Dodaj do ulubionych

Pytanie do latających

19.11.17, 21:04
Szukam torby/walizki na dużego laptopa, która będzie służyć jako bagaż podręczny/kabinowy do samolotu. Czy macie coś do polecenia?
Na razie doszłam do tego, że ma mieć kółka, wysuwaną rączkę oraz możliwość nałożenia na rączkę dużej walizki.
Macie jakieś konkretne modele czy rozwiązania, które polecacie?

--
Wyprzedaż allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=470059
Edytor zaawansowany
  • maggianna 20.11.17, 15:03
    Latam ze zwyklymi kabinowkami, mam 2 rozne - jedna mala wg dawnych standardow wymiarowych Wizzair (i do niej miesci mi sie torebka i laptop z kablami bo w Wizzair mozna miec tylko 1 sztuke bagazu) i druga normalna kabinowka. Jak lece z duza walizka to w jednej rece mam kabinowke a w drugiej zwykla walizke.
    Małą mam taką:
    sklep.puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe/walizka-kabinowa-miekka-em50307d-4.html
    Mam ją ok roku, uzywam co najmniej 2 razy w miesiącu i na razie jest ok, ale nie nadawalam jej nigdy na bagaz rejestrowany. Jak nie potrzebuje zabierac laptopa (i pakowac sie specjalnie na wyjazd) to zabieram wieksza torebke. Teraz planuje zakup plecaka:
    www.zielinskibags.com/black-backpack

Z zakladanych na raczke duzej walizki mam takie kuferki na kosmetyki ale one nie maja kólek ani wysuwanych rączek - tego typu kabinowki zeby zalozyc jedna na druga nie widziialam.

Z doswiaczenia powiem ze lepsze sa walizki z 2 kolkami a nie 4 - tych na 4 kółkach nie wolno ciągnać za sobą, można ją tylko pchać (bo nie moze ona jechac na 2 kółkach) i dla mnie sa mniej wygodne - nie wiedzialam tego wczesniej i w jednej walizce odpadly mi kółka. Przy oddawaniu do naprawy potwierdzil to specjalista - rzadko trafiaja do niego 2 kołowe walizki, 90% walizek w których naprawia kółka to 4 kołowe.

Co polecam sprawdzic przy zakupie: limity rozmiarowe linii lotniczych ktorymi bedziemy najczesciej latac (tanie linie z załozenia dopuszczaja mniejsze walizki), pojemnosc walizki w litrach i jej wagę - czasem wieksza rozmiarowo walizka ma sporo mniejsza pojemnosc w srodku.

• yaga7 20.11.17, 15:29
    Dzięki za info.

Mamy taką samą kabinówkę Puccini ;)

Takie zakładane na rączki dużej walizki są właśnie kabinówki na laptopa, nazywane też pilotkami, Samsonite ma ich trochę: www.samsonite.pl/torby-na-laptopa-na-kolkach/?prefn1=LPSZ&prefv1=17.3%22
    No i akurat jest model Samsonite, który i wchodzi na walizkę, i ma odpowiednie wymiary do mojego lapka i wymiarów linii lotniczych.
    Tylko właśnie chciałam zasięgnąć rady od osób, które latają, żeby wiedzieć, czy to się sprawdza. Bo właśnie gdybym chciała normalną kabinówkę (jak Puccini) i dużą walizkę, to wydaje mi się, że tachanie po jednej walizce w każdej ręce jest dość niewygodne.

--
  • maggianna 20.11.17, 15:51
    O tym nie pomyślalam :-(
    Mam taka porzadna torbe na laptopa (tylko bez kółek i wyciąganej raczki) dostarczona w komplecie z laptopem przez pracodawce i zabralam ją ze sobą tylko raz bo jest dla mnie mało praktyczna i nieprawdopodobnie ciezka (po wlozeniu laptopa, tableta, kabli i papierow ledwo ja podnosilam) - na duzej walizce byla za ciezka zeby razem ciagnac a na ramieniu bylo mi niewygodnie. Do tego jest raczej malo pojemna bo jest dosc sztywna i przegródki sa dosc wąskie.
    Do samodzielnej podrozy moze sie jednak sprawdzic - sprawdzilabym wymiary i wage takiej torby i pomacala w sklepie jak z jej pakownoscia tzn czy cos poza laptopem i elektronika cos sie zmiesci.

I jeszcze jedna uwaga - w wielu liniach lotniczych ograniczaja ilosc bagazu pokladowego (np ze wzgledu na wielkosc samolotu) i np trzeba zostawic bagaz wsiadajac do samolotu i potem mozna go odebrac albo przy wyjsciu z samolotu albo dopiero jako bagaz - wiec zawsze staram sie byc przygotowana zeby wyjac z takiej nadawanej w ostatniej chwili walizki cenne przedmioty (laptopa, portfel i wszystko co potrzebuje w czasie lotu).
  • yaga7 20.11.17, 17:18
    Tak, czytałam, że czasem podręczne lecą w luku, no ale wtedy bym sobie wsadziła do takiego bagażu podręcznego jakąś cienką torbę, żeby właśnie przepakować lapka i inne rzeczy.

Torby laptopowej bez kółek i rączki to na pewno nie chcę, bo się załamię pod ciężarem. Najchętniej to bym chciała plecak (są z kółkami i rączką), ale właśnie plecaki laptopowe są za duże, żeby leciały jako bagaż podręczny (za grube są, niestety).

Z drugiej strony np. wizz pisze, że teoretycznie poza bagażem rejestrowanym, podręcznym można przy wizz priority wnieść dodatkowo torbę na lapka jako tzw. małą torbę, ale mój lapek będzie przekraczać wymiary małej torby, więc pewnie i tak nie dałabym rady go wnieść.

Przydałby mi się ktoś, kto dużo lata wizzairem.

--
  • maggianna 20.11.17, 20:29
    Latam Wizzair co 2 tygodnie i tak:
    - bagaż rejestrowany to bagaż płatny odprawiany do luku bagażowego (kupowany oddzielnie w trakcie zakupu biletu, w moim przypadku opłata za walizkę w jedna stronę jest wyższa niz koszt biletu w obie strony) ;
    - bagaż podręczny to walizka wg wymiarów podanych na stronie czyli 55 X 40 X 23CM która jest bezpłatna i która pierwsze 80 czy 90 osob moze zabrać na pokład;
    - z Wizz Priority faktycznie mozna dodatkowo wnieść mała torebkę czyli 40X30X18CM, wiec torba na laptopa bedzie za duża.

Wizzair jest dosc wymagający i często sprawdza bagaże, mała torebkę zawsze musze zapakować do walizki (bo nie kupuje Wizz Priority), widze regularnie osoby ktore musza płacić i nadać bagaż (oni maja taka kratkę w która musi zmieścić sie walizka) bo sprawdzają wszystko co wyglada na ciut większe. Chociaż zdarza sie ze nikt nie zwraca uwagi i mozna wnieść 2 sztuki bagażu (czyli walizkę i mała torebkę). Gdy zabieram laptopa to biorę mała kabinowke i nerkę na portfel i telefon. Teraz planuje kupić plecak.

Polecałabym plecak bo w Wizzair jest dużo chodzenia z bagażem - nie używają rękawów, trzeba iść do autobusu lub bezpośrednio do samolotu, wchodzić po schodach do samolotu etc. Z plecakiem który linkowałas moze być problem wielkości i jego wagi a dodatkowo jest on dosc sztywny wiec moze nie dac sie upchać w ten ich pojemnik.

• yaga7 21.11.17, 06:04
    Dzięki!

A jak bierzesz nerkę, to oni to jakoś liczą? Pamiętam, że kiedyś leciałam z kumpelą, miała taką torebkę na dokumenty (tylko na doku, nawet nie na komórkę) i kazali jej na lotnisku wsadzić do podręcznego.

Linkowałam w sumie do całego zestawu różnych toreb i plecaków, część wg wymiarów pasuje (niektóre plecaki bez kółek i bez rączki), natomiast faktycznie plecaki z kółkami i rączką są za grube i w sumie nie wiem, czy dałoby się je wcisnąć, czy nie. Może jednak lepiej kupić zwykły plecak.

Plecak Zielińskiego jest fajny, pewnie porządny, bo mam od niego torbę i jestem bardzo zadowolona, ale obawiam się, że ponieważ nie jest stricte na laptopa, będzie mieć mało kieszonek. Że to jest tylko taka kieszeń przy plecach na laptopa, a reszta to jest worek. A te stricte laptopowe plecaki mają jednak więcej tych przedziałów.

Znalazłam taki fajny, tylko ciut drogi.

--
  • maggianna 21.11.17, 17:09
    Nie, nerki nie licza ale mam ja na pasku i zazwyczaj mam na sobie bluze lub kurtke wiec nie rzuca sie specjalnie w oczy ale tez jej nie chowam (nie bede wsadzala portfela i telefonu do walizki bo potrzebuje pokazac karte pokladowa i dowod a nie lubie trzymac wszystkiego w reku). Natomiast jezeli mam cos na ramieniu to zazwyczaj prosza o schowanie ale pakuje sie tak ze bez problemu mala torebke moge do walizki wlozyc.

Moj facet lata zazwyczaj w kurtce ktora ma 1500 kieszeni i wiekszosc "dobytku" przewozi w kieszeniach i nikt nie sprawdzal, dodatkowo ma zazwyczaj dosc wypchany plecak ale plecakow w odroznieniu od toreb i walizek nie sprawdzaja (faktem jest ze facet jest wysoki wiec plecak wyglada na nim na niewielki :-)

Ogladalam ten plecak z kolkami i raczka z glownego linku toreb do laptopa i do niego sie odnosilam.

Chce plecak Zielinskiego bo planuje go uzywac nie tylko w podrozy i potrzebuje cos hipsterskiego ;-) ale do podrozowania kupilabym cos z kieszeniami i przegrodkami bo jest wygodniej, ale jak pisalam wczesniej, sprawdzilabym jego wage i pakownosc tzn co poza elektronika moge zabrac.
  • yaga7 22.11.17, 06:53
    Kupiłam sobie linkowany wyżej plecak Everki w promocji na Amazonie, mam nadzieję, że będzie spoko. Waga, wymiary i pakowność wydają się w porządku, firma też. Co prawda nie ma rączki ani kółek, ale myślę, że jakoś dam radę.

I pomyślę nad taką nerką, ale z drugiej strony mam taką saszetkę na dokumenty i komórkę, hmm.

--
  • yaal 25.11.17, 20:47
    Dla ciebie już trochę za późno, ale ogólnie polecam Cabin Max cabinmax.com/ - specjalizują się właśnie w kabinówkach.
  • yaga7 26.11.17, 10:14
    Dzięki za info :)

Pewnie i tak bym tam nie kupowała, bo widzę, że to są typowe kabinówki, a kabinówkę mam, chodziło mi o coś, co jest przede wszystkim przeznaczone na laptopa, a dopiero potem jest kabinówką.

--
  • yaga7 22.11.17, 20:51
    A przy okazji informuję, że wszystko na stronie Zielińskiego ma obniżkę z okazji Black Friday, a kod na darmową dostawę to BF2017 :)

--
  • maggianna 25.11.17, 21:38
    Bardzo dziekuje za info, plecak w promocji kupiony jutro jadę po odbiór :)

Jezeli masz saszetkę to nerka nie potrzebna, a jezeli będziesz kupowała priroty pass to wtedy możesz zabrać torebkę i problem z głowy (latam na tyle często ze nie kupuje żadnych dodatkowych opcji bo w rozliczeniu rocznym za te ekstra opcje to dodatkowe bilety ale lot trwa 1,5h i w promocji bilet powrotny kosztuje niecałe 80 pln).
  • yaga7 26.11.17, 10:12
    Jak dostaniesz, daj znać, jakie ma kieszenie i jak wygląda w środku, jestem bardzo ciekawa :)

--
  • maggianna 27.11.17, 14:12
    Zrobie dzis zdjecia i wrzuce ale na razie jestem bardzo zadowolona - w kieszeni na laptopa miesci sie moj (lekko ponad) 17" laptop, jest na niego oddzielna kieszen, jest w srodku kieszen na suwak i podwojna kieszonka na telefon (tak jak w torbie) i do tego kieszen na zewnatrz.
    Jest dosc waski wiec na dluzsze wyjazdy sie nie nadaje ale na tyle pakowny ze zmiescily mi sie w srodku 2 torby od Zielinskiego, duzy organizator do torebki i jeszcze bylo miejsce na male zakupy :-)
    Calosc zapina sie na magnes, potem sie sklada (ale nie trzeba) i jest zapiecie na 2 szekle zeglarskie - i to jest jedyny (maly) mankament plecaka bo one sa dosc porzadne i nie jest najlatwiej odpiac plecak.

Wykonczenie jak to u Zielinskiego - rewelacyjne.
  • scarlet_agta 26.11.17, 17:43
    Widzę, że już kupiłaś, więc Tobie się nie przyda. Tym bardziej, że moja propozycja niekoniecznie spełnia Twoje wymagania.
    Ja zamierzam kupić plecak/torbę Osprey Fairview 40 (damska wersja modelu Farpoint). Nie jest typowo na laptopa, ale ma kieszeń do tego przeznaczoną.
    Osprey ma też model Ozone 36 na kółkach, który może nawet prędzej by Ci podszedł, gdybyś jeszcze potrzebowała.

--
    Kliknij "Lubię to!" na stronie Lobby Małobiuściastych!
    Walczymy o fajne ciuchy!
  • yaga7 26.11.17, 18:19
    Dzięki za info, może się komuś przyda :)

Ta torba byłaby i tak na dla mnie za mała, bo piszą, że jest na laptopa 16, ja potrzebuję 17,3 i to już znacznie ogranicza różne modele różnych toreb czy plecaków, bo większość jest robiona właśnie na standardowe 15-16.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.