Dodaj do ulubionych

15 min i widzimy super

04.10.17, 15:19

a jak jest naprawdę?
portal.abczdrowie.pl/laserowa-korekcja-wzroku-na-czym-polega-ile-kosztuje-czy-taki-wydatek-sie-oplaca
Edytor zaawansowany
  • 04.10.17, 15:46

Wiele osob przeprowadza taki zabieg, ale podstawowym warunkiem sa
    idealnie ZDROWE oczy ...
    To na ogol bezpieczny zabieg, ale uczciwy lekarz powie ci,
    ze zdarzaly sie komplikacje i dlatego nie rekomenduje sie
    operowania obu oczu na raz ...

W rodzina krolewskiej, ze strony obecnego krola Carl Gustaf XVI,
    wszyscy sa krotkowidzami, ale nikt nie przeprowadzil takiej operacji,
    tylko nosza na zmiane soczewki i okulary ... To chyba o czyms swiadczy?

> portal.abczdrowie.pl/laserowa-korekcja-wzroku-na-czym-polega-ile-kosztuje-czy-taki-wydatek-sie-oplaca
  • 04.10.17, 20:29
    takiż i mi się trafił przypadek
    oceniono,że do wymiany lewa soczewka na specjalną amerykańską dla chorych cukrowo... ..ani mi się śni zeby robić laserowo przynajmniej tak teraz wciąz myślę... ale to warte jest mocno zastanowienia, bo opinie czy w Cieszynie czy tu na miejscu -są bardzo pozytywnie oceniane-- widzenie po zabiegu daje ogromny komfort widzenia,,,
  • 04.10.17, 21:17

Nie wiem, na czym polega laserowe usuwanie wad wzroku, np. krotkowidztwa.

Soczewke, wiem na pewno, zmieniaja przy usuwaniu zacmy.
    Ale napierw usuwaja ta stara blone, chyba wlasnie laserem...

Moze Tobie chca zrobic ten zabieg i przy okazji naciagnac na droga soczewke???
  • 07.10.17, 00:53

pia.ed napisała:

> Soczewke, wiem na pewno, zmieniaja przy usuwaniu zacmy.
    > Ale napierw usuwaja ta stara blone, chyba wlasnie laserem...
    > Moze Tobie chca zrobic ten zabieg i przy okazji naciagnac na droga soczewke???

.
  • 07.10.17, 07:15
    pia tak"""Moze Tobie chca zrobic ten zabieg i przy okazji naciagnac na droga soczewke???
    .
    w wyszukanym odpowiednim miejscu po zbadaniu stanu mojego wzroku i przeglądniećiu dotychczasowej dokumentacjii z wielu badań specyficznych dla moich schorzeń
    zaproponowano mi specjalne amerykańskie soczewki (oczywiście ,że zdejmują moja zaćmową juz soczewkę i wkładają tą najlepszą z mozliwych ) najbardziej odpowiednie dla schorzeń diabetologicznych
    to nie jest żadne naciąganie to koszt prywatnego zabiegu..
    a są też inne wersje propnowane ..to reklamująwszędzie,że WYKONUJĄ TAKIE ZABIEGI w Cieszynie.. (czechy) oraz Niemcy można wybrać,,,
    a jak to się rózni w kosztach... 3100 zł a nasz NFZ ZWRACA 2200ŻŁ..TAKA TO JEST RÓZNICA ..DODAC TRZEBA KOSZT DOJAZDU ZAMIESZKANIE Z OSOBĄ OPIEKUJĄĆĄ SIĘ NA DWA DNI .. i teraz?
    a jak cos nie tak.. i trzeba tam wrócić? do poprawki np..
    `````````````
    zmienilo się troszkę bo NFZ MA TROSZKĘ LEPSZE MOŻLIWOŚCI DO TEGO ZABIEGU .. CAŁKOWICIE PŁATNY PRZE nfz..a poczekać około 1,5 roku np.. czasem jakiś zbiueg pomyslny i może byc troszkę krocej ...albo i dłużejsmile
  • 07.10.17, 13:37

Zaczelas temat od zabiegu ktory zastepuje OKULARY i dlatego o tym na poczatku pisalam,
    ze nawet szalenie bogaci ludzie, ktorzy moga taki zabieg zrobic, czesto z niego rezygnuja ...

Ale podejrzewalam, ze Tobie osobiscie chodzilo o zacme tongue_out i dlatego o niej wspomnialam.

Nie rozumiem tylko, dlaczego robia takie cyrki z prostym zabiegiem jakim jest
    usuwanie zacmy?
    Rozumiem, ze moze jest inna procedura jesli ktos ma chore oczy,
    ale w normalnych przypadkach przypadkach jedzie sie samemu na oddzial oczny,
    gdzie wypelnia sie ankiete o stanie zdrowia, oddaje pielegniarce ktora przygotowuje do zabiegu
    wpuszczajac w oko srodek znieczulajacy, i przechodzi sie na sale zabiegowa,
    gdzie cala procedura wszczepienia nowej soczewki trwa chyba 10 minut.

Potem czeka sie na lekarza, ktory ma obowiazek powiedziec, ze "zabieg sie udal"
    i odchodzi ... a pielegniarka udziela wskazowek, daje pacjentowi recepte
    na krople do oczu ktore ma sie uzywac przez tydzien ... i podaje date kontrolnej wizyty.

Pacjent idzie do autobusu czy wsiada na rower i po wszystkim.
    Kolejki na zacme sa stosunkowo krotkie - wlasnie z tego powodu,
    ze wiekszosc spraw zalatwia pielegniarka, a lekarz wtedy moze operowac duza ilosc pacjentow
    dziennie, nie tracac czasu na to, co moze zalatwic za niego wykwalifikowana pielegniarka!!!

Poza tym: nie zgloszenie sie pacjenta na zabieg (bez bardzo waznego powodu)
    i nie zawiadomienie o tym szpitala niesie za soba kare ...
    w postaci podwojnego zaplacenia za zmarnowany czas lekarza
    i uniemozliwienie innemu pacjentowi mozliwosci skorzystania z zabiegu!

Jesli z jakiegos powodu nie ma sie mozliwosci zglosic sie na wizyte czy na zabieg,
    nalezy zawiadomic o tym szpital co najmniej 24 godziny przed ustalona wizyta.
    Wtedy nic to pacjenta nie kosztuje ...
    .

• 09.10.17, 11:27

Udało mi się dodzwonić dzisiaj do Przyklinicznej Poradni Okulistycznej
    w mieście wojewódzkim na wizytę do lekarza na 15.VI.2018 roku.

Moja znajoma czeka na operacje zaćmy w szpitalu (w ramach NFZ)
    już dwa lata. Szczęśliwa, bo usuną jej zaćmę już w listopadzie br.

Drogie Panie, o czym Wy dyskutujecie w tym wątku?
  • 09.10.17, 12:34

super.222 napisała:

> Drogie Panie, o czym Wy dyskutujecie w tym wątku?

To nie jest dyskusja tylko monolog, bo marii51 jest zajeta wklejaniem nowych tematow wink
    A czy zamiast czekania nie mozesz sie zapisac
    do lekarza czy na operacje w innym miescie?

Kiedys sledzilam takie dyskusje na innym polskim Forum i okazalo sie,
    ze czas oczekiwania moze byc duzo krotszy, jesli ktos ma ochote
    "ruszyc sie z miejsca"...

Z wlasnego doswiadczenia: kiedy sie dowiedzialam,
    ze w Sztokholmie moge sie dostac na wizyte w ciagu paru tygodni,
    a w Malmö czas czekania byl 18 miesiecy,
    to wsiadlam w pociag i pojechalam 650 kilometrow ... w jedna strone!
    Przy okazji zostalam w Sztokholmie pare dni, bo dawno tam nie bylam...

.

• 09.10.17, 15:26
    Super222
    to ja mam szczęście vo zapisalam się na 11 stycznia 2018 r najważniejsze,że trafilam podczas kolejnych zleconych badań do pani dr, ktorazajmuje się w klinice wzroku i moim przypadkiem tez .. bo okazało sie,że moja była okulistka całkowicie mi znikła.. nie przedłyżyła kontraktu..
    --------------- a ta akurat trafilam podczas badania i grzecznie mnie poiformowała,że juz mną się zajmie..
    ps
    Kobietki tak sobie klikamy.. i ok...
  • 10.10.17, 11:15

Znalazlam inny artykul na temat "korekcji wzroku"
    czyli sposobu na pozbycie sie okularow ...
    ale nie na pozbycie sie zacmy!!!

Jak widze wszedzie uzywa sie
    lasera, ktorego tak sie boisz!.

weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22477126,laserowa-korekcja-wzroku-swoboda-i-komfort-widzenia-jeszcze.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.