Dodaj do ulubionych

Alpaca party (- 30% na włóczki z alpaką)

15.10.18, 09:03
Oczywiście od dziś, oczywiście na włóczki Drops, który ostatnio nam podniósł ceny.

Tak przypominam, żeby nie być samą w tym szaleństwie, wtedy jest się jakby mniej szalonym.
Poza tym wyrobiłam już całe swoje zapasy i dłonie nudzą mi się na filmach.

Postanowiłam spróbować z włóczkami włochatymi. Raz miałam coś takiego na drutach, włóczka była darowana, była stara i rwała mi się w rękach, blokowała się, skrzypiała na drutach; doświadczenie było wielce negatywne, pora zatem to odwrócić.
Edytor zaawansowany
  • mszn 16.10.18, 02:36
    Jak mówisz włochate, to masz na myśli Brushed Alpaca Silk? W zeszłym tygodniu skończyłam sweter, mam też szalik, i to nie jest złe. Sweter się wypycha na łokciach w trzy minuty, bo to jednak alpaka, nawet jeśli z jedwabiem, ale grzeje miło. Na rozmiar ca. 40 i prosty kardigan poszło chyba niecałe 5 motków. Na drewnianych drutach nic nie skrzypiało; tylko oczywiście pruje się beznadziejnie.

Dosyć szybko oduczyłam się szaleństwa dropsowego, bo te promocje są co chwilę. Myśałam, że się obkupię w Ameryce, ale nic mi się póki co nie chce spodobać; zza oceanu to wszystko wyglądało jednak ponętniej. Więc chyba z Tobą nie poszaleję.

--
    lepiejblog.wordpress.com
  • teresa104 16.10.18, 09:06
    Zamówiłam właśnie Brushed Alpaca Silk, chciałam tę malachitową, bardzo lubię ten kolor, ale nie było w takiej ilości. Wzięłam 9 motków (czyli 225 gramów) i ciągle się martwię, że mi nie wystarczy. 5 motków, mówisz. No tom pocieszona. Jeszcze jakaś chustka będzie.
    No i Melody.

Promocje są co chwilę, ale ja jakoś weszłam w tryb zakupów dwa razy do roku, bo przyjęłam zasadę, chyba zdrową, że stan włóczki przed nowymi zakupami musi być wyzerowany, plany wykonane.

Ja sobie kupiłam trochę wełny na wakacjach w Danii, bo choć ceny tam ogólnie są 6 razy wyższe od polskich, to włóczki kosztują tyle samo lub mniej. Dla Duńczyków robótki są zatem taniutkim hobby.
  • teresa104 17.10.18, 15:54
    Przyszło. Jak znaleźć początek nici w kłębku wyglądającym jak kupa waty?
  • kaga9 17.10.18, 18:14
    Może podsun mu coś słodkiego i wystawi język? Albo mleko jak tasiemcowi?
  • teresa104 18.10.18, 08:51
    A może to ma jakąś skórę, którą trzeba obrać.
  • kaga9 18.10.18, 11:36
    Może mieć. Tylko tak: wystarczy ją obrać pazurkami czy potrzebny nóż? Koniecznie daj znać, która metoda zadziałała.
  • jul-kaa 19.10.18, 10:04
    Chciałam zamówić 4 szare motki Alpaki dla męża, a jakimś cudem wskoczyło mi do koszyka 6 innych kolorowiutkich motków, nie w promo. Jak żyć?
  • teresa104 19.10.18, 10:54
    Żyć trzeba. Powiedz lepiej, co robisz z tych kolorowiutkich. Moja robótka z alpaki silk wygląda jak kurz zza szafy - kolor, struktura, ciężar. Tak brzydkiego swetra w życiu nie robiłam. I będę go nosić w dodatku. No ale żyć trzeba.
  • jul-kaa 19.10.18, 15:06
    Szare robię mężowi. Lubi taką stylówkę, hoduje kurz na potęgę, niech ma chłopak.
    Z kolorowych dotąd robiłam chusty, dropsa nie miałam, ale chusty i szale dropsowe piękne.
  • teresa104 20.10.18, 08:02
    Wzięłaś kolor 03 z Brushed?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.