Dodaj do ulubionych

LWW Krem intensywnie nawilżający, niewoniejący

25.02.18, 00:48
Jeju! Jak dobrze, że to forum ożyło ;) Jakoś zawsze wam ufałam w tematach różnych - od zakupu gładkich koszulek, przez kocie porady, po kwestie typu obieranie małych pieczarek. Mam nadzieję, że pomożecie mi i teraz. Szukam kremu nawilżającego do twarzy i myśl o przekopywaniu się przez ogrom informacji z forów typu wizaż napawa mnie grozą.

Sprawa wygląda tak - jak dotąd nie miałam zbyt problemów ze skórą, używałam jakiejś Nivei, latem czegoś z filtrem, a czasem zapominałam o kremie w ogóle i było ok. Niestety ostatnio to się zmieniło. Mam teraz suchą i szorstką skórę i niestety temat kremu muszę potraktować poważniej.

Poza intensywnym nawilżaniem zależy mi na tym, by krem nie miał mocnego zapachu, no i żeby cena nie zabijała (50 zł to maks, ile chciałabym wydać). Wolałabym też, żebym mogła kupić go w drogerii/aptece, czyli zabawy w rodzaju kupowania składników i mieszania kremu w domu raczej odpadają. Może macie jakieś typy?

Testowałam 2 kremy AA: z serii hydro algi - zbyt mocno pachniał i źle nawilżał i półtłusty nawilżający 24h - zostawiał błyszczący, lepki film i efekt nie był zadowalający. Przewinęły mi się przez kosmetyczkę jakieś Tołpy - wszystkie są dla mnie zbyt perfumowane i żaden nie działał dostatecznie dobrze i Ziaje - niby ok, ale z żadnym się ostatecznie nie dogadaliśmy. Dostałam też w prezencie krem na dzień i noc Naturativ 360 AOX, który miał robić wszystko - nawilżać, chronić przed zanieczyszczeniem powietrza, starzeniem i przeciwdziałać zaczerwienieniom, a nie dość, że nie nawilżył ani trochę, to jeszcze podrażnił mi twarz tak, że była cała czerwona i koleżanki w pracy myślały, że się opaliłam. Help!

--
life goes on bra
Edytor zaawansowany
  • mniickhiateal 25.02.18, 04:20
    Rozwiązanie ekstremalne acz jak dla mnie jedynie słuszne: Uriage Xemose. Chyba na przecenach mieści się w zadanym budżecie.

--
    The Last Frontier
  • teresa104 25.02.18, 08:33
    Eucerin Skin Calming with Natural Oatmeal i Tam Dalej Terefere allegro.pl/eucerin-krem-na-dzien-nawilzajacy-skin-calming-i6364426817.html
    Całkowicie bezzapachowy, małe tubki do torebki (do samolotu genialny, do pracy takoż). Nie tyle ratowniczy z opresji ile zapobiegający opresjom. Kupuję od razu 10 tub, żeby nie wypasać InPostu.
  • 100krotna 25.02.18, 22:10
    Na noc (bo mocno tłuści), z apteki, poniżej 8 zł: Retimax 1500. Nie wiem, czy się nadaje do dłuższego stosowania, ale u mnie już dwa dni pod rząd robią ogromną różnicę :)

--
    Mam raczej niewielki biust, ale na szczęście równoważy go duża pupa ;)
  • teresa104 25.02.18, 22:37
    Nie na co dzień i nie do ludzi, ale Reti faktycznie leczy jak złoto.
    Podobnie leczniczo działa maść cholesterolowa, maść nagietkowa, maść nagietkowa z balsamem peruwiańskim (możliwe alergie! balsam peruwiański jest jednak genialny w gojeniu, polecam Balsolan, ale nie w tym wątku), lanolina np. Ziai (chodzi to jako maść na sutki). I wszystko to nie nadaje się na dzień i w sytuacjach ekspozycji społecznej.
  • mefistofelia 25.02.18, 23:51
    Dzięki! :) Zamówiłam Uriage Xemose z allegro allegro.pl/uriage-xemose-visage-40-ml-krem-do-twarzy-865-i6826089112.html Za Eucerinem rozejrzę się stacjonarnie, bo na all tylko małe opakowanie. Opcje nie nadające się na wychodzenie do ludzi na razie odpuszczam. Skorzystam w czasach większej desperacji.

Czy używacie tych kremów też pod oczy?

--
    life goes on bra
  • teresa104 26.02.18, 07:14
    W Polsce Eucerinu nie ma wcale, a tego kremu w dużych opakowaniach w ogóle nie widziałam.
    Mnie te małe tubki służą na tyle długo, że wcale nie wydaje mi się, żeby były małe. Poza tym zawsze mam następne:)
    Nie stosuję żadnego specjalnego kremu pod oczy, jadę tym samym całą facjatę. Tylko z filtrami trzeba ostrożnie, szczypią.
  • mniickhiateal 26.02.18, 07:47
    mefistofelia napisała:

> Dzięki! :) Zamówiłam Uriage Xemose

Daj znać, czy Ci podejdzie.

>
    > Czy używacie tych kremów też pod oczy?
    Tajes. Ogólnie na noc kładę jakieś sera i składniki aktywne na paszczę pod spód, ale na koniec zawsze musi być gruba warstwa Xemose.

--
    #liveauthentic
  • mefistofelia 26.02.18, 21:08
    Musiałam trochę pomyśleć, jak przeczytałam "sera", bo skojarzyło mi się kulinarnie, ale zrozumiałam o co chodzi ;) Cieszę się, że można używać tych kremów też pod oczy. Od zawsze mnie niepokoiło, że są osobne kremy na twarz i pod oczy, ale też podejrzewałam trochę, że to chwyt marketingowy.

--
    life goes on bra
  • mniickhiateal 26.02.18, 21:23
    mefistofelia napisała:

> Musiałam trochę pomyśleć, jak przeczytałam "sera",

Ja też chwilę myślałam, jak pisałam, no ale serumy nijak nie wchodzi na klawiaturę :)

--
    The Last Frontier
  • genepi 26.02.18, 22:12
    Polecam polski niepachnący krem Neutrea, nawilża, koi, nie zostawia warstwy.
    Tu pisze o nim kosmostolog:
    kosmostolog.blogspot.com/2018/01/testujemy-polskie-produkty-neutrea.html
  • kasica_k 27.02.18, 14:15
    Jako neofitka polecę NMF z The Ordinary. theordinary.com/product/rdn-natural-moisturizing-factors-ha-100ml Jest trochę tępy przy nakładaniu, ale nawilża bardzo dobrze, nie pachnie wcale, nie podrażnia, 7.70 EUR za 100 ml. O The Ordinary jest żywy wątek na Kosmetycznym.

--
    Stanikomania!
    Stanikomaniaczki na Facebooku
  • felisdomestica1 02.03.18, 15:14
    Olejek arganowy. Wcale nie tłuści, nawilża. Wchłania się praktycznie do matu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.