Dodaj do ulubionych

Wojsko Siły zbrojne przed 15 sierpnia

14.08.17, 07:25
O jutrzejszym dniu jeszcze chwilka czasu jest..a
~~~~~~~~~~~~
/Wojsko odmówiło ratowania śmiertelnie zagrożonych dzieci w Suszku????To nie mieści się w głowie!!! Wojsko zawsze pomagało w czasie klęsk żywiołowych, nawet w mniej dramatycznych sytuacjach.Kto odmówił pomocy 140 dzieciom- na wezwanie strażaków??Strażacy nie wzywaliby wojska gdyby sytuacja nie była dramatyczna!!!!!!! Kto wydał taki rozkaz???Dlaczego???Bali się lecieć w burzy??? Ona trwała krótko a dzieci nie miały pomocy 5 godzin bo tyle czasu przedzierali się się do nich strażacy i mieszkańcy okolicznych wsi - na piechotę przez zwalone drzewa!!!!!Wojsko było tam bardzo potrzebne - śmigłowce,ratownicy,pontony.Czy my w ogóle mamy jeszcze wojsko????? O jakiej pomocy i jakich służb mówiła Pani Premier??

Robert Fonte Roldan udostępnił link w grupie Wspieram prof. Andrzeja Rzeplińskiego.
12 godz. ·

Macierewicz zabronił żołnierzom pomagać dzieciom po nawałnicy? "Minister odmówił. Żołnierze dostali rozkaz i koniec"
POLITYCZEK.PL

Edytor zaawansowany
 • marii51 14.08.17, 07:34
  Nawet Jutrzejszy dzień stał się wielkim nieporozumieniem
  Doszło do kolejnej próby obniżenia znaczenia
  nadzoru przez PREZYDENTA Siił Zbrojnych...
  a nie wyrażenie zgody min Macierewicza
  wybranych przez PREZYDENTA wojskowych na nominacje generalskie
  SKOŃCZYŁO SIĘ USTĘPSTWEM .BO.
  PREZYDENT PRZENIÓŚŁ TĘ WAŻNĄ UROCZYSTOŚĆ NA 11 LISTOPADA..
 • marii51 15.08.17, 12:05
  http://kwiatyonline.com.pl/225-461-thickbox_default/bukiet-biale-roze.jpg
  OJCZYZNO BĄDZ ZNOWU WOLNOŚCIĄ
  TYLE LUDZI ZA CIEBIE UMARŁO W WOJNACH W POŻOGACH
  A TY TERAZ TAKA ZNOWU JESTEŚ ZNIEWOLONA...
  BĄDZ JAK NAJSZYBCIEJ ZNÓW NASZA WOLNOŚCIĄ PACHNĄCĄ
 • marii51 15.08.17, 14:07
  Prezydent wprost grzmiał i nieprzywłaszczaniu wojska

  Zapewnił, że jako zwierzchnik sił zbrojnych ma "wolę współdziałania". - Rozumiem funkcję najwyższego zwierzchnika sił zbrojnych. Jestem przekonany, że moim obowiązkiem jest stać na straży wartości - podkreślił. - Staram się tę rolę wypełniać jak najlepiej. Będę to czynił przez całą swoją służbę - dodał.
 • marii51 15.08.17, 14:08
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22233471,to-nie-jest-niczyja-armia-prywatna-prezydent-duda-grzmi-na.html#MT
 • marii51 16.08.17, 12:07
  jeszcze motywaxje święta....
  ponoć żołnierze specjalnie na święto Marki Boskiej zielnej..
  tzn dowodzacy wybrali ten dzień na Zwycięśtwo...
  i stał się od tego Dnia cud nad Wisłą...
  tworzy się nowa historia
  tak zaplanowali rzecywiście przed wyborami--
  wspominał JK ŻE ZMIENIMY HISTORIĘ..I TAK JEST
  oko.press/duda-bitwa-warszawska-1920-r-zostala-specjalnie-zaplanowana-swieto-matki-boskiej-zielnej-historyczna-bzdura-intencji-narodowo-katolickiej/
 • marii51 13.08.18, 14:22
  JAK będzie w tym roku? bo trafilam na rok 2017 ..
 • marii51 13.08.18, 19:51
  W środę na Wisłostradzie odbędzie się defilada z okazji święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W związku z defiladą kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na Wisłostradzie i w jej okolicach przez kilka dni. Oprócz wyłączenia arterii, wydarzenie wymusi czasowe zamknięcia mostów – także dla pieszych i rowerzystów – oraz kilkunastu ulic poprzecznych, łączących się z Wisłostradą.

  Wojciechowicz powiedział, że „Święto Wojska Polskiego, to dla każdego Polaka bardzo ważne wydarzenie, szczególnie w takim roku jak obecny, czyli w stulecie odzyskania niepodległości”. Ale „cena jaka płacą warszawiacy, przy okazji defilady, wydaje się za duża”.
 • marii51 13.08.18, 20:12
  W Stolicy święto wiesci24.pl/2018/08/13/to-bizantyjskie-obchody-kandydat-na-prezydenta-ostro-o-obchodach-dnia-wojska-polskiego/
 • marii51 15.08.18, 09:55
  egoroczna defilada ma mieć największy jak do tej pory rozmach i wcale nie odbywa się przed pomnikiem Piłsudskiego, ale na Wisłostradzie. Nie tak miało być?

  Politycy używają argumentu, że to z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Ale to chybione uzasadnienie. Nie ważne jak wielka jest defilada - ważne, żeby uczcić święto.

  Szef MON Mariusz Błaszczak mówił, że defilada służy "poczuciu dumy, że jesteśmy Polakami". Pan nie czuje dumny z powodu defilady?

  Muszę podziwiać defiladę, żeby czuć dumę z bycia Polakiem?

  Może jak pan będzie ją oglądał, to dumy będzie więcej?

  Nie muszę się utwierdzać w tej dumie. Dumy to może brakuje dzisiaj politykom, którzy organizują tak wielką defiladę.

  Ponad 100 samolotów i śmigłowców, ponad tysiąc żołnierzy, 900 rekonstruktorów, ponad 200 jednostek sprzętu wojskowego, myśliwce, samoloty dla VIP-ów… może jest się czym chwalić?

  Jeśli mi pan mówi, że będziemy się chwalić samolotami dla VIP-ów, to traktuję to jako dowcip.

  Na serio: jeden samolot dla VIP-ów, stary radziecki Tu-154M, rozbił się w Smoleńsku i zginął prezydent z dowódcami armii - pana przyjaciółmi. Nowe samoloty dla przywódców państwa to jednak jest powód do zadowolenia, a może i nawet dumy.

  Jest. Ale czy prezydent USA Donald Trump wysyła swój Air Force One na jakąś paradę wojskową? Nie. My jednak nie mamy czego innego pokazywać, tylko samolot pasażerski dla VIP-ów.

  Na defiladzie nie pokażemy nic z naszego nowego potencjału bojowego. Od lat patrzymy na to samo. Bez sensu jest ściągać muzealne śmigłowce Kaman z fregat, bo nie ma się czym chwalić. Panowie, którzy decydują, co poleci, pokażą wszystko, co mają na stanie. To jednak nie ma sensu.

  Bo?

  Defiladę będą obserwować m.in. attaché wojskowi z innych krajów. Oni znają się na uzbrojeniu. Będą oglądać te stare śmigłowce, które nie mają żadnego potencjału.

  MON powinno część tego sprzętu schować w tunelu Wisłostrady, a nie paradować nim?

  Część sprzętu wzbudza uśmiechy politowania. Może wyciągną jakiś sprzęt z Muzeum Wojska Polskiego?

  Taka parada ma jedynie być atrakcją, czy ma jakąś wagę polityczną, nawet na arenie międzynarodowej?

  Znaczenia międzynarodowego tu nie widzę. Uwaga wszystkich zawsze skupia się na defiladzie w Moskwie, a nie w Warszawie. Rosjanie maszerują, żeby pokazać swój potencjał militarny oraz nowy sprzęt. Na rosyjską defiladę się czeka z wielką uwagą, bo wszyscy chcą zobaczyć, co nowego mają Rosjanie. Wszyscy szpiedzy zlatują się ze świata do Moskwy, bo chcą zobaczyć, co Kreml chował pod plandekami. U nas tego oczywiście nie ma, bo niczego nowego nie ma.

  Po defiladzie odbędzie się piknik z częstowaniem grochówką. Po co to?

  To akurat ma znaczenie i jest potrzebne. Żołnierze rzadko mają okazję, by pokazać się publicznie i być docenionymi, oklaskiwanymi. Sprzętu może nie, ale żołnierze są dobrzy.

  Wojsko zamierzało używać "orzeszków" - starych modeli metalowych hełmów, które mają wartość muzealną. Czy takie informacje nie odbierają armii powagi i szacunku?

  W którym my wieku żyjemy! Nawet armie z państw trzeciego świata już mają hełmy kevlarowe, kompozytowe. A my mamy wydawać miliony złotych na odnawianie hełmów stalowych? One powinny być w muzeach. Kto chce dawać żołnierzowi hełm ze stali? To przeżytek i każdy wie, że gdy kula trafia w taki hełm, to go przebija, a żołnierz ginie.

  A już zwłaszcza po wojnach w Iraku i Afganistanie wiemy: te hełmy do niczego się nie nadają. Dać żołnierzowi taki hełm, to popełnić na żołnierzu zbrodnię.
  Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23784517,gen-skrzypczak-pamietam-co-prezydent-lech-kaczynski-mowil.html#Z_MT
 • marii51 16.08.18, 13:06
  Pojawiły się cztery amerykańskiewww.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swieto-wojska-polskiego-f-22-raptor,162,0,2413474.html...
 • marii51 16.08.18, 13:18
  co to było? wczoraj ? jeszce o defiladzie oglądalam w tv -pomyslalam a niech tam sobie poświętuje wojsko --historia dziejow .. wojska -- ok
  ~~~~~~~~~~~~~ale nie zabrakło ONR .. CO TO BYŁO?
  POLICJA PROWADZIŁA ONR
  --- OPOZYCJA ZNIKOMA ROBIŁA WSZYSTKO ,ŻEBY TEN MARSZ onerowcow nie miał miejsca---

  ale czytam tu::
  opinie.wp.pl/swastyki-w-warszawie-i-spiewajacy-de-mono-aktor-nazista-na-placu-pilsudskiego-cos-poszlo-nie-tak-6284928068483201a
  to juz można się mocno zastanowić kto takie ma pomysły??? na świętowanie-- ???
 • marii51 17.08.18, 11:26
  Już na początku przemarszu nacjonalistów padły pod adresem kontrmanifestacji słowa "RAZ SIERPEM,RAZ MŁOTEM CZERWONĄ HOŁOTĘ".-CHYBA NIKOMU NIE TRZEBA TŁUMACZYĆ,CO TEN ZWROT ZNACZY...

  Kto świadomie broni i wspomaga faszyzm powinien natychmiast zostać uznany i osądzony jako wyznawca zbrodniczej ideologii i wydalony ze służby społeczeństwu. Kto nie dochowuje wierności przysiędze, że będzie służył Konstytucji i Narodowi nie zasługuje na szacunek ponieważ splamił mundur sprzeniewierzając się złożonemu ślubowaniu.
  ~~~~~~~~~~~tak na temat zachyowania się policjii wobec opozycjii

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.