Dodaj do ulubionych

LWW - irygator do zębów

17.02.18, 14:16
W ramach ożywiania forum postanowiłam poradzić się Was, jaki irygator do zębów kupić - żeby był dobry i nie oszałamiająco drogi. W zaawansowanym wieku lat 49 dałam się namówić na aparat stały i po dwóch dniach noszenia uznałam, że faktycznie warto by kupić.
Wiem, że sto lat temu miałyśmy tu wątki na ten temat, ale może wiecie coś bardziej aktualnego?

--
Koty. Koty są miłe. http://s20.rimg.info/01fe8cb72a88d3f5ba169167f4508334.gif
Edytor zaawansowany
  • mniickhiateal 17.02.18, 16:38
    brykanty napisała:

Ja mam taki podstawowy kombajn i całkiem lubię:
    www.euro.com.pl/szczoteczki-elektryczne/braun-oc20.bhtml
    Tylko że zakupu dokonywałam już lata temu i teraz chyba technika poszła naprzód, bo widzę jakieś strasznie kosmiczne statki w sklepie..

-
    #liveauthentic
  • ja_joanna 17.02.18, 22:19
    Mam ten: www.waterpik.com/oral-health/products/dental-water-flosser/WP-100/
    Kupiony w ramach ślubnych prezentów w 2016. Sprawdza się świetnie. :) Kupowałam w sklepie specjalizującym się w takie sprzęty do zębów – szczoteczki elektryczne itp., i sprzedawca ten doradził. Mówił, że z przewodowych to ten jest absolutnie wystarczająco dobry, i takie też mam odczucia. Kolejna półka to już bezprzewodowe, ale to IMO niepotrzebne raczej.

BTW w ramach prezentu ślubnego zadbaliśmy wówczas o nasze zęby właśnie i do kompletu kupiliśmy też szczoteczkę elektryczną. Wtedy kupiłam taką, jaka mi się podobała, choć sprzedawca zachwalał takie soniczne, a ja się uparłam na Brauna z Bluetoothem ;-) (nie ma jak dwoje gadżeciarzy w domu), teraz pewnie bym kupiła soniczną, bo podobno nie ma nic lepszego.

Jako osoba, która nienawidzi nitkowania zębów, a stanowczo potrzebuje czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, bardzo sobie cenię ten irygator. Fajne jest to, że można sobie wygodnie regulować moc wytryskającej wody, więc jak się jest wrażliwym, to nie trzeba się tak mocno „masować”, a jak chce się konkretnie wyczyścić te przestrzenie, to też spokojnie to zadziała.

Warto, moim zdaniem, za każdym razem wlewać świeżą, ciepłą wodę. Wtedy nie ma szoku temperaturowego, i przy wrażliwych na zimno zębach nie ma bólu – taka wskazówka, just in case. :)

--
    Moje miejsce w internecie: rycko-bozenska.blog
    Świat przez pryzmat wysokiej wrażliwości
  • maggianna 19.02.18, 11:05
    W zeszlym roku kupilam ten model:
    www.euro.com.pl/szczoteczki-elektryczne/braun-oxyjet-md-20.bhtml
    Kupilam w gabinecie, cena byla duzo korzystniejsza niz online, uzywam regularnie i jestem zadowolona.

Ze szczoteczkami elektrycznymi jest roznie, mi akurat kilku stomatologow odradzalo, musialam wrocic do normalnej szczoteczki (uzywam Curaprox 5460 Ultra Soft) ale po roku stwierdzam ze mieli racje bo widze znaczna poprawe (mialam problem z dziąsłami).
  • yaal 20.04.18, 02:30
    Miałam problem z dziąsłami, dopóki używałam zwykłych elektrycznych Oral-B, niezależnie od rodzaju szczoteczki i używania programu do zębów wrażliwych itp.
    Po zakupie sonicznej problem zniknął w ciągu kilku tygodni. Dodatkowo - różnica w cenie już mi się zwróciła dzięki temu, że w zasadzie zbędne jest usuwanie kamienia w gabinecie, przy kontroli pani tylko sprawdza i mówi, że nie trzeba.
  • slotna 20.02.18, 19:03
    Polecam irygatory Waterpik. Mam już trzeci model - pierwszy zdechł po kilku latach intensywnego użytkowania, zapewne od kamienia, drugi się jeszcze trzyma i jak ktoś jedzie w delegację, to go bierze, a trzeci jest w aktualnym użytku ;)

Nie polecam natomiast Brauna. Testowałam taki kombajn - irygator z ładowarką do szczoteczki, działał bardzo słabo, ciśnienie nie dawało rady nic sensownie wypłukać, ale myśleliśmy, że może ten kombajn po prostu nie jest za dobry i ostatecznie kupiliśmy sam irygator, ponieważ Waterpika nie było w "normalnych" sklepach. Na szczęście Braun miał gwarancję satysfakcji i mogliśmy go odesłać - też mam aparat i nic mi nie wypłukiwał nawet z łuków, o przestrzeniach międzyzębowych nie mówiąc. Kupiłam takiego ziomka przez internet i jestem bardzo zadowolona: myjezeby.pl/pl/p/Irygator-Waterpik-WP-300-E2-Nano-Traveler-z-etui-podroznym/290

--
    Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.
  • brykanty 22.02.18, 21:39
    Właśnie Waterpiki mi polecają dentyści. Co do szczoteczek, to higienistka twierdzi, że albo soniczne, albo manualne - a z tych mała miękka Slim Soft Colgate. Dostałam taką - całkiem fajnie się czyści. O elektrycznych wypowiadają się z rezerwą. Po pensji chyba się na Waterpika szarpnę.
    Dziękuję wszystkim za rady.

--
    Koty. Koty są miłe. http://s20.rimg.info/01fe8cb72a88d3f5ba169167f4508334.gif
  • slotna 23.02.18, 17:50
    Ja mam do tego skłonności do osadu, więc zdecydowanie się zamierzam szarpnąć na soniczną.

Przejrzałam wątek i z tych Braunów sprawdzałam właśnie polecane przez Mniickhiateal i Magiannę - być może trafiłam na felerne, ale myślę, że są po prostu słabsze i przesiadka możliwa jest tylko w jedną stronę ;)

--
    Rzeczy, które próbują wyglądać jak rzeczy, częściej wyglądają bardziej jak rzeczy niż same rzeczy.
  • anulla1974 23.02.18, 10:12
    U mnie od prawie 3 lat jest Panasonic EW 1211 W. Mały, poręczny, dobrze się sprawdza.

--
    64/80
    Lubię balkonetkę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.