m-cy lecialam Ryanairem chyba 8 razy i zawsze wszystko bylo w porzadku.

    Jesli macie dobre polaczenie akurat tania linia, to nie ma sensu szukac innych laczonych lotow, tylko po to zeby leciec 'normalna' linia.

    Apropo dojazdu z lotniska, czesto sa autobusy skorelowane z lotami Ryanairem np w Bratyslawie (nie wiem czy to nie sa po prostu ich autobusy). W kazdym razie takie informacje mozna sprawdzic w necie.

    Z napojami to jest tak, ze faktycznie nie mozna przejsc kontroli bezpieczenstwa z zadnym plynem powyzej 100ml. Ale dla malego dziecka mozesz wziac ze soba butelke z plynem, bodajze takze jedzenie w sloiczkach. ALe juz 0.5l butelka wody mineralnej z przeznaczeniem dla dziecka, raczej nie przejdzie. Ale to w kazdych liniach, nie tylko tanich.
    Za kontrola najczesciej sa automaty z napojami. Owszem drogie, ale co zrobic, i tak taniej niz w samolocie.
  • klymenystra Podepnę się 10.05.12, 12:52
   W czerwcu mam leciec do Londynu - w grę wchodzi Ryanair albo EasyJet. Biorę tylko bagaż podręczny - spora torebka z terrnaovy, muszę jednak zabrac tez plakat - nachętniej w tubie. Czy za tubę muszę dopłcic, czy przejdzie jako druga sztuka podręcznego? (niektóre kobiety z tego, co widziałam, mają walizeczkę i torebkę jako podręczny)
   • sbarazzina Re: Podepnę się 10.05.12, 13:03
    Wlasnie Ryanair i Easyjet wymagaja ostatnio, zeby caly bagaz podreczny miescil sie w 1 torbie, ktora musi zmiescic sie w tym ich przykladowym koszyku. Nawet damska torebke trzeba wlozyc do walizki/torby.
    W praktyce duzo zalezy od lotniska. W Wiedniu generalnie na wszystko przymykaja oko i jest dosc duza dowolnosc, w Londynie bezwzglednie tego wymagaja i czesto widze przepakowywanie tuz przed bramka. W zeszlym tygodniu zmusili dziewczyne zeby nadala swoja mala walizke jako zwykly bagaz (Easyjet, oplata 40L), bo po wpakowaniu torebki do walizki, walizka nie chciala wyjsc z tego koszyka ;)

    Jak mozesz wsadz plakat do torby, albo najlepiej zadzwon do nich i zapytaj.

    • yaga7 Re: Podepnę się 10.05.12, 13:19
     Wizzair też ma takie ograniczenia, leciałam w zeszłym roku i baaaardzo pilnowali. Kumpeli kazali do podręcznego schować taką małą saszetkę na szyję, w której miała tylko dokumenty. I ważyli z dokładnością do 100 gramów ;)


     --
     brak sygnaturki
     • mszn Re: Podepnę się 10.05.12, 15:28
      Tak samo i mi. Mam taką specjalnie kupioną malutką torebkę, żeby właśnie paszport i inne małe rzeczy mieć pod ręką, i zawsze kazali chować. Nawet jeśli właściwemu bagażowi podręcznemu dużo brakowało do tych 10 kg i było oczywiste, że jest w połowie pusty i ta mała torebka się zmieści. I jakoś nikomu nie przeszkadzało, że natychmiast po przejściu tej ich kontroli wyjmowałam małą torebkę z powrotem.

      Zresztą m.in. dlatego przestałam latać hipertanimi liniami. Ceny nie są aż tak okazyjne, jeśli podliczy się np. koszt dojechania na dziwne lotniska, ewentualny bagaż, a komfort zerowy.


      --
      logiczka.blogspot.com
      • kotwtrampkach Re: Podepnę się 10.05.12, 16:16
       niedawno bylam świadkiem, jak na Stansted dziewczyna odrywała kółka od walizki, żeby uniknąć opłaty. Co śmieszniejsze, przyczepili się do 2 osób, pozostałe przechodziły już bez sprawdzania wielkości..
   • zooba Re: Podepnę się 10.05.12, 14:22
    O ile wiem z tubą jest duży kłopot i traktowana jest jako odrębna sztuka bagażu. Nie wiem, jaki rodzaj plakatu wieziesz, ale u nas pracownicy jadący na konferencje naukową umawiali się z organizatorami na wydrukowanie plakatu na miejscu konferencji, plik z posterem był przesyłany mailem, drukarz wystawiał fakturę na nasza firmę i tyle. Czasami obcokrajowcy przyjeżdżający do nas prosili o taką pomoc, nie było problemu z drukiem, a oszczędzało się nerwów i ewentualnych kosztów w podróży lotniczej.
   • agafka88 Re: Podepnę się 10.05.12, 18:12
    klymenystra napisała:

    > W czerwcu mam leciec do Londynu - w grę wchodzi Ryanair albo EasyJet. Biorę tyl
    > ko bagaż podręczny - spora torebka z terrnaovy, muszę jednak zabrac tez plakat
    > - nachętniej w tubie. Czy za tubę muszę dopłcic, czy przejdzie jako druga sztuk
    > a podręcznego? (niektóre kobiety z tego, co widziałam, mają walizeczkę i torebk
    > ę jako podręczny)

    Na 99% będziesz musiała dopłacić. W ryanerze nie wpuszczą Cię do samolotu z dwoma sztukami bagażu - torebki kobiety chowają przed wejściem do samolotu do walizki, potem w samolocie już możesz wyjąć. Dlatego jeżeli tuba się nie mieści, to musisz kupić normalny cały bagaż - to już taniej wyjdzie Ci przesłać pocztą. Z dwoma bagażami podręcznymi nie polecisz, nawet za dopłatą.

    Chyba że ten plakat w tubie wszedłby do tej walizki samolotowej, może plakat wszedłby po przekątnej? Wtedy wrzucasz torbę i plakat do walizki i masz z głowy :) wymiary takiej walizki to 56 x 45 x 25.
  • black_halo Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 10.05.12, 22:27
   Mnie sie w ogole przestalo oplacac latac tanimi, szczegolnie odkad loty beda odbywac sie do Modlina zamiast na Okecie. Musze wtedy dodatkowo bulic za dojazd do centrum, zapewne Ekspres Podlaski tez podniesie ceny. Kiedys latalam czesto wizzairem ale to bylo za czasow kiedy bagaz rejestrowany byl w cenie biletu a bilet kosztowal nieraz w promocji 9.99 euro a czasem byly chyba nawet po 4.99, nie bylo tez oplat za karte kredytowa. Natomiast teraz to inna bajka. Tanie linie wychodza tanio tylko przy sprawdzaniu polaczen. Z duza walizka i tak nie latam ale wszelkie dodatkowe koszty i robi sie prawie cena normalno liniowa. Kupuje duzo wczesniej, ostatnio kupilam na wrzesien bilety na trasie Bruksela-Warszawa na weekend za 135 euro za osobe. Nie ma w tej cenie polaczen tanimi liniami.

   Tanie linie maja jednak to zalete ze mozna nieraz znalezc tanie polaczenie w srodku tygodnia i zwiedzac sobie przez dwa dni Barcelone za jakies smieszne pieniadze, tani nocleg mozna znalezc wszedzie.
   --
   Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
   • szarsz Re: Tanie linie lotnicze - opłaty dodatkowe [LLW] 10.05.12, 22:55
    black_halo napisała:
    > Kupuje duzo wczesniej, ostatnio kupilam na wrzesien bilety na trasie Bruksela-Warszawa
    > na weekend za 135 euro za osobe. Nie ma w tej cenie polaczen tanimi liniami.

    NNie wiem, jak z wa-wy, ale z wro wychodzi rajan jednak dwukrotnie taniej (regularne rejsowe linie pokazują mi się na podobnym poziomie, ale to z przesiadką). No chyba ze schowali przed moim tropiącym okiem jeszcze drugie tyle opłat.
   • akna Re: A ubezpieczenie podróżne? 11.05.12, 08:13
    nie warto, lepiej sobie kupić jakieś np. w mbanku.
    Czytając perypetie osób, które mimo wykupionego ubezpieczenia w przypadku rezygnacji musiały się kopać z koniem, uznałam, że to zbędny wydatek.
    --
    Idealnego stanika nie znalazłam, za to noszę super kobiece ciuchy z BiuBiu.pl
    65h/hh biubiu 38B/BB lub 38BB
    • pierwszalitera Re: A ubezpieczenie podróżne? 11.05.12, 11:53
     akna napisała:

     > nie warto, lepiej sobie kupić jakieś np. w mbanku.
     > Czytając perypetie osób, które mimo wykupionego ubezpieczenia w przypadku rezyg
     > nacji musiały się kopać z koniem, uznałam, że to zbędny wydatek.

     Ubezpieczenie w przypadku rezygnacji opłaca się chyba tylko, gdy wykupuje się jakieś dłuższe droższe wczasy z całą rodziną. Na wypadek tego, gdy ktoś zachoruje na przykład i nie można pojechać. Wtedy można wykupić je w tym samym biurze podróży, albo gdziekolwiek. Ale do tanich lini lotnicznych miałabym mniejsze zaufanie. Z drugiej strony ubezpieczenie podróżne obejmuje często zagraniczne ubezpieczenie zdrowotne i tu warto się zastanowić, w zależności od kraju, do którego się wybieramy. Bo w wielu krajach Europy wystarczy niby nasze krajowe ubezpieczenie zdrowotne, ale nie zawsze obejmuje ono wszystkie usługi, które mogą stać się konieczne, jak na przykład transporty. Jasne, że najczęściej takie ubezpieczenie nie będzie potrzebne, większości nam nic poważnego się nie dzieje w podróżach, ale przezorny zawsze ubezpieczony.
     • akna Re: A ubezpieczenie podróżne? 11.05.12, 12:38
      nie neguję ubezpieczeń podróżnych, ale to wciskane przez ryanair. Czytałam OWU - stosunek ceny ubezpieczenia do oferty jest żenujący.

      Na podróże zagraniczne w obrębie UE koniecznie EKUZ + dodatkowe ubezpieczenie typowo turystyczne. Transport chorego/zwłok, bagaż i NNW warto ubezpieczyć.
      --
      Idealnego stanika nie znalazłam, za to noszę super kobiece ciuchy z BiuBiu.pl
      65h/hh biubiu 38B/BB lub 38BB
      • madmaj Re: A ubezpieczenie podróżne? 15.10.12, 11:25
       Naprawdę tanie i dobre ubezpieczenie turystyczne można kupić za pośrednictwem porównywarek ubezpieczeniowych, tylko koniecznie trzeba zwrócić uwagę na OWU, ale to też akurat dotyczy ubezpieczeń kupowanych u agenta.
       --
       Tanie ubezpieczenie turystyczne
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka