Dodaj do ulubionych

powtórka serialu w TV

24.08.11, 20:12
Przeglądam ci ja dziś repertuar w TV, bo "Miasteczko Pleasantville" chciałam nagrać (niby nie o chłopach, ale takie jakby ciut, ciut pokrewne ;)), a tu wzrok mi się omsknął i w Kinie Polska jutro (25 sierpnia o 11.25 "Chłopów" 1. odcinek widzę. To i nagrywanie też nastawiłam.

Nie wiem, czy nie ma powtórek, może są, to w piątkowym programie będzie wiadomo.
--
A może warto rozruszać to forum? :) forum.gazeta.pl/forum/f,86797,_Lalka_Noce_i_Dnie_.html
Edytor zaawansowany
  • stara_dominikowa 25.08.11, 08:28
    Obawiam się, że to film, nie serial.
    www.kinopolska.pl/index.php?strona=opis&id=182
    --
    Ale wieś! Forum o "Chłopach" Reymonta
  • soova 25.08.11, 09:54
    Oj, nie wiedziałam... Zmylił mnie tytuł "Boryna".

Ale też i dobrze, że wkleiłaś ten link. Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że Boryna na początku powieści nie wie o romansie Jagny z własnym synem. ;)
    --
    A może warto rozruszać to forum? :) forum.gazeta.pl/forum/f,86797,_Lalka_Noce_i_Dnie_.html
  • jadwiga1350 25.08.11, 13:05
    Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że B
    > oryna na początku powieści nie wie o romansie Jagny z własnym synem.

To chyba naturalne, gdyby wiedział, nigdy by się z nią nie ożenił. Boryna w ogóle nie wie nic konkretnego o romansach przyszłej żony. Wie tylko, że mówią o niej, że jest łasa na chłopaków. Wójtowa rozwiewa jego wątpliwości twierdząc, że o każdym coś mówią.
    Nawet po tym pierwszym wypadzie za bróg, Maciej jest pewny, że Jaguś wychodziła do Mateusza. Dopiero po wypadkach w karczmie otwierają się mu oczy.

Co ciekawsze, nic o romansie męża nie wie Hanka. Gdyby nie młynarz, długo jeszcze byłaby niczego nieświadoma.
  • soova 25.08.11, 13:17
    To chyba naturalne, gdyby wiedział, nigdy by się z nią nie ożenił.

Dowcip polega na tym, że na początku powieści żadnego romansu Jagny i Antka nie ma. ;) Wszak do pierwszego bliższego kontaktu między nimi wykraczającego poza normalne stosunki towarzysko - rodzinne, i to wcale nie seksualnego przecież, dochodzi po siekaniu kapusty u Borynów. Oświadczyny już przyjęte, ale wieś jeszcze o tym nie wie.
    --
  • stara_dominikowa 25.08.11, 14:19
    Antek miał na Jagnę oko już od dawna. Podczas zwózki kapusty mówi do Jagny, że specjalnie dla niej muzykantów zgodził u Kłębów. Oczywiście, Reymont swoim zwyczajem nawrzucał bardzo dużo zdarzeń między jarmark (na Św. Kordulę, czyli 22 października), a Wszystkich Świętych. Od jarmarku lało, po kilku takich dniach zwożono kapustę, w międzyczasie była muzyka u Kłębów, obieranie kapusty u Boryny (i pierwsze sam na sam Jagny i Antka - czy seksualne? nie wiemy...), a w końcu zmówiny Jagusi... uff!!!
    --
  • stara_dominikowa 25.08.11, 14:29
    soova napisała:
    Wszak do pierwszego bliższego kontaktu między nimi wykraczającego poza
    > normalne stosunki towarzysko - rodzinne, i to wcale nie seksualnego przecież, d
    > ochodzi po siekaniu kapusty u Borynów. Oświadczyny już przyjęte, ale wieś jeszc
    > ze o tym nie wie.

W dzień zwożenia kapusty przyszedł do Dominikowej Jambroży badać grunt przed przysłaniem dziewosłębów z wódką. Jambroży dostał dopiero zielone światło dla oświadczyn. Właściwe zmówiny odbyły się dopiero na drugi dzień po obieraniu kapusty.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka