Dodaj do ulubionych

Polak opowiada o Egipcie ...

24.07.18, 00:41

podroze.onet.pl/ciekawe/marek-lach-opowiada-o-zyciu-w-egipcie/bm4pq2


Czy na tę jakość życia ma również wpływ poczucie bezpieczeństwa?
W corocznym zestawieniu Gallup Global Law and Order,
Egipt zajął 16. miejsce na świecie pod względem bezpieczeństwa.
Przewyższył nie tylko cały kontynent afrykański, ale nawet i Polskę,
która w rankingu uplasowała się na 44. pozycji.

Mieszkam w Egipcie od 12 lat i nigdy nic mi nie zginęło. Mam otwarty dom, z wyjściem do morza. Samochody często zostawiam otwarte i nic się nie dzieje. W Polsce kilka razy miałem urwane lusterka, wybite szyby i skradzione radia samochodowe. Czuję się dużo bezpieczniej w Egipcie niż w Polsce.

Rozmawiając o bezpieczeństwie w Egipcie, nie mogę nie poruszyć, bardzo nagłośnionej w polskich mediach, sprawy Magdy Żuk.

Polskie media zniekształciły tę sprawę. Nagłośniły problem, nie wyjaśniając ani jego przyczyn, ani zakończenia. Ludzie, którzy byli z tą Polką w hotelu, zwracali uwagę, że od początku nie zachowywała się normalnie. Potrafiła na plaży siedzieć w grubym swetrze lub zupełnie nago. W pewnym momencie zaczęła biegać i krzyczeć, a Egipcjanie nie mogli nad nią zapanować. W Hurghadzie nie ma szpitala psychiatrycznego, a ośrodek, do którego przetransportowano Polkę, został przez nią praktycznie zdemolowany. Na nagraniu, które rozeszło się w Internecie, widać, jak kobieta biega po szpitalu, a przez korytarz ciągnie ją kilku mężczyzn. Ten materiał został również obszernie skomentowany zarówno w mediach, jak i przez Internautów. Nikt nie wyjaśnił jednak różnic kulturowych, np. tego, że w większości szpitali tylko najniżsi rangą pracownicy - pielęgniarze i rezydenci, chodzą w ochronnych kitlach. Bycie lekarzem w Egipcie wiąże się z dużym prestiżem i doktor zazwyczaj nie jest stałym pracownikiem danego obiektu, tylko jest tam ściągany do konkretnych przypadków. Lekarze w takich szpitalach chodzą w normalnych ubraniach, często nawet w garniturach. Wszyscy komentowali ten filmik, że jacyś mężczyźni ciągną Polkę przez korytarz, a nikt nie wpadł na to, że to byli po prostu lekarze i policjanci po cywilnemu. Czytałem raport końcowy, z którego wynikało, że ta kobieta leczyła się psychiatrycznie jeszcze w Polsce, że była pod wpływem środków odurzających, że do gwałtu - o którym tak szeroko rozpisywały się media - wcale nie doszło.


.
Obserwuj wątek
   • pia.ed Śmierć Magdaleny Żuk. Siostra domaga się ... 07.08.18, 14:02

    odtajnienia akt ze śledztwa ... choc goscie hotelowi caly czas twierdza,
    ze od poczatku miala problemy psychiczne ...

    Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23760634,magdalena-zuk-padla-ofiara-przestepstwa-tak-twierdzi-jej-siostra.html#A_BoxNewsMT&a=167&c=125

    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23760634,magdalena-zuk-padla-ofiara-przestepstwa-tak-twierdzi-jej-siostra.html#A_BoxNewsMT&a=167&c=125

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka