Dodaj do ulubionych

Jabłka Starting/Starking - gdzie kupić?

03.08.14, 21:21
Moja ukochana odmiana, a ostatnio nigdzie ich nie mogę znaleźć. Może napotkałyście je gdzieś stacjonarnie w Warszawie, mogę również kupić większą ilość online (o ile tak się jabłka da kupić? nie wiem, nie znam się, ale Wy na pewno wiecie).

Wyglądają tak:
http://www.ogrodsfera.sklepna5.pl/ogrodsfera/miniaturki/248.jpg
Edytor zaawansowany
  • joankara 03.08.14, 22:59
    Też uwielbiam i bardzo mi ich brakuje. Niestety, ta stara odmiana praktycznie całkiem znikła z naszego rynku. Występują w sklepach, głównie wielkopowierzchniowych, nowe, rzekomo ulepszone wersje zwane Red Delicious lub Red Chief, niby podobne, ale głównie z wyglądu. Niezapomnianego smaku starkinga ani trochę toto nie przypomina. Niby starking, ale taki plastikowy. Do prawdziwego tęsknię.
  • kocio-kocio 04.08.14, 11:15
    Popytaj w spółdzielniach sadowniczych.
    To się teraz nazywa grupa producencka.

www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#q=grupa%20producent%C3%B3w%20owoc%C3%B3w
    --
    Muranów
  • felisdomestica 04.08.14, 13:09
    O matko, więc istnieją ludzie, oprócz mnie, którzy uwielbiają starkinga :-)). Te jabłka to teraz jednorożec, niestety. Może na bazarkach, gdzieś "na prowincji", bo w Warszawie marne szanse...
  • fanaberia.fanaberia 04.08.14, 13:29
    To jest zimowa odmiana. Kupowałam zimą/wiosną na straganie (nie w W-wie), teraz trzeba odczekać z pół roku, zanim się znowu pojawią :)
  • heliamphora 04.08.14, 18:19
    Ooo, bardzo dziękuję, nie skojarzyłam tego faktu :) Ale ja niestety z tych, co już niemal pełnoletnią będąc wierzyłam, że ogórki "gruntowe" to rosną pod ziemią=w gruncie jak ziemniaki... Nawet do głowy mi nie przyszło, że to lato/jesień to może nie być pora na jakieś jabłka.

W każdym razie jak gdzieś je znajdziecie, nieważne kiedy, to bardzo proszę o cynk :)
  • fanaberia.fanaberia 04.08.14, 19:50
    heliamphora napisała:

> W każdym razie jak gdzieś je znajdziecie, nieważne kiedy, to bardzo proszę
    > o cynk :)

Postaram się pamiętać :)
  • heliamphora 05.08.14, 15:31
    fanaberia.fanaberia napisała:
    > Postaram się pamiętać :)

Dziękuję :) Niech Ci los w pysznych jabłkach wynagrodzi :)
  • kasia.winna 12.11.14, 11:50
    Resztki bazaru przy ul. Włościańskiej, rząd twarzą do tejże ulicy stoisko szóste albo siódme licząc od ulicy Żelazowskiej, ale liczę z pamięci więc się do tego numeru nie przywiązuj zbytnio :-)
    Tak przy okazji, może ktoś widział w Warszawie spartany?
  • anna-pia 12.11.14, 12:50
    kasia.winna napisała:

> Tak przy okazji, może ktoś widział w Warszawie spartany?

Na bazarku Szembeka widuję (tj. wrzuciłam w google i popatrzyłam na obrazki, i takie jabłka często są), głowy nie dam, że spartany są teraz, bo dziś tylko przebiegłam ;)

--
    urodziłem się innym rodzicom

Dekolt po 35 r.ż.
  • heliamphora 13.11.14, 13:00
    Ooo, dziękuję bardzo, wybiorę się niezwłocznie!
  • heliamphora 13.11.14, 13:04
    Widuję spartany na minibazarku na Woli, róg Jana Olbrachta i Górczewskiej. Czy są akurat teraz, dam znać jutro :)
  • hke 12.11.14, 15:03
    Mój Pan od Starych Odmian Jabłek twierdzi, że starkingi ma pierwszy raz od 4 lat, w sensie, że w ostatnich latach jabłonie tej odmiany (chyba dwie ma) w ogóle owoców nie miały. Może to jakiś powszechniejszy problem.
  • joankara 20.11.14, 12:23
    Coś w tym jest, jakieś 4-5 lat temu udało mi się kupić starkingi na placu, był taki dziadeczek z koszyczkiem, a potem już nie. Z tego co wiem, te stare odmiany nie owocują co roku, rodzice mieli jabłonkę na działce, złota reneta, dawała owoce co drugi rok.
  • kasia.winna 21.11.14, 12:56
    Namierzyłam jeszcze na targu przy placu Wilsona, ostatni stragan, tuż przy wejściu od Filareckiej
  • anna-pia 21.11.14, 16:07
    na bazarku Szembeka :)

--

Dekolt po 35 r.ż.
  • milka_milka 21.11.14, 16:09
    O, to ja tak uwielbiam kosztele. I też nigdzie ich nie ma, ratuję się w lecie działka, gdzie cudem mamie ocalała jedna jabłoń.
  • anna-pia 21.11.14, 16:13
    Paczpani, kosztele też na tym moim bazarku są.
    --

Dekolt po 35 r.ż.
  • milka_milka 21.11.14, 16:24
    A gdzie tam jest bazarek?
  • anna-pia 21.11.14, 17:18
    Noo, ja pisałam wyżej - Szembeka (Warszawa, jak w poście początkowym).

--

Dekolt po 35 r.ż.
  • milka_milka 21.11.14, 17:46
    Wiem, ale tak po prostu, czy trzeba wiedzieć gdzie?
  • anna-pia 21.11.14, 17:49
    W hali, naprzeciw piekarni - znaczy, jak wychodziłam z piekarni pt. galeria wypieków Lubaszka i skręciłam w lewo, to po prawej zauważyłam, leżały legalnie na straganie :)

--

Dekolt po 35 r.ż.
  • fanaberia.fanaberia 26.11.14, 12:46
    Że sezon na starkingi właśnie się zaczyna. Według pana, od którego kupowałam w zeszłym roku, jabłka "właśnie dochodzą", choć teoretycznie jeszcze nie powinny. Zacznie je sprzedawać w najbliższym tygodniu. Na innym straganie były już parę dni temu. "Mój" sprzedawca ma też pokrewne starkinsony, ale jeszcze ich nie próbowałam.
  • wilku1989 09.01.15, 21:07
    można jeszcze dostać te jabłka o tej porze na bazarku szembeka?
  • anna-pia 17.01.15, 13:06
    Dzisiaj były na stoisku nr 41, naprzeciwko piekarni Lubaszka :)

--

Dekolt po 35 r.ż.
  • heliamphora 18.04.16, 13:54
    Miłośniczkom starkingów uprzejmie donoszę, że odkryłam starkingi w "Zieleniaku" (designerski budynek zamiast bazaru warzywnego przy Hali Banacha). Są na dużym straganie przypominającym minibazarek, najbliżej ulicy. Prawdziwy starkingowy smak, od kilku dni tylko nimi się żywię :)
  • joankara 04.06.16, 21:24
    Dla miłośniczek starkingów z Krakowa - namierzyłam miejsce, gdzie dość często się pojawiają. Warzywniak na Lea, pomiędzy Kijowską a Galla, obok Carrefour Expres. Są, prawdziwe, z lekką goryczką.
  • anna-pia 21.11.17, 12:51
    Dziewczęta, uprzejmie donoszę, że w Warszawie na bazarku Szembeka są znowu, stoisko naprzeciwko piekarni Lubaszka.

--

Dekolt po 35 r.ż.
  • kaga9 22.11.17, 13:49
    No i przez Was (siła Lobby!) kupiłam pierwszy raz w życiu - dwie sztuki na próbę. Na moim małym targu (nie w Warszawie) są prawie na każdym jabłczanym stoisku, czyli chyba obrodziły. Jeszcze nie zdegustowałam;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.