Dodaj do ulubionych

Marsz Niepodleglosci

08.11.18, 11:51

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114884,24139245,marsz-niepodleglosci-w-warszawie-zakazany.html

***Marsz Niepodległości zakazany

Ustępująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła swoją decyzję podczas konferencji.
- Warszawa dość już się wycierpiała przez agresywny nacjonalizm - powiedziała. 

Przyglądając się wydarzeniom, do których doszło w poprzednich latach,
trudno nie przyznać prezydent racji.
Wystarczy tylko wspomnieć o zniszczonych wiatach przystankowych,
rzucaniu kostką brukową, rannych policjantach, aresztowaniach
czy spalonej Tęczy. ***

.
Edytor zaawansowany
  • pia.ed 08.11.18, 21:40

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24144982,sad-rozstrzygnal-narodowcy-maja-racje-marsz-niepodleglosci.html#s=BoxMMtImg3

.
  • marii51 09.11.18, 11:50
    https://encrypted-tbn1.gstatic.com/shopping?q=tbn:ANd9GcQSgsuz3pFaZX2ZHs08-3F5b2FN06ftpq_zdoi4Jypjrm5skyRY&usqp=CAI
  • marii51 09.11.18, 11:53
    jednak ta ozdobi forum
    https://przypinka.pl/environment/cache/images/500_500_productGfx_5e969fd2073315ffeddbd1b675e0c58d.jpg
  • marii51 09.11.18, 12:16

Flaga biało czerwona

www.youtube.com/watch?v=0V_qfY5F3Xc&index=5&list=PLpBgTSnFz5mnUhrYwTBVWBMQEdAy_GxnQ
  • marii51 09.11.18, 12:39
    DZIEWCZYNO SPOD PARASOLA
    A NA UROCZYSTOŚCIACH W SzKOLE ZASPIEWA MOJA Wnusia Zosia
  • marii51 09.11.18, 13:33
    Taka dekorację wykonano w moim byłym miejscu pracy
    ---zobaczcie
  • marii51 09.11.18, 13:53
    I troszkę wiecej o Jozefie Piłsudzkim..
    [ trafiłam ze dwa tyg w tv --szkoda że o taj póznej nocy na film o ww wspomnianym
    pokazany był jako sporo już starszy a jego żona nonstop nadzorowala jego i pilnowala zeby nie opuszczał posilków --yak bbb dbała o mężą] -- Ale ktora to była? jeśli miał kobiet pięć?
    kobieta.onet.pl/w-ten-ostatni-romans-pilsudskiego-nie-chce-mi-sie-wierzyc/4ckyvsl
  • marii51 10.11.18, 20:30
    Polska Fundacja Narodowa wyemitowała film promujący Polskę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Jednak spot szybko trafił pod krytykę dziennikarzy i internautów. Pierwszym zgrzytem było usunięcie z panoramy Warszawy Pałacu Kultury i Nauki.

Kontrolowane przez ludzi PiS PFN szybko wydało komunikat: „Fakt usunięcia w jednym z ujęć Pałacu Kultury i Nauki to nie efekt naszej wizji artystycznej, ale skutek praw autorskich, które chronią wizerunek samego pałacu”.

Za to jeszcze większe kontrowersje wzbudził lektor i bohater filmu – aktor Mel Gibson. Szybko przypomniano jego głośne problemy z alkoholem. Ale to nie najgorsze co aktor ma na sumieniu.

– Mel Gibson nie tylko porzucił swoją wielodzietną rodzinę, jest damskim bokserem, wybił zęby swojej partnerce, ale jest też antysemitą. Więc nie piszcie proszę, że PFN zrobiła świetny film na 100 lat Niepodległości, bo taki facet nigdy nie powinien promować Polski na świecie! – skomentował film PFN Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.
  • marii51 11.11.18, 21:51
    https://pbs.twimg.com/media/DrvJt0_W4AEV253.jpg
  • marii51 09.11.18, 13:23
    Sędzia skrytykował PREZYDENT W-wy
    jak to ona nie dość,że nieprawnie zakazała ONR maszerować
    to nawet nie ubiegala się nie zapytała się służb,czy są gotowi do zabezpieczeń
    a przecież oznajmila że oczekiwala odpowiedzi od Min aDMINISTR
    A ON JEJ PROŚBĘ CAŁKOWICIE ZIGNOROWAŁ
    --- Czyli gdyby doszło do burd to wszystko zrzuciliby na Prezydent
    ~~~~~~Ą GDY nawet policja na l4....?
    ~~~~~~~~~~~~~~~~
    teraz nie wiadomo jak to wszystko odbędzie się ???
    -ponieważ i Marsz Prezydenta AD I MARSZ Narodowców na tej samej trasie ..
    z niewielką różnicą czasu --czyli polączą się
    jak to widzi główny komenndant?:::
    next.gazeta.pl/next/10,166773,24141853,koniuszy-kto-bedzie-chronil-marsz-to-pytanie-do-ministra.html
  • mobic 11.11.18, 17:39
    Wstyd i hańba bo miało być tak źle w czasie marszu a jest tak wszystko dobrze i nic się nie sprawdziło o co Hejka Walc odwoływała się do dwóch sądów. Teraz chyba i TVN nie będzie miało co nadawać? Prezydent pogodził się z Narodowcami ale z Tuskiem, Schetyną, Kopacz, Budką nie może dlatego że myśli po polsku a nie po niemiecku.

--
    ----------------------------------------------------------
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • marii51 11.11.18, 22:22

CHCIELIBYSMY ŻEBY BYLO JAK NAJPIĘKNIEJ ALE
    ALE!!!OKAZUJE SIĘ ,ze narodowcy w definitywny sposob okpili rząd
    nawet gdy przemawiał Prezydent za jego plecami powiewala flaga faszystowska

ale z Pis mowią że to nieprawda ... a po za tym działo się wiele
    www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tak-narodowcy-okpili-rzad-zobacz-jak-sie-umawiali-w-internecie/b1vf61n
    DOBRZE,ŻE minimalnie rannych mamy
  • marii51 11.11.18, 23:23
    Ostatecznej PR-owej katastrofy udało się uniknąć dzięki względom bezpieczeństwa. Część "defiladowa" z prezydentem, premierem, Jarosławem Kaczyńskim, partyjną wierchuszką oraz kombatantami, żołnierzami i orkiestrami wyruszyła jako pierwsza i dziarsko pognała do przodu. Część druga, gdzie pojawiły się flagi ONR, Forza Nuova, krzyże celtyckie i gdzie palono flagę UE, była od pierwszej oddzielona tym, co nazwano "buforem bezpieczeństwa". W ten sposób powstało kilkaset metrów wyrwy i nie było ryzyka, że prezydentowi czy premierowi zrobione zostanie zdjęcie na tle rasistowskich symboli.

Tragedii faktycznej udało się zaś uniknąć tylko dlatego, że przed marszem postawiono służby na nogi i udało się zidentyfikować około 400 ekstremistów, a część z nich zatrzymać. ABW zapobiegła też organizacji koncertów i konferencji, na których miał być propagowany rasizm i totalitaryzm. Neonaziści m.in. ze Szwecji i Rosji zapewne doprowadziliby do powtórki z 2013 roku, kiedy podczas Marszu Niepodległości w ruch poszła kostka brukowa, spłonęła Tęcza na placu Zbawiciela i zaatakowano squat Przychodnia.

Naiwność władz
    Wiwatowanie wspólnego marszu i odcinanie się "buforem bezpieczeństwa" od Marszu Niepodległości to chaos, który wygląda jak gaszenie pożaru, przy jednoczesnym polewaniu ognia benzyną. 

Prawo i Sprawiedliwość być może ma powody, dla których zdecydowało się dogadywać z nacjonalistami. Władze mogły obawiać się zamieszek, mogły przypomnieć sobie, że w nowelizacji nie uchwaliły "dominacji" państwowych uroczystości nad wszystkimi innymi, mogły też bać się odpływu głosów prawicowego elektoratu. Trzeba było być jednak wyjątkowo naiwnym, żeby wierzyć w powodzenie misji "tylko biało-czerwone flagi". Udawanie zaś, że cały Marsz był pochodem uśmiechniętych patriotów, jak przedstawiają to na zdjęciach kancelarie prezydenta i premiera, to już taka dziecięca zabawa - zamykamy oczy i udajemy, że wokół nas nic nie ma.
    Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24159289,wladze-szly-z-nacjonalistami-choc-oddzielone-buforem-marsz.html#s=BoxMMtImg1
  • mobic 12.11.18, 00:27
    Wszystko opierasz się co ci gazeta która ma widzenia opisze. Ja w widzenia nie wierzę, oglądałem cały marsz na żywo bez przeróbek i co innego widziałem.

--
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • mobic 12.11.18, 08:01
    Przede wszystkim była bardzo radosna atmosfera, to nie jest tak jak chcieliby politycy opozycji, że byli tam ludzie zionący nienawiścią. Tam byli rozradowani Polacy

--
  • marii51 12.11.18, 11:21
    MOBIC
    TO BARDZO DOBRZE
    od tych rozradowanych niech leci do jeszcze następnych
    Niech zawsze więcej będzie radości i co raz więcej NIECH TAK SIĘ STANIE
  • pia.ed 12.11.18, 13:32

mobic napisał:

> Przede wszystkim była bardzo radosna atmosfera, to nie jest tak jak chcieliby politycy opozycji, że byli tam ludzie zionący nienawiścią. Tam byli rozradowani Polacy

Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze obserwowales tylko pierwsza, oficjalna grupe marszu,
    a potem poszedles do domu wink bo chyba nie powiesz, ze pokazane tu nagrania to fejk?

wyborcza.pl/10,82983,24159489,unikatowe-zdjecia-ze-srodka-marszu-niepodleglosci-petardy-rzucane.html

.
  • mobic 12.11.18, 14:42
    Pia.ed ja obserwowałem marsz od samego początku do końca w TVP1 a ty widzę że masz wiadomości przerobione z gazety która ma WIDZENIA a ja w widzenia nie wierzę i nie wieżę co nadaje TVN bo tam też nie mogę znaleźć prawdy.

--
  • mobic 12.11.18, 15:18
    Marsz trzeba było obserwować od początku do końca w telewizji TV1 a dopiero potem się wypowiadać co się widziało? Ani Pia.ed ani Maria tego nie oglądali a potem wypowiadają się bo bo ktoś tam widzenia miał i opisał na swe kopyto ale to trzeba przyklepać żeby ludzie w widzenia uwierzyli i w ten sposób sieje się nienawiść. Ja w widzenia nie wierzę.

--
  • eri22 14.11.18, 10:49
    umarłam ze smiechu...
    "Marsz trzeba było obserwować od początku do końca w telewizji TV1"

--
    Eri
  • pia.ed 14.11.18, 13:25

Rządząca partia uważa, że dopiero od 2015 roku, od czasów zwycięskich
    przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów, Polska jest prawdziwie niepodległa.
    Co pan o tym myśli?

Zależy, kto jak rozumie niepodległość. Jeśli granty z Ministerstwa Kultury dostają tylko instytucje, które są klakierami partii rządzącej, to o jakiej niepodległości można mówić?

Jeżeli telewizja publiczna pokazuje materiały wyłącznie przychylne rządzącym, a sprawy niewygodne przekręca o 180 stopni, to mówimy o propagandzie, a nie o odzyskanej niepodległości.
    Już hasło "Polska w ruinie" zapowiadało karnawał kłamstw, z którym mamy teraz do czynienia. Dziwię się ludziom, którzy wtedy uwierzyli Jarosławowi Kaczyńskiemu. A on nienawidzi większości z nas,
    pomimo że jest wierzący i powinien respektować to, co mówi Biblia: "Miłuj bliźniego swego.".
    Polska jest w ruinie dopiero teraz.

Pod jakim względem? Moralnym. A konkretnie? Podział się pogłębia.

Zwolennicy PiS, a po drugiej stronie Koalicja Obywatelska. To oczywiście pozorny podział,
    ponieważ nie ma większego wyboru i ludzie wybierają mniejsze zło, czyli polityków PO.

A co myślą sobie jego przeciwnicy?
    Nazywają polityków PO złodziejami, a nie widzą, że Beata Szydło,
    jeżdżąc rządową kolumną samochodową, też kradnie.

weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,24141614,pagowski-nie-potrafilismy-sie-zjednoczyc-wokol-swieta-niepodleglosci.html#s=BoxWeSl_6_2
  • mobic 14.11.18, 17:42
    To są WIDZENIA

--
  • marii51 14.11.18, 18:07
    Sagitariusz tak napisał:
    O Opatrzności , bo tyś to sprawiła
    Bym w Kraju mym kochanym
    Mógł leczyć wszystkie rany
    Te maluteńkie takie zadrapania nijakie
    I te większe bólem serca owładnięte .

Niekiedy strach mnie ogarnia , nie ...
    Przecież nie o siebie , bom stary i
    Prawie już pora zasnąć na marach
    Ale o Ciebie mój Kraju Kochany
    I o stolicę lubą .

Lecz Tyś mój Kraju Kochany bliznami
    Bolesnymi i ranami jeszcze nie zagojonymi
    Przez te wszystkie wieki doświadczony
    Odważny i pokorny w szlachetności słowiańskiej
    Z czołem podniesionym brniesz przez czasy wszystkie .

Polsko , Kraju mój , ziemio dziadów moich
    I Ojca i Matki , których czule objęłaś i kołyszesz
    Do snu , tak mam prośbę przez Opatrzności
    Zechcenie , byś i mnie kiedyś w sobie utuliła czule
    A dusza moja niechaj językiem polskim śpiewa .

Dziś przyklękam i schylam głowę swą przed Tobą
    Całując rożek flagi biało czerwonej wstęgi
    Łzy nie obetrę weń , bo nie mam odwagi
    Zostawiać na twych barwach diamentu z serca
    Wydobytego , Dziękuję Ci Polsko ... żem prosty Polak jest .
  • marii51 14.11.18, 18:10
    sorrki przeoczyłam zę to dzieło Pągowskiego
  • marii51 14.11.18, 18:36

oszaleli? grają na nerw Jarkowi ...
    www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/sondaz-ibris-donaldowi-tuskowi-ufa-prawie-50-proc-polakow/sxp7meh
  • marii51 16.11.18, 08:43

PIEKNY WIERSZ RÓŻEWICZA W TREŚCI....
    poloniairlandia.pl/zyczenia-z-okazji-100-lat-niepodlegosci-polski-dla-polonii-w-irlandii/
  • pia.ed 12.11.18, 16:12

Przepraszam .... zrozumialam ze byles osobiscie na trasie pochodu ...

Tak to bywa, ze telewizja pokazuje tylko to, co chce pokazac, a moze to robic poprzez powroty do studia telewizyjnego, kiedy wydarza sie cos,czego nie chce pokazac ....
    Wie o tym wczesniej - majac swoich obserwatorow na trasie...
    ma tez reporterow, ktorzy rozmawiaja wylacznie z osobami
    majacymi takie same poglady jak oni ...
    Aby miec pelny obraz, powinno sie obejrzec takze transmisje z innej stacji telewizyjnej,
    a takiej chyba nie bylo ...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24159732,j-kaczynski-by-powiedzial-absmak-ale-pozostaje-tez-cos-wiecej.html#s=BoxOpMT

PiS i prezydent mają z 11 listopada obrazki, jakich chcieli: sielankę rodzin z dziećmi niosącymi narodowe flagi.
    Opozycja znajdzie w marszu sceny, które są profanacją święta: łopoczące sztandary neofaszystów.

Obóz władzy w żadnym razie nie może jednak ogłosić się wygranym, co teraz czyni wielu notabli. Co więcej - państwo polskie nie może ogłosić się zwycięzcą święta 100-lecia swojej niepodległości.
    Bo cóż z tego, że państwo rządzone przez PiS szło na czele i prowadziło gigantyczny pochód,
    skoro na plecach czuło oddech skrajnych narodowców, czasami nacjonalistów (...)
    Obok obrazu Chrystusa miłosiernego wybuchały petardy, płonęły race, ludzie krzyczeli :
    "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści"...

Nim jednak obóz rządzący zakończył własny marsz i wsiadł do limuzyn, chciał zadbać o
    pogodne obrazki.
    Premier Mateusz Morawiecki szedł na czele trzymając najmłodszą córkę i syna za ręce.
    Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk z dzieckiem niesionym na ramionach.
    Jarosław Kaczyński z biało-czerwoną flagą w ręku. Na pogodnym selfie prezes PiS z kilkoma kobietami obok uśmiechał się do obiektywu.
    W pierwszym szeregu roiło się od harcerzy najmłodszego pokolenia.
    A na trasie marszu, przed samym bannerem "Dla Ciebie Polsko"
    chłopak oświadczył się dziewczynie, czego uściskiem dłoni pogratulował im sam premier.

.
  • mobic 12.11.18, 17:24
    Oglądałem od początku do końca razem z żoną i synem i wszystko podobało nam się a ponieważ to był marsz państwowy to i telewizja państwowa nadawała na super. A jeśli chodzi o innych to mają widzenia i podżegają do nienawiści i takich nie myślę słuchać.

--
  • marii51 12.11.18, 19:39
    jak się czyta kilka artyk --tu i tam .. np
    oglądnie dostepne filmiki nagrane na żywo --wsluchamy się w bardzo grzeczne wykrzykiwania podczas marszu -- a tv1 INFO TYCH INCYDENTÓW WCALE NEI NAGRAŁA -- to można wywnioskować samemu jak naprawdę to wszystko się odbyło
    a opis koleny taki...
    www.se.pl/wiadomosci/polityka/tomasz-walczak-bialo-czerwony-marsz-czyli-o-braz-n-edzy-i-r-ozpaczy-aa-SxNf-3g4E-hX5p.html
    triumfują neofaszyści .. im dano przez kolejny rok --11 listopada perwszeństwo marszu i tak zafascynowani swoją przynależnoscią zjeżdżąja się
    ---- a gdzie oni byli gdy zniszczyli w zgliszcza zamienili stolice ,,pomogli ? wsparli Warszawę?
    ~~~~~~~~~~~~~~
    Wszyscy ktorzy zginęli podczas powstania = KWIAT MODZIEŻY STOLICY WALCZĄCEJ
    GDYBY TERAZ MOGLI PRZEMÓWIĆ ?
    CO POWIEDZIELIBY NA WIDOK
    obecnych triumfów ONR itd czytamy www.se.pl/wiadomosci/polityka/tomasz-walczak-bialo-czerwony-marsz-czyli-o-braz-n-edzy-i-r-ozpaczy-aa-SxNf-3g4E-hX5p.html

--- smutne, smutne i bbb smutne
  • marii51 12.11.18, 20:19
    i raczej poprzestanę już ZAGLĄDAĆ DO TEGO WĄTKU
    .. www.se.pl/wiadomosci/polityka/tomasz-walczak-bialo-czerwony-marsz-czyli-o-braz-n-edzy-i-r-ozpaczy-aa-SxNf-3g4E-hX5p.html
  • marii51 12.11.18, 20:37
    Niech nikt nie mówi,
    że marsz był jeden i wspólny.
    Twój przyjaciel nigdy nie idzie daleko za Twoimi plecami, gdy macie ten sam cel.
  • pia.ed 13.11.18, 00:29

Masz racje, Marysiu ... nie ma sensu dalej dyskutowac,
    komu marsz sie podobal, a komu nie ...

.
  • czuk1 14.11.18, 03:34
    marii51 napisała:
    > Niech nikt nie mówi, że marsz był jeden i wspólny.
    > Twój przyjaciel nigdy nie idzie daleko za Twoimi plecami, gdy macie ten sam cel

forum.gazeta.pl/forum/w,13,167135867,167135867,Konferencja_prasowa_po_Marszu_11_listopada.html?visit=1#p167137759
  • mobic 14.11.18, 07:52
    To był najpiękniejszy marsz jaki ja widziałem w swym życiu.

--
  • czuk1 14.11.18, 08:31
    marii51 napisała: > Niech nikt nie mówi, że marsz był jeden i wspólny.
    > Twój przyjaciel nigdy nie idzie daleko za Twoimi plecami, gdy macie ten sam cel

Celu wspólnego nie ma.
    Celem partii1 jest mieć jak najwięcej zwolenników i bojowych zwolenników - chce wykorzystać narodowców do swoich celów, nie chce ich przeciwstawić sobie.
    Celem "narodowców" jest zaistnieć mocno na scenie politycznej państwa - realizować swoje idee, dużo znaczyć, mieć wpływy - poprzez udział we władzy.

Niepewnego znajomego omija się a pochód z nim organizuje się tak - by nie trcić przewodnictwa , odizolować się od niego przy pomocy ochroniarzy , na wszelki przypadek (ze względów społecznych i racjonalnych) iść przed nim w odległości bezpiecznej, poza zasięgiem
    snajpera.

...tak było...
  • mobic 14.11.18, 09:02
    Pamiętam marsze za rządów PO gdzie budke przy rosyjskiej ambasadzie spalili, spalili kukłę Żyda, bójek było pełno i o tym wszystkim się zapomina. A ten marsz był najspokojniejszy to są próby ośmieszania go czy podsrywania przez tych co mają WIDZENIA.

--
  • czuk1 16.11.18, 09:37
    mobic napisał:
    > Pamiętam marsze za rządów PO gdzie budke przy rosyjskiej ambasadzie spalili, sp
    > alili kukłę Żyda, bójek było pełno i o tym wszystkim się zapomina. A ten marsz
    > był najspokojniejszy to są próby ośmieszania go czy podsrywania przez tych co mają WIDZENIA.

Z nagrań - Wojtunik informował, ze budkę podpalili policjanci na (bezprawny) rozkaz B.S.
    --- to osobny temat.
    Nie da się zapomnieć, że wtedy po zajściach na ulicach Warszawy zaraz zatrzymano 74 osoby w związku z napaścią na funkcjonariuszy, chuligaństwem i niszczeniem mienia, i zaraz były wyroki sądow
    e.

Dlaczego zapomina się, ze ówczesny prezydent Polski B.Komorowski przez 3 kolejne lata próbował/organizował Narodowy Marsz Niepodległości (konkurencyjny do ONR) aby w nim skupić wszystkich Polaków ....i marsze co rok były liczniejsze ?
    Dlaczego nowe władze zaniechały tej dobrej inicjatywy....tylko skumały się z narodowcami i zrobiły " wspólny marsz" , który składał się faktycznie z 3 marszy?

Przecież to był marsz - "trzy w jednym" a tylko w głowach rządzących nazywał się marszem niepodległości. Z góry było wiadomo, ze takim być nie może. Bo na czelei]] pod swoim hasłem (wszyscy biało czerwoni[/i]) szli za kordonami służb specjalnych - w dużej odległości od narodowców - władcy Polski. Oficjalny Marsz Niepodległości zaczynał się narodowców , maszerujących pod hasłem - "Bóg, Honor ,Ojczyzna" ; choć mało w nim było Boga a były race, rasistowskie oraz nazistowskie hasła i okrzyki. W tej organizacji marszu .(poza narodowcami) ...szedł marsz właściwy - Marsz Niepodległości - te ok. 200 tys. ludzi , rodzin, z dziećmi. Oni szli z własnej woli , ciesząc się autentycznie z tego święta.
    I co z tego pokrojonego na 3 części marszu [
    b]poszło w świat ? A no, że marsz liczył 250 tysięcy osób i byli tam rasiści, naziści, że spalono flagę UE. Tyle. [/b]
    A miało być tak spokojnie. Marsz był firmowany przez państwo a więc całe odium nacjonalistycznej Polski spada na Polskę całą i jej rządzących . I ty to chwalisz ?

--
    Dieta w cukrzycy jest najzdrowszym sposobem żywienia który może sobie podarować człowiek
    ----- mgr inż. Aleksandra Cichocka Ekspert NCEŻ
  • mobic 16.11.18, 15:23
    Dlaczego po marszu odzywają się głosy podżegające do nienawiści? TVN i gazeta co ma widzenia, czy tych podżegaczy to nie jest Ojczyzna? Wiadomo nazwiska mają pozmieniane ale Google wszystko pokazują tylko się zapytać.

--
  • marii51 16.11.18, 23:51
    "To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
    nasza odmowa niezgoda i upór
    mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
    lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
    Tak smaku"
    Z. Herbert
  • marii51 17.11.18, 00:10
    stop stop stop wirtualna polska zabiera głos i przyznaje,że kilka tysięcy to zbiorka ONR-- itp
    ALE POZOSTALI TO
    przeczytajmy i może obiektywniejsze możemy mieć zdanie?
    a dlaczego mamy taki czytelny wyjaśniający sens Marszu.??..
    zagranica przesadziła w opiniach i zaczęli się tłumaczyć...
    ps
    mobicu

wybacz, przepraszam za niewlaściwe zrozumienie Twoich podpowiedzi
    ----media potrafią nabalaganić odejść od prawdy i wmowić widzom tv czytelnikom prasy
    opinie.wp.pl/zagraniczni-dziennikarze-nie-wytrzymali-wazne-decyzje-po-marszu-niepodleglosci-6317559834667137a
  • marii51 17.11.18, 00:32
    https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/rGRktkqTURBXy81MDhlYjAwYzViMTUzODBiNzcxNjcxZWZkZGVlNWYwNC5qcGVnkpUDAD_NAtPNAZaTBc0DFM0BvA
  • pia.ed 17.11.18, 00:56

To jest we Wloszech ... Krzywa Wieza w Piza, na polnocy kraju ...

www.google.pl/search?q=krzywa+wie%C5%BCa+w+pizie&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=uxzHA4oNW9WsxM%253A%252CjLcjpmph7kAqMM%252C_&usg=AI4_-kQ1sNVVILKV5ez25l0VV6d-m46cKQ&sa=X&ved=2ahUKEwi38eTCjdreAhXI1SwKHWfmDIcQ9QEwBXoECAUQDA#imgrc=uxzHA4oNW9WsxM:

.
  • pia.ed 17.11.18, 01:21

Specjalnie sie nie dziwie, ze zagraniczni dziennikarze,
    nie znajac dobrze jezyka polskiego i sytuacji w Polsce,
    zamiescili "fake news" ...

"Przerażające 200 tys. nacjonalistów i neo-nazistów maszeruje w Warszawie, Polsce"
    - napisał 11 listopada w sieci szwajcarski dziennikarz Fabian Eberhard.

Fukuyama Francis, amerykański politolog japońskiego pochodzenia,
    z okazji 100-rocznicy odzyskania niepodległości
    poinformował internautów, że "prezydent i premier RP wezmą udział w marszu faszystów" .

Z blednych wpisow wycofali sie ... i za to mozna ich pochwalic!

.

• czuk1 17.11.18, 09:48
    mobic napisał:
    > Dlaczego po marszu odzywają się głosy podżegające do nienawiści? TVN i gazeta c
    > o ma widzenia, czy tych podżegaczy to nie jest Ojczyzna? Wiadomo nazwiska mają
    > pozmieniane ale Google wszystko pokazują tylko się zapytać.
    >
    Jak to ? Media mają zadanie - informować. Nie sieje nienawiści GW i TVN kiedy uczciwie informuje. Nienawiść zmniejszać i usuwać powinni rządzący krajem i samo społeczeństwo - wykształcone , żyjące w państwie prawa i demokracji, katolickie.
    A co widzimy?
    .... a no brak ---> mały ---> udział rządzących Polską w integrowaniu Polaków wokół wspólnych celów. Ba, widzimy w centrum rządzących miejsce siania nienawiści, skłócania Polaków, próby wyalienowania Polski z grona demokratycznych państw europejskich.
  • mobic 17.11.18, 12:24
    Ha,ha,ha. Społeczeństwo wyksztalcone dlatego umie huliganić w Sejmie, wykształcenie prawnicze a blokowanie mównicy w Sejmie to nie jest czyn huligański? Ha ha,ha.

--
  • marii51 17.11.18, 12:55
    Dobra - zrobmy wątek na ten temat
    """Ha,ha,ha. Społeczeństwo wyksztalcone dlatego umie huliganić w Sejmie, wykształcenie prawnicze a blokowanie mównicy w Sejmie to nie jest czyn huligański? Ha ha,ha.""
    ~~~~~~~~ńa bieżąco będziemy w miarę zauważalnych zachowań wpisywać wiadomości smile
    ~~~~~~~~~~~~a na razie dalej o Marszu JEŚLI POJAWI SIĘ POMYSŁsmile
  • marii51 17.11.18, 13:22
    problem,że się odbył...
    tak mialo być,że Prezydent powiedział,że negocjacje z ONR NIE UDAŁY SIĘ -- ON , P..ALE BYŁO JAK BYŁO..REMIER Kaczyński nie mieli iśc w marszu

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1771512,1,problem-z-marszem-niepodleglosci-jest-taki-ze-w-ogole-sie-odbyl.read
  • marii51 17.11.18, 12:49
    MOBIC
    jesteś Warszawiakiem ---więc napisz bo jesteś przecież sprawiedliwy i powiedz
    -kim jest ta grupa ??
    o ktorej nam mówisz ,że my ,prasa tv własnie ich niesłusznie oczerniamy
    -- a my piszemy tu troszkę z obserwacjii
    od wielu lat możesz w naturalny sposob określić, ocenić -
    -kim są onerowcy, mlodzież wszechpolska .
    tam dołączają kibole chyba dołączają do tych nastepni -
    ktorym ONR JEST JAKBY WYŻŚŻĄ RASĄ LUDZI -MOŻNA ICH NASLADOWAĆ--
    -podczas marszu można zwyzywać zagrożić zabijaniem
    ""raz sierpem ,raz młotem czerwoną hołotę i wiele innych obrażliwych
    a dziennikarka szarpana i od suk zwyzywana --
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    dlaczego rozmawiamy o tym,
    bo potwornie strasznie się obawiamy powrotu tej pożogi ze swastykami
    70-80 -90procent Polaków niepokoii się że rząd
    awet nie ukarał z poprzednich lat NIWLAŚCIWIE ZACHOWUJĄCYCH SIĘ
    Na domiar złego Prezydent negocjuje z nimi ..dla tej garski łobuzów
    tworzy wstępny kordon tylko z pis
    Wolał zrezygnowac z prawdziwego Marszu !!!!! na 100 lecie Ojczyzny --JAK TAK MOŻNA...
    z wszystkimi wszystkimi obywatelami
  • mobic 17.11.18, 16:21
    Muszę odpocząć z kilka dni bo nie mam już siły żeby się spierać w koło. Ja nie przekonam nikogo a i Wy mnie nie przekonacie. Wy także zbierajcie siły do nowego podżegania bo wiadomo co wyjdzie od Prezydenta albo od PISu to wszystko jest odbierane na ZLE. Prezydent na placu Piłsudskiego obiecał że Pałac Saski który został zniszczony przez Niemców będzie odbudowany. Już odezwały się głosy z ratusza że to będzie nielegalne bez zezwolenia.

--
  • czuk1 17.11.18, 23:43
    mobic napisał:
    ..... Ja nie przekonam nikogo a i Wy mnie nie przekonacie. Wy także zbierajcie siły do nowego podżegania bo wiadomo co wyjdzie od Prezydenta albo od PISu to wszystko jest
    odbierane na ZLE.
    Ja tam nie staram się przekonywać nikogo. W polemikach staram się przedstawiać i uzasadnić swoje zdanie. Bywa, że zostaję przekonany przez kogoś. przyznaje mu rację. Jeśli mnie ktoś ubliża.... niestety.... nie potrafię się wstrzymać - odwzajemniam.

> Prezydent na placu Piłsudskiego obiecał że Pałac Saski który został zniszczony przez Niemców będzie odbudowany. Już odezwały się głosy z ratusza że to będzie nielegalne bez zezwolenia.
    I dobrze robi ....uważasz ? Jest to skandalu ciąg dalszy. Każda władza ma swój zakres,prawa i obowiązki. Obowiązkiem prezydenta jest stosowanie prawa i wykonywanie tylko swoich obowiązków, nienaruszanie praw innych. Inaczej czyni anarchię w państwie. Przykłady takiej anarchii w wykonania PiS to - pomnik smoleński i prezydenta Kaczyńskiego wybudowane na Placu Piłsudskiego, bez zgody Prezydenta Warszawy; także bezprawne zabranie samorządowi Warszawy części Placu Piłsudskiego.
    Okazuje się, że bezprawie Prezydenta rozszerza się. Teraz znowu obiecał odbudowę Pałacu Saskiego. I to w sytuacji kiedy lokalizacja inwestycji , służby urbanistyczne i budowlane, nadzór budowlane są w samorządzie Warszawy. Z nimi najpierw (w szczegółach) należy uzgodnić wszelkie zamierzenia, uzyskać pozwolenie na budowę/modernizację/rozbudowę.

• marii51 18.11.18, 10:21
    Nie odłaszałby Prezydent ani o odbudowie Pałacu Saskiego,
    ani o Muzeum Lecha Kaczyńskiego ktore w Pałcu Saskim jest zaplanowane
    to są rozkazy z Nowogrodziej-- tak juz Polacy mówią
    teren calutki podczas budowy będzie całkowicie inaczej zagospodarowany -
    -Piłsudzki w inne miejsce a tam Lech Kczyński
    czy miejce dotychczasowe do składania Hołdu -Grób nieznanego żołnierza
    TEŻ ZOSTANIE WZBURZONE ? Tak jak trumnami z tragedii smoleńskiej ?
  • mobic 18.11.18, 13:58
    Ja uważam że niektórych to trzeba do kościoła zaprowadzić, głowę popiołem posypać i potem żeby ksiądz swięconą wodą ich skropił to wtedy diabeł z nich ucieknie i zaczną myśleć inaczej.

--
  • marii51 18.11.18, 14:59
    mobic a juz pisaleś że Polaków to nikt nie będzie pouczałsmile
    a teraz sam prowadziłbtś do koscioła ..a jak innej wiary to co byś z nimi robił?
    Nie znajdziesz słów napisanych przezemnie,że ja sieję nienawiść ,ANI INNI NA FORUM---
    bo nie czynię takich zachowań
    a że krytykuje czy Jaroslawa Kaczyńskiego za jego bardzo oskarżąjące słowa Komuiści i złodzieje czy uważa nawet i Ciebie MOBIKU ZA DRUGI SORT--- bo JK TYLKO PIS UZNAJE ZA PIERWSZY SORT ludzi,
    czy Rydzyka TEŻ KRYTYKOWALAM ,
    ktory Prezydentową ŚP MARIĘ KACZYŃSKĄ zwyzywał od czarownic bo upomniala się o kobietyY!!!
  • marii51 18.11.18, 15:03
    Osoby ktore ww wymieniłam przestrzegają zasady KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO
    A wielu ludziom najchętniej napluliby w twarz ?
  • marii51 18.11.18, 15:17
    Własnie są po to fora,żeby porozmawiać na różne tematy -akceptować innych .. czasem nawet i nie--ALE!!!
    Porozwążąć jak kto mysli ,czy jakie ma poglądy, ale nikogo nie
    skreślac z listy forumowiczów --chocby nas nie zawsze rozumieli..
    Ważne,żeby trwać -
    - odzywać się czasem dyskutować a jak nie mam ochoty to nie.. dowolność

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.