co w tym gnieżdzie Makov się dzieje.... Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • zaglądam i zaglądam- dziś widziałam spacerująca sarenkę
    --

a gdyby tak nieba przybliżyć
    • marii51 napisała:
      > zaglądam i zaglądam- dziś widziałam spacerująca sarenkę

Czyzby sarenka spacerowala po gniezdzie? Bo spacerowac to zawsze spacerowala ...
      i to nie jedna, ale co najmniej cztery ...
    • pia.ed
      wiedziałaś jak powiększyć obraz ?
      - bo ja nie zdążyłam wyszukać tej możliwości..

chris.w2 dzięki
      teraz mamy ... film na żywo przyrodniczy i jeszcze co jakiś czas tuz pod gniazdem pojawiają się inni mieszkańcy tego zakątka

• Wszystko powiekszam klikajac na Ctrl i + (plus) , bo literki mam tak male ze je ledwo widze. Probowalam je powiekszyc na stale, ale jak tylko zamkne kompa, to znow sie zmniejszaja.
        Gniazda w Makovie nie probowalam powiekszac, ale moze powieksza sie
        poprzez klikanie w nie, albo klikniecie w "powieksz ekran".
        Zaraz sprobuje ktory sposob dziala ...
        Ja bym to gniazdo chetnie zmniejszyla tak zeby bylo widac sarenki i innych mieszkancow azylu, bo mi ich brakuje.
        • Niestety ... gniazdo sie nie powiekszylo, mimo ze probowalam trzech sposobow uncertain

• Pia,
            Bezposrednio pod obrazem video, calkiem po prawej stronie, masz kwadracik
            ze strzalkami w nim.
            Kliknij w ten kwadracik, masz duzy obraz.
            Klikniesz z powrotem w ten kwadracik, masz znowu maly obraz.
            • dopatrzylam się ze jeden bociek ma noge lewą czerwoną już a prawą jeszcze nadal czarną-
              smignła przed chwilką biegiem pod sosenkami inny bocian, nie z tego gniazda- chyb cwiczy rozbiegi do latania--
              pia
              w powiekszonym ekranie widać bardzo dużo podwórza
              www.makov.cz/?action=webkamera
              --

• przed chwilką podeszła blisko gniazda szara duża gęś - nie wyglądala na dziką - duza - moze w pobliżu jest gospodarstwo jeśli domowe gęsi spacerują....
                --

• znow kroczył bocian wśrod sosenek,a za nim wybiegła sarna i mała sarenka-ale tu ciekawie.... bocianowa nizej nastroszonymi pod brodą piorami straszyła,że jest grożna
                  --

• słuchajcie może być tak,że do forum dostaniemy głośniki i zamiast klkać będziemy mówic i nagrywać--dobre--dobre... a kto zechce posłuchać --odtworzy nasze nagranie i jużsmile
                    --

• kolejna relacja -
                      dziecią drzemią- rodzicow niem, nagle zbliżyla się gęś , nastepnie przebiegły dwie kaczki
                      ( i juz rodzice obydwoje wbiegli na gniazdo,czyli oni są niedaleko ...w razie coś)
                      za chwile mknęły 4 sarenki i kolejne 4 kaczki
                      --

• Marii, ten bocian ktorego widzialas spacerujacego to ojciec albo matka ... Oni maja zwyczaj spacerowac po podworku.
                        A te rozne zwierzaki, to sa z azylu , a nie jakiegos pobliskiego gospodarstwa wink
                        Jestem pewna, ze teren jest ogrodzony.
                        • www.makov.cz/?action=webkamera
                          Teraz już wiem, rodzice nie muszą latać daleko - zbierają pokarm w pobliskim terenie-
                          tak to jest azyl- "karmiczek" tak tam jest napisane, czyli ktoś zajmuje się tą cała zebraną zwierzęco ptakowatą" i innych stworzeń czas od czasu siada na kamerę mucha tak dużasmile
                          --

• Skoro nie wiedzialas, ze to jest AZYL to chyba tez nie wiedzialas, ze bocian i bocianica
                          maja uszkodzone skrzydla, i nigdzie latac nie moga ...
                          To jest cos w rodzaju zoo dla kalekich zwierzat, gdzie przyjezdzaja wycieczki dzieci
                          aby moc ogladac te oswojone ptaki i zwierzeta z bliska ...
                          Wszystkiego dowiedzialam sie otwierajac rozne stronki ... nie tylko ogladajac gniazdo.

Zreszta kiedy jeszcze bylo widac cale podworko to mozna bylo zobaczyc karmik
                          z sianem dla sarenek, a takze miske z woda do picia dla zwierzat, w ktorej czasem pluskaly sie kaczki czy gesi.
                          • Wlasnna przypomnialao mi sie, ze jedna z gesi tak polubila bocianice,
                            ze dotzymywala jej towarzystwa w gniezdzie kiedy ta siedziala na jajach ...

• pia.ed
                              to gniazdo ja niedawno zobaczyłam - zaraz ujęłam je na górze ,
                              bo wprost zafascynowałam się tym co tam się dzieje...
                              to tylko pozory,ze ja mam czas na komputer- a latam tu i tam- i we w to i w tamtą stronę po gazetach po interesujących tematach z psychologii , bo zainteresowanie mi nie mija-
                              także wiele rzeczy mogę nie dostrzec ... i tak to jest...
                              -- sowy zgubiłam sokoły też .. och

jest następny czwarty bociek - leży biedulek a pozostali tak ladnie obok niego siedzą rowniutko

pia.ed znowu zaskoczenie
                                --

• marii51 napisała:
                                  > www.makov.cz/?action=webkamera
                                  > jest następny czwarty bociek - leży biedulek a pozostali tak ladnie obok niego siedzą rowniutko. Znowu zaskoczenie ...

Na innych forach sledzilismy to gniazdo od dwoch albo trzech lat ... wiec wszystko o nim wiemy. A ja na swoja reke jeszcze otwieralam wszystkoco sie dalo po lewej stronie ... Rzeczywiscie jest nowy bociek, chyba mlodszy od innych, bo zamiast czekac na swoja nowa mame, to probuje wybierac jedzenie z dzioba innemu bociankowi..
                                  A ten bocianek go iska, co jest dowodem ze go zakceptowal.
                                  • i jeszcze nowina-
                                    przyleciał młody bocian jest teraz ich 5 razem
                                    jest zdezorientowany- tak niby się cieszy ale probuje do lotu podchwycić się --rodzic uwaznie popatrzył z dołu...ale spoko- pomylsał..--ogladam dalej.. bo za mało jakby miał startu górnego ?
                                    żeby wznieść się
                                    --

• ten piąty został siedzą razem czworo a jeden z tych naszych Makov
                                      zostal tak mocno na brzegu że nie potrafi zmiescic się usiąść- macha - dzibka rozglada sie- juz probował po nicch pojsc -- co dalej?
                                      --

• Marii, w gniezdzie sa tylko cztery mlode bociany ...
                                      a ten najmlodszy nawet nie potrafi jeszcze stac!
                                      Wiec ten probujacy lotu to musi byc jeden z tych trzech starszych ...
                                      bo one potrafia stac, chodzic po gniezdzie i trenuja skrzydla ...

Wg najnowszych wiadomosci, to ten najmlodszy zostal wykluty w inkubatorze
                                      przez opiekunow, z jajka zabranego z gniazda.

marii51 napisała:
                                      > i jeszcze nowina- przyleciał młody bocian jest teraz ich 5 razem
                                      > jest zdezorientowany- tak niby się cieszy ale probuje do lotu podchwycić się --rodzic uwaznie popatrzył z dołu...ale spoko- pomylsał..--ogladam dalej..
                                      > bo za mało jakby miał startu górnego ? żeby wznieść się

Zobaczylam jak najstarszy bocianek, ktory juz probuje unosic sie nad gniazdo,
                                        dzis po raz pierwszy wybral sie do lasu ...
                                        Wlasnie wracal po kladce balansujac skrzydlami.

Inny probuje skrzydel w pozycji siedzacej, i za kazdym razem przewraca sie na dziob.
                                        • "przybysz" tajemniczy co raz lepiej się czuje
                                          to tęż dobra nowina-
                                          wczoraj zobaczyłam obrączki na nóżkach
                                          a nadal jestem podanymi wcześniej wiadomościami za interesowana -aha---
                                          to możliwe,że zobaczyłam jak ten ,który już potrafi samodzielnie opuścić gniazdo --
                                          gdy wrócił to bardzo się wymądrzał --ojej jaki był z siebie dumny-więc to nie był jakiś tam tylko tubylec...wink
                                          -- aha-
                                          wciąż dookoła przybywa gałęzi na brzegach gniazda- pewna byłam, że aż takich wielkich gałęzi to dostarczają im opiekunowie ludzie- aż do dziś.... zrozumiałam ,że boćki całkiem poradnie przynoszą te ogromne gałęzie -dziś właśnie rodzic wniósł w dziobie i układał z żoną układali jak najstaranniej zabezpieczająco--- ile mądrości w tych ptakach----------
                                          wielkie chodzą machają skrzydłami a najmniejsze przybyłe mogłoby spaść

• Najstarszy regularnie mądrzy się i wychodzi?, czy wylatuje na spacer podworkowy- dziś zobaczylam jak wraca do gniazda spowrotem-
                                            rozłozone na całośc skrzydla i piechotką wchodzi do gniazda-
                                            mądrzy się , podskubnie malucha -- "zobacz jaki jestem dorosly"
                                            ---- a dziob czarny ma nadal ? niedobrze zielone żabki lubią czerwone dzioby- inaczej zwiewają przed dziobem czarnymwinkwink
                                            -- drugi doroslejszy rownież ćwiczy podskoki i sporawność rozpiętych skrzydeł

• dwaj starsi rozpoczęli dzis wędrowkę tam i spowrotem;;; do gniazda...
                                              zjeść można poszukać samemu--sam raj--
                                              -- tacy z siebie dumniwink
                                              az korzyscią dla slabeuszka -- zaraz stanie na nozki po lepszym dokarmianiu przez opiekunow

Wg ksiazek napisanych oprzez madrych ludzi, to bocian nigdy nie przestaje rozbudowywac gniazda, tylko jedne sa bardziej pracowite inne mniej ,)
                                                A zaby to luksus ... bocian potrafi zywic cie tez szarancza, konikami polnymi i wszystkim czym mu sie uda zlapac. Widze tez ze bocianki jesza siano.

• Najstarszy pionier zwiadow podworkowego azylu-
                                                  zapowiada sie osonikiem wielkiego sercasmile
                                                  iska cały czas przybysza-
                                                  a dziś - patrzę wraca do gniazda i niesie w dziobku coś-
                                                  pewna byłam że gałazkę -patyk... do poprawki gniazda...

a on wkłada pod dziób siedzącego przybysza kawałek kory --przybysz częstuje się korą delektuje sie i stwierdza ,ze to nie jedzenie-wypuszcza z dzioba-
                                                  -----przeglądałam ..{ na pewno to była kora taka troszkę zwinięta w rulonik-}
                                                  oczywiscie natychmiast zareagował drugi z starszych- chwyta korę-
                                                  ale ten który przyniósł zabiera mu i z powrotem daje przybyszowi.... smile
                                                  --

aha
                                                    przybysz staje na nóżki - nawet macha skrzydełkami - jest dość wysoki- ale słabiutki jeszcze
                                                    --

• Dwoje rodziców na raz przyszło nakarmić swoją czwóreczke- ale podają jedzonko najbliżej siedzącego przybysza--- to jest gest...
                                                    -- Pia
                                                    a może ta przyjażń z przybyłym będzie owocować wspólnym odlotem z jego rodzinką?
                                                    -- zacznie latać i ujawni gdzie mieszkają jego rodzice?

• Marii, jeszcze raz powtarzam, ze to jest RODZINKA tego malego ...
                                                    Wykluty zostal z gniazda podebranego tym kalekim bocianom.
                                                  • Najmlodszy bocianek wykluty zostal oczywiscie w inkubatorze,
                                                    ale z JAJKA podebranego Z TEGO WLASNIE GNIAZDA.
                                                    Poczatkowo bylo 5 jajek , jedno moglo byc niezaplodnione.

• Podobno jajko bylo wziete z gniazda w Makow, ale kiedy dalam na google czeski tekst
                                                    i przetlumaczylam na polski i szwedzki, to nigdzie nie przeczytalam skad zostalo wziete jajko, tylko ze opiekunowie zastanawiali sie, czy mlodego bocianka podrzucic rodzinie w azylu, czy tez na wolnosci ...
                                                    Uwazam, ze slusznie podrzucili go rodzinie ktora mogli obserwowac i w razie czego szybko reagowac...

Jest to mały krok dla człowieka, ale gigantyczny skok dla ludzkości.

To słynne zdanie wypowiedziane przez Neila Armstronga - pierwszego człowieka na księżycu.

U nas tego popołudnia było na odwrót.

Przez co najmniej sto razy, byliśmy podejmowaniu decyzji, czy próbować dodać do naszej najmłodszej gnieździe piskląt gdzieś na tych samych bocianów starych na wolność, czy też lepiej byłoby dla niego pozostać w jednej stacji. Wykluły się w wylęgarni, nigdy nie widział swoich rodziców i jak będą reagować - a oni do niego - to zawsze jest pytanie. Nawet dzisiaj, to nie było łatwe. Każdy, kto widział bociany są w stanie leczyć zagranicznych bociany i pisklęta, prawdopodobnie zrozumieć, wynik nigdy nie jest pewne z góry. Wreszcie, na dzisiejszej dzwonienia "skok wiary", wszystko po południu pod napięciem od odległości i przyglądał się wydaje, że to może wyjść.

Tak mały - i nam, proszę, wszyscy trzymajcie kciuki!
                                                  • 27.06.12, 22:20

http://i43.tinypic.com/335b0bo.gif

Dla przypomnienia - jak gniazdo wygladalo przed przyblizeniem kamerki .
                                                  • 28.06.12, 10:08
                                                    pia.ed no to ja sobie polatalam po roznych ytuube... a tu mam bociana czarnego.. mieszkańca-
                                                    gdyby miał samiczkę , mielibyśmy następną zapewne kamerkę
                                                    a szkoda-- to byłoby interesujące niesamowicie...
                                                    --

• 28.06.12, 12:21
                                                    No to rzeczywiscie sensacja! Niestety w Polsce sa czarne bociany rzadkoscia,
                                                    w Szwecji ich wcale nie ma ... ale sa w Finlandii.
                                                  • Czarne bocki w Polsce? Ale sensacja!
                                                    --
                                                    Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
                                                  • 28.06.12, 15:30
                                                    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/10/Blackstorksmall.JPG/181px-Blackstorksmall.JPG

bocian czarny zwany tez hajstra

tak wygląda z maluszkiem
                                                    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3f/Bocian_czarny.jpg/800px-Bocian_czarny.jpg

nie darowałam musiałam sie dokształcić...
                                                    pl.wikipedia.org/wiki/Bocian_czarny
                                                    --

• 28.06.12, 19:12
                                                    Bocian czarny na filmiku JEST CZESKI, z tego samego gniazda ktore ogladamy ...
                                                    Pewnie znaleziono go kiedy wypadl z gniazda i przywieziono do azylu ...
                                                    Poniewaz jednak nie mial partnerki, to w gniezdzie tym umieszczono pare bialych bocianow ...
                                                  • 28.09.12, 19:53
                                                    ważne,że Makov jest interesujące-- bardzo--- żurawie odlatywaly w poniedzialek zapomnialm napisać przy grzybkach
                                                    --
                                                    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                    Jeśli pragniesz żyć, nie zatrzymuj swego życia dla siebie.
                                                    Ono musi głaskać inne brzegi i nawadniać inne ziemie.
                                                    Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądż Sobą!
                                                    -Michel Quoist-
                                                  • Sarenka stoi tam gdzie normalnie ma zwyczaj lezec ... lize sie po brzuchu, karku i pod ogonem.
                                                    Druga sarenka lezy w glebi. A pamietacie jak te sarenki mialy zwyczaj biegac naokolo?

Chwile popatrzylam i zobaczylam jak ta druga sarenka wskoczyla do gniazda bociana
                                                    i tam jadla galazki. Kiedy w poblizu pojawil sie czarny bocian zeskoczyla z gniazda.

Ta pierwsza najpierw probowala zlizywac ziarenka w koszu dla ptaszkow,
                                                    a potem chciala jesc sloneczniki ... ale ona jak kiedys widzialam, jadla tylko liscie.
                                                    Ziarenka pewnie tez by chciala ale nie potrafi ich wydlubac.

W drugim gniezdzie nic sie nie dzieje ...

www.makov.cz/?action=webkamera2
                                                  • Sarenka zmienila miejsce odpoczynku ... Teraz lezy po drugiej stronie sciezki,
                                                    niemal niewidoczna, wtulona w gniazdo bociana, ktorego teraz rzadko sie widzi w dzien.

Niestety w drugiej kamerce zupelny zastoj ... tylko noca kaczki plywaja w stawku.
                                                  • Zaciekawila mnie sprawa tej ewentualnie kotnej sarny
                                                    no i mam sensacyjna wiadomosc.
                                                    Okazuje sie ze sarna moze byc zaplodniona latem, i wtedy jej ciaza trwa 10 miesiecy.
                                                    Moze byc takze zaplodniona na wiosne, i wtedy ciaza trwa tylko 4 miesiace ...
                                                    Znarazlam to na google wpisujac wyraz SARNA.
                                                    Jesli kogos ta sprawa interesuje i chce wiecej szczegolow,
                                                    to niech poszuka i tu wklei.

> www.makov.cz/?action=webkamera2
                                                  • Rozród

Ciąża u saren zapłodnionych w okresie letniej rui (od połowy lipca do połowy sierpnia) trwa prawie 10 miesięcy, a w przypadku zapłodnienia w listopadzie lub grudniu – 4,5 miesiąca (zimowa ruja występuje u kóz niezapłodnionych w czasie rui letniej). U saren zapłodnionych w lecie przez pierwsze 5 miesięcy występuje zjawisko ciąży przedłużonej (utajonej) polegającej na zahamowaniu rozwoju zarodka w stadium blastuli na okres około 150 dni.

Wykocenie odbywa się w maju lub czerwcu. Samica rodzi w odosobnionym miejscu od 1 do 3 koźląt. Pozostawia je w ukryciu podchodząc do ich kryjówki tylko na czas karmienia. W pierwszych dniach życia koźląt kontakty matki z dziećmi oraz między rodzeństwem są ograniczone do niezbędnego minimum. Relacje rodzinne nasilają się po dołączeniu młodych do stada. Młode zaczynają pobierać pokarm roślinny w drugim tygodniu życia, do 6 tygodnia mają po bokach tułowia po 3 rzędy białych plamek. Koźlęta pozostają przy kozie przez rok, a czasem dłużej. Dojrzałość płciową sarna osiąga w wieku 2 lat.

> pl.wikipedia.org/wiki/Sarna
                                                    >
                                                    > > > www.makov.cz/?action=webkamera
                                                    > >
                                                    > > > www.makov.cz/?action=webkamera2
                                                  • Będziemy oczekiwać ...na małe kożlątko lub kilka,....
                                                    dlatego tak sarenka polizywala siebie- akceptowala swoje ciało do dania nowego życia --ale ,że akurat 150 dni trwa jakby zastój płodu.. to jest dla mnie ciekawostka--ale przyroda wie co czyni...
                                                    Gdzie ona tak prysnęła z azylu? na kawalera? a może jej kawalera przywieżli?--
                                                    bo nie zauważyłam,żeby tu mieszkał jakiś przystojniak rogaty smile
                                                    To nic- ważny efekt...
                                                    --
                                                    -Michel Quoist-
                                                  • Podejrzewam, ze zostala sztucznie zaplodniona ... bo chodzi o to zeby byly male sarenki
                                                    ktore mozna pokazywac odwiedzajacym.
                                                  • oooo..czyli invitro
                                                    -- dobrze że zwierzęta nie muszą podlegać ustawom zabraniającym..
                                                    huurra będziemy mieć możliwość ujrzenia na własne oczy ...
                                                    -- jak zwierzęta opiekują się swoimi narodzonymi
                                                    -Michel Quoist-
                                                  • Nie, to nie nazywa sie in vitro , tylko sztuczne zaplodnienie ...
                                                    Tak jak krowe zapladnia sie sperma pobrana od byka.

Oczywiscie nie mam pewnosci jak te sarny zostaly zaplodnione,
                                                    ale wpuszcznie do azylu jelenia raczej w gre nie wchodzi ...wink

A puszczenie sarenek do lasu aby zostaly zaplodnione jak Bog przykazal
                                                    tez chyba raczej bylo niemozliwe, bo sarenki by juz nigdy nie wrocily do azylu.

Wchodze na obie kamerki kilka razy dziennie i cos szczegonie ciekawego nie moge zobaczyc ...
                                                  • No to nareszcie sie doczekalam ...
                                                    W oczku wodnym pojawily sie cztery kaczki i jedna ges.
                                                    Swiecace oczy okazaly sie nalezec do kota, ktory wiem ze sie kreci w okolicach oczka,
                                                    ale nigdy nie mialam go okazji ogladac ...

• w nocy była kamerka?
                                                    -- to nam nowiny podałaś interesujące-- zerknę teraz --dawno nie byłam tu
                                                    -Michel Quoist-
                                                  • Kamerka nr 2 jest zawsze wlaczona, no i najwazniejsze, ze jest oswietlenie przy kamerce ....
                                                    Przeciez wielokrotnie pisalam, ze ges spi w gniezdzie razem z bocianami,
                                                    albo ze czasem gniazdo jest puste w nocy, i zastanawialam sie,
                                                    gdzie bociany sie podziewaja ...
                                                    Okazalo sie ze w nocy odwiedzja oczko wodne.
                                                  • http://i46.tinypic.com/2rejcm1.jpg
                                                  • dwa są czarne bociany? czy to możliwe?
                                                    --
                                                    -Michel Quoist-
                                                  • znikła czapla samotny krasnal został w pobliżu spaceruje kaczka i gęś a w oddalo cwoczy skrzydła ? czarne a co to za ptak?czapla czy czarny bocian? w dalszym planie stoii para naszych boćków
                                                    --
                                                    -Michel Quoist-
                                                  • Zywych czapli juz od dawna nie ma... nie mam pojecia gdzie sie podzialy.
                                                    Zlikwidowano takze sztuczna czaple...
                                                    W wodzie stoi nie krasnal tylko wodnik, tak napisano na innym forum.

Czarnego bociana nigdy nie bylo przy oczku wodnym,
                                                    wiec go nie moglas widziec...
                                                    A na pierwszej kamerce jest zawsze ten sam czarny bocian, jedyny w calej stanicy.

• Rzeczywiscie o zmroku pojawila sie partnerka czarnego bociana ...
                                                    Ciekawe gdzie spedzila noc? Pod gniazadem czy w gniezdzie?
                                                    Jutro bedziemy te pare podgladac ...

marii51 napisała:
                                                    > dwa są czarne bociany? czy to możliwe?

• Wg informacji i zdjecia zamieszczonego na innym forum
                                                    ten drugi CZARNY bocian jest jeszcze bardzo mlody ...
                                                    wyglada na to ze wymaga opieki,
                                                    nie tylko zapewnienia mu jedzenia i gniazda.

• www.makov.cz/?action=webkamera2
                                                    Wodnik w galotach do kolan zanurzonych -- niestety samotnik .
                                                    Ptactwo wybyło zapewne na porządne śniadanie...

--(dziś w nocy miałam przerwę w spaniu)-
                                                    - widziałam kaczkę zajmującą się pielęgnacją i chyba bociana?
                                                    ---jednak było za ciemno nie rozpoznałam gatunku ...wink
                                                    -Michel Quoist-
                                                  • A prawda, młodziutki bocian, ma czarny dziób i nogi- a dorosły piękne czerwone nogi i dziób-- teraz łatwo rozpoznać, który? .. który..
                                                    czyli nasze pomysły ziściły się- może będzie z nich na wiosnę para?
                                                    --
                                                    -Michel Quoist-
                                                  • marii51 napisała:
                                                    > www.makov.cz/?action=webkamera2

> Ptactwo wybyło zapewne na porządne śniadanie...
                                                    > - widziałam kaczkę zajmującą się pielęgnacją i chyba bociana?
                                                    > ---jednak było za ciemno nie rozpoznałam gatunku
                                                    ...wink

Wydaje mi sie, ze ptactwo je sniadanie bardzo wczesnie ...
                                                    Widzialam kilka zdjec gdzie opiekunowie podaja jedzenie,
                                                    ale mnie nigdy nie udalo sie zobaczyc tego momentu ...
                                                    za dlugo spie.
                                                    Moze widzialas duzego slonecznika pod sciana, wyglada jakby cos czy ktos tam stal,
                                                    ale w dzien widac roznice.

Zwroc uwage na kamien obok Wodnika, tam w nocy ma zwyczaj stac
                                                    jedna z gesi
                                                    bo wydaje mi sie, ze sa dwie .... ta druga plywa.
                                                    No i kaczki sa w oczku ZAWSZE, tylko czasem przykucna przy brzegu ...
                                                    i nagle zaczynaja szalec wszystkie cztery.

Przypomniala mi sie jedna rzecz.
                                                    Oprocz sztucznej czapli w jeziorku byly takze drewniane kaczki,
                                                    ale znikly razem z ta sztuczna ... i tymi zywymi.

• Wydaje mi sie, ze oczko wodne zamarzlo uncertain a woda jest niemal spuszczona ...
                                                    Kaczki byly nad brzegiem, ale nie odwazyly sie zejsc po kamieniach ...

Bocianow czarnych dalej nie widze ....

przejdź do: 1-100 101-120
(101-120)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.