Dodaj do ulubionych

Wspomnienia z planu "Chłopów"

18.12.18, 14:49
Witajta, kumy i kumowie, z serca szczerego mnie przyjmijcie, bo chociaż pierwszy raz nosa żem się odważyła z opłotków wysunąć, bo do dyskusji dołączyć, to od dawna was podczytuję rada. Liczę, że z dobrością mnie do grona swego przyjmiecie, podejmiecie kartoflami. A ja tu do was nie z pustymi ręcami przychodzę, jedno z filmem. Czyście znały ten dokument? To wspomnienia z planu "Chłopów" w reżyserii Jana Rybkowskiego.

Nie wiem, jak wy, kumy, ale jam się wzruszyła, patrząc, jak to aktorzy się już pozmieniali, a dalej z rozrzewnieniem wspominają, jak to tam wtedy na planie było.

www.youtube.com/watch?v=ne1oys-rIcs
Edytor zaawansowany
  • jozly 18.12.18, 23:00
    Reportaż ciekawy, ale sam film już mniej - nie oddawał klimatu powieści, pachniał "Cepelią".
  • lili_liliana 23.12.18, 17:01
    jozly napisał:

> Reportaż ciekawy, ale sam film już mniej - nie oddawał klimatu powieści, pachni
    > ał "Cepelią".

Niemal się wzruszyłam;) Już wcześniej na tym forum przeczytałam krytyczne opinie o filmie i serialu - ja też mam krytyczną. I po raz pierwszy spotkałam osoby, które mówią o "Cepelii". Większość tych, którzy znają i lubią powieść zachwyca się ekranizacją.

--
    "Ich will nicht gehorsam, gezähmt und gezogen sein,
    ich will nicht bescheiden, geliebt und betrogen sein,
    ich bin nicht das Eigentum von dir,
    denn ich gehör nur mir"
  • briar_rose 24.12.18, 16:49
    Ależ, kumo, jakże to tak, że cepeliowy? :< Dyć tak knigowe Lipce nie wyglądały?
  • bupu 13.01.19, 17:53
    jozly napisał:

> Reportaż ciekawy, ale sam film już mniej - nie oddawał klimatu powieści, pachni
    > ał "Cepelią".

E, ja tam nijakiej cepelii nie widziałam, za to były braki w uzębieniu, przyklepane kołtuny na głowach, błoto, "pancerne" od gnoju krowiny... czyli wiejska rzeczywistość onego czasu.

--
    Wiedźma
    To jest bez sensu! To jest kompletnie, konkretnie bez sensu!
    http://archiwumpanahyde.laa.pl/
  • seshat 23.12.18, 20:20
    Ino, kumy i ko\umowie kochani, pamiętajta, kiedy ten serial powstał. Zarno wiadomo, że gdyby dzisiaj prześwietny pan reziser toto robił, inaczej by to wyzdrzyło. Ino zawżdy starszy to dzieło niźli ja, na ten przykład.
  • lili_liliana 23.12.18, 22:06
    Ode mnie też, ale np. "Noce i dnie" też są ode mnie starsze, a moim zdaniem - świetne. To samo serial "Lalka". Ale fakt, to już kwestia gustu, ktoś ma prawo się zachwycać "Chłopami", a krytycznie oceniać "Noce i dnie", albo wszystko dobrze/źle oceniać.
    De gustibus...:)

--
    "Ich will nicht gehorsam, gezähmt und gezogen sein,
    ich will nicht bescheiden, geliebt und betrogen sein,
    ich bin nicht das Eigentum von dir,
    denn ich gehör nur mir"
  • kot_kotando 25.12.18, 08:57
    Gdyby serial kręcono dzisiaj, to Jagna byłaby czarnoskóra, Roch dobierałby się do dzieci, a sołtysem byłaby kobieta.
  • matylda1001 26.12.18, 02:40
    Nie, no... Co też prawicie, Kumie. Żeby było chociaz trochę prawdziwe to do dzieci powinien się dobierać dobrodziej.
  • bupu 13.01.19, 17:54
    Aaaa, witajta kumo kochana, usiądźta ano w rogu, pod obrazami i skosztujta placka ze serem a kapinkę asencji pozwólta.

--
    Wiedźma
    To jest bez sensu! To jest kompletnie, konkretnie bez sensu!
    http://archiwumpanahyde.laa.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka