Dodaj do ulubionych

Sprawdzony internetowy sklep zoologiczny

17.05.14, 12:17
Piszę tutaj, bo na kocistki mało osób zagląda ;)

Czy mogłybyście polecić sprawdzony sklep internetowy z karmą i akcesoriami dla kotów? Może być allegro. Przetestowałam już zooplus, ale niestety ten sklep uparcie nie chce zrezygnować z usług GLS, więc ja muszę zrezygnować z usług zooplus ;)

W kilku już sklepach znalazłam interesujące mnie karmy (z mokrych Animonda Carny, z suchych Applaws) oraz żwirek (Benek), niemniej jednak przy tych sumach trochę się boję zamawiać z nieznanego sklepu ;) Animondę dość tanio ma Krakvet, zaś Applawsa i Benka znalazłam w przyzwoitej cenie w Zwierzakowo. Czy zamawiałyście coś w tych sklepach? Jak z czasem realizacji i wysyłką?

Głównie interesuje mnie, żeby sklep miał możliwość wysyłki albo pocztą, albo kurierem za pobraniem - wolę dopłacić parę złotych, żeby dostać paczkę do ręki, niż biegać po wszystkich sąsiadach i szukać mojej paczki ;)
Edytor zaawansowany
  • yaga7 17.05.14, 13:18
    Ja najczęściej kupuję właśnie w zooplusie - nie narzekam, zawsze szybko i sprawnie :) Ale wiem, że do niektórych osób paczki przychodzą uszkodzone, co raczej jest winą kuriera niż sklepu.

Ale zwierzakowo też przetestowałam parę razy i w sumie polecam. Aczkolwiek zdarzyło mi się, że jakiś produkt był na stronie, a 2 dni później pani w mailu pisze, że go nie ma i będzie za parę dni. Natomiast nie pamiętam, jakim kurierem wysyłają i czy można za pobraniem.

W krakvecie zamawiałam parę lat temu, nie wiem, jak jest teraz.
    --
    Wyprzedaż allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=470059
  • miss-alchemist 17.05.14, 13:43
    > Ja najczęściej kupuję właśnie w zooplusie - nie narzekam, zawsze szybko i spraw
    > nie :) Ale wiem, że do niektórych osób paczki przychodzą uszkodzone, co raczej
    > jest winą kuriera niż sklepu.

Pewnie, że to wina kuriera, ale winą sklepu jest to, że nie chcą udostępnić innej formy przesyłki. Reklamowałam uszkodzone produktu z zooplusa dwa razy, raz w ogóle nie odebrałam paczki (bo była normalnie, zwyczajnie otwarta i wybebeszona), kilkukrotnie biegałam po sąsiadach, bo kurier gdzieś paczkę zostawiał, bez żadnego awiza, gdzie ta paczka mogłaby być. Do zooplusa pisałam w tej sprawie kilkukrotnie, ale najwyraźniej jednak nadal im się opłaca wysyłać tym piekielnym GLS. Jedyne, co mogli mi zaoferować to rabat na następne zamówienie, ale co mi z tego rabatu, jak potem znowu problemy z dostarczeniem paczki ze strony GLS.

> W krakvecie zamawiałam parę lat temu, nie wiem, jak jest teraz.
    A jak było wtedy? :)
  • yaga7 17.05.14, 13:47
    Ja akurat na swojego kuriera GLS nie narzekam :)

Krakvet jest w okolicach Kraka i w Kraku rozwoził kiedyś właśnie swoimi kurierami i pamiętam, że średnio mi to pasowało, bo jakoś nie można się było z nimi dogadać.

Aha, zamawiałam też przez allegro, jakieś zookarmy, zoodragon, czy coś w tym guście i nigdy nie miałam problemów.

Z Animalii też zamawiałam, ale ceny tego, co chciałam, były wyższe niż gdzie indziej, więc rzadko tam robię zamówienia. No i był wysoki próg dla zamówienia z bezpłatną wysyłką.

--
  • besame.mucho 17.05.14, 13:53
    > Z Animalii też zamawiałam, ale ceny tego, co chciałam, były wyższe niż gdzie in
    > dziej, więc rzadko tam robię zamówienia. No i był wysoki próg dla zamówienia z
    > bezpłatną wysyłką.

Animalia się opłaca jeśli się u nich zamawia regularnie :). Ja zamawiam chyba od prawie 4 lat w zasadzie tylko u nich (zdarzały mi się jakieś pojedyncze zamówienia z Zooplusa, ale się na niego obraziłam), więc dobiłam już do ich najwyższego progu zniżkowego i większość rzeczy wychodzi mi znacznie taniej w Animalii ze zniżkami niż gdzie indziej. No i zamawiam od razu jedzenie i żwirek na 1-1,5 mca, więc łapię się bez problemu na darmową przesyłkę. Ale jeśli chodzi o zamawianie raz na jakiś czas, więc bez tych wszystkich zniżek, to rzeczywiście na pewno da się znaleźć tańsze miejsca.
  • yaga7 17.05.14, 14:00
    No ja właśnie różnie zamawiam, ale zwykle wolę zrobić kilka zamówień za okolice stówy z bezpłatną wysyłką niż jedno duże :)

Ale może przy okazji następnych zakupów jeszcze spojrzę na ichnie ceny, może się też coś zmieniło.

--
  • neiti89 01.06.14, 22:00
    yaga7 napisała:

> Ale zwierzakowo też przetestowałam parę razy i w sumie polecam. Aczkolwiek zdar
    > zyło mi się, że jakiś produkt był na stronie, a 2 dni później pani w mailu pisz
    > e, że go nie ma i będzie za parę dni

O tak, też mam takie doświadczenia. Dostaję maila/telefon ze sklepu, że jednak 2 z 8 zamawianych produktów nie ma i czy chcę na nie czekać, czy z nich rezygnuję, czy przesłać mi w dwóch paczkach (za każdą oczywiście trzeba zapłacić). Od jakiegoś czasu rezygnuję, bo gdy raz czy dwa koniecznie chciałam jakąś rzecz, to mimo zapowiedzi, że oni to góra w tydzień zamówią, realizacja mojego zamówienia potrafiła przeciągnąć się do miesiąca....
    --
    Nie korzystam z gazetowego maila, kontakt: neiti@op.pl
  • besame.mucho 17.05.14, 13:39
    Może poszukaj sklepu, który ma własnych kurierów? Ja zawsze robię zakupy w animalii, u mnie (Warszawa) mają własnych kurierów, którzy zawsze przed przyjazdem dzwonią i umawiają się na konkretną godzinę (nie ma problemu z umówieniem się np. ok. 22 albo w niedzielę).
  • miss-alchemist 17.05.14, 17:03
    Dzięki za podpowiedź. Znalazłam na razie w Internecie dwa takie sklepy w Łodzi, niestety żaden nie ma w asortymencie tego, czego potrzebuję :( Ale będę rozglądać się za taką opcją.

Swoją drogą, firmy kurierskie często mają w ofercie dostawę w sobotę albo wieczorem za jakąś drobną dopłatą. Szkoda, że sklepy jakoś tej opcji nie udostępniają.
  • fanaberia.fanaberia 17.05.14, 17:46
    miss-alchemist napisała:

> Dzięki za podpowiedź. Znalazłam na razie w Internecie dwa takie sklepy w Łodzi,
    > niestety żaden nie ma w asortymencie tego, czego potrzebuję :(

Na ten nie trafiłaś? Ma 2/3 z wymienionych produktów.
  • miss-alchemist 17.05.14, 19:04
    Trafiłam, ale Animondę ma tylko w pojedynczych puszkach po 5,40 zł, podczas gdy w pakiecie karma ta kosztuje ok. 4,50 zł za puszkę, to jest jednak spora różnica miesięcznie przy dwóch żarłocznych kotach. Żwirek też mają tylko w mniejszych workach (kupuję worki po 25 l, bo żwir również szybko schodzi). Nie są to może jakieś oszałamiające kwoty, ale póki istnieją tańsze rozwiązania, to wolę takowych szukać, jako że mój wąż w kieszeni się tego dopomina ;)
  • dar61 17.05.14, 14:29
    {Miss-alchemist}:
    ... bo na kocistki mało osób zagląda ...

4 827 wyników

87 wyników

forum.gazeta.pl/forum/w,128,150899822,,Jaka_karma_najlepsza_.html?v=2
  • fanaberia.fanaberia 17.05.14, 16:27
    miss-alchemist napisała:

> W kilku już sklepach znalazłam interesujące mnie karmy (z mokrych Animonda Carn
    > y, z suchych Applaws) oraz żwirek (Benek), niemniej jednak przy tych sumach tro
    > chę się boję zamawiać z nieznanego sklepu ;) Animondę dość tanio ma Krakvet, za
    > ś Applawsa i Benka znalazłam w przyzwoitej cenie w Zwierzakowo. Czy zamawiałyśc
    > ie coś w tych sklepach? Jak z czasem realizacji i wysyłką?

W Krakvecie ostatnio nie kupowałam, ze Zwierzakowa korzystam chętnie i w miarę regularnie. W ciągu paru miesięcy raz się zdarzyło, że zamówiony produkt nie był dostępny i wtedy sklep skontaktował się w _ostatnim_ dniu "regulaminowym", żeby uzgodnić zamianę. To było niezbyt fajne, ale im wybaczam za życzliwość dla kociego hospicjum.

Podobną sytuację (brak opłaconego towaru) miałam w sklepie bdkarma i tam kontakt był natychmiastowy, z konkretną propozycją: zamienić na inny, zwrócić kasę, zaczekać na dostawę. Plus prezent rekompensujący niedogodność. Ten sklep z kolei ma program wspierania schronisk dla zwierząt. (I najkrótszy ze wszystkich czas realizacji zamówienia.) Wysyłają do paczkomatów i UPS-em.

> Głównie interesuje mnie, żeby sklep miał możliwość wysyłki albo pocztą, albo ku
    > rierem za pobraniem - wolę dopłacić parę złotych, żeby dostać paczkę do ręki, n
    > iż biegać po wszystkich sąsiadach i szukać mojej paczki ;)

Wg informacji na stronie Zooplus ma bezpłatne pobranie. Nie korzystałam, bo wygodniej mi płacić przelewem, ale stoi napisane tak:

Gotówka przy odbiorze (opłata za pobraniem) dzięki tej opcji płatności mają Państwo możliwość zapłacenia za towar w momencie dostarczenia przesyłki przez kuriera. Ta forma płatności nie pociąga za sobą dodatkowych opłat.

Aha, jeszcze jedno: Zwierzakowo w regulaminie ma wybór kuriera (UPS/GLS), ale przy składaniu zamówienia widzę tylko GLS. Nie wiem, czy to zależy od regionu, czy korzystają już tylko z tej jednej firmy. Musiałabyś to sprawdzić, jeśli zależy Ci, żeby paczkę doręczał ktoś inny.

• miss-alchemist 17.05.14, 16:42
    > Wg informacji na stronie Zooplus ma bezpłatne pobranie. Nie korzystałam, bo wyg
    > odniej mi płacić przelewem, ale stoi napisane tak:
    >
    > Gotówka przy odbiorze (opłata za pobraniem) dzięki tej opcji płatności mają
    > Państwo możliwość zapłacenia za towar w momencie dostarczenia przesyłki przez k
    > uriera. Ta forma płatności nie pociąga za sobą dodatkowych opłat.

Dzięki za info! Co prawda, to nadal jest piekielny GLS, ale może przy płatności za pobraniem bardziej by się starali doręczyć mi paczkę osobiście...

> Aha, jeszcze jedno: Zwierzakowo w regulaminie ma wybór kuriera (UPS/GLS), ale p
    > rzy składaniu zamówienia widzę tylko GLS. Nie wiem, czy to zależy od regionu, c
    > zy korzystają już tylko z tej jednej firmy. Musiałabyś to sprawdzić, jeśli zale
    > ży Ci, żeby paczkę doręczał ktoś inny.

Tym mnie zasmuciłaś ;( Ja mam jakiegoś pecha jeśli chodzi o GLS - jak do tej pory tylko raz udało mi się dostać paczkę z zooplusa bezprośrednio, do tego prawie zawsze są z nimi jakieś problemy, albo paczka u sąsiadów, albo zniszczona, generalnie masakra.
  • yaga7 17.05.14, 16:45
    A może sprawdź, gdzie masz najbliższy punkt odbioru GLS? Bo u mnie jest w sąsiednim bloku, mam jeszcze bliżej niż na pocztę, więc kurier spokojnie może tam mi zostawiać.

--
  • miss-alchemist 17.05.14, 17:02
    No właśnie jakiś miesiąc temu zlikwidowali punkt odbioru na moim osiedlu i każą odbierać w Strykowie ;) Nie wspominając, że punkt odbioru to była mocno podejrzana melina ;). Niestety nadal nie rozwiązywało to problemu ze stanem paczek, bowiem GLS dostarcza je mocno sfatygowane. W zasadzie strach zamawiać cokolwiek innego niż puszki, bo opakowania plastikowe często są rozerwane. Aż mi raz wstyd było Madziorkowi dawać jej karmę dla szczurów w foliówce, bo opakowanie było poważnie uszkodzone.
  • madzioreck 17.05.14, 17:45
    Często zamawiamy z Miss razem, bo mieszkamy obok siebie, ale mnie na przykład średnio urządza punkt odbioru, kiedy zamawiam wielki wór żwirku, od jakiegoś czasu nie mam auta i w żaden sposób nie dałabym rady dotargać tego do domu. No i punktu już nie ma.
    Ja niestety jestem skazana na zooplusa i GLS w związku z tym, bo nigdzie indziej nie ma karm, które kupuję.
  • yaga7 17.05.14, 21:12
    A no jasne, to insza inszość.

Ja zwykle zamawiam mniejsze paczki, żwirek też zamawiam w mniejszych paczkach, bo potem jest mi w domu wygodniej tym operować niż gigantycznym worem ze żwirem (takie też testowałam, więc wiem).

Ja akurat wolałabym wszystko kupować w zooplusie, bo złego słowa nie mogę powiedzieć osobiście, ale niestety nie mają wszystkiego, co mi jest potrzebne.

--
  • madzioreck 18.05.14, 00:26
    Ja wolę gigantyczny worek, bo sypię tylko do szczurzych kuwetek, a nie do dużej kociej, to sobie plastikowym pojemniczkiem można nabierać, a sam worek zagraca tylko nieużywany pokój :D
    Z kurierem zooplusa jest tak, że póki ktoś jest w domu, to wszystko fajnie. Schody są, jak adresata nie ma, ja też już raz latałam po sąsiadach szukać paczki, bo nawet jeden z drugim kartki w drzwi/skrzynkę nie włoży z informacją, a umówić się nie da. To kłopot nawet przy stosunkowo niezbyt ciężkiej paczce, bo nie ma mnie 9-19 lub 10-20, a ja zamówię do pracy, to oczywiście jak na złość kurier przyjedzie poza godzinami pracy, w dodatku nigdy nie wiadomo, którego dnia. No zła jestem na nich.
  • miss-alchemist 14.06.14, 19:15
    > Podobną sytuację (brak opłaconego towaru) miałam w sklepie bdkarma i tam kontak
    > t był natychmiastowy, z konkretną propozycją: zamienić na inny, zwrócić kasę, z
    > aczekać na dostawę. Plus prezent rekompensujący niedogodność. Ten sklep z kolei
    > ma program wspierania schronisk dla zwierząt. (I najkrótszy ze wszystkich czas
    > realizacji zamówienia.) Wysyłają do paczkomatów i UPS-em.

Applawsa mają tanio. Niestety, nie było możliwości wysyłki do paczkomatu, za duża paka :( Miałam zatem nadzieję, że kurier UPS okaże się lepszy niż kurier GLS, ale jednak pokładałam zbyt wielkie nadzieje w kurierach ;P Paczka przyszła uszkodzona (całe szczęście, karma nie ucierpiała, tylko karton), oczywiście kurier był koło 13 zamiast 17, co skrzętnie wpisałam w zamówieniu. Tyle, że uprzejmie zadzwonił i bezproblemowo zgodził się zanieść paczkę blok obok do teściów, którzy akurat w domu byli.
    Ale sama cena, możliwość szybkiej płatności i błyskawiczna przesyłka zdecydowanie na plus, więc pewnie suche będę zamawiać tam. Następnym razem nie będzie jednak litości dla kuriera :P Dopóki nie dorobię się własnego auta, nie mogę zamawiać do pracy, bo jak potem tramwajem jechać z siedmioma kilogramami kociego żarcia? ;P A poza tym, jak raz przyniosłam puszki dla kotów do pracy (zbiórka dla fundacji), to konserwa z tak wysoką zawartością mięsa wzbudziła niezdrowe zainteresowanie kolegów :D
  • po.rzeczka 17.05.14, 21:46
    Ja zamawiam regularnie od kilku lat w Krakvecie, koleżanka tak samo. Są dwie firmy kurierskie do wyboru, nie było problemu. Raz dostałam nie swoją paczkę, raz były zepsute szelki, ale można sprawdzać przy kurierze. Przekonałam się tylko,że jak stan jakiegoś towaru na stronie jest "niski" to w praktyce go nie ma. Ale jak się zaznaczy opcje, żeby dzwonili przy braku jakiegoś towaru, to zawsze to robią i można coś zmienić.
  • mniickhiateal 18.05.14, 15:50
    miss-alchemist napisała:

> Piszę tutaj, bo na kocistki mało osób zagląda ;)

Mało osób pisze, zaglądać może i zagląda więcej ;)

>
    > Czy mogłybyście polecić sprawdzony sklep internetowy z karmą i akcesoriami dla
    > kotów? Może być allegro. Przetestowałam już zooplus, ale niestety ten sklep upa
    > rcie nie chce zrezygnować z usług GLS, więc ja muszę zrezygnować z usług zooplu
    > s ;)

Ja z zadowoleniem korzystam z Animalii, ale nie wczuwałam się zanadto w niuanse kurierów; zawsze dotąd byli w porządku i dzwonili przed dostawą, a paczki przychodziły w b. dobrym stanie.
  • mokta 19.05.14, 09:51
    Ja także polecam Animalia.pl Korzystałam z ich usług przez parę lat i nigdy nie byłam zawiedziona.
    Tutaj masz formy dostarczenia przesyłki:
    animalia.pl/faq.php?kat=9154&pyt=19
  • kasica_k 20.05.14, 01:01
    Dopisuję się jako zadowolona i wieloletnia użytkowniczka animalii.

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • moopie23 19.05.14, 20:06
    Ja zamawiam już od kilku lat na keko.pl Przesyłka jest zawsze na czas, cała i nieuszkodzona. Od 99 zł mają przesyłkę gratis (kurier DPD). Nigdy nie miałam z nimi żadnego, nawet drobnego problemu. Twoja karma i żwirek chyba są u nich dostępne, więc może podejdzie Ci ten sklep :)
  • ja_kate 01.06.14, 12:06
    Zamawiam z Zooplusie z opcją płacenia przy odbiorze. Być może zostawienie wiadomości dla doręczyciela (jest taka możliwość przy składaniu zamówienia) z godzinami w jakich jesteś w stanie odebrać paczkę, byłoby jakimś rozwiązaniem. Do mnie kurier dzwonił ok 7.30 z inf., ze ma dla mnie przesyłkę, dopóki się nie nauczył, że zazwyczaj moja mama jest w domu i w razie czego ją odbierze.
    Moje koty też jedzą mokrą Animondę Carny i zazwyczaj kupuję ją w Zooplusowych promocjach.
    Suchą Aplaws kupiłam już dwukrotnie w www.ab-zoo.pl/7044_dla_kotow-karmy-suche-applaws. Po prostu nigdzie nie znalazłam taniej, a biorę te największe, 7,5kg. Niestety mokre są za drogie, dlatego zamawiałam tam wyłącznie chrupki. Jedynym minusem jest słabe zabezpieczenie towaru, karton dotarł cały, opakowanie karmy było jednak lekko pęknięte.
  • aankaa 01.06.14, 15:47
    kupuję w szopfilantrop.pl
  • fanaberia.fanaberia 14.06.14, 16:47
    Czyli praktycznie klon Zooplusa. Wszedł niedawno na nasz rynek i wabi cenami.
    Kupował już ktoś? Ja właśnie złożyłam testowe zamówienie.
    Aha, autorce wątku pewnie się nie nada, bo też wysyła GLS-em.
  • sandrasj 17.04.19, 23:33
    Klon bo wlasciciel ten sam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.