Dodaj do ulubionych

Kula do prania bez detergentu

26.01.13, 13:38
www.google.pl/imgres?imgurl=http://img.hisupplier.com/var/userImages/2009-09/11/lustertv%24102729452%28s%29.jpg&imgrefurl=http://lustertv.en.hisupplier.com/product-308916-clean-ballz.html&h=349&w=350&sz=86&tbnid=pegMgOOIHJBXcM:&tbnh=90&tbnw=90&zoom=1&usg=__TRSMPVtTa1r0kZ_k9XQWw2B-nTg=&docid=B2DagYOZFLxLxM&sa=X&ei=AMwDUYOoJsrL4ASt_oGQBQ&ved=0CDkQ9QEwAw&dur=160
Taką kulę dostałam gratis do mopa, wygląda podejrzanie i do tej pory jej nie używałam. Działa takie coś w ogóle czy zrobi mi dziury w ubraniach:-)?
Edytor zaawansowany
  • zawrotglowy 26.01.13, 14:40
    Mam coś podobnego do prania staników. Używam i jestem całkiem zadowolona. Dziur nie robi, tylko trochę hałasuje obijając się o bęben.
  • slotna 26.01.13, 14:47
    Nie dziala.

ulicaekologiczna.pl/zdrowy-styl-zycia/orzechy-i-kule-nie-piora/
    --
    Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.
  • kotwtrampkach 26.01.13, 14:56
    dziur nie robi i to tyle, co moge powiedziec n/t kuli.
    na pewno nie dopiera wszystkiego, nie zostawia na praniu żadnego zapachu. Gdybym ją dostała wcześniej, jak prałam wszystko w orzechach ze względu na malego alergika, pewnie miałabym więcej doświadczeń - potem już nie chciało mi się tak segregować prania, a ja lubię zapach płynu/proszku. Trzeba ją [kule] zostawiać na słońcu czasem, inaczej ściemnieje (moja się zrobiła szaro-bura po zamknięciu w szafce na ok.rok.)

Dobrze, ze napisałaś, bo wydawało mi się, ze ona miała mieć właściwości zmiękczające a nie piorące :-)
  • slotna 26.01.13, 15:08
    I jeszcze:

"Jeśli przy odrobinie sugestii usatysfakcjonuje nas ubranie wyprane w zwykłej wodzie, to znaczy, że jako środek piorący można sprzedać wszystko - i tak w istocie jest. Kula piorąca nie jest tak modna jak orzechy, co nie znaczy, że kilkunastu allegrowiczow właśnie nie nabywa tego ustrojstwa. Kula piorąca to po prostu zwykła plastikowa kulka, która umieszczona razem z naszymi brudnymi gaciami zastąpić ma proszek. W 1999 producent piorących kul, firma Trade-Net została zmuszona do zapłaty setek tysięcy dolarów odszkodowania, po tym jak firmę pozwali użytkownicy magicznych kul. Wydawało się, że to koniec kul piorących, tymczasem produkt ten pojawił się ostatnio na europejskich półkach. Rok temu zainterweniował hiszpański Instituto Nacional del Consumo, nakazując zaprzestania kłamliwych reklam na temat kul. Według hiszpańskiego centrum badań i kontroli jakości, kule piorące były równie skuteczne lub nawet mniej skuteczne niż zwykła woda. Od dwóch miesięcy tego samego domagają się organizacje praw konsumentów w Portugalii."

--
    Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka