• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

c-date czyli gruszki na wierzbie Dodaj do ulubionych

• 21.08.10, 18:39
    Reklamuje się ostatnio portal www.c-date.pl.
    Za 239,70 zł minimum można coś się dowiedzieć. Tylko nie wiadomo co.
    Jeżeli już bez zobowiązań to na www.roksa.pl można sobie znaleźć panienkę
    od 100 zł za godzinkę. A w abonamencie nawet za znacznie niższą kwotę.
    Czy Słowacy (własnie tam ma siedzibę operator strony internetowej) myślą,
    że Polacy dadzą się na to złapać?
    Mnie do c-date pasuje raczej tłumaczenie "cudowne dymanie".

Pozdrawiam.
    Tadeusz
    Zaawansowany formularz
    • 10.09.12, 08:57
      zgadzam się w 100%
      w związku z moja ciekawością postanowiłem założyć sobie konta na c-date oraz opłacić abonament na pół roku :) oto moje wskazówki i ostrzeżenia.
      Jeżeli odczekasz jakiś miesiąc od momentu założenia konta do jego opłacenia to w tym czasie otrzymasz rabaty od portalu, pierwszy będzie na 20% a kolejny na 40% (z tego właśnie skorzystałem), oczywiście w między czasie odwiedzałem portal, 3 razy nawet byłem bliskie temu aby opłacić go za standardową stawkę :) dlatego proponuje poczekać 1 mies. i wtedy opłacić abonament.
      Co do samego abonamentu i portalu to z całego serca ODRADZAM !!!! bo:
      - wiadomości dostajesz od automatu :),
      - w związku z tym propozycje, które dostaniesz na maila to ściema,
      - w trakcie korzystania z portalu znalazłem może 2 realne osoby z którymi i tak nie nawiązałem kontaktu,
      - aby zrezygnować z portalu musisz wysłać FAX do ich siedziby, chyba w Luxemburgu :)

Także jeżeli chodzi i portal c-date jak dla mnie to jedno wielkie oszustwo.

NIE POLECAM !!!!
      • 09.12.12, 14:27
        Właśnie przeczytałem wasze uwagi i znalazłem jeszcze w necie opinie o c-date i szczerze wątpię w wiarygodność „randek bez zobowiązań”.
        Nie dość, że wątpliwa jest autentyczność profili kobiet z tego portalu to jeszcze ich regulamin jest tak sformułowany, żeby nas oskubać z pieniędzy.
        Piszą, że automatycznie przedłużają nasz abonament jeśli nie zrezygnujemy przed końcem naszego członkowstwa premium i w rezultacie czego wezmą od nas kolejne pieniądze. To jeszcze piszą w regulaminie o wynajęciu firmy windykacyjnej, jeśli pieniądze do nich nie dotrą. Jeśli ktoś chce logować się na c-date.pl, to lepiej niech dobrze to przemyśli.
      • 22.06.15, 21:10
        czy jesli wykupie abonament na zalozmy 3 miesiace, to czy po tym okresie automatycznie wykupi mi abonament na kolejne 3?
    • 29.09.12, 14:49
      Nie wiem jak to jest akurat w przypadku c-date, bo nie korzystałam z tego portalu. Ale mając porównanie do portali randkowych, mogę stwierdzić, że czasem te abonamenty dlatego są takie wysokie, bo portal świadczy bardzo dobre i profesjonalne usługi, za które trzeba, jak to zawsze jest z dobry produktem, zapłacić. I czasem warto zapłacić abonament np. na 3 miesiące, żeby w tym czasie znaleźć to, czego szukamy. Byłam na różnych darmowych portalach randkowych, fajnie, że darmowe, jednak to była strata czasu, nie poznałam żadnego sensownego faceta. Wykupiłam abonament na mydwoje i już po dwóch miesiącach nawiązałam kilka bardzo interesujących znajomości. Więc gdyby nie post Pietra 137, to sądziłabym, że w przypadku c-date też tak to właśnie wygląda. Natomiast jeśli to jest prawda, co Pietro piszę, to nie mam zielonego pojęcia za co tyle płacić...
      • 13.11.12, 03:43
        Zapłaciłem za pół roku - ok 250 zł. W serwisie przychodzą jakieś chyba rzeczywiście automaty - można sobie pisać - odpowiedzi i tak nie przychodzą. Niby osoby są zainteresowane, dodają cię do kontaktu a potem brak reakcji. Brak reakcji także na proste pytania typu jak długo tu jesteś etc. Wspomnę, że nie zadeklarowałem bycia 60 letnim trolem z włosami w uszach. Dla mnie to poprostu oszustwo - strata pieniędzy i rozczarowanie w porównaniu z innymi konkurencyjnymi portalami z których korzystam a są znacznie tańsze. Biznes obliczony na rok - dwa czesania jeleni a potem się zwinie.
        • 24.11.12, 20:04
          A czy to jest odpowiedź na mój komentarz czy post autora wątku? Bo chyba jednak chodzi Ci o c-date, a nie mydwoje, prawda? Bo jakoś ten Twój opis nie pasuje mi do mydwoje;) Pozdrawiam!
      • 21.11.12, 09:03
        bagrosza

To co napisałem jak najbardziej jest prawdą :)
        dlaczego tak robią? Prawdopodobnie z chęci zysku ;)

• 05.12.12, 23:59
          Niestety, ale muszę się zgodzić z Pietro, że w przypadku c-date tak to właśnie wygląda. I to nie jest jakiś odosobniony przypadek, jest kilka portali, które tak wykorzystują swoich użytkowników. Do tego grona dołączyłbym jeszcze z pewnościa be2. Oni też mają "siedzibę" w Luksemburgu...

Natomiast rozumiem zaskoczenie Bagroszy, na pierwszy rzut oka mi też wydawałoby się, że poważne firmy nie mogą sobie na coś takiego pozwolić. Dlatego nie rozumiem, w jaki sposób tego firmy cały czas się utrzymują na rynku. I zgadzam się, że patrząc się chociażby na mydwoje, to te praktyki oszustów wydają się być czymś "egzotycznym", bo tak jak Bagrosza napisała, płacisz tam i to nie tak mało, ale w zamian dużo dostajesz. I dostęp do dużej liczby realnych ludzi i także te różne dodatkowe funkcje, o których napisała. Niestety, to nie jest sprawdzona praktyka na wszystkich portalach, czasem po prostu płacisz, ponieważ właściciel musi sobie kupić nowych samochód:p
          • 18.12.12, 00:17
            To automatyczne przedłużanie abonamentu niestety jest też na niektórych innych portalach… Dlatego właśnie warto czytać regulaminy. Wiem, że mało kto czyta, po prostu daje "akceptuję regulamin", a później pojawiają się kłopoty. Ja czytałam różne komentarze na forach właśnie o takim procederze, faktycznie po zakończeniu umówionego okresu ściągają automatycznie kasę z karty. Albo naliczają jakieś odsetki. A jak nie spłacisz, to przychodzi firma windykacyjna i ma prawo ściągać dług, bo akceptując regulamin podpisaliśmy taką umowę. Ostatnio jak zakładałam konto na mydwoje to właśnie natknęłam się na różne komentarze a propos tego myku na różnych portalach. Na szczęście na mydwoje nie ma takiego czegoś, ale zanim kliknęłam "zarejestruj się" przeczytałam cały regulamin i wszystkim też radzę tak robić! Żeby wiedzieć na co się zgadzamy.
    • 20.11.12, 23:09
      Być może zachodzi obawa matactwa. Teraz mają siedzibę "firmy" w Luxemburgu.
      • 15.06.14, 12:15
        cześć wszystkim. Kolega zarejestrował się w tym portalu bez wykupowania konta VIP. Nie podawał żadnych numerów kart bankowych ani żadnych innych danych. Potem zamknął konto za pomocą ustawień w profilu.

Po likwidacji konta na skrzynkę pocztową przyszła wiadomość, że "dokonał dobrego wyboru". On w link podany w wiadomości nie wchodził, ale ta wiadomość sugeruje, że chcą mu aktywować jakieś konto VIP, mimo że w regulaminie jest napisane, że
        "Klient nawiązuje płatny stosunek umowny poprzez podanie informacji płatniczych i dokonanie zakupu poprzez naciśniecie pola "Wykonaj płatność”. Po zapłaceniu odpowiedniej opłaty klient może korzystać z płatnych usług."

Z tego wynika taki wniosek, że jeśli się nie zapłaciło, to nie można korzystać z płatnych usług.

Sprawdzał dla pewności czy to zamknięcie konta miało skutek, więc sprawdził po likwidacji konta czy może się zalogować - po podaniu e-maila i hasła w miejscu logowania na stronie jest komunikat, że taki e-mail nie istnieje w bazie danych. Również w przypadku próby odzyskania hasła, strona podaje komunikat, że podany e-mail nie istnieje w bazie danych ("nie ma użytkowników zarejestrowanych pod tym adresem").

Czy powinien JESZCZE WYSŁAĆ FAKSEM ODSTĄPIENIE OD UMOWY w takim przypadku. Jak oni mogą sprawdzić, czy jest ono ważne skoro nie mają żadnych danych, bo one nie były podawane przy rejestracji?

Czy ktoś z Was, jeśli REZYGNOWAŁ, TO DOSTAWAŁ JAKIEŚ POTWIERDZENIE, ŻE REZYGNACJA JEST SKUTECZNA?
        Proszę o podzielenie się doświadczeniami.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.