Dodaj do ulubionych

Butelka do wody

05.07.19, 14:53
Jakich butelek uzywacie? Mozecie polecic cos co wam sie wyjatkowo sprawdza? Szukam dla siebie i dziecka (najlepiej ze slomka). No i wiadomo, zadnych tam szkodliwych plastikow etc ;)

Mam butelke z filtrem weglowym, ale mimo tego, ze ja codziennie myje i wymieniam filtr, mam wrazenie, ze zazwyczaj predzej niz pozniej, nawet po myciu zaczyna mi smierdziec.
Edytor zaawansowany
  • maggianna 05.07.19, 16:04
    W Holandii wszyscy piją wodę z kranu, więc używam butelek bez filtra, ponieważ ten model najczęściej widziałam u innych to też sobie kupiłam i jestem zadowolona, firma Dopper dopper.com/
    Butelka płukana codziennie, nie śmierdzi.

U mnie w biurze sporo osób używa też butelek Chilly, i są zadowoleni. Butelki utrzymują temperaturę płynu, planuje sobie taka kupić.
    www.chillysbottles.com/product/Bottle/500ml/20585901916230/
  • zawsze_zielona 05.07.19, 18:12
    My tez kranowke pijemy. Teraz mamy butelki Sistema, mi nie smierdza.
    sistemaplastics.com/products/hydrate/460ml-squeeze
  • mniickhiateal 05.07.19, 22:08
    sbarazzina napisała:

> Jakich butelek uzywacie? Mozecie polecic cos co wam sie wyjatkowo sprawdza? Szu
    > kam dla siebie i dziecka (najlepiej ze slomka).

Usiłowałam znaleźć swoją, ale już jej chyba nie produkują #sad Tak czy siak jest to coś w tym typie, firmy Aladdin, i bez izolacji termicznej:
    www.amazon.co.uk/GO-Active-Insulated-Stainless-ActiveLock/dp/B078SM793M/ref=sr_1_16?crid=2Z46VZGEY6TM7&keywords=steel+water+bottle+with+straw&qid=1562356977&s=gateway&sprefix=steel+water+bottle+with+st%2Caps%2C196&sr=8-16
    Wlewam przegotowaną kranówę i dobrze mi z tym. Wewnętrzna słomka jest mi zwłaszcza superpraktyczna przy długiej jeździe samochodem, można pić bezpiecznie.

--
    The Last Frontier
  • yaga7 06.07.19, 10:50
    Ja mam zwykłego CamelBaka, bez filtra, bo zwykle wrzucam tam cytrynę czy miętę. Ale nie używam codziennie, więc nnie wiem, jak się sprawdza przy intensywnym użytkowaniu.

--
    Wyprzedaż allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=470059
  • porcellus_bis 08.07.19, 22:36
    Może bidon Contigo? Mają wersję ze słomką, o tu: kubekcontigo.pl/product-pol-29577-Butelka-Contigo-Ashland-720-ml-sangria-white.html. Osobiście używam bez słomki, myjalne w zmywarce, łacznie z zakrętką, niczym nie zalatuje.
    Pojemności bodaj 3, mam 720, trochę nieporęczna, następnym razem wybrałabym mniejszą.
  • mniickhiateal 09.07.19, 12:59
    Jedyny wpis akurat u nas? Nadmiar łaski..

--
    The Last Frontier
  • kaga9 09.07.19, 19:36
    A to nie Porcellus pod nowym nickiem? Spamer zwykle bywa całkowicie bezkrytyczny;)
  • porcellus_bis 10.07.19, 00:07
    Owszem to ja. Nie pamiętam hasła do porcellusa. :-( Czytam forum często, piszę raz na kilka lat.
  • mniickhiateal 10.07.19, 05:53
    kaga9 napisała:

> A to nie Porcellus pod nowym nickiem? Spamer zwykle bywa całkowicie bezkrytyczn
    > y;)
    No właśnie nie byłam pewna, dlatego też stonowałam swój tradycyjny okrzyk ;) Dzięki za klaryfikację, Kago i Porcellusie!

--
    The Last Frontier
  • kaga9 10.07.19, 23:46
    No i git. Wymianę zdań zachowuję dla przyszłych spamerów i awanturnikow, coby wiedzieli, że tu się dokonuje rzetelnej selekcji i że zawsze jest konsylium. Bezlitosne, gdy trzeba. Amen.
  • maggianna 09.07.19, 11:09
    Mój partner używa butelki Thermos, ale zazwyczaj leje wodę z domieszkami (czasem jakiś sok, czasem mięta czy cytryna). Jak zapomni opróżnić butelkę to czasem następnego dnia te resztki nie pachną najlepiej. Za pierwszym razem myślałam że butelka będzie do wyrzucenia ale po wymyciu zapach zniknął (a mam na punkcie zapachów lekką obsesję). Używana intensywnie od co najmniej 2 lat. Ma też ustnik do picia.
    www.amazon.co.uk/Thermos-Hydration-Water-Bottle-Meter/dp/B005DDVY72

• sbarazzina 09.07.19, 22:22
    Dzieki za wszystkie odpowiedzi. My tez pijemy kranowke, ten filtr nie jest mi niezbedny, po prostu byl w butelce ktora kiedys tam dostalam w pracy.

Chilly ma piekny design, kilka mi wpadlo w oko, moze kupie sobie na zime, bo trzymaja bodajze tez cieplo. A na teraz potrzebuje butelki ktora bedzie do wszystkiego i na miasto i na wycieczke i na silownie, wiec odkrecane gory odpadaja.

Dziecku w miedzyczasie zamowilam metalowa Pura Kiki, przyszla dzisiaj, dziecko zadowolone, zobaczymy jak sie bedzie sprawdzac.
  • teresa104 09.08.19, 12:31
    W ogóle nie noszę ze sobą nigdzie żadnych flaszek, pudełek, termosów, słoików. Piję w domu, w pracy, w lokalu, wszędzie z naczyń ceramicznych lub szklanych. Przy wzmożonej aktywności fizycznej po prostu wstrzymuję się od picia, w końcu zawsze wraca się po tym do cywilizacji z naczyniami. No ale maratonów nie biegam, zaspokojenie pragnienia łatwo mi odroczyć.
    Dla psa, żeby nie chlał ze stawu, noszę wymiętolony kubek po twarogu, który napełniam z pompy ulicznej, kranu w wc na stacji benzynowej, w aptece z wielkiej butli udostępnionej publicznie.
  • mniickhiateal 09.08.19, 13:54
    teresa104 napisała:

> Dla psa, żeby nie chlał ze stawu, noszę wymiętolony kubek po twarogu, który nap
    > ełniam z pompy ulicznej, kranu w wc na stacji benzynowej, w aptece z wielkiej b
    > utli udostępnionej publicznie.
    Nie, żebyś pytała:
    www.amazon.de/eujiancai-Collapsible-Portable-Foldable-Expandable/dp/B07TX733W6/ref=sr_1_1?keywords=foldable+pet+bowl&qid=1565351635&s=gateway&sr=8-1

--
    #liveauthentic
  • teresa104 09.08.19, 17:22
    Nie ma takich z filtrem węglowym?
  • kaga9 09.08.19, 20:25
    😍😍😍
  • indigo-rose 20.08.19, 15:32
    Ja mam ion8, taką o: www.ion8.co.uk/one-touch-leak-proof-water-bottles/
    Fajne bardzo ma to zamknięcie. Ma taki dzióbek jak grubsza słomka. Kupiliśmy sobie w TK Maxx.

--
    30FF

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka