Dodaj do ulubionych

[LWW] szuszarkolokówka czy szczotka obrotowa?

21.07.12, 15:42
Z racji, że moja szuszarkolokówka Philipsa właśnie się spaliła, szukam podobnego urządzenia do stylizacji włosów. Mam włosy gęste ale cienkie, podatne na stylizacje. Obecnie mam krótką fryzurę i taka lokówka przydawała się do robienia kształtnej kopułki z tyłu (przykładowe foto, aż tak wysoko nie podnoszę)

http://img149.imageshack.us/img149/6158/sarahhardingds1.jpg

Ale sporo osłuchałam się nt. szczotki obrotowej, że świetnie podnosi włosy itd. Tylko pytanie, czy taka szczotka nie ma za dużej średnicy i czy przy obecnej fryzurze przyda się? Bo przy dłuższych włosach na pewno. Czy któraś z was używa takie obrotówki do krótkiej fryzury?

Szczotka obrotowa to takie cudo:

Jeśli chodzi o suszarkolokówkę to kupowałabym coś takiego:
http://www.mihanmarket.com/Images/Products/ProductImages/6315_15740746_HP4671_00-GAL-global.jpg
--
moderatorka LB
82/113 (121) -> 34HH Cleo Chloe i Alexa
Dołącz do fanów Lobby na facebooku! :)
Edytor zaawansowany
  • 21.07.12, 15:43

--
    moderatorka LB
  • 22.07.12, 21:24
    Szczotka obrotowa nie nadaje się do takich włosów, od biedy z węższą końcówką, ale u mnie zaczęła się sprawdzać dopiero przy długości mniej więcej do brody. Krótsze włosy łatwiej ułożyć suszarko-lokówką.
  • 23.07.12, 09:32
    dzieki twojemu pytaniu dowiedzialam sie, ze takie ustrojstwa isnieja. wielkie dzieki!!! :-) u mnie to wyglada dokladnie tak samo: podobna dlugosc wlosow, podobne potrzeby. przejrze sobie w najbliszych dniach te wszyskie "urzadzenia suszace" w media markt. wrzucilam twoje pytanie jeszcze na forum uroda - moze tam wiecej dziewczyn z tego korzystalo i cos powie - one wydaja sie byc bardziej przejete swoim wygladem niz biusciaste ;-)
  • 23.07.12, 09:35
    A czy takie coś jest lepsze od robienia takiej kopułki normalne na dużej szczotce i suszeniu suszarką? Masz porównanie? :)

Bo ja zwykle do unoszenia włosów używam szczotki i suszarki, ale może takie cudo elektryczne byłoby lepsze? Tylko właśnie kompletnie nie mam porównania, więc nie wiem.

--
    allegro.pl/listing/user.php?us_id=470059
  • 23.07.12, 10:01
    > A czy takie coś jest lepsze od robienia takiej kopułki normalne na dużej szczot
    > ce i suszeniu suszarką? Masz porównanie? :)

Ja mam porównanie. Mam krótkie włosy. Przez lata układałam je przy użyciu okrągłej szczotki i suszarki. Od kilku lat używam lokówko-suszarki. Efekt, jak dla mnie jest identyczny, ale wystarczy do tego jedna ręka, mniej się męczę. Nienawidzę czynności wymagających uniesienia rąk, wieszanie firan w domu rodzinnym do dziś wspominam jako koszmar.

Do szczotki obrotowej nigdy się nie przymierzałam. Zawsze wydawało mi się, że sprawdza się ona przy ciut dłuższych włosach. Mam wrażenie, że jej głównym zadaniem jest prostowanie i dyscyplinowanie niesfornych włosów (mnie na tym nie zależy), dodatkowo podkręca końcówki, mam wrażenie, że w mniejszym stopniu niż okrągła szczotka i lokówko-suszarka. Ale tu teoretyzuję.
  • 23.07.12, 10:06
    Dzięki za opinię.

Mnie bardziej zależy na uniesieniu od głowy, bo końcówki i tak prostuję - gdy nie uniosę od głowy i tylko wyprostuję, to jestem bardzo ulizana, stąd konieczność używania na początku szczotki.

A czy są lokówki z takimi dużymi szczotkami? Bo moje doświadczenie z lokówką jest sprzed hoho lat, gdy ich wybór był znikomy.

W sumie gdyby nie ten wątek, w życiu bym nie pomyślała, że takie urządzenie mogłoby mi się przydać ;)

--
    allegro.pl/listing/user.php?us_id=470059
  • 23.07.12, 10:33
    > A czy są lokówki z takimi dużymi szczotkami?

Każde przyzwoite urządzenie ma kilka końcówek o różnych kształtach i średnicach. Ja mam krótkie włosy, więc najgrubszej szczotki nigdy nie używam.
  • 23.07.12, 10:38
    Nigdy nie potrafiłam robić sobie włosów szczotka i suszarką, plątałam się. Susz.-lok. jest łatwiej, moja miała 4 końcówki, dwie metalowe do kręcenia, jedna do chyba unoszenia. Na metakobiecie są zdjęcia z pleneru ślubnego, tam sama kręciłam na susz.-lok. mimo że ona nie nagrzewa się tak mocno jak zwykła lokówka. Chyba jednak kupię ponownie takie samo urządzenie a jak zapuszczę włosy (o ile wytrwam) to spróbuję z tą szczotką obrotową. Tylko jeszcze zastanowię się czy znowu Philips czy może np. Babyliss itp.

--
    moderatorka LB
  • 27.07.12, 12:13
    Że współczesne urządzenia są bardzo ciężkie :( Biorąc pod uwagę, że używając ich mam się ręce podniesione, to są zdecydowanie za ciężkie. Jedynie jedna lok.-susz. Braun była leciuteńka, ale miała 200W (inne ok 800W) i nie miała zimnego nadmuchu. Szczotki obrotowe są zdecydowanie za duże. Może komuś się przyda to info.

--
    moderatorka LB
  • 27.07.12, 12:24
    To prawda, że szczotki obrotowe są ciężkie, ale moja Rowenta jest tak szybka, że nie zdążam się zmęczyć trzymaniem reki w górze. W ogóle najbardziej ją lubię za to, że fryzurę mam zrobioną w 5 minut i wyglądam jak od fryzjera.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.