Dodaj do ulubionych

Tygodnik Polski w Melbourne

10.02.17, 17:12
Czy jesteście czytelnikami tego czasopisma ?
W najnowszym numerze ukazał się list poparcia Polaków z Australii dla Polskiego Rządu.
Zamierzam do redakcji napisać na ten temat.( Mam odmienne zdanie)
Co o tym myślicie?
Edytor zaawansowany
  • dicksmith 11.02.17, 21:32
    myślimy że jesteś niemądra
  • kan_z_oz 12.02.17, 02:52
    Dlaczego zaraz 'niemadra'?

Moge sobie tylko wyobrazic, ze Tygodnik istnieje, funkcjonuje dla okreslonej grupy odbiorcow popierajacych pewne opcje polityczne w RP.
    Niech sobie wiec beda i popieraja w ramach ogolno-swiatowej mody, ze kazdy glosi co chce i jak chce. Protest bylby moim zdaniem strata czasu.
    Lepiej sie skoncentrowac na tym co sami popieramy, bo jest to duzo bardziej efektywne i tworcze niz probowanie powstrzymywania innych.

Niemniej: "wolnoc Tomku w swoim domku".

W razie czego daj znac jak poszlo.
    --
    Kan_z_oz
  • adria231 12.02.17, 08:40
    Mam już doświadczenie z pisaniem do TP.W czasie jednego z moich pobytów w Australii pozwoliłam sobie napisać,co myślę o nagonce na głupich Polaków,którzy wybrali Kwaśniewskiego na drugą kadencję prezydencką.Był to rok 2000. Bardzo mnie zrugano. Przeżyłam to bez bólu.Przy okazji: W czyim imieniu wypowiada się dicksmith? Odpowiada mi w liczbie mnogiej.
  • lont12 12.02.17, 09:20
    Cuś ci się Adria pomięszało. Tygodnik Polski był anty-michnikowski. Pisywał doń z Polski niejaki Waldemar Łysiak, nie mogli więc cię zrugać za to że nie lubiłaś Kwaśniewskiego.
  • adria231 12.02.17, 15:50
    Przepraszam. Mało precyzyjnie się wypowiedziałam. W Tygodniku Polskim z 15 listopada 2000 roku wydrukowano " Moje trzy grosze", w których wyjaśniłam,dlaczego Polacy wybrali powtórnie i to w pierwszej turze Kwaśniewskiego.Napisałam, dlaczego ja też, jako Polka oddałam głos na tego człowieka. I właśnie dlatego mnie zrugano.
  • adria231 12.02.17, 16:04
    I znowu sorry. Tytuł był "swoje trzy grosze" .Sprawdziłam. Wracając do Polski na pamiątkę przywiozłam sobie kilka kg
    Tygodników. Oprócz tego, że mam inny pogląd na politykę ta gazeta pomogła mi w zorganizowaniu sobie pobytu.Dzięki niej poznałam polskie środowiska, brałam udział w zajęciach polskich klubów ( zajęłam 3 miejsce w grze w tysiąca w st.Albans),nauczyłam się grać w bingo i w "klocki".Nawet przywiozłam do Polski akcesoria do tych gier. Dzięki panu Leszkowi i
    pani Wandzi zwiedziłam Uluru,Gold Cost i jeszcze kilka miejsc. Niestety ,już to biuro nie działa.
  • lont12 16.02.17, 21:19
    Jako Polka wiedz że gdyby Kwaśniewski przyznał się do tytułu magistra nauk politycznych jaki uzyskał w Moskwie, to tych wyborów by nie wygrał. W Polsce do pracy magisterskiej nie podszedł, pomimo uzyskanego absolutorium, bo mu to kolidowało ze studiami w Moskwie. Priorytety!
  • adria231 17.02.17, 08:48
    Skoro wygrał wybory na drugą kadencję, nie było to dla Polaków aż tak ważne. Przecież Wałęsa miał tylko zawodowe wykształcenie, a przecież występował z wykładami w wielu ogólnie szanowanych miejscach. Występował nawet przed połączonymi izbami parlamentu USA. Natomiast obecny prezydent ,doktor prawa podpisując na kolanie, o różnych porach nocy naprędce uchwalane pisowskie ustawy w ciągu półtora roku urzędowania wielokrotnie złamał konstytuję.
    Zarzucał mu to promotor jego pracy doktorskiej, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • lont12 17.02.17, 12:42
    Obecny prezydent Polski jest wysoce inteligentnym (bardzo dobry angielski), świetnie jeżdżącym na nartach (o niebo lepiej niż Obama) człowiekiem... więc o co ci chodzi Dziuniu, bo nie rozumiem. Czyżby o to, że jego żona jest córką poety Juliana Kornhausera? Zagajewski, Kornhauser, Kronhold, i paru jeszcze innych, tworzyli kiedyś w Krakowie, za t.zw. Komuny, poetycką grupę Teraz.
  • adria231 18.02.17, 02:30
    Chyba jasno napisałam, dlaczego obecny prezydent nie jest dobrym prezydentem. Jest może inteligentnym człowiekiem,ma piękną żonę i córkę. dobrze jeździ na nartach.To są zalety każdego celebryty. Od prezydenta wymaga się innych walorów. On jest w pierwszej kolejności chłopcem na posyłki posła Kaczyńskiego.
  • kan_z_oz 18.02.17, 12:57
    No tak, polityka w RP. Jaki zwiazek z Australia? Przepraszam bo sie pogubilam.
    Polityka samej Australii kreci sie glownie wokol US. Z powodu bycia takowej najwierniejszym sojusznikiem od lat.
    Wyglada, ze obecnie sie ten sojusz mocno sie zachwial (NATO i TPP).
    O Polsce i Polakach to tutaj troche jak o pingwinach w Grenlandii. Wiadomo, ze sa ale poza nic wiecej.

--
    Kan_z_oz
  • pjd1 23.07.17, 13:36
    Kan, TP żyje też polskimi sprawami.
    Jak i znaczna część polonii czytujących media polonijne..

--
    świat, w jakim żyjemy
    tworzymy sobie sami...

PJD -
  • adria231 24.01.18, 21:01
    Dłuższy czas nic tu nie pisałam,gdyż dyskusja na tym forum przypomina trochę polskie powiedzenie: mówił dziad do obrazu.....
    Dodam tylko, że TP wydrukował kiedyś moje przemyślenia na temat wyborów prezydenckich w Polsce.Naczelny nawet zachęcał mnie do dalszego udziału w dyskusji.Było to wtedy,gdy powtórnie wybory wygrał Kwaśniewski.Wtedy przebywałam w Melbourne i byłam zbulwersowana podejściem Polaków do tego wydarzenia. Teraz wiem, że wy tam na antypodach nie interesujecie się tym,co się w Polsce dzieje. Wiecie tylko to,co telewizja ojca Rydzyka z Torunia nadaje.
  • lont12 03.02.18, 02:42
    Dziuniu, ty jeszcze tu?

• adria231 14.03.18, 19:38
    Od czasu do czasu zaglądam, co się dzieje na moim wątku.
  • adria231 16.08.18, 20:28
    A czy wiecie, że właśnie w tej chwili leci do Australii prezydent Duda z małżonką i 40 -osobową świtą.
    Sprawdziłam - Tygodnik Polski nic na ten temat nie pisze. W planie ma zakup jakiegoś 30 -letniego złomu w ilości 3sztuki.
    Ma też spotkać się z australijską polonią. Ciekawa jestem, jak odbierzecie to wydarzenie, co na to prasa i telewizja?
  • kan_z_oz 17.08.18, 13:52
    Absolutnie nic. Zakup zlomu do zatopienia. Prasa i TV tez nic.

--
    Kan_z_oz
  • lont12 19.02.17, 00:04
    a ty skąd masz takie wiadomości, Dziuniu? W The Sydney Morning Herald niczego na ten temat nie podają.
  • adria231 19.02.17, 07:59
    Mieszkam w Polsce i wiadomości mam z samego źródła. Czytam różne czaspisma, rozmawiam z ludźmi. Doskonale znam nastroje Polaków, a w szczególności polskich kobiet.
    Wiadomości z Australii mam z wcześniejszych pobytów, z kontaktów telefonicznych i z tamtejszej polskojęzycznej prasy( stąd Tygodnik Polski) .Angielskojęzycznej prasy nie czytam, słabo znam angielski. Gdy chodziłam do szkoły, jedynym obcym językiem był język rosyjski. w liceum dodatkowym językiem była łacina. Dopiero na studiach trochę poznałam angielski ( potrzebny mi był do przetłumaczenia materiałów do pracy magisterskiej). Było to dość dawno. Ponadto bardziej interesują mnie wiadomości z Melbourne, niż z Sydney.W Sydney byłam tylko przez 3 tygodnie w czasie Olimpiady w 2000 roku.
  • adria231 09.03.17, 19:13
    Dziś odbył się szczyt Unii Europejskiej. Jeżeli ten rząd pisowski jest tak dobry, że Tygodnik Polski pisze teksty popierające go
    -dlaczego na wspomnianym zebraniu premierzy wszystkich państw członkowskich stanęli przeciwko polskiemu rządowi? Polska nie ma żadnych sojuszników w Europie. Jak mogą potoczyć się dalsze losy takiego osamotnionego kraju?
  • adria231 10.03.17, 07:09
    Dodam jeszcze komentarz znanego polskiego piłkarza do wczorajszego wydarzenia w Brukseli : Jeżeli drużyna przegrywa mecz wynikiem 27:1, to trener podaje się do dymisji. Dla tych, którzy nadal nie wiedzą, o czym mowa powiem :
    rząd pisowski nie tylko zniechęcił do siebie Polaków, ale i całą Unię Europejską. Jaki będzie ciąg dalszy. Nie chcę być złym prorokiem.Znam jednak motywy i mściwy charakter posła Kaczyńskiego. Następnym krokiem będzie próba wyprowadzenia Polski z UE .
  • lont12 10.03.17, 21:27
    Dziuniu, pomyliłaś fora
  • llww 11.03.17, 01:03
    Nie nastepnym , TW Balbina od zawsze szkodzil Polsce.
  • pjd1 23.07.17, 13:32
    PT zawsze był taki.
    napisać warto, choć nie koniecznie opublikują..

nawet racej nie..

--
    świat, w jakim żyjemy
    tworzymy sobie sami...

PJD -
  • adria231 18.08.18, 18:11
    oko.press/duda-w-australii-zaprasza-polakow-do-kosciola-polonia-protestuje/
    bez komentarza.
  • lont12 19.08.18, 07:37
    Co ty tu za propagandę siejesz, Dziuniu? W Australii nic na ten temat nie podają.

--
    It ain't over until the fat lady sings
  • adria231 19.08.18, 09:36
    Jeżeli nauczono cię czytać ze zrozumieniem, to zauważyłaś " bez komentarza". Specjalnie to napisałam dla ciebie. Do poczytania załączyłam link. Chyba umiesz go znaleźć ?
  • lont12 21.08.18, 00:09
    Polonia w liczbie 40 osób (wliczając w to dzieci) wytrzasnęła skądś te tiszerty i plakaty z napisem "Konstytucja", drukowane w Warszawie.

www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/889533,kod-melbourne-karalne-traktowanie-dzieci

--
    It ain't over until the fat lady sings

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka