Dodaj do ulubionych

akcja Uszyj Jasia

08.02.13, 16:43
Akcja powstała na jednym z blogów szyciowych, po tym, jak pewna mama trafiła ze swoim dzieckiem do szpitala, a tam dano dziecku poduszkę bez powłoczki, "bo się skończyły".
Szyjemy więc powłoczki dla szpitalnych oddziałów dziecięcych, ale także do domów dziecka, które są w ogromnej potrzebie. Już kilka szpitali zostało obszytych.
Może ktoś z osób szyjących ma chęć się przyłączyć, wystarczy skrawek bawełnianego materiału, aby uszyć poduszkę w wymiarach 40x40cm. Każda powłoczka się przyda. Ważne, żeby były kolorowe, lub miały kolorowe elementy, aby umilić dzieciom te trudne chwile, jakimi jest niewątpliwie pobyt w szpitalu.
Jeśli ktoś nie ma zdolności manualnych lub czasu, można przesyłać tkaniny, szczegóły na blogu:
www.uszyjjasia.blogspot.com/
Tekst linka
Obserwuj wątek
  • teferet Re: akcja Uszyj Jasia 09.02.13, 11:16
   Ale fajna akcja! Przeszukam zasoby i na pewno się dołączę, uszycie jaśka to jest chwila. Rzucę też temat w pracy, może dziewczyny zechcą pomóc. Pracuję w pracowni krawieckiej ;) Jakby ktoś z Wrocławia też zechciał pomóc, to można by zorganizować wspólną paczkę.
   • plecha1 Re: akcja Uszyj Jasia 09.02.13, 15:49
    Ja aktualnie jestem we Wrocławiu :) Jeśli nie masz pracowni na końcu świata, to mogłabym w tym tygodniu podskoczyć z jakimś kawałkiem materiału :) Odezwij się na maila gazetowego
   • kasiadj07 Re: akcja Uszyj Jasia 14.02.13, 13:06
    Świetnie:) A może byście chciały i mogły zrobić u siebie w pracowni jakieś spotkanie szyciowe, dziewczyny organizują takie w marcu w Krakowie:) (szczegóły co i jak na stronce akcji).
    • teferet Re: akcja Uszyj Jasia 18.02.13, 19:22
     Moje dzieła będą się niebawem pakować i wysyłać. Co do spotkania, to nie ode mnie to zależy. Mogę wesprzeć w obsłudze maszyny przemysłowej (a takie mamy, większość ludzi jest na początku onieśmielona szybkością szycia ;)), ale na to musi się zgodzić szef.
     • kasiadj07 Re: akcja Uszyj Jasia 19.02.13, 13:30
      > Moje dzieła będą się niebawem pakować i wysyłać. Co do spotkania, to nie ode mn
      > ie to zależy. Mogę wesprzeć w obsłudze maszyny przemysłowej (a takie mamy, więk
      > szość ludzi jest na początku onieśmielona szybkością szycia ;)), ale na to musi
      > się zgodzić szef.
      Spoko, to tylko luźne pytanie, wiadomo, że nic na siłę:)
      Dzięki za wkład własny:)
      Niedawno miałam przyjemność szyć na maszynie przemysłowej takiej z wysokiej półki i muszę przyznać, że od tamtej pory to moje marzenie. Na początku faktycznie trochę strach, ale potem wszystko idzie jak burza. Ale do domu sobie takiej nie kupię niestety;)
  • kasiadj07 Spotkanie szyciowe w Warszawie 31.07.13, 16:00
   10 sierpnia odbędzie się spotkanie szyciowe w Warszawie, będziemy szyć jasie dla szpitala dziecięcego przy ul. Marszałkowskiej.
   Wszystkie chętne do pomocy osoby mile widziane, i te szyjące i nieszyjące (potrzebne pomocne dłonie do krojenia).
   Przyjmiemy wsparcie w postaci wszelkiego rodzaju tkanin bawełnianych (odpornych na pranie w wysokiej temperaturze) odpowiednich na pościel dziecięcą. Mogą to być niepotrzebne powłoczki na kołdry, itd. (oczywiście w dobrym stanie).
   Szczegóły na blogu:
   uszyjjasia.blogspot.com
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka