Dodaj do ulubionych

bociany krajowe i zagraniczne

29.03.17, 19:25
pierwsze jajko w Zastawkach
www.bocianzastawki.4-motion.pl/
Obserwuj wątek
                • pia.ed W Makov sa juz CZTERY jajka 02.04.17, 11:29

Mozesz je zobaczyc cofajac sie na nagraniu. Cofnelam sie do godz. 09 40 i je zobaczylam... ale byly juz co najmniej godzine wczesniej. Gniazdo jest teraz pokazywane z gory, choc moze nie caly czas ...

marii51 napisała:

W Makov nie wiem czy już są jajka?

> www.makov.cz/?action=webkamera
                      • marii51 Re: W Makov sa juz CZTERY jajka 04.04.17, 14:41
                        ale ona tak stała z lekko rozwartymi skrzydłami ,
                        gdy już tam po swojemu te jajka poukladała dziobem
                        --siadając umościła się najpierw ciałem i zamknęła na ostatni guzik skrzydłami:
                        tak dba o ciepło najwyższej wagi wysiadując // prawda?
                        • pia.ed W Makov jest juz 5 jaj ... 04.04.17, 14:53

Cofnelam sie na nagraniu o 1,35 godziny i dlugo pokazywali widok z gory na gniazdo...
                          Szybko znalazlam chwile, kiedy ktorys z bocianow przewracal wlasnie jajka.

www.makov.cz/?action=webkamera
                          .
                                • super.222 Re: A w Ustroniu ... 05.04.17, 10:37
                                  >>ależ zaniedbane to gniazdo ...<< stwierdziłaś Marii big_grin

To przez brak *pani domu*. Stoją same *chłopy* i medytują,
                                  który z nich ma opuścić gniazdo. Sytuacja jest nieciekawa,
                                  a ja ją obserwuję. big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin

PS. Po czy poznaje się, że bocian jest rodzaju męskiego,
                                  lub żeńskiego ? Słowo daję - nie wiem.
                                  O tym, że w gnieździe są dwa bociany r.m. dowiaduję się
                                  z komunikatu kamerki, i jak do tej chwili brak jest informacji,
                                  że pojawiła się bocianka. Żadna nie przyleci jeżeli ma być
                                  narażona na zaloty obydwu ... big_grin
                                  • pia.ed Re: A w Ustroniu ... 05.04.17, 19:25
                                    super.222 napisała:

> PS. Po czy poznaje się, że bocian jest rodzaju męskiego,
                                    > lub żeńskiego ? Słowo daję - nie wiem.

Robi sie tak samo jak ze wszystkimi ptakami: zaglada sie pod ogon ...

.
                                        • super.222 Re: A w Ustroniu ... 07.04.17, 17:56

A ja myślę, że są jakieś cechy odróżniające osobnika rodzaju męskiego
                                          i żeńskiego. Bez żartów - nikt by się do gniazda nie wdrapywał żeby
                                          zaglądać ptakom pod ogonem.
                                          Bardziej mi przemawia wersja, że bociany obserwowane są w locie
                                          i fotografowane *od dołu*. Jak taki bocian leci to widać wyraźnie:
                                          czy ma jaja, czy nie ma. Samica - wiadomo - w tym miejscu ma jakąś
                                          dziurkę. Ale nadal uważam też, że samiec od samicy musi się czymś
                                          odróżniać - poza tymi jajami rzecz jasna - np. on ma dłuższy dziób,
                                          albo dłuższe nogi, albo większe nogi, albo mniej upierzenia. Samica
                                          więcej piórek, bo musi wysiadywać jaka.

Widzisz więc, że sprawa jest interesująca i warto się nad nią chwilę
                                          zastanowić.
                                          http://www.fotoplatforma.pl/foto_galeria/4192_Kopia-bocian.jpg

• pia.ed Re: A w Ustroniu ... 07.04.17, 18:26

super.222 napisała:

> ...bociany obserwowane są w locie i fotografowane *od dołu*. Jak taki bocian leci
                                            to widać wyraźnie: czy ma jaja, czy nie ma...

Na ten temat nic nie czytalam, ale bardzo watpie by samce ptakow
                                            byly pod tym wzgledem podobne do psow, ktore maja wszystko na wierzchu ...
                                            Samica ma na pewno otwor, ten sam ktorym znosi jajka ...bo samiec musi je zaplodnic
                                            zanim jeszcze obrosly skorupka...

Samiec od samicy rozni sie wzrostem i ciezarem, po prostu potezniej wyglada,
                                            moze po tym sie je rozpoznaje? Pamietam, ze na forum bocianow w Szczecinie
                                            od razu rozpoznawano kto pierwszy wrocil, bo samiec i samica mieli jakies znaki szczegolne.
                                            Albo akurat te bociany mialy obraczki i przez lupe mozna bylo je z daleka zidentyfikowac?

> Widzisz więc, że sprawa jest interesująca i warto się nad nią chwilę zastanowić.

Jestem tego samego zdania ... Moze jak na google wpisze sie
                                            wlasciwie postawione pytanie, to dostanie sie odpowiedz?

> http://www.fotoplatforma.pl/foto_galeria/4192_Kopia-bocian.jpg
                                            >
        • pia.ed Holenderskie bociany ... 19.05.17, 20:32

Z pieciu zniesionych jaj sa w tej chwili tylko dwa bocianki.
          Co sie stalo nie wiem, bo nie sledzilam.

Obejrzyjcie filmiki z 19 maja.
          Pierwszy z godz. 10:01, drugi z godz. 11:02.
          Obiecuje, ze nie bedziecie zalowac tongue_out

www.vogelbescherming.nl/beleefdelente/ooievaarhttps://www.vogelbescherming.nl/beleefdelente/filmpjes/bekijken/?&clip=1161

www.vogelbescherming.nl/beleefdelente/filmpjes/bekijken/?&clip=1162

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka