27.06.11, 17:01
Witam potrzebuje pomocy w załtwieniu wizy do australii. Chciałabym wraz z rodziną wyjechac i nie bardzo wiem od czego zacząć i gdzie szukac ewentualnej pomocy. z góry dziekuje za pomoc moj e-mail dorotaxxx111@wp.pl
Edytor zaawansowany
  • 27.06.11, 18:26
    Nie tylko ręce ale i nogi opadają.
    Wizy do Au poza jej granicami otrzymuje się w ambasadach lub konsulatach. I tam należy to załatwiac.
    A jeżeli jest ci za trudno, to możesz skorzystac z pomocy wyspecializowanych agencji, których nie brakuje.
    Tylko dobrze by było gdybyś najpierw się zastanowiła po co chcesz tam z >rodzinką wyjechac.
    - Jeżeli w celach turystycznych to nleżałoby się ubiegac o Tourist Visa
    - jeżeli w celach turystyczno-zarobkowych to ...Working Holiday Visa (niestety nie dla obywateli PL)
    - po to, żeby się "uczyc" samemu lub z rodzinką to... Student Visa
    - po to tylko żeby pracowac to... różnego rodzaju Workers Visas
    - po to żeby wyemigrowac na stałe to... Migrant Visa
    - po to żeby prowadzic biznes to... jest też i Business Visa
    Są też i...
    - Family Visa
    - a jeżeli znajdziesz sobie sponsora w AU to...Sponsored Visas (SP może Ci w tym pomóc, >jeżeli jestes nie brzydka i masz kasę)
    Jest ich mnóstwo: do wyboru i koloru !
    A jak pojedziesz do np. Malesia i zapłacisz odpowiednio komu trzeba to możesz załatwic sobie i swojej rodzince tzw... Boat People Visa , czyli miejsce na łódce (której nie polecam)
  • 27.06.11, 18:55
    Aha,
    przypomniało mi się, Tata Dyrektor z Torunia ogłosił ostatno, że Polska jest państwem totalitarnym.
    Tak więc jeżeli masz obywatelstwo polskie to nie musisz już jechac do Malesia i możesz np w PL ubuegac się o wizę dla prześladowanych i uchodzców. Refugee and Humanitarian visa czeka już na ciebie, dzięki Tacie Dyrektorowi !
    kan przed przyjazdem do PL zaczniji oglądac Telewizję Trwam i słuchac Radia Maryja. Bardzo ciekawe są to rozłośnie (wiadomości są bardzo interesujące) wiele się można dowiedziec i przy okazji poznasz jakie klimaty tu panują.
  • 28.06.11, 16:33
    Jasiu - za tydzien mam uczestniczyc w Polsce w slubie koscielnym. Plan mam gotowy - bedziemy z chlopem siedziec na murku i sie smiac lub rozwiazywac sudoku...haha
    Nie zawitam do Torunia, nie bede oglac nic , ani nic slifowac...
    Nie interesuje mnie Trwam, ani egzotyczny R...
    Czy ma racje , czy nie - jest to prosty test...wszystko co produkuje konflikt i podzialy miedzy ludzmi doprowadzi ich do unicestwienia...
    Generalnie to nie mam zamiaru tego ogladac...good luck wiec...hahaha

Kan

• 28.06.11, 19:26
    kan , spodoba Ci się.
    W Polsce jest... bardzo kolorowo. Wszędzie jest mnóstwo flag: biało-czerwonych, biało-niebieskich, żółto-białych. Są one naprawdę wszędzie, nie tylko wkoło kościołów, ale na ulicach, placach, przy domach prywatnych i państwowych. Przynajmniej raz w tygodniu jest jakaś procesja, ale nie wkoło kościoła, na ulicach, przez całe miasto! Stale są poświęcane jakieś drogi, pomniki, tablice i place. Święci się wszystko! I jest bardzo "patriotycznie" i religijnie. Spodoba Ci się. Pod warunkiem, że będziesz w PL nie dłużej niż miesiąc. I oczywiście jeżeli chcesz , żeby Cię uważano za Polkę to musisz mówic, że jesteś Katolik. Bo w PL "prawdziwy Polak" to Katolik ! A jeżeli jest np. protestant to juz nie jest on Polak tylko Niemiec, itp itd. Chyba, że powiesz, że jesteś Australijką. To wtenczas Ci pewnie wybaczą.
    Pamietam jak moja była sąsiadka, urodzona i wychowana w NZ, a mieszkająca w SYD powiedziała mi kiedyś, że w PL była tylko raz i już więcej tam nie przyjedzie! Bo wszędzie w PL pytali się dlaczego jeszcze nie jest mężatką i nie ma dzieci. A była już zdaje się po trzydziestce. A po za tym to wydaje mi się, że była/jest ona lesb... Tak więc pytania o męża do niej były wysoce nie stosowne. Ale stosowne oczywiście dla pytających.
  • 29.06.11, 05:09
    Pomoc w zalatwieniu wizy, to brzmi troche dwuznacznie. Chcesz ja uzyskac, czy "zalatwic" w sensie skombinowac?
    Bylas sie pytac/dzwonilas/odwiedzilas www ambasady australijskiej w Pl? Bo to chyba podstawa?
    W ogole orientujesz sie jak ma wygladac "chcialabym wyjechac z rodzina"? Bo samo chcialabym nie bardzo wystarcza.
    Krotko mowiac/piszac, wiecej info by sie przydalo.

--
    obrazy, malunki i nie tylko
  • 02.07.11, 11:35
    janek_z_sydney napisał:

> Nie tylko ręce ale i nogi opadają.

cycki tez big_grin
  • 29.06.11, 13:33
    Do ambasady nie trzeba chodzić, wszystko można załatwić przez Internet i pocztą:

www.immi.gov.au/
    Tomek
  • 29.06.11, 13:50
    zgadza się, tylko nadal dla wielu >przez Internet to jest: wyższa szkoła jazdy.
    A już na pewno dla tych, którym wydaje się, że zawsze trzeba coś "załatwic" i nigdy nie da się inaczej - po prostu złożyc Visa Application, przez Internet, pocztą czy też w ambasadzie. I dlatego dla takich najlepszym rozwiązaniem wydaje się - Boat People Visa (oczywiście z Indonesia a nie Malesia), chociaż można próbowac z Malesia lub nawet i z PL...
  • 30.06.11, 03:55
    Totez dlatego napisalam:

Bylas sie pytac/dzwonilas/odwiedzilas www ambasady australijskiej w Pl?

bo wiem, ze internet nie do konca do wszystkich przemawia, jesli chodzi o urzedy. Ale skoro autorka znalazla forum, pisze na necie, to taka opcje tez zakladam. Na pewno jako zdobycie info, a pozniej to juz jak kazdy uwaza, telefon, wizyta, cokolwiek. No i przede wszystkim dokladnie okreslic swoje preferencje i porownac z mozliwosciami.
    Czyli mierzyc sily na zamiary jednak.

--
  • 01.07.11, 20:41
    Dziewczyno, niech ciebie czasami nie zmyla te trudności z wiza do AU. Jest to kraj "przykładowy"(wykonują wszystkie polecenia nowego porządku światowego-NWO, zakonników oświeconych, czyli bankierów itd). Ale jak jesteś rozkochana w AU, to może rzeczywiście się dasz nabrać na trudności z wiza i pomyślisz, ze jest to kraj warty emigracji i poświęcenia swojego życia, aby na starość dowiedzieć się, ze się to życie zmarnowało. Powodzenia.

P.S. NWO=Komunizm oczywiście. Moje prywatne współczucie dla osób obecnie tam mieszkających jak posiadaj nie humanistyczne wykształcenie(dla humanistów/liberałów AU to perfekt miejsce i powinno się ich tam wysyłać codziennie z każdego kraju świata. Mozę wiza dla humanistów/liberalow?).
  • 01.07.11, 20:49
    Tu masz opinie mieszkającego w AU:
    forum.gazeta.pl/forum/w,209,124617289,124617289,tylko_w_Australii_socjalizm_sie_udal_Przylatujcie_.html
  • 02.07.11, 10:21
    mlody, odrzucili ci aplikacje, czy tak altruistycznie "oswiecasz"?

--
  • 02.07.11, 11:43
    yvona73pol napisała:

> mlody, odrzucili ci aplikacje, czy tak altruistycznie "oswiecasz"?

No przeciez musieli go odrzucic, wszak nie ma humanistycznego wyksztalcenia.

A skad wiem?
    A stad, ze nie wie, ze przymiotnik "niehumanistyczne" pisze sie razem big_grin
  • 02.07.11, 14:03
    wow, to ja humanistka pelna geba jestem widocznie big_grin

No ale serio, tak naprawde to nalezy jednak dac kazdemu szanse na wlasnooczne przekonanie sie ze Au (czy obojetnie jaki inny kraj) nam pasi badz nie. A tu zaraz taki czarny PR. Wiadomo, ze Eldorado sie nie znajdzie nigdzie, ale sa tez ludzie, ktorym wszedzie bedzie zle/dobrze, obojetnie gdzie by nie pojechali.

--
  • 02.07.11, 14:45
    Ja nigdy nie złożyłem wniosku o wizę do AU. Ale kolega tam wyjechał i ożenił się z zółtą. Teraz nie może wyjechać na stale(tam rodzina), a nawet podróż samolotem kosztuje majątek(strasznie daleko do Europy lub Stanów). Domy są ciągle drogie, zarobki niskie ale podatki wysokie razem z cenami na wszystko. Jest to kraj marzeń, których nigdy nie powinno się sprawdzać. Mozna tam pojechać(najlepiej płynąc jachtem-cudowne wybrzeże) ale tylko turystycznie.
  • 02.07.11, 14:47
    Nie dosc ze czarnowidz, to jeszcze rasista sad

--
  • 02.07.11, 14:55
    Co ty nie powiesz. Co mam być daltonista. Azjata ma tam rodzinę i jej nie przeniesiesz tak łatwo np. do Stanów lub Europy. A jak już to napisz jak nie możecie używać określeń dla zboczków, które wcale nie są obraźliwe ale nie podobają się one waszym polityka(ciekawe kim oni są).
  • 02.07.11, 17:07

mlody747 napisał:

> A jak już to napisz jak nie możecie
    > używać określeń dla zboczków, które wcale nie są obraźliwe ale nie podobają si
    > ę one waszym polityka(ciekawe kim oni są).

Czy mozesz jakos rozszyfrowac to ostatnie zdanie, Boeing, pls?

• 02.07.11, 17:59
    W jaki kraju mieszkasz?
  • 04.07.11, 20:32
    w pieknej cudownej polsce
  • 02.07.11, 15:09
    Ja nie uczyłem się w polskiego w kraju(poza paroma miesiącami tylko) i dzięki za przypomnienie, ze z przymiotnikiem "nie" pisze się razem, a z czasownikiem osobno. Ja to naprawdę zapominam.
  • 02.07.11, 15:13
    No dobra, to powiedz mi, ten twoj kolega, bialas znaczy sie, to sie ozenil z Azjata? Bo z tego co piszesz tak wynika. I w ogole co to znaczy, ze nie moze tam wjechac, cos wiem na temat wiz malzenskich i trudnosci jakie robia, uwierz mi, dosc nieladne zagrania. Ale jesli rodzina jest prawdziwa, da sie przejsc.
    No to nie wiem co to za wielkie trudnosci, no, chyba ze rzeczony Azjata ma nieuregulowany pobyt, no to oboje sa w dosc ciemnym zadku.
    Ze tak nieladnie powiem.

--
  • 02.07.11, 16:58
    yvona73pol napisała: (...)
    > no to oboje sa w dosc ciemnym zadku.
    > Ze tak nieladnie powiem.
    >
  • 02.07.11, 17:11
    Sa legalnie w AU, ale ona ma blisko do swojej Azji teraz. Dlatego uważam, ze Polacy nie powinni się mieszać. To jedyny sposób uniknąć podobne problemy. Poza tym wspólne pochodzenie super zbliża na obczyźnie.
  • 02.07.11, 17:33
    mlody,
    dobrze mówisz, nie tylko Polacy ale wogóle ludzie nie powinni się >mieszac.
    Związki powinny byc nie tylko tej samej rasy ale też i tej samej płci.
    To jedyny sposób, żeby uniknąc > podobne problemy ( np. nadmierne zaludnienie kuli ziemskiej).
    Że też wcześniej na to nie wpadłem...
  • 02.07.11, 17:54
    Od razu widać, ze jesteś z AU, bo kręcisz i wmawiasz dobrze.
  • 02.07.11, 18:36
    sorry,
    nie chciałem nic kręcic. Widocznie Cię nie zrozumiałem dobrze.
    Ale związki tego samego koloru skóry, to bardzo dobry pomysł.

Dobry jest też ten Twój pomysł, żeby były te same odległości skąd się pochodzi.

Nie powinno byc tak, jak piszesz, żeby Polak żenił się z Azjatką bo: > ona ma blisko do swojej Azji
    a Polak ma z kolei strasznie daleko do > swojej Polski
    i w związku z tym są problemy tego typu co piszesz:
    > podróż samolotem kosztuje majątek(strasznie daleko do Europy lub Stanów)

Powinno byc tak, że : Polak powinien żenic się z Polką, Niemiec z Niemką, Kanadyjczyk z Kanadyjką, Azjata z Azjatką,
    żeby wszędzie były te same odległości i te same >koszty podróży.

Zgadzam się też, że: >To jedyny sposób uniknąć podobne problemy
    I że: >wspólne pochodzenie super zbliża na obczyźnie.
    Zauważyłem to w Sydney w: Auburn, Cabramatta, Punchbowl, Lakemba...
    gdzie wspólne pochodzenie...>super zbliża
  • 02.07.11, 18:46
    Ja nie mieszkam w AU i np. nie rozumiem twojego wykpiwania mojej wypowiedzi:
    "Zauważyłem to w Sydney w: Auburn, Cabramatta, Punchbowl, Lakemba...
    gdzie wspólne pochodzenie...>super zbliża "
    Lepiej byś pomógł koledze: "Osmanthus" i wytłumaczył, czego nie wolno mu mówić o tobie i tobie podobnych(powyżej w tym wątku on mnie o to pyta), obecnie w AU przy "zachowaniu" wolności skowa oczywiście.
  • 02.07.11, 19:07
    A >Co mam być daltonista ?
    I miałem nie widziec jak w Auburn, Cabramatta, Punchbowl, Lakemba... wspólne pochodzenie na obczyźnie super zbliżało?
  • 02.07.11, 19:18
    Tyle, że nie zbliżało reszty społeczeństwa i nie sprzyjało asymilacji na obczyźnie.
    Wszelkiego rodzaju segregacje (w tym związków partnerskich, tej samej rasy, tego samego koloru skóry) nie zbliża a tylko dzieli...
  • 02.07.11, 21:38
    No i znalazł się następny humanista/liberał z AU. Przecież pisze cały czas, ze tylko tacy tam są prawie wszyscy. Oczywiste, ze nauki ścisłe są nie dla ciebie. I nie wiesz dlaczego w Izraelu jest ciągle rasizm a w krajach chrześcijańskich ma go nie być, choć jest w Piśmie Świętym? Pytam choć exceptionlism nie popieram (ze ktoś jest z wybranego narodu przez Boga).
  • 02.07.11, 23:14
    I see,
    najpierw:
    >bankierzy
    >humaniści/liberałowie
    >żółta
    >Azjata
    >zboczki
    now turns to: >Izrael
    I gdy czytam to wszystko, to już nie tylko ręce i nogi mi opadają, ale też i >cycki opadły mi z wrażenia na keyboard, co skutecznie uniemożliwia mi dalsze pisanie...
    Have a good night, mlody
  • 03.07.11, 02:43
    mysle, ze powinienes przesiasc sie do Tupolewa... w koncu reprezentujesz podobny standard, n'est-ce pas?

• 03.07.11, 04:30
    Dobra, mlody, pochwal nam sie tutaj jaka to scisla nauke reprezentujesz wink
    Aha, scisly umysl to nie jest synonim ciasnego umyslu, wbrew pozorom, ale to mam nadzieje wiesz?
    Co do niemieszania sie, hmmm.... nie wiem czy zauwazyles, w jakim miejscu lezy Polska, zareczam ci, ze przez wieki i liczne wojny mieszanie odbywalo sie jak ta lala wink
    Co do wspolnoty rodaczej, wiesz, jakos blizej mi do wyksztalconego Hindusa/Kanadyjczyka/wstaw cokolwiek, niz polskiego przasnego karczka spod budki z piwem.... albo jesli juz wyzej patrzec, takiego Jaroslawa.

No ale co ja tu bede perly...

--
  • 03.07.11, 10:33
    W końcu zrozumiałem przekaz mlodego: Cale zło tego świata właśnie z tam pochodzi, z >Izraela i za wszystko zło odpowiedzialni są oczywiście...Żydzi? Cykliści pewnie zresztą też.
    A jedynym zbawieniem są >kraje chrześcijańskie , >Bóg, >Pismo Świętei biała rasa. Dlatego też już wiem dlaczego biały nie powinien się >mieszac z >zółtą.
    Co za ksześcijańskie podejście do sprawy.

Zawsze odpowiadam takim ksześcijanom tak: A jak to się stało mlody, proszę mi powiedz bo tego nie mogę zrozumiec dlaczego Bóg wybrał na Swojego Syna, na Mesjasza na Tego, który ma zbawic Świat właśnie Żyda, Izraelczyka, religii wyzwania Mojżeszowego, Tego jak piszesz z >narodu wybranego? Dlaczego?
    Przecież na świecie było w owym czasie i jest tyle religii, tyle narodowości dlaczego wybrał właśnie Żyda? Przecież Zydzi to "be"

Jakoś nigdy nie dostaję odpowiedzi. Jeżeli nie wiesz mlody zapytaj się może swojego Wielkiego Mistrza, któery Cię tak ładnie pokierował. Nie musisz mówic kto nim jest.

Pytam się zawsze tych ksześcian, jak to jest, że macie tyle nienawiści do Żydów i do Tej Religii, a w kościołach modlicie się i mówicie tak... w wierze naszych przodków: Izaaka... Mojżesza...
    A jakiej to religii i narodowości byli Izaak... Mojżesz?

Ostatnio w PL jak zapytałem się jakiej narodowości była Matka Jezusa, to usłyszałem, że była...Polką. Usłyszalem odpowiedz: "jak to jakiej, Matka Boska... Częstochowska musiała byc przecież Polką"
    Nie chciałem się juz pytac więcej jakiej był Ona religii i wyznania, podobnie jak Jej mąż Józef i jeden z kilku Jej synów Jezus.

Ciekawie jest też, jak w kościołach w Polsce czytane jest Pismo Święte i gdzie czyta się... Jezus nauczał w Świątyni. Nie czyta się w Synagodze. Jak by się czytało w Synagodze to ludzie by pomyśleli. Jak to chodził do Synagogi, modlił się i nauczał, to czyżby był wyznania...?
    To i my powinniśmy chodzic i modlic się tak jak Jezus w Synagogach?
    Nie przecież tak nie może byc !

A jeszcze bardziej zabawne bylo, jak niedawno jeszcze ktoś zapytal mi się: "dlaczgo dzisiaj w niedzielę nie poszedłeś do kościoła na mszę świętą, przecież napisane jest w Piśmie Świętym: niedzielę dzień święty święcic ?"

Myślałem, że spadnę z krzesła. Cały czas myślałeł, że w >Piśmie Świętym napisane jest, że dzień święty jest Sabbath.
    Człowiek cały czas się uczy, aż do śmierci i to dzięki takim mądrym ludziom jak mlody i ich Mistrzom...
  • 03.07.11, 11:20
    no, czy mlodemu sie to podoba, czy nie, bedac ochrzczonym i we wspolnocie chrzescijanskiej, jest duchowym Zydem i tyle tongue_out

--
  • 03.07.11, 11:34
    Ha, ha, ha
    nie mów tak , bo chłopak jak się dowie tego, to jeszcze w swojej rozpaczy sobie coś złego zrobi...
    Nie będzie mógł sobie więcej w lustro spojrzec.

• 03.07.11, 11:41
    Nie przejmuj się. Czytam wasze wynurzenia z wieka radością i absolutnie nic mi nie grozi.
  • 03.07.11, 11:54
    Cieszy mnie to.
    Można tak jak pisze luiza >nie karmic troli
    A można się z nich nich śmiac... z ich rasizmu i ksenofobii
  • 03.07.11, 12:23
    mlody,
    zapomniałem się spytac:
    Trolujesz tak w internecie za pieniądze czy dla przyjemności?
    Bo jak za pieniądze to jestem to w stanie zrozumiec. A jeżeli nie, to tylko chyba lekarz psychiatra jest w stanie zrozumiec takich jak ty.
    Naprawdę są różne formy zboczenia.
    Upaja cię to co robisz bardzo i podnieca?
    Osiągasz wtenczas orgazm?
    Hłe, hłe, hłe...
  • 03.07.11, 15:39
    Tak, masz racje. Ja się z tobą zgadzam, ze Palestynę/Gazę powinno się uznać, jak najszybciej jako osobne państwo i zapewnić im wszelka pomoc humanitarna(wszelka pomoc finansowa USA razem z najnowszym wyposażeniem wojskowym). Granic z Egiptem powinna być już teraz otwarta. W końcu oni są potomkami Mojżesza/Semitami-potomkami Shem(ok. 40% Palestyńczyków to chrześcijanie).

PS Shem to najstarszy syn Noah, budowniczy, ówczesny architekt i inżynier. Wysoki, mający proste blond włosy, biała skore oczywiście, proporcjonalny mały nos itd. Jego podobizna jest ciągle w Egipcie, który założył/budował, w formie sławnego posagu. Czyli był zupełnie "podobny" do dzisiejszych semitow, którzy przyjęli swoja nazwę od jego imienia(Shem).
  • 03.07.11, 15:54
    Ciekawe mlody,
    raz piszesz poprawnie po polsku, bardzo poprawnie, a innym razem wręcz tragicznie.
    Albo masz rozdwojenie jazni, albo też nie wczuwasz się dostatecznie do roli, którą grasz.
    Przyłóż się bardziej a wtenczas pewnie i orgazm będziesz miał większy.
    Sorry, ale nie lubię troli. Czuję do nich ochydę i wstręt...
  • 03.07.11, 16:05
    Och rabina nie masz dzisiaj pod ręka i nie możesz go spytać? W AU z twoimi uczuciami to ty możesz ale wiesz?

• 03.07.11, 23:34
    janek_z_sydney napisał:

> Ciekawe mlody,
    > raz piszesz poprawnie po polsku, bardzo poprawnie, a innym razem wręcz tragiczn
    > ie.
    > Albo masz rozdwojenie jazni, albo też nie wczuwasz się dostatecznie do roli, kt
    > órą grasz.

Oooups.... nowe wcielenie kagana?
  • 04.07.11, 03:44
    Mlody umiejetnoscia erystyki nie grzeszy...
    nawet nie raczy odpowiadac na pytania; nudny troll to jednak az przykro czytac.
    A i odpisywac sie nie chce.
    Adieu

--
  • 04.07.11, 16:18
    ... forumowego, Mlodego?

Wprowadza tu wyjatkowy koloryt i rozrywke. I za to mu dzieki.

Wiec czytajcie a jak sie smiejecie to robcie to 'w duchu'. Niektore z Waszych wpisow nie sa wcale lepsze sad. Wyranzi widac ze czlowiek 'ma kregoslup' i wszystko w glowie ulozone.

Kolega Forumowy Mlodego
    SP
  • 04.07.11, 17:29
    SP, Dziękuje za wsparcie i zrozumienie. Nawet nie spodziewałem się ze znajdziesz je dla mnie jak ostro kłóciliśmy się na forum Emigracja swego czasy(nawet nie pamiętam już o co). Dzięki jeszcze raz, Mój Forumowy Kolego.
  • 04.07.11, 04:48
    Mlodemu 747 przypominam ze wedlug § 4 Netykiety tego forum "Niedopuszczalne jest umieszczanie przez uczestników na stronach Forum Gazeta.pl oraz w komentarzach pod artykułami treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, czy też propagujących przemoc."

Forumowiczom pod rozwage podaje opcje niedokarmiania trolli.

Polecam tez przeczytanie watku o zmianach w regulaminie forum jakie beda wprowadzone od 15 lipca: forum.blox.pl/2011/06/Zmiany-w-Regulaminie-Forum-Gazetapl.html

Pozdrawiam
    Luiza-w-Ogrodzie
    Forum AUSTRALIA
  • 04.07.11, 12:06
    zalozyla watek po czym morda w kubel.

A mlody przeciez nic zlego nie napisal, poza twiwerdzeniem ze Palestynczycy to Chrzescijanie (chyba pomylili mu sie z Libanczykami). A tymczasem historia jest przewrotna i Palestynczycy to prawdziwi Zydzi, potomkowie Zydow biblijnych, a Zydzi to "przybledy" znad Wolgi i Donu.
  • 04.07.11, 16:25
  • 04.07.11, 17:43
    Dzięki za poparcie.
  • 04.07.11, 12:38
    Luizo. Powinnaś przeczytać:
    forum.gazeta.pl/forum/w,86543,126501236,126677597,Re_62_Izrael.html
    i przystąpić do akcji. Co napisał to same bzdury, tylko ze o chrześcijan(według ciebie o nich można?).
    Po za tym, nie rozumień dlaczego nazywasz mnie trollem? Przecież ty również nie odpowiadasz na nie uprzejme lub wręcz nie warte dyskusji opinie.
  • 04.07.11, 16:18
    ok mlody,
    Proszę spróbuj przeczytac to w spokoju i zrozumiec.

Bo jak widzę nic nie zrozumiałes. I nie przejmuj się, ja też nie wszysko rozumiem i nie jestem żadnym Alfą czy Omegą, takim co wszystko rozumie i zawsze ma rację.

O Chrześcijanach to ja piszeę z dużej litery i z szacunkiem. a o tych co sieją rasizm, nienawiśc i zło, a którzy uważają się za Chrześcijan piszę bardzo łagodnie: ksześcijanie.
    I nie ważne czy to jest zwykły człowiek, ksiądz czy biskup. Jeżeli sieje zło to należy to potępiac.

Osobiście w swojm życiu Crześcijan to ja spotkałem można policzyc na palcach jednej ręki.
    Bo nie łatwo byc Chrześijaninem, o nie, nie jest to wcale łatwe.

Nie jest łatwe tak jak pisze w Piśmie Świetym, gdy ktoś uderzy cię w policzek nadstawic mu drugi.
    Nie łatwo jest gdy ktoś napluje ci w twarz, wytrzec ją i z pokorą czekac az to zrobi ponownie.
    Nie łatwo jest przebaczyc temu, który wyrządził ci zło i krzywdę.
    Spotkałeś kogoś takiego w swoim życiu?

A wogóle wiara w Boga a Religie to dwie rózne rzeczy.

A to co napisałem, że w Polsce ludzie uważają, że Matka Jezusa była Polką jest bardzo powszechne, zwłaszcza u ludzi w starszym wieku. U mnie w rodzinie np spotkałem się z tym ostatnio. I ani mnie to grzeje ani ziębi. po prostu bawi mnie to i tyle.

Podobnie jak to co napisałem, że ludzie w Polsce powszechnie uważają, że w Piśmie Świetym jest napisane, że to niedziela jest dniem Świętym, który należy święcic.
    I ponownie, ani mnie to grzeje ani ziębi.
    Dla mnie każdy dzień jest święty, niedziela też. I nie namawiam ich wcale, żeby świętowali Sabbath.

I nie są to żadne bzdury, po prostu spotykam sie z tym w PL na codzień.
    I wiem jak jest czytane w kościołach Pismo Święte, bo zdaża mi się uczestniczyc w nabożeństwach religijnych.

I proszę mlody nie wysylaj mnie do jakiegoś Rabina, żebym sie go czegoś pytał
    (>Och rabina nie masz dzisiaj pod ręka i nie możesz go spytać?)
    Jak bedę chciał się czegoś spytac to przyjdzie mi tu bardzo łatwo. "Rabinów" tutaj w PL nie brakuje, prawie kazdy ma jakiegoś "Rabina" u siebie w rodzinie.

Ja też mam w rodzinie, bardzo bliskiej rodzinie takiego "Rabina". Jest on doktorem habilitowanym kierownikiem Katedry UP JPII w Krakowie. Rabinem jest czy księdzem czy to ważne?
    I jak bedę chciał się czegoś dowiedziec o Piśmie Świętym, Jezusie, Jego Matce, i wogóle o Chrześcijaństwie i Religii Rzymskokatolickiej to otrzymam odpowiedz można powiedziedz z pierwszej ręki.

A wogóle mlody dla mnie, gdy ktoś mnie nazywa lub jak ty... uważa za Żyda to nie jest żadna obraza ale zaszczyt, byc tak jak Jezus...Żydem, Izraelczykiem wyznania Mojżeszowego.
    Tylko czy nim jestem lub byc powinienem to już inna sprawa, moja własna.

I bez urazy tym razem.
    Postaraj się to zrozumiec.
    I uszanowac poglądy... rasę, przekonania innych ludzi.
  • 04.07.11, 16:32
    Mrugnij okiem, posmiej sie, pomysl o przyjemnosciach (July 1 - Canada Day, July 04 - Independence Day, July 14 - Bastille day; tylko Au odstaje).

I co z tymi Zydami? Czy nie sadzisz ze bylo by przyjemniej i ciekawiej skoncentrowac sie na Zydowkach? Niektore wygladaja szalowo (vide Golda Meir!).

Powazny forumowicz (sieriozny?)
    SP
  • 04.07.11, 16:41
    Ha, ha, ha,
    sorry trochę mnie poniosło...
    Pewnie znowu "nauczam" i "ewangelizuję" ?
    ...taki już los człowieka...
  • 04.07.11, 16:24
    A juz myslalem ze to woly kraj. Widze w tym brak poszanowania staropolskich tradycji ('wolnoc Tomku w swoim domku') i zwykly zamordyzm. I widze swoje bledy mlodosci: nie trzeba bylo narzekac na komune, bo 'demokracja' nie lepsza. Przynajmniej w tym wydaniu.

A co do tego: "...iż żaden użytkownik nie może identyfikować się wyrażeniem powszechnie uznawanym za wulgarny, ..." ciekawe jak zakwalifikuja moj nick. To bedzie prawdziwy probierz.

Luiza, pomozesz? W imie braterstwa medzy ludzmi dobrej woli?

Zdeprymowany SP
  • 04.07.11, 17:42
    Jóź pisałem tuta:
    forum.gazeta.pl/forum/w,50,126710568,126717628,Re_Tylko_spokojnie_przyjacielu_.html
    Mozna dodać, ze na prezydenta i innych polityków nie koszernych możną nagadać, nawet mocne epitety(bo są to osoby publiczne), ale nie na "wybrańców". Wiec ktoś kiedyś na radio powiedział, ze jak chcesz wiedzieć kto rządzi w Ameryce, to należy zobaczyć, kogo nie wolno obrażać. Fajnie Co? No i dalej, to ich należny obwinąć za obecna sytuacje ekonomiczna, militarna itd tego kraju. To są koszty rządzenia w końcu(jak jest coś OK, to się ich chwali, a jak jest źle to się gani-ostatnio tylko).
  • 04.07.11, 18:57
    Kolego SP, jak ty "Solidarnościowy" jesteś, to może spodoba ci się parę przyśpiewek/piosenek Ślązaków:
    www.youtube.com/watch?v=lvfP4PSH76w&feature=autoplay&list=PL2B1489D0618C3008&index=60&playnext=1
    Pierwsza powinna być "Ruborita" żebyś odrazo poczuł się w domu oczywiście(hahaha), a potem Radio Piekary itd. Powinny się same przełączać(jedna po drugiej). Jak chcesz inna kolejność, to kliknij na tym dolny pasku z wizytówka poszczególnej piosenki. Możesz przesuwać się po tym szlaczku w lewo lub prawo oczywiście.
  • 04.07.11, 21:15
    Jak byś przeoczył. Z najlepszymi Życzeniami:
    www.youtube.com/watch?v=UAAESwUGsaw&feature=autoplay&list=PL2B1489D0618C3008&index=66&playnext=6
  • 04.07.11, 20:35

no kuźwa a jakby tak neta nie było to bym juz wogóle szans na wyjazd nie miała??
  • 05.07.11, 03:19
    Dorota, nie bardzo rozumiem, o co ci chodzi? To w koncu chcesz sie czegos dowiedziec, czy tylko poprzerzucac argumentami?

--
  • 05.07.11, 04:15
    dorotaxxx111 napisała:

> no kuźwa a jakby tak neta nie było to bym juz wogóle szans na wyjazd nie miała?

Hm, dziwna reakcja. Jakby trollowata :o)

Luiza-w-Ogrodzie
    .¸¸><crying(((º>¸¸.·´¯`·.¸¸><crying(((º>¸¸.
    Jak gadać z królikami

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.