Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje nasze zdrowie?

30.01.14, 00:37
- Wszczepienie stymulatora serca może kosztować nawet 40 tys. zł.
Leżał u nas pacjent, który trafił do szpitala po raz drugi w ciągu miesiąca,
bo nie wykupił leków.
Nie dlatego, że nie miał pieniędzy. Poczuł się na tyle dobrze, że przestał się leczyć, no i dostał drugiego zawału. Jego leczenie kosztowało w sumie 25 tys. zł.
Kiedy mu to uświadomiłem, był zawstydzony - opowiada prof. Wysocki.

poznan.gazeta.pl/poznan/56,36001,13963196,Zapalenie_pluc__16_tys___rak___150_tys__Cennik_NFZ.html
Obserwuj wątek
    • skuter44 Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 30.01.14, 05:33
      Czy życie ludzkie można wyceniać ceną stymulatora serca ?
      A jeśli już.... to np. w moim przypadku , jeśli przez 54 lata płacę składki do ZUS i mało
      chorowałem to nie uskładałem sobie na kilka takich symulatorów ? A gdzie są te moje składki ?
        • skuter44 Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 30.01.14, 23:23
          Z opowiadania . : Nie mogę dostać się do kardiologa. Już ma wtargnąć tam na silę, ale wtedy kiedy mam migotanie przedsionków. Jak ono skończy się to ..... przestaję panikować. A jak mam stan krytyczny .... jadę na SOR, tam stawiają mnie na nogi. Nigdzie (żaden lekarz) nie prowadzi tak mojej choroby, aby już na tym etapie zrobić ablację. I uratować mnie przed zawałem czy udarem. Jeśli przeżyję zawał to dopiero wtedy , pod presją
          odpowiedzialności za złe leczenie, zrobią mi ten zabieg.

To tak przykładowo.
          • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 30.01.14, 23:35
            Nie wiem czy można uratować przed zawałem czy udarem bo to wg mnie przychodzi niespodziewanie... ale mając lekarza w rodzinie starsza osoba może być częściej kładziona na oddział, by dostawać wzmacniające kroplówki, czy częściej przechodzić rożnego rodzaju badania aby wyłapać pierwsze objawy np. jakiejś infekcji.
            No ale to nie dotyczy "zwykłego zjadacza chleba" ...
            • skuter44 Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 30.01.14, 23:51
              Jest dosyć ścisła relacja miedzy migotaniem przedsionków a zawalami/udarami. Badania wykazały (możesz poczytać o tym w sieci), że ci chorzy mają zawał/udar kilkakrotnie częściej niż pacjenci bez tej choroby.

Inaczej bym tego nie podkreślał.
        • amityr Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 30.01.14, 19:18
          Pan profesor świrgoli. A jak ja chciałem sobie zrobić badanie tętnicy szyjnej ,to mi nie dano skierowania bo nie mam objawów prowadzących już do wylewu albo najlepiej gdybym miał wylew. W NFZ Pani była z kolei był jeszcze bardziej zdziwiona moim rozumowaniem ,że lepiej profilaktycznie zrobić USG niż po tym wydawać tyle pieniędzy na leczenie po urazowe. POwiedziała ,ze jakby każdy pacjent chciał sobie zrobić badanie tętnicy szyjnej to by NFZ zbankrutował.,czy coś w tym rodzaju. Rozpacz i śmiech pozostaje.
          --
          http://i44.tinypic.com/28wcnci.gif
            • marii51 Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 30.01.14, 20:18
              Szpitale w Polsce nie będą straszyć chorych zestawieniami finansowymi, ale już wkrótce Polacy będą mogli sami sprawdzić, ile państwo wydało na ich leczenie. System informacji medycznej ma obowiązywać od 2014 roku. Każdy obywatel dostanie Internetowe Konto Pacjenta, na którym znajdą się szczegółowe informacje o przebytych chorobach, operacjach, a nawet udziale w badaniach klinicznych.

Na razie część informacji można zrewidować po zalogowaniu się do systemu "Zdrowotny System Pacjenta" na stronach Funduszu.
          • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 30.01.14, 22:46

... lepiej profilaktycznie zrobić USG niż po tym wydawać tyle pieniędzy
            na leczenie pourazowe. Powiedziała ,ze jakby każdy pacjent chciał sobie zrobić badanie tętnicy szyjnej to by NFZ zbankrutował, czy coś w tym rodzaju. Rozpacz i śmiech pozostaje.

Amityr, pani z NFZ miała racje ... Ty chciałeś "tylko" zrobić badanie tętnicy szyjnej,
            a inny pacjent chciałby innego, droższego badania ... bo jego sąsiad na coś choruje,
            i pacjent się przestraszył - choć żadnych objawów nie ma ...

Rozumiem, ze Ty rzadko chodzisz do lekarza, ale za to inni chodzą 10 razy
            częściej, i z nawiązką wykorzystują Twoje i innych pieniądze, bo swoje
            już dawno "przejedli" ...
            • amityr Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 31.01.14, 09:49
              Dziecko drogie. Jak pomyślisz to całkiem rozsądnie napiszesz ale tym razem to lepiej żebyś nic nie pisała. Jak nie wiesz co to profilaktyka i ile kosztuje w porównaniu z leczeniem to straszne. A na dodatek ci powiem ,że takie badania profilaktyczne nie wykonuje się też ad hoc ,lecz muszą być spełnione pewne warunki,wiek ,uwarunkowania ,rozmowa kwalifikacyjna itd. Czy o wszystkim mam pisać ci kawa na ławę.
              --
              • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 31.01.14, 13:59
                Amityr napisał:
                ... takie badania profilaktyczne nie wykonuje się też ad hoc,
                lecz muszą być spełnione pewne warunki:
                wiek ,uwarunkowania ,rozmowa kwalifikacyjna itd.

Wiem doskonale co to jest profilaktyka ... bo właśnie na profilaktykę
                stawia sie w Szwecji. Zapisuje sie na receptę pływanie, ćwiczenia na siłowni,
                walczy z paleniem papierosów i alkoholem, robi wszystko aby pacjenci
                utrzymywali dobra kondycję fizyczną.

Co by się stało, gdybyś już w poprzednim poście napisał, ze odmówiono Ci badan
                które były gruntownie umotywowane? Czy zawsze przy Twoich postach
                trzeba się domyślać?
                  • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 31.01.14, 20:06
                    amityr napisał:
                    > Oj ta ,oj ta. Będę pisał szerzej.

Szerzej nie musisz, tylko dokładniej, bo ja się lubię czepiać ...

Jesteś dziś w dobrym humorze, to poproszę Cie o maleńką przysługę.
                    W zdaniach złożonych, a także miedzy dwoma zdaniami pojedynczymi,
                    staraj się stawiać przecinki tak jak ja i inna ulubiona przez Ciebie pani ...
                    czyli natychmiast po wyrazie, nie robiąc pauzy. OK?
                    Jeśli spełnisz moja prośbę, to będę najszczęśliwszą istotą na świecie.
                    • amityr Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 31.01.14, 21:47
                      Aaaaaaaaa to ja nie stawiam ? Mnie się wydaje ,że za dużo nawet tych przecinków.
                      Teraz napiszę zdanie , ty mi napisz,czy ja właściwie postawiłem w tym zdaniu przecinki ,a może jednak nie prawidłowo,co ty na to Wielce Szanowna pia.ed.
                      --
                      • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 31.01.14, 23:23
                        Reguła jest taka, ze można sobie darować postawienie przecinka, jeśli zdanie byłoby przez to zbyt "poszatkowane" i stałoby się mniej czytelne. Tylko ze mnie nie o to chodziło.

Nie o ilość przecinków, tylko o ich ustawienie po wyrazie ...
                        Lepiej już nie potrafię wytłumaczyć ... a najgorzej ze nie potrafię znalezc
                        polskich odpowiedników do szwedzkich fachowych slow,
                        które mam zakodowane w głowie.

Najlepiej Ci wytlumacze wklejajac dwa teksty. Jeden ktory niezbyt mi sie
                        podoba czyli Twoj. Pod spodem ten sam, ale z grubsza poprawiony.

amityr napisał:

Aaaaaa to ja nie stawiam ? Mnie się wydaje ,że za dużo nawet tych przecinków.
                        Teraz napiszę zdanie , ty mi napisz,czy ja właściwie postawiłem
                        w tym zdaniu przecinki ,a może jednak nie prawidłowo,co ty na to Wielce Szanowna pia.ed.

"Aaaaa, to ja nie stawiam ? Mnie się wydaje, że za dużo nawet tych przecinków.
                        Teraz napiszę zdanie, ty mi napisz, czy ja właściwie postawiłem
                        w tym zdaniu przecinki, a może jednak nieprawidłowo ..."

Wpisałam prawidłowo postawione przecinki tłustym drukiem,
                        ale niezbyt to widać, uncertain może lepiej będzie po wysłaniu.
      • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 31.01.14, 23:43
        amityr napisał:

> Czepialska pia.ed nie opowiedziała

Czepialska pia.ed ma także inne sprawy na głowie,
        wiec odeszła na jakiś czas od komputera ...

Widze, ze te prawidłowo postawione przecinki niezbyt widać,
        tutaj wyraźniej można zobaczyć jak sie prawidłowo pisze:
        nie robi sie żadnej przerwy miedzy ostatnia litera wyrazu, a przecinkiem.

Aaaaaaa, to ...
        wydaje, że
        zdanie, ty ...
        napisz, czy ...
        przecinki, a może ...

"Aaaaa, to ja nie stawiam ? Mnie się wydaje, że za dużo nawet tych przecinków.
        Teraz napiszę zdanie, ty mi napisz, czy ja właściwie postawiłemw tym zdaniu przecinki, a może jednak nieprawidłowo ..."

• pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 01.02.14, 11:31
            amityr napisał:

> Nie stawiam przecinka przed ,tobo podobnież się jednak nie stawia.

Jeszcze raz powtarzam, ze nie chodzi mi o zasady stawiania przecinków w zdaniach, bo dobrze sobie z tym radzisz ... a ja nie mam zwyczaju przesadzać w takich sprawach, wiec to jest OK.
            Wiec jeszcze raz Ci wytłumaczę o co chodzi, bo jestem bardzo cierpliwa.

Kiedy piszesz WYRAZ po którym chcesz postawić przecinek,
            to po ostatniej LITERCE wyrazu NIE naciskasz na ten długi KLAWISZ służący do robienia odstępów miedzy wyrazami, tylko NAJPIERW wpisujesz PRZECINEK,
            a dopiero potem naciskasz na klawisz ...

Wizualnie ma to wyglądać tak:
            Zosia nie przeszła do następnej klasy, bo sie nie uczyła.

A nie tak:
            Zosia nie przeszła do następnej klasy , bo się nie uczyła.
            • amityr Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 01.02.14, 16:14
              Nie, to ja wiem ale jak myślę co piszę i jeszcze myślę o Tobie, że za chwile napiszę przecinek za blisko albo za daleko, to dostaje skurczu wału pod paznokciowego. Nie wiem co to za choroba mi wlazła. Ty pia wprowadzisz mnie w jakąś chorobę. Już dostałem stresa. Jestem człowiekiem bardzo wrażliwym, a z wrodzonej skromności nie dodam na co. Hehehe
              --
              • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 01.02.14, 19:25
                amityr napisał:
                > Nie, to ja wiem, ale jak myślę co piszę i jeszcze myślę o Tobie, że za chwile napiszę przecinek za blisko albo za daleko, to dostaje skurczu wału pod paznokciowego.

Spokojnie, spokojnie ... Przecież tych przecinków tak dużo nie dajesz,
                wiec najpierw napisz co myślisz, a potem popraw ...
                Mnie to idzie automatycznie, a tez przedtem nie wiedziałam.

Kiedyś podkreślił mi to szwedzki system biurowy (na czerwono), a ja zastanawiałam się o co mu chodzi, bo przecież błędu ortograficznego nie zrobiłam ... no i w końcu do mnie dotarło.

Nigdy nie chodziłam na kurs maszynopisania, a tam takich rzeczy uczą. Oczywiście możną się nauczyć samemu, gdy pracuje się w biurze, i jest się zmuszonym pisać pisma urzędowe, bo osobista sekretarka właśnie poszła na urlop.

Spróbuj kilka razy wg schematu:
                xxxxx, pauza xxxxx, w czym xxxxx oznacza "wyraz";
                moze tez byc amityr, pauza amityr pauza ...
                • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 01.02.14, 19:39
                  ... dostaję skurczu wału pod paznokciowego.

O rożnych wałach slyszalam, ale nigdy o pod paznokciowym.
                  Co to jest takiego?

PS. Zauważyłam, że kropkę stawiasz prawidłowo,
                  pytajnik mam nadzieję że też,
                  wiec skąd ten problem z przecinkiem?

• pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 01.02.14, 21:37
                      amityr napisał:

> Zauważyłem, ze Ty z kolei za krótko trzymasz pod opuszkiem palca "polskie litery"
                      i nie wszędzie są kropki i laseczki np. przy a-ą,e-ę

Żebyś Ty wiedział, jak ja się meczę dla Twojej i super.222 przyjemności ...
                      Nie mam zainstalowanych "polskich liter", wiec wbijam ręcznie
                      kiedy korektor podkreśli je na czerwono ... A jeśli nie podkreśli, a słowo straciłoby swoja czytelność, to dopiero mam robotę! Kopiuje literki z innych wyrazów i wklejam.

> Odrobiłem lekcję ?

Znalazłam błąd, i jako wzorowa nauczycielka od razu go poprawiłam ...
                        • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 02.02.14, 00:46
                          amityr napisał:

> No to szczerze powiem o Boże. Daj sobie na luz. Bardzo dużo ludzi a szczególnie
                          > młodzi i na komórach piszą bez polskich liter.

Ciesze sie, ze ktoś dba żebym sie zbyt nie zamęczała ... bo rzeczywiście taka ciągła poprawa zajmuje dużo czasu.
                            • amityr Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 02.02.14, 10:34
                              Jeszcze jedno na temat kropki i przecinka. Napisała taka na pewno znana ci dziewczynka irsilka:

Kropka na początku zdania

Dodaj do ulubionych
                              Odpowiedz cytując Odpowiedz
                              lub też znak zapytania.
                              jak takie widzę wpisy,
                              od razu się rozbrajam.
                              Polonistka ze szkoły mi się przypomina,
                              mówiąc, że to niechlujstwo internetowe,
                              a jaka przy tym jej minabig_grin

Autor: irsila ☺ 31.01.14, 09:51

• pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 02.02.14, 11:20
                                amityr napisał:

> Jeszcze jedno na temat kropki i przecinka.
                                Napisała taka na pewno znana Ci dziewczynka irsilka:

Kropka na początku zdania
                                lub też znak zapytania.
                                jak takie widzę wpisy,
                                od razu się rozbrajam.
                                Polonistka ze szkoły mi się przypomina,
                                mówiąc, że to niechlujstwo internetowe,
                                a jaka przy tym jej mina
                                wink

Autor: irsila ☺ 31.01.14, 09:51
                              • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 02.02.14, 11:26
                                CZY IRSILKA NIE ZOSTALA CZASEM ZAINSPIROWANA NASZYMI LEKCJAMI JEZYKA POLAKIEGO, AMITYR?

amityr napisał:
                                > Jeszcze jedno na temat kropki i przecinka. Napisała taka na pewno znana ci dzie
                                > wczynka irsilka:
                                >
                                > Kropka na początku zdania
                                >
                                > Dodaj do ulubionych
                                > Odpowiedz cytując Odpowiedz
                                > lub też znak zapytania.
                                > jak takie widzę wpisy,
                                > od razu się rozbrajam.
                                > Polonistka ze szkoły mi się przypomina,
                                > mówiąc, że to niechlujstwo internetowe,
                                > a jaka przy tym jej minabig_grin
                                > Autor: irsila ☺ 31.01.14, 09:51

>
                                > http://i44.tinypic.com/28wcnci.gif
    • amityr Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 03.02.14, 10:03
      Proszę uprzejmi.
      forum.gazeta.pl/forum/f,132062,Emerytura_na_wesolo.html
      Tak na marginesie,to u ciebie przecinki są za blisko lewej strony. Powinny być po środku. Kropka o jeden przystanek powinna być oddalona od następnego zdania.
      --
      • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 03.02.14, 12:05
        Amityr, zartujesz??? Zobacz ten tekst, a jak nie wierzysz "Wyborczej"
        to wez pierwsza lepsza ksiazke ... jesli masz jakas w domu ... wink

Mozesz tez zobaczyc wpisy super222, ona tez pisze przecinek zaraz po wyrazie,
        potem robi pauze i wpisuje nastepny wyraz.

Odkryte pole znaku wodnego, wprowadzenie farby opalizującej i ulepszone zabezpieczenie recto-verso - to najważniejsze zmiany w wyglądzie polskich banknotów. NBP właśnie je zaprezentował
        Proszę spojrzeć na jakikolwiek polski banknot, jaki mają państwo w portfelu. Każdy z nich zaprojektował Andrzej Heidrich. W wersji, którą oglądacie, używany ich od 1995 roku, czyli od denominacji. Zmiany, które właśnie przeprowadza NBP, nie będą dotyczyć projektu banknotów. Poza jednym szczegółem.

Read more: wyborcza.biz/biznes/1,100896,14659640,Wiemy_jak_beda_wygladac_nowe__lepiej_zabezpieczone.html#ixzz2sFuRV0y3

• pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 03.02.14, 12:22
            Nie mam polskiego Wordu ... wiec nie moge nic na ten temat powiedziec.
            Ale szwedzki Word reaguje ... a zasady pisania kropki, przecinka
            czy srednika sa identyczne.
            Natomiast wielokropek, jak widac, pisze sie po zrobieniu pauzy ...
            • super.222 Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 03.02.14, 12:50
              Pia.ed ...

zwracam się do Ciebie z apelem *szanuj swoje zdrowie*
              - co będzie zgodne z tytułem wątku. Zauważyłam dyskusję
              już wczoraj - masz rację, ale naszej pytii nie przekonasz.

Po znakach: >>> . , ; ! ? - robimy odstęp !!!
              • super.222 Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 03.02.14, 13:00
                Te znaki wpisywane są na końcu wyrazów bez odstępów.

Np.: Jest zimno, ale idę na spacer. Zabiorę psa. @Amityra nie zabiorę.
                Niech sobie chodzi sam, albo z sąsiadką.

Obecność kropki pośrodku zauważyłam w niektórych tekstach
                już dawno temu. Przykro o tym pisać, ale tego rodzaju dziwolągi
                zawierają teksty pisane nawet w tzw. literackich wypocinach.
                Nie reaguję, bo przecież miłe mi jest życie ... w sieci ...
              • pia.ed Re: Ile kosztuje nasze zdrowie? 03.02.14, 13:02
                Oczywiście robimy odstęp po znakach , ale nie przed znakami ...
                Moze wlasnie z tym mu sie poplątało?
                Amityr zaczal to juz pojmowac i nagle wyskoczyl z WORDEN,
                w ktorym nie mam mozliwosci sprawdzic, bo nie mam go zainstalowanego.

PS. Dziękuję za troskę o moje zdrowie. Trzymaj się!

super.222 napisała:
                > Pia.ed ...
                >
                > zwracam się do Ciebie z apelem *szanuj swoje zdrowie*
                > - co będzie zgodne z tytułem wątku. Zauważyłam dyskusję
                > już wczoraj - masz rację, ale naszej pytii nie przekonasz.
                >
                > Po znakach: >>> . , ; ! ? - robimy odstęp !!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka