Dodaj do ulubionych

Kwiaty domowe

25.09.18, 20:06
Kwiaty domowe
Około 10 lat temu był wątek o kwiatach domowych, ale to było dawno i linki w nim są już nie aktualne.
Mamy kwiaty domowe ozdobne, lecznicze, do sypialni przeznaczone.
Znalazłem kilka kwiatów przeznaczonych do sypialni i trzeba by o nich coś się więcej dowiedzieć.

Aloes zwyczajny
Zielistka
Sansewieria
Skrzydłokwiat
Orchidea
Palma koralowa
Kaktus wielkanocny
Paprotka
Fikus
Filodendron
Dracena
Drzewko szczęścia

--
----------------------------------------------------------
Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
Edytor zaawansowany
  • mobic 27.09.18, 10:09
    ENCYKLOPEDIA ROŚLIN: ROŚLINY DONICZKOWE

--
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • mobic 27.09.18, 10:32
    Kwiaty do sypialni. Jakie rośliny warto wybrać do sypialni?

8 roślin do sypialni, dzięki którym będziesz dobrze spać

Kwiaty doniczkowe, które produkują w nocy tlen

Najlepsze rośliny do sypialni

Rośliny do sypialni – 6 propozycji

--
  • marii51 27.09.18, 13:51
    FAJNIE, ŻE TAK WIELE WIEŚCI N/T KWIATÓW
  • pia.ed 27.09.18, 11:26
    mobic napisał:

> ENCYKLOPEDIA ROŚLIN:

> ROŚLINY DONICZKOWE

>
    >
    Ciekawe ... tylko ze ja mam rosliny zielone, ktorych nazw nawet nie znam!
    Jedna z nich to cos, co znajomy nazywal "pieniazek", bo na lodyzce
    ma cieniutkie wypustki na koncu ktorych jest jeden okragly twardy listek.

Rosnie bardzo wolno ... a wlasciwie prawie nie rosnie...
    dlatego chcialabym znac nazwe tej rosliny - aby jej pomoc ...

Moze to wlasnie to nazywa sie "drzewkiem szczescia"?

.
  • mobic 27.09.18, 11:33
    A może to ta roślinka co ją szukasz?

--
  • pia.ed 27.09.18, 12:20

Tak to ta, tylko ze moja jest tak rachityczna jakby za chwile miala sie przewrocic!

Ma dluga lodyzke, a dopiero na jej koncu rosna wypustki z jednym listkiem ...
    wyglada niemal jak palemka z liscmi na samym czubku... Znalazlam ja w ogrodku naszej wspolnoty ...
    ktos ja wyrzucil, i myslalam ja odratowac, ale po roku niemal nie urosla ...
    Na szczescie jest obok malenka roslinka, ktora zamierzam przesadzic do dobrej ziemi.

Dziekuje za pomoc smile

regiodom.pl/portal/ogrod/rosliny/pieniazek-pilea-kwiat-doniczkowy-ktory-bije-rekordy-popularnosci#1

.
  • pia.ed 27.09.18, 12:33

Chyba o tej roslinie moj dawny sasiad mowil:
    garderob-blomma,
    co oznacza, ze mozna ja na miesiac zamknac w garderobie,
    bez swiatla i wody ... i przezyje.

Wlasnie sprawdzilam moj "pieniazek", ktory niedawno postawilam w poludniowym oknie
    i widze, ze jednak wypuszcza nowe listki, a ta malenka roslinka tez rosnie!

.
  • mobic 27.09.18, 17:09
    A ja sobie dzisiaj kupiłem Dracenę i Skrzydłokwiat. Z kwiatami można rozmawiać i przynajmniej się nie kłócą.

--
  • pia.ed 27.09.18, 17:34
    pia.ed napisała:
    > Chyba o tej roslinie moj dawny sasiad mowil garderobs-blomma ...

Niestety pomylilam sie ... Obie maja twarde listki, ale ta druga ma bardziej podluzne,
    i roslina jest strzelista ... Kilka pedow wyrasta z ziemi i moze osiagnac wysokosc
    ponad 1 metr. Sprobuje znalezc naukowa nazwe tej rosliny ...

>

• pia.ed 27.09.18, 17:39

www.google.se/search?q=garderobsblomma&rlz=1C1GGRV_enSE751SE751&oq=garderobsblomma&aqs=chrome..69i57j0l5.20182j0j8&sourceid=chrom

.
  • mobic 08.10.18, 20:27
    Spotykam w moich kwiatach maleńkie muszki. Znajduję ich w ilościach 1 lub 2 dziennie. Jest to ilość niewielka ale muszę ich wytępić. Spryskuję i podlewam pokrzywą po to żeby ich przegonić. Czy dobrze robię?

--
  • pia.ed 09.10.18, 00:07
    mobic napisał:

> Spryskuję i podlewam pokrzywą po to żeby ich przegonić. Czy dobrze robię?

>

Muszka muszce nierowna ... Moze one lubia wlasnie pokrzywe? wink
    Kiedys chcialam sie pozbyc muszek bananowych z kuchni
    i wszystkie powierchnie przetarlam woda z octem.
    Potem okazalo sie, ze one lgna do octu jak muchy do g...na...

• mobic 13.10.18, 12:26
    Po kilku dniach spryskiwania ucieszyłem się, że nie widzę tych muszek nazywają się ziemiórki. Nie zaprzestałem na tym i kupiłem żółte tabliczki lepowe specjalnie przeznaczone do walki z ziemiórkami. Umieściłem w 3 doniczkach tabliczki i rano policzyłem złapanych ziemiórek około 30 i dalej się łapią. Walka z nimi jest ciężka i może trwać dłuższy czas.
    Dorosły osobnik składa jaja w ziemi
    1. Po ok. 4 dniach z jaj wylęgają się larwy
    2. Po następnych 2 tygodniach larwy przekształcają się w poczwarki
    3. Mijają 3-4 dni i z poczwarek wykluwa się dorosła muszka, która z reguły żyje ok tygodnia, składa jaja i cykl się powtarza
    https://poradnikogrodniczy.pl/pliki/plikiporady/muszki-w-kwiatach-doniczkowych.jpg

--
  • pia.ed 13.10.18, 13:43

Moze wyjmij rosline z doniczki, dokladnie umyj jej korzenie i liscie,
    nasyp swiezej nieskazonej ziemi,
    to w kazdym razie ilosc jajeczek i larw sie zmniejszy,
    co pomoze z nimi walczyc ...

Jesli te muszki sa tez na pobliskiej roslinie choc w szczatkowej ilosci,
    to postaw te chora rosline w zupelnie innym miejscu!
  • mobic 13.10.18, 20:16
    Dobra rada ale pracochłonna i potrzeba więcej siły mieć a ja dziś spadłem z siły. Dziękuję Ci Elu.

--
  • mobic 22.10.18, 18:44
    Oj płakać się chce ale nie poddam się bo walka trwa. Jak do tej pory to około 500 złapałem ich. Muszę zwiększyć dawkę pokrzywy może kwiatom nie zaszkodzi?

--
  • marii51 22.10.18, 20:36
    Mobic ?
    czy twoja pokrzywa nabrala intensywnego zapachu? czyli trzymaleś ,żeby sfermentowała?
    nie stosowalam do kwiatów w domu ale ratowalam pomidory od tzw zarazy
    ale o muszki? nie wiem--walcz smile
  • mobic 23.10.18, 08:17
    Moja pokrzywa jest inna niż ta co ją się stosuje na działce. Kupiłem ją w sklepie ogrodmiczym z kwiatami BIO 1 litr i pisze na niej Kompleksowa ochrona roślin Ogranicza Insekty + Choroby. Nie śmierdzi nadaje się do sypialni. Stosuję jeszcze płytki owadobujcze gdzie te muszki do nich lecą i się przylepiają na nich. Myślę że ta walka z nimi będzie dłuższy czas trwała.

--
  • mobic 23.10.18, 19:53
    O co mnie Maria podejrzewa że ja smierdzącą pokrzywą podlewam? Śmierdzącą pokrzywą czyli gnojówką to się podlewa na działce a nie w mieszkaniu sypialni. Teraz sklepy ogrodnicze mają środki nie śmierdzące do wykorzystywania w mieszkaniach.

--
  • marii51 23.10.18, 22:05
    mobiku
    dobrze .. bez sensu mi się napisałosmile
    a może tam u ciebie winko nastawione to muszki tak do niego a śpią w listeczkach kwiatówsmile
  • pia.ed 23.10.18, 23:54

mobic napisał:

> O co mnie Maria podejrzewa że ja smierdzącą pokrzywą podlewam?
    Śmierdzącą pokrzywą czyli gnojówką to się podlewa na działce
    a nie w mieszkaniu sypialni.

> .
    >

To podlewaj dalej "srodkiem ze sklepu ogrodniczego"
    ktory cos jakby wolno dziala wink
    Ja na Twoim miejscu sprobowalabym wlasnie te "zgnila pokrzywe",
    a doniczke przenioslabym na jakis czas na balkon!

.
  • mobic 24.10.18, 08:40
    Żółte tabliczki lepowe to i u siebie możecie umieścić nikomu nie zaszkodzą. Winka żadnego nie mam oni u mnie w kwiatach w ich korząnkach się wylęgły. Z początku ich widać było jak jedna latała lub dwie a po umieszczeniu 4 tabliczek okazało się że jest ich więcej. Ja lubię ciepło w pokoju mam +26 C. i to może im sprzyjało? U syna w pokoju nie znajdzie ani jednej muszki ale syn ma grzejnik zakręcony bo lubi chłodno. U mojej pani złapali się na lep 3 sztuki. My za oknami mamy dużo zieleni mieszkamy na parterze i chyba dlatego do nas te muszki wpadają?

--
  • marii51 24.10.18, 10:40
    JEDNAK TO walka wielka a rezultaty znikome
    --wczoraj poczytalam jak inni próvowali pozbyć się // opisują,że niełatwo
  • pia.ed 24.10.18, 12:35

No i beda sie dalej legnac, bo lubia ciepla big_grin

Ja polowe moich roslin wynioslam na podworko i ustawilam w klombach
    miedzy rosnacymi tam kwiatami...
    Swietnie im to zrobilo, a ja nie ma problemow z podlewaniem.
    Kiedy beda zapowiadac przymrozki, to przyniose je do domu.

.
  • mobic 27.10.18, 19:18
    A to jest moja walka i nie wiem na razie czy mi giną czy się mnożą? Czas pokaże. Widok jednej płytki z przodu i z tyłu a płytek założyłem 4.

http://s2.ifotos.pl/img/DSC0069pj_qwpsrae.jpg

http://s5.ifotos.pl/img/DSC0067pj_qwpsrqx.jpg

http://s6.ifotos.pl/img/DSC0060pj_qwpsrqn.jpg

--
  • pia.ed 28.10.18, 00:24

A czy nie lepiej byloby wyrzucic w diably te rosline i kupic nowa?
    Przeciez te owady moga zaatakowac takze inne Twoje rosliny ...

A te piekne zdjecia chyba zrobil syn, czy moze jestes mistrzem fotografi?
    .
  • mobic 28.10.18, 06:35
    Jak mi się nie uda wyleczyć to trzeba będzie ich wyrzucić, wolał bym wyleczyć. Człowiek czy zwierzątko jak zachoruje to nie wyrzuca się tylko leczy się go.

--
  • mobic 29.04.19, 08:35
    Całą zimę walczę z tymi ziemiórkami chyba niedługo będzie koniec. Nie ma ich dużo ale wczoraj spotkałem jedną tylko jak latała po pokoju tz.że walczyć trzeba dalej. Przez ten czas zimy to 3 kwiatki wyrzuciłem gdzie ich spotkałem więcej. Dobrze mi Ela radziła żebym powyrzucał tylko że ja tych kwiatków na parapecie mam 12. Teraz kupiłem 2 doniczki mięty i umieściłem ją wśród kwiatków, parapet co raz kropię olejkiem z mięty w całym pokoju mam miętowo ale ja lubię zapach z mięty a muszki i inne robaczki chyba nie.

--
  • marii51 29.04.19, 11:09
    mobic zerknij tu
    hmm sposoby :: zapałki na mszyce

www.youtube.com/watch?v=sKQpNkx448E
  • mobic 29.04.19, 19:08
    Nie otwiera się ten link

--
  • marii51 30.04.19, 09:02
    a to mam w tarasy i ogrody o tych zapałkach w doniczcce mobi--- zaraz przyniosęsmile
  • marii51 27.05.19, 18:14
    ksamitka. Wyciąg (z 1 kg suszu) działa na mszyce, wywar zwalcza choroby grzybowe
    Cebula. Wyciąg lub napar (z 200 g) stosujemy na mszyce, napar - na choroby grzybowe i przędziorki.
    Czosnek. Wyciąg (z 200 g roztartych ząbków) działa na mszyce i przędziorki. Przeciętym ząbkiem smarujemy liście pokryte plamami chorobowymi.
    Rumianek. Odwar (z 300 g suszonych kwiatów) stosujemy na mszyce, wyciąg (1 kg suszonych kwiatów) - na przędziorki, gąsienice motyli oraz profilaktycznie przeciwko infekcjom grzybowym.
    Tytoń. Odwar (z 10-12 papierosów) i wyciąg działa na mączliki, miseczniki, mszyce.
    forum.interia.pl/-jak-pozbyc-sie-mszyc-tematy,dId,3339657?parametr=najlepsze_tematy&iwa_source=najlepsze_tematy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka