Dodaj do ulubionych

LWW - Blizny na twarzy - kremy, mobilizacja itp.

11.06.18, 12:15
Dziewczyny, jakie znacie najlepsze sposoby na poradzenie sobie z bliznami?

Od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką blizny na czole po szyciu (łącznie 10 szwów). Jak na razie unikam słońca, smaruję Contratubexem/Cepanem i to by było na tyle.

Chirurg przy zdjęciu szwów powiedział, że najlepiej przy nakładaniu kremu bliznę masować, przy googlowaniu wyszło, że można się wybrać do fizjoterapeuty na mobilizację blizny - czy któraś z Was czegoś takiego próbowała i czy to ma sens akurat na czole? Jeżeli macie do polecenia kogoś z Warszawie, to byłoby super.

Będe wdzięczna za wszelkie porady czym najlepiej smarować i co mogę zrobić, żeby osiągnąć najlepszy efekt końcowy.

Edytor zaawansowany
  • mniickhiateal 11.06.18, 12:25
    agafka88 napisała:

> Będe wdzięczna za wszelkie porady czym najlepiej smarować i co mogę zrobić, żeb
    > y osiągnąć najlepszy efekt końcowy.
    >

Kosmetyczka mi kiedyś poradziła krem wspomagający gojenie Sesderma Cisases WH, i jest to genialne i bardzo polecam. Można stosować jeszcze na niezagojone rany, przyspiesza procesy gojenia się skóry i w efekcie blizny są znacznie mniejsze i gładsze (przynajmniej u mnie tak to dobrze działa). Kontynuuję stosowanie na ranach już zabliźnionych i też widzę różnicę, bledną szybciej.
    Poza tym rzekła w swoim geniuszu, że trzeba się nastawić, że blizna pracuje 6 miesięcy i dopiero potem widać, co z niej będzie; do tego czasu warto lekko masować, żeby się tkanka nie zbijała. Dopiero po tych 6 mies była gotowa robić zabiegi kosmetyczne typu złuszczania, dermapena czy inne mikrodermabrazje w celu dalszego minimalizowania różnicy w kolorycie i strukturze skóry.

--
    Decided to drop the cape.
  • teresa104 11.06.18, 13:17
    A w "mobilizacji blizny" nie chodzi o usuwanie przykurczów lub zapobieganie im? Bardzo głęboka jest Twoja blizna?
  • felisdomestica1 21.06.18, 14:51
    Ze świeżą blizną to chyba niewiele się robi. Potem można usuwać laserowo.
  • kotwtrampkach 13.07.18, 18:55
    Mój facet miał na kolanie szwy po zabiegu,fizjoterapeuta mu pokazał jak szczypac -dwoma palcami ścisnąć i ruszać góra -dół i na boki. Chodziło o to, żeby się nie przykleiła do tkanki pod nią (a jak się skleiły,musiał oderwać).
    Średnio przyjemne,ale blizny ma ładne,płaskie,elastyczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.