Dodaj do ulubionych

Po co sie pielgrzymuje ...

18.08.12, 09:37
religia.onet.pl/publicystyka,6/pielgrzymka-orgia-i-oboz-w-jednym,47447.html

Pielgrzymkowa dieta - cud

.... Są pielgrzymki piesze, rowerowe, maturzystów i anonimowych alkoholików,
każdy może zorganizować taką wyprawę i zdecydować o jej kształcie.

Ostatnio pojawił się jednak nowy trend, który może budzić kontrowersje - piesza pielgrzymka traktowana jest jak obóz odchudzający. Całodzienna wędrówka, niewielkie posiłki, wszystko to powoduje, że na koniec podróży traci się kilka zbędnych kilogramów. Uczęszczają na nie "turyści religijni" - ludzie, których motywacje nie są w żaden sposób związane z wiarą.

- Razem z przyjaciółkami postanowiłyśmy wybrać się na taki tygodniowy trening. Zdawałyśmy sobie sprawę z tego, że będzie ciężko, ale kilka kilogramów na wadze mniej zrekompensowały niewygody wędrówki. Nie mówię, że nie miałyśmy takich momentów totalnego załamania. Kilka razy chciałyśmy nawet zrezygnować ...

Dla takich osób pielgrzymka to po prostu intensywny, kilkudniowy spacer. Fora internetowe pełne są wskazówek jak przetrwać podróż, aby stracić jak najwięcej zbędnych kilogramów. "Wystarczy jeśli nie będziesz podjadać nic tuczącego, słodyczy, chipsów, ani smażonych potraw – pisze jedna z internautek. Sezon pielgrzymkowy w Polsce zaczyna się na początku sierpnia, temperatury są wysokie, kilkugodzinny marsz może doprowadzić do odwodnienia organizmu. "Proponuję przejść na dietę 1500 kcal... To duży wysiłek dla organizmu i przy okrojonej porcji energii bardzo łatwo o zasłabnięcie" – doradza inna.

Trend ten, w znacznej mierze dotyczy kobiet. Panie doradzają sobie, aby w taką podróż udać się z przyjaciółką, która również jest na diecie. W chwilach zwątpienia to ona wesprze dobrym słowem ...
Edytor zaawansowany
  • tropem_misia1 19.08.12, 11:27
    Trendy powalają na kolana.Nie chcę tego trendu komentować.
    Czasem mam wrażenie,że wszytko wrzucili do jednego tygla i zamieszali i zatracili i umniejszyli i zubożyli.

Mam rodzinę w Częstochowie, więc widziałam nie raz ,nie dwa jak ludzie przemierzali Aleję Najświętszej Marii Panny na kolanach prosząc o wsparcie i pomoc Boga.
    Szacunek czułam.
    --
    -
    Lubię mówić o niczym. Jest to jedyna rzecz, na której trochę się znam.
  • pia.ed 19.08.12, 20:55
    Pielgrzymka pielgrzymce nie rowna ... Przypuszczam ze jesli idzie mlodziez, to wyglada inaczej
    niz jesli jest to pielgrzymka kobiet z Radia Maryja ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.