28.10.12, 12:17
Dziewczyny, ja wiem, że jestem nudna, bo znowu pytam o telewizor.....
Dwa lata temu już doradzałyście, stanęło na tym, że kupiliśmy 32-calowy LCD dla Taty, z którego jest zadowolony, a jego stary kineskopowy 21-calowy telewizor wzięliśmy sobie... i wykończyliśmy go :))
Zatem znowu szukam telewizora, 42 cale.
Jaka jest różnica między LED a LCD nadal nie wiem.
Mamy kablówkę, u Teściów jest 42-calowy LCD Sony i nie podoba mi się, co się dzieje z obrazem (rozjeżdża się) - czy będzie lepiej przy LED?
Chciałabym móc czasem obejrzeć coś z internetu na telewizorze, mam router.
Planujemy też zakup odtwarzacza z kolumnami (małe kino domowe).
Ktoś ma coś w podobnym kontekście, i może doradzić konkretnie model, albo przynajmniej parametry, które powinniśmy wziąć pod uwagę?
Dzięki z góry.

P.S. Rozważałam zakupy w Niemczech, bo mam blisko, ale nie wiem, czy nadal jest tam taniej niż u nas przez internet, a poza tym co w razie konieczności reklamacji/naprawy...?

--
www.energotango.orangespace.pl
Obserwuj wątek
      • ciociazlarada Re: Telewizor 29.10.12, 16:20
        Mój chłop, przy moich wielkich sprzeciwach co do tv bez kineskopu tak w ogóle (pisałam o tym na forum zresztą) kupił Samsunga - nie wiem jaki model ale wybierał kilka miesięcy, mogę go zapytać i Ci napisać co to za jeden.

Ogólnie to tv sprawuje się OK, obraz mnie (ale to mnie) wkurza, nie znoszę tego efektu "teatru telewizji" i gładkich mord, odtwarza bez problemu filmy w różnych formatach (od avi po real playera) z zewnętrznego dysku albo gwizdka USB, jest podłączony do internetu, "widzi" domowe komputery, bez problemu dało się go też podłączyć do zestawu hi-fi (a nie mamy "kina domowego" tylko normalny wzmacniacz, przedwzmacniacz i głośniki do słuchania muzyki). Znajomi i jeszcze jedni znajomi też taki kupili, więc to chyba dobry wybór. Wygląda również ładnie jako mebel, tj. jak wisi na ścianie.
          • ciociazlarada Re: Telewizor 29.10.12, 17:50
            Nasz telewizor to Samsung UE-D6200. Wydaje mi się, że nie występuje w wersji 42'', tylko 40 a potem od razu 46.
            Z tego, co mi powiedział mąż, telewizor nie ma jednej funkcji na której może komuś zależeć, mianowicie nie da się do niego podłączyć bezpośrednio twardego dysku aby używać go do nagrywania programów na później. Można go za to bezpośrednio podłączyć do satelity (nie korzystamy z tego). Nie wiem, czy to LED czy LCD, znalazłam na necie sprzeczne informacje.

Bardzo dobrze ogląda się obraz z dużego kąta - właśnie prasuję z lewej strony telewizora i mam próbkę:).
    • besame.mucho Re: Telewizor 29.10.12, 16:22
      Ja jak oglądałam telewizory, to widziałam różnice głównie w kolorach. Na LCD czarny nigdy nie jest czarny, jest szarawy. LED jest pod tym względem lepszy, ale jest też znacznie droższy. Po pooglądaniu TV w sklepie doszłam do wniosku, że najładniejsze kolory ma plazma i zdecydowałam się w końcu na nią. Wada plazmy jest taka, że żre więcej prądu, więc warto się zastanowić jak często oglądasz telewizję. Dla mnie to była niewielka wada, bo telewizor włączam raz na kilka dni na dwie godziny, żeby sobie obejrzeć jakiś film z płyty, ale jeśli u Ciebie byłby włączony przez większość dnia, to ta różnica już może być zauważalna.
      Co do odtwarzacza z kolumnami, to się nie wypowiem, bo sama za jakiś czas będę kombinowała co kupić i czym podłączyć, żeby zgrać tv z wielkimi kolumnami, starym adapterem i radiem, nowym odtwarzaczem cd, dvd, itd :).
      • kizombalover Re: Telewizor 29.10.12, 16:52
        Mój wzrok cieszy się, że jest obraz :)

Dzięki za wskazówkę co do plazmy, raczej odpada, tv chodzi całymi popołudniami.

--
        www.energotango.orangespace.pl
        • szarsz Re: Telewizor 30.10.12, 11:01
          ostatnio na prowadzenie w funkcjonalności wysunął się Samsung. To chyba jedyne wciąż telewizory z funkcją Smart - gdzie po podłączeniu netu masz dostęp do wielu serwisów netowych, od youtuba, przez iplę, tvnplayera i kilku dziesiątek innych. No i to hula, można oglądać filmy, seriale bez kłopotu.
            • ko_kartka Re: Telewizor 30.10.12, 22:28
              Besame, się jeszcze okaże, że mamy takie same telewizory :) 42 cale?

Też mam plazmę Panasonica, kupowaną 4 lata temu. Włączana jest wieczorem na 3 godziny i finito. Oglądaliśmy w sklepie i różnica między obrazem LCD (wtedy LED-y były raczkujące) a obrazem na plazmie była szokująco plusowa na rzecz plazmy, jeśli chodzi o realizm. Ale... Niedawno zmieniliśmy dekoder, bo się wziął i zepsuł obrzydliwie. I nowy dekoder zmienił obraz (wedle mnie na gorzej - mam wrażenie takiego "lepszego" LCD)- czyli nie tylko od tefała to zależy, niestety.

Ale na LED-ach się nie znam, a plazmy to chyba już przeżytek. A szkoda, ogromnie lubię obraz na moim telewizorze, a nie mogę patrzeć na LCD mojej mamusi, chociaż też był nietani.
              • besame.mucho Re: Telewizor 30.10.12, 23:42
                Mój ma 46 cali, ale poza tym pewnie identyczny, bo tych Panasonikowych plazm nie ma aż tak dużo :).
                Teraz wchodzą jakieś OLEDY, co to podobno mają mieć taki obraz, że plazma przy tym wysiądzie. Ale pewnie jeszcze potrwa trochę lat aż toto będzie w takiej cenie, że człowiek se to będzie normalnie do domu kupował.
                Ja w sumie i tak docelowo chciałabym jakiś porządny rzutnik, a że telewizor i tak służy mi głównie do oglądania filmów na dvd, a nie programów telewizyjnych, więc jak już sobie kiedyś rzutnik sprawię, to mnie pewnie nowinki technologiczne nie będą interesowały. Na razie uważam, że i tak najładniejszy obraz miało stare wielkie pudło :).
                • ko_kartka Re: Telewizor 31.10.12, 00:03
                  besame.mucho napisała:

> Mój ma 46 cali, ale poza tym pewnie identyczny, bo tych Panasonikowych plazm ni
                  > e ma aż tak dużo :).

Pewnie tak :) Mnie większy by się nie zmieścił, zważywszy na zdrową odległość od ekranu i niebyt wielki rozmiar mojego "salonu". Ale że też lubimy DVD oglądać, stąd duży ekran, bo to prawie jak kino :) Nawet nie wiem, czy były mniejsze, szczerze przyznam.

> Ja w sumie i tak docelowo chciałabym jakiś porządny rzutnik, a że telewizor i t
                  > ak służy mi głównie do oglądania filmów na dvd, a nie programów telewizyjnych,
                  > więc jak już sobie kiedyś rzutnik sprawię, to mnie pewnie nowinki technologiczn
                  > e nie będą interesowały. Na razie uważam, że i tak najładniejszy obraz miało st
                  > are wielkie pudło :).

Nie, no my oglądamy TV jednak, głównie głowa rodziny, która lubi sobie przy telewizorze pospać :) Zmusiłam go ongiś do kilkuletniego odwyku od telewizora, to sobie odbija. Rzutnik u nas odpada więc, ale przy zakupie tefała oglądaliśmy takie ekrany a'la kinowe, 60-tki - łaaał, to fajny obraz był, na matowym ekranie. No, ale ceny były zaporowe, a my i tak miejsca nie mieliśmy...
                  • besame.mucho Re: Telewizor 31.10.12, 00:17
                    Ja też oglądałam różne duuuuże, ale sobie właśnie pomyślałam, że w sumie to chciałabym mieć rzutnik, więc nie ma co się szarpać na wielki ekran i mieć później drogi i niepotrzebny mebel ;). Okazało się, że to dobrze, bo telewizor miał stać daleko od kanapy, ale wyszło tak, że coś mi w drugim gniazdku nie łapało i już mi się strasznie nie chciało z panem z UPC spędzać kolejnej godziny, żeby coś z tym spróbował zrobić. Czyli się skończyło tak, że stoi trochę bliżej i myślę że 42 dałoby radę tak samo jak 46, za to jakaś 60tka by już mogła być za wielka, bym widziała np. tylko lewe pół filmu ;).
    • azymut17 Re: Telewizor 31.10.12, 08:42
      Z tego, co wiem, różnica między LEDem a LCD to m.in. możliwość oglądania obrazu pod dużym kątem w tym pierwszym. Mamy Samsunga (jak widzę, nie my jedni na forum :-)) i spokojnie widzę ekran stojąc prawie zupełnie z boku.
      A wielkość w calach wylicza się na podstawie jakiegoś wzoru w zależności od odległości od punktu oglądania (czyli zazwyczaj kanapy).
      --
      Lobby broni, Lobby radzi...
    • caroline.1 Re: Telewizor 31.10.12, 18:13
      Z moich obserwacji wynika, że obraz z kablówki nigdy nie będzie tak dobry, jak z porządnego dekodera, niezależnie od rodzaju ekranu telewizora, niestety :/ Tak więc zapewne u Teściów zmiana LCD na LED nie załatwiłaby problemu.

Mam LEDowego Samsunga, dekoder Cyfrowego Polsatu HD i jest super. Dla porównania - plazma u znajomych, przy takim samym dekoderze - za duży realizm, który aż wylewa się z odbiornika, nie byłabym w stanie oglądać takiej telewizji codziennie, ale raz na jakiś czas szybki, widowiskowy film - z przyjemnością. U drugich znajomych taki sam Samsung jak mój, obraz z kablówki - rozjeżdżanie i nieco dziwaczna, czerwonawa poświata przy niektórych kolorach.
      • ciociazlarada Re: Telewizor 31.10.12, 21:29
        A powiedzcie mi jaka jest różnica między kablówką a cyfrowym dekoderem w Polsce - kablówka nie jest cyfrowa? Pytam, bo mam w domu kablówkę z cyfrowymi kanałami HD plus ich wersjami analogowymi do wyboru (nie wszystkimi, niektóre są tylko cyfrowe), o takie cuś: www.ziggo.nl/producten/televisie/
        • azymut17 Re: Telewizor 31.10.12, 21:36
          ciociazlarada napisała:

> A powiedzcie mi jaka jest różnica między kablówką a cyfrowym dekoderem w Polsce - kablówka nie jest cyfrowa?

Do kablówki możesz mieć cyfrowy dekoder :-)
          --
          Lobby broni, Lobby radzi...
          • ciociazlarada Re: Telewizor 01.11.12, 11:51
            A, rozumiem, to u nas pewnie jest jakoś inaczej zorganizowane, bo mam tylko kabel prosto ze ściany.
            Poprzednio mieliśmy innego dostawcę i było takie małe pudełko bezprzewodowe, cóż to za dziadostwo było, jak ulicą przejeżdżał skuter to mroził obraz na ekranie. Problem był na tyle poważny, że nawet publicznie za niego przepraszali.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka